طرز تهیه شیرینی مرنگ

شیرینی مرنگ یا همان شیرینی پفکی یکی از انواع شیرینی های بسیار ساده و آسانی است که با مواد بسیار محدود و ساده ای می توان آن را به راحتی در منزل تهیه کرد. شیرنی مرنگ به دلیل ظاهر جذاب و هوس انگیزی که داشته در انواع مناسبت هایی مانند ولنتاین و یا جشن تولد ها و یا دید و بازید های ایام عید و سایر جشن ها و مراسم ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و به میز مهمانی های شما به دلیل ظاهر بسیار جذابی که داشته جلوه می بخشد. یکی از دلایل پر استفاده بودن این شیرینی نیز همین ظاهر زیبا و طعم شیرینی ملایم و فوق العاده ای است که این شیرینی در عین سادگی در نوع دستور و تهیه آن داشته است. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی مرنگ پفکی بدون فر با توستر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی مرنگ

  • پودر قند 1 لیوان
  •  تخم مرغ 3 عدد
  • آبلیمو طبیعی 2 ق غذا خوری
  • وانیل و اسانس نوک ق چای خوری
  • رنگ خوراکی 3 قطره
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی مرنگ پفکی بدون فر با توستر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا تمامی مواد را برای چند دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید تا تمامی مواد به خوبی با دمای محیط هم دما شوند و بعد شروع به کار کنید.

مرحله دوم: آماده سازی تخم مرغ ها

سپس تمامی تخم مرغ ها را بشکنید و زرده را از سفیده آن ها به طور کامل جدا کنید و سفیده تخم مرغ ها را درون ظرف تمیزی بریزید و با همزن برقی شروع به هم زدن آن ها کنید و این کار را تا جایی ادامه دهید تا تمامی سفیده ها به خوبی پف کرده و دارای رنگی سفید شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن پودر قند با وانیل، اسانس، آبلیمو

در این مرحله که سفیده ها به خوبی پف کردند نوبت به اضافه کردن پودر قند است پس آن را نیز طی چندین مرحله داخل ظرف الک کنید و هر مرحله که پودر قند را به آن ها اضافه می کنید ترکیب آن ها را مجدد با همزن برقی خوب هم بزنید  دقت داشته باشید که وسط اضافه کردن پودر قند مرحله آخر را اضافه نکنید و ابتدا وانیل و آبلیمو را نیز به همراه اسانس مورد علاقه خود به ترکیب اضافه کنید و مجدد آن ها را نیز به خوبی با همزن برقی هم بزنید و بعد برای مرحله آخر باقی مانده پودر قند را روی مواد الک کنید و آن قدر با همزن برقی ترکیب آن ها را هم بزنید تا مواد شما به غلظتی شبیه به خامه فرم دار شده برسد که به این غلظت سافت پیک نیز گفته می شود.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی مواد

در آخر نیز نوبت اضافه کردن رنگ خوراکی به مواد برای زیبا تر شدن کار شماست پس رنگ خوراکی دلخواه خود را که بهتر است مطابق با اسانسی باشد که در شیرینی استفاده کرده بودید به مواد اضافه کنید و با قاشق و یا لیسکی به آرامی طوری که پف سفیده تخم مرغ ها گرفته نشوند به خوبی هم بزنید تا کل مواد به خوبی رنگ بگیرند.

مرحله پنجم: پخت مرنگ ها

توستر خود را روی کمترین دمای ممکن تنظیم کنید و بعد آن را برای مدت 15 دقیقه زمان دهید تا درون توستر شما به خوبی گرم و آماده شود و بعد روی سینی مخصوص توستر را کاغذ روغنی قرار دهید و سپس مایه ای که آماده کرده اید را درون قیف با ماسوره مورد علاقه خود قرار دهید و بعد روی کاغذ روغنی مقداری از مایه را بریزید و سپس سینی توستر را برای مدت 30 دقیقه در کمترین دمای ممکن تنظیم کنید و زمان دهید تا به خوبی شیرینی های شما آماده و پخته شوند و بعد حرارت توستر را خاموش کنید و بعد از آن هم که شیرینی ها به خوبی پخته و آماده شدند سینی را برای مدت 15 دقیقه از توستر خارج نکنید تا داخل توستر به خوبی خنک شوند و بعد از آن هم شیرینی های مرنگ شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی مرنگ


نکات کلیدی در تهیه شیرینی مرنگ پفکی بدون فر

  1. در صورت تهیه کردن این شیرینی داخل فر می توانید دمای آن را 20 درجه ای افزایش دهید.
  2. در صورت تمایل می توانید رنگ خوراکی را از مواد اولیه حذف کنید و مواد را به صورت ساده و بی رنگ نیز استفاده کنید.
  3. در صورت دسترسی نداشتن به قیف و ماسوره می توانید با قاشق نیز این کار را انجام دهید و مقداری از موادی که آماده کرده اید را برداشته و روی سینی فر بریزید و با پشت قاشق مقداری به شیرینی های داخل سینی فرم و شکل دهید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی ساده و دلچسب با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی مرنگ پفکی خوشمزه و آسان بدون فر با توستر»

در صورت تهیه کردن این شیرینی داخل فر می توانید دمای آن را 20 درجه ای افزایش دهید.


نظر خود را بیان کنید