طرز تهیه سوپ سبزیجاتسوپ سبزیجات یکی از انواع سوپ های بسیار خوشمزه و پر طرفداری است که به راحتی با انواع سبزیجات می توانید آن را تهیه و میل کنید همچنین می توانید در صورت تمایل سوپ سبزیجات را با انواع گوشت و مرغ نیز تهیه کنید. سوپ سبزیجات می تواند به عنوان یکی از انواع پیش غذا های بسیار سالم و مقویی نیز برای انواع مراسم ها و مجالس ها تهیه کرد و یا حتی به عنوان یک وعده غذایی سبک و سالم نیز برای زمانی که دچار سرما خوردگی شده اید نیز می توانید آن را میل کنید. این سوپ خوشمزه همچنین می تواند یک پیشنهاد خوب عالی برای افراد گیاه خوار نیز محسوب شود تنها باید در آن به جای استفاده از شیر گاو از شیر گیاهی استفاده کرد. امروز ما در آلامتو طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی وخوشمزه با قارچ و شیر بدون مرغ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ سبزیجات

 • سیب زمینی 3 عدد متوسط
 • هویج 2 عدد بزرگ
 • کرفس 3 ساقه متوسط
 • پیاز 1 عدد بزرگ
 • نخود فرنگی 1 فنجان کوچک
 • کنسرو ذرت 1 فنجان کوچک
 • شیر 2 لیوان
 • آب سبزیجات 4 لیوان
 • سیر 3 حبه
 • آویشن به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • قارچ 8 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ رستورانی خوشمزه و مجلسی با شیر

طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی وخوشمزه با قارچ و شیر بدون مرغ

مرحله اول: آماده سازی سبزیجات

ابتدا سیر و سیب زمینی و پیاز و هویج و کرفس ها را به همراه قارچ ها با آب سرد بشویید و سپس پوست پیاز و سیر و سیب زمینی ها را بگیرید و بعد پیاز را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و کرفس را نیز به شکل حلقه و کوچک به همراه قارچ و هویج برش دهید و کنار بگذارید و سیر ها را هم به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و در آخر هم سیب زمینی ها را به شکل مکعبی و یکدست خرد کنید و همگی آن ها را کنار بگذارید.

مرحله دوم: تفت دادن قسمتی از سبزیجات

قابلمه ای برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و به آن پیاز را اضافه کنید و آن را در حد نرم شدن مقداری با روغن تفت دهید و بعد به آن هویج و کرفس را نیز به همراه سیر ساطوری شده اضافه کنید و آن ها را نیز کمی در حد تفت دادن با پیاز مقداری تفت دهید و بعد به آن ها سیب زمینی ها را نیز اضافه کرده و کمی با مواد تفت دهید در آخر هم به آن ها پودر آویشن و مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و همگی سبزیجات را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا سبزیجات با یکدیگر تفت بخورند و مزه دار شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن آب سبزیجات و میکس کردن آن ها

در این مرحله که کمی سبزجات گفته شده با یکدیگر تفت خوردن و آماده شدن به آن ها آب سبزیجات را نیز اضافه کنید و درب قابلمه را به مدت بیست دقیقه ای قرار دهید و زمان دهید تا سبزیجات در کنار هم پخته و نرم و آماده شوند و بعد گوشکوب برقی را برداشته و شروع به میکس کردن سبزیجات خود داخل قابلمه کنید و همگی آن ها را به شکل پوره ای له و آماده کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن سایر سبزیجات و پخت نهایی

در این مرحله که سبزیجات پخته و میکس شدن به آن ها نخود فرنگی و کنسرو ذرت را نیز به همراه قارچ ها اسلایس شده اضافه کنید و خوب آن ها را نیز با مواد ترکیب کنید و هم بزنید و در آخر نیز به آن ها شیر را نیز اضافه کرده و خوب با مواد هم بزنید و 15 دقیقه به سوپ با درب بسته زمان دهید تا مزه سبزیجات خوب به خورد یکدیگر بروند و سوپ را بچشید و در صورت لزوم ادویه سوپ را اندازه کنید و بعد از آن هم سوپ سبزیجات خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی و خوشمزه با قارچ
طرز تهیه سوپ سبزیجات

نکات کلیدی در طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی وخوشمزه با قارچ و شیر بدون مرغ

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز برای تهیه این سوپ خوشمزه استفاده کنید.
 2. برای تزیین روی کار می توانید در آخر از مقداری جعفری خرد شده هم برای تزیین روی سوپ خود استفاده کنید.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به گوشکوب برقی برای میکس کردن سبزیجات خود از مخلوط کن هم می توانید استفاده کنید.
 4. در صورتی که قرار است این سوپ را برای گیاه خواران تهیه کنید می توانید به جای استفاده از شیر گاو شیر جو دو سر را استفاده کنید.
 5. در صورت دسترسی نداشتن به آب سبزیجات می توانید از آب جوشیده شده نیز استفاده کنید و به جای آب سبزیجات از عصاره سبزجات درون آب جوشیده شده بریزید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ ورمیشل یا رشته فرنگی ساده و مجلسی با مرغ و سیب زمینی

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی وخوشمزه با قارچ و شیر بدون مرغ»

در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز برای تهیه این سوپ خوشمزه استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید