طرز تهیه نان برنجی کرمانشاهی

طرز تهیه نان برنجی کرمانشاهی حرفه ای و خوشمزه زعفرانی خانگی

طرز تهیه نان برنجی

یکی از معروف ترین شیرینی های استان کرمانشاه، که جزو سوغات های پرطرفدار این استان می باشد، نان برنجی است. در تهیه نان برنجی، از آرد برنج، زعفران، گلاب، تخم مرغ و… استفاده می شود. برای طرز تهیه نان برنجی، با آشپزی آلامتو همراه باشید. امیدواریم از خوردن این شیرینی، لذت ببرید.

مواد لازم برای 10 نفر
آرد برنج۵۰۰ گرم
زعفران دم کرده۲ قاشق غذاخوری
تخم مرغ۱ عدد
گلاب۶ قاشق غذاخوری
شکر۲۰۰ گرم
تخم خرفه (برای تزیین)به اندازه کافی
کره۲۰۰ گرم

طرز تهیه نان برنجی

نان برنجی

  1. برای تهیه نان برنجی خانگی، ابتدا کره را از یخچال بیرون می آوریم و در دمای محیط قرار می دهیم تا نرم شود.
  2. آرد برنج را دو بار الک می کنیم تا یک دست شود.
  3. سپس با کره مخلوط می کنیم تا کره کاملا در آرد حل شود (اگر روغن کرمانشاهی در دسترس دارید، بسیار گزینه بهتری از کره است؛ چون طعم بهتری به نان برنجی می دهد).
  4. سپس شکر را در قابلمه ای کوچک می ریزیم و ۱ لیوان آب روی آن می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب کمی تبخیر شود و شربت کمی غلیظ شود و شربت آماده شده را کنار می گذاریم تا خنک شود.
  5. بعد به مخلوط آرد برنجی و کره اضافه می کنیم.
  6. تخم مرغ را در پیاله ای می شکنیم و گلاب و زعفران دم کرده به آن می افزاییم و با هم مخلوط می کنیم و به مایه آرد برنجی اضافه می کنیم و خوب مایه آرد برنجی را مخلوط می کنیم و ورز می دهیم تا خمیر کاملا یک دست شود و در کاسه ای قرار می دهیم و یک پارچه روی آن می کشیم و به مدت ۶ ساعت در دمای معتدل خمیر را قرار می دهیم تا آماده شود.
  7. سپس فر را روشن می کنیم و روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار می دهیم تا گرم شود.
  8. کف سینی فر، کاغذ روغنی می گذاریم و از خمیر به اندازه یک گردو بر می داریم و با کف دو دست به آن حالت یک دایره می دهیم و در سینی فر قرار می گذاریم؛ همگی نان برنجی ها را به همین صورت شکل می دهیم و با فاصله در کنار هم می چینیم و در آخر کمی از تخم خرفه را روی شیرینی ها می پاشیم.
  9. سینی را در طبقه وسط فر قرار می دهیم تا به مدت ۲۰ دقیقه نان برنجی ها کاملا پخته شوند.
  10. پس از پخت صبر می کنیم تا نان برنجی ها کمی خنک شوند و نان برنجی ها را آرام از کاغذ روغنی جدا می کنیم و در ظرف می چینیم و میل کنید.

نوش جان.

♨ نکات مهم «طرز تهیه نان برنجی کرمانشاهی»

با مقدار موادی که در این دستور شیرینی پزی قرار گرفته است، می توانید برای ۱۰ نفر نان برنجی تهیه کنید. در صورتی که می خواهید مقدار کمتر یا بیشتری نان برنجی تهیه کنید، کافیست مقدار مواد را ضرب یا تقسیم کنید.