طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر

فلفل دلمه ای شکم پر یکی از انواع غذا های بسیار ساده و در عین حال خوشمزه و مجلسی است که می توانید آن را هم به عنوان یک وعده غذایی خوشمزه و کامل و هم به عنوان یک پیش غذای مجلسی و حوس انگیز برای مراسم ها و دورهمی های خود تهیه و سرو کنید. فلفل دلمه ای شکم پر را می توانید به روش های مختلف و با مواد متنوعی درست کنید برای مثال برخی داخل آن را با مواد گوشتی و برخی یگر آن را با مرغ حتی برخی  آن را با انواع سوسیس کالباس تهیه می کنند که تمامی این موارد سلیقه ای بوده و ممکن است متناسب با سلیقه هر فرد متفاوت بوده باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر مجلسی با مرغ و پنیر پیتزا را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه فلفل دلمه ای شکم پر

 • فیله مرغ 4 عدد
 • قارچ 6 عدد بزرگ
 • فلفل دلمه ای 6 عدد
 • پیاز 1 عدد بزرگ
 • شیر 1 لیوان
 • آرد 1 ق غذا خوری
 • کره 1 ق غذا خوری
 • خامه 2/5 ق غذا خوری
 • روغن مایع به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • پنیر پیتزا و پنیر چدار به مقدار دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه قارچ شکم پر ساده بدون گوشت با پنیر در فر و بدون فر

طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر مجلسی با مرغ و پنیر پیتزا

مرحله اول: آماده سازی فیله های مرغ

ابتدا پیاز و فیله های مرغ را مقداری با آب سرد بشویید و بعد پوست پیاز را بگیرید و آن را به شکل نگینی و یکدست خرد کنید و بعد ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن کمی گرم و آماده شود و سپس پیاز را به آن اضافه کنید و آن را کمی تفت دهید تا مقداری سبک و طلایی شود و بعد از شفاف شدن پیاز، فیله های مرغ را هم به شکل مربع های کوچک و یک اندازه برش دهید و خرد کنید و سپس آن ها را نیز به پیاز اضافه کنید و کمی آن ها را تفت دهید تا فیله های مرغ مقداری تغیر رنگ دهند. بعد از تفت دادن فیله های مرغ نوبت اضافه کردن قارچ ها است پس آن ها را نیز بشویید سپس آن ها را به شکل حلقه ای و یک اندازه خرد کنید و به فیله ها اضافه کنید و چند دقیقه ای آن ها را هم با مواد تفت دهید تا خامی قارچ ها کمی گرفته شوند و بعد به آن ها مقداری زردچوبه و فلفل سیاه و نمک را هم اضافه کرده و آن ها را نیز 1 دقیقه ای با مواد تفت دهید تا عطر ادویه ها بلند شوند.

مرحله دوم: آماده سازی سس بشامل

برای تهیه این سس قابلمه ای جدا را برداشته و داخل آن کره را بریزید و آن را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و بعد زمان دهید تا کره به آرامی آب شود و سپس به آن آرد سفید را نیز اضافه کرده و کمی آرد با کره تفت دهید تا خامی آرد مقداری گرفته شود و سپس به آن شیر را به صورت آرام آرام و کم کم اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید تا آرد کاملاٌ داخل شیر ترکیب شود و به هیچ عنوان به صورت گلوله ای داخل شیر باقی نماند و سس شما غلیظ و آماده شود بعد از غلیظ شدن و آماده شدن سس برای مزه دار کردن به آن مقدار کمی نمک و فلفل سیاه را هم اضافه کنید و بعد سس را از روی حرارت برداشته و آن را به مواد داخل ماهیتابه اضافه کنید و خوب هم بزنید و در آخر نیز به آن خامه صبحانه را نیز اضافه کنید و مجدد هم بزنید تا مواد شما به طور کامل آماده شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی فلفل دلمه ای های شکم پر

فلفل دلمه ای ها را با آب بشویید و سپس کلاهک سر آن ها را برش داده و داخل شکم آن ها را خالی کنید و بعد آن ها را داخل دیس و یا سینی فر بچینید و داخل شکم تمامی آن را با مقداری از موادی که تهیه کرده اید پر کنید و بعد روی آن را با مقداری پنیری پیتزا و چدار بپوشانید و پر کنید. در این حین فر را برای مدت 15 دقیقه ای روی دمای 200 درجه قرار دهید تا داخل آن گرم و آماده شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر فلفل دلمه ای هایی که تهیه کرده اید را داخل فر به مدت 30 تا 40 دقیقه روی دمای 200 درجه قرار دهید تا به طور کامل پخته و آماده شوند. دقت داشته باشید 5 دقیقه نهایی پخت دما را روی حالت گریل تغییر دهید تا پنیر روی فلفل دلمه ای ها نیز برشته و طلایی شوند و بعد از گذشت زمان مورد نظر سینی را از داخل فر خارج کنید و بعد از آن هم فلفل دلمه ای های شکم پر خوشمزه شما آماده سرو هستند میل کنید و از خوردن آن ها نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه دلمه بادمجان شکم پر ساده، لذیذ و مجلسی با لپه و گوشت

طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر

 


نکات کلیدی در طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر مجلسی با مرغ و پنیر پیتزا

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات دیگر مورد علاقه خود مثل کنسرو ذرت و یا نخود فرنگی و… نیز برای تهیه مواد میانی این فلفل دلمه ای های شکم پر خوشمزه استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می تواند بعد از تفت دادن قارچ ها کمی آب لیمو ترش تازه نیز به مواد خود اضافه کنید.
 3. اضافه کردن خامه در این غذا سلیقه ای بوده و درصورت تمایل میتوانید آن را حذف کنید و تنها از سس بشامل در آن استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی مجلسی و لذیذ با گوشت و لپه بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر مجلسی با مرغ و پنیر پیتزا»

در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات دیگر مورد علاقه خود مثل کنسرو ذرت و یا نخود فرنگی و... نیز برای تهیه مواد میانی این فلفل دلمه ای های شکم پر خوشمزه استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید