طرز تهیه سوسیس بندری

سوسیس بندری یکی از انواع غذاهای فست فودی ایرانی است که بسیار ساده و خوشمزه بوده و در میان ایرانیان معروف است و بسیار سریع و راحت تهیه شده و شما می توانید این غذای بسیار خوشمزه را چه به شکل پرسی و چه به شکل ساندویچی به عنوان شام در روزهایی که زمان زیادی برای آماده کردن غذا ندارید تهیه کنید. سوسیس بندری امروزه یکی از انواع غذا هایی است که برای انواع مجالس ها نیز قابل استفاده بوده زیرا هم سریع و راحت تهیه شده و هم مورد علاقه هر سنی است. امروز در آلامتو طرز تهیه سوسیس بندری آبادانی تند با قارچ و فلفل دلمه ای مثل بیرون را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوسیس بندی با قارچ

 • سوسیس هات داگ 80 درصد 4 عدد
 • پیاز 2 عدد بزرگ
 • رب گوجه فرنگی 1/5 ق غذا خوری سر پر
 • سس قرمز 1 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • پاپریکا و پودر سیر به مقدار لازم
 • آب به مقدار لازم
 • قارچ 8 عدد بزرگ
 • فلفل دلمه ای 1 عدد بزرگ
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید:طرز تهیه کوکو ماکارونی ساده و خوشمزه با سوسیس و کالباس بدون فر

 

طرز تهیه سوسیس بندری آبادانی تند با قارچ و فلفل دلمه ای

مرحله اول: آماده سازی پیاز ها

ابتدا پیاز ها را به خوبی با آب شسته و پوست بگیرید و سپس آن ها را به شکل خلالی شده و ریز و یکدست خرد کنید و ماهیتابه ای برداشته و درون آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا روغن کمی گرم و آماده شود و سپس درون آن پیاز ها را بریزید و زمان دهید تا پیاز ها مقداری سبک و نرم شود سپس به آن مقداری زردچوبه نیز اضافه کنید و آن را هم با پیاز در حد 1 دقیقه تفت دهید تا کمی با یکدیگر تفت بخورند.

مرحله دوم: اضافه کردن سوسیس

سوسیس ها را نیز در این مرحله از پوست جدا کنید و آن ها را به شکل حلقه ای و یکدست خرد کرده و به پیاز های درون ماهیتابه اضافه کنید و خوب با پیاز آن ها را تفت دهید تا کمی سوسیس ها تغییر رنگ دهند.

مرحله سوم: اضافه کردن قارچ ها و فلفل دلمه ای

قارچ ها را به همراه فلفل دلمه ای به خوبی با آب شسته و سپس فلفل دلمه ای را به شکل نگینی و ریز و یکدست خرد کنید و قارچ را هم به شکل حلقه ای با ضخامتی تقریباً زیاد برش داده و سپس قارچ های خرد شده را به ماهیتابه خود اضافه کنید و زمان دهید تا مقداری خامی قارچ ها هم گرفته شود و آب آن ها تا حدی کشیده شود و سپس به آن ها فلفل دلمه ای را هم اضافه کنید و کمی با تمامی مواد تفت دهید تا خامی آن هم مقداری گرفته شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن رب و سس گوجه و ادویه ها

در این مرحله به مواد خود رب گوجه فرنگی را هم اضافه کنید و کمی تفت دهید تا هم خامی رب گوجه گرفته شود و هم رنگ آن مقداری باز شود و بعد به آن مقداری آب جوشیده شده اضافه کنید تا رب مقداری رقیق شده و بعد به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر پاپریکا را به همراه مقداری پودر سیر اضافه کنید و همگی مواد را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و در آخر نیز سس گوجه فرنگی را به مواد خود اضافه کنید و مجدد همه مواد را هم بزنید و مخلوط کنید و شعله گاز را ملایم و کم کنید و زمان دهید تا 5 دقیقه تمامی مواد با یکدیگر کمی تفت خورده و آماده شوند و بعد از آن هم سوسیس بندری شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کالباس خانگی مرغ ساده با نشاسته و آرد ذرت و کاور کالباس

طرز تهیه سوسیس بندری


نکات کلیدی در تهیه سوسیس بندری تند مثل بیرون

 1. اضافه کردن قارچ و فلفل دلمه ای کاملاً اختیاری بوده است و شما در صورت دلخواه می توانید آن ها را حذف کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از مقداری کنسرو ذرت نیز در این غذای خوشمزه استفاده کنید.
 3. نوع سوسیسی که در این غذا استفاده می کنید اختیاری است.
 4. در صورت تمایل می توانید به جای سس قرمز عادی از سس قرمز تند استفاده کنید که غذای شما طعم تند تری بگیرد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خمیر پیتزا خانگی نرم، لطیف و فوری بدون شیر و ماست

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوسیس بندری آبادانی تند و خوشمزه با قارچ و فلفل دلمه ای»

اضافه کردن قارچ و فلفل دلمه ای کاملاً اختیاری بوده است و شما در صورت دلخواه می توانید آن ها را حذف کنید.


نظر خود را بیان کنید