طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا

شیرینی ناپلئونی یکی از انواع شیرینی های بسیار هوس انگیز و خوشمزه است که متعلق به کشور فرانسه بوده و به دلیل نوع بافت ترد و طعم بسیار لذیذ و شیرین خامه در کنار هم باعث شده تا این شیرینی در سراسر دنیا محبوب و پرطرفدار شود. این شیرینی برای پذیرایی انواع مجالس و مهمانی های شما بسیار مناسب است و مورد علاقه هر سنی نیز می باشد. این شیرینی از خمیر لایه لایه در کنار خامه فرم دار شده تشکیل شده که ترکیب این نوع خمیر در کنار خامه لذت خوردن این شیرینی خوشمزه را دو چندان می کند. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی عالی با خمیر هزارلا با فر و بدون فر به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی ناپلئونی

  • خمیر هزارلا 1 بسته
  • خامه قنادی 400 گرم
  • پودر پسته به مقدار دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی قزوین بدون فر و بدون استراحت

طرز تهیه ناپلئونی خانگی با خمیر هزارلا با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا خمیر هزار لا را به همراه خامه قنادی از شب قبل از فریزر خارج کنید و داخل یخچال قرار دهید به طوری که هم خمیر و هم خامه خنک باشند اما یخ زده نباشند و بعد خمیر هزارلا را برداشته و مقداری با وردنه پهن کنید تا سطح خمیر شما به مقدار زیادی صاف و یکدست شود و بعد خمیر را به شکل مستطیل و یا مربع با اندازه های دلخواه خود برش دهید. دقت داشته باشید برش های خمیر شما باید حتماً به یک اندازه باشند در غیر این صورت به خوبی روی هم قرار نمی گیرند و ظاهر شیرینی ناپلئونی شما نیز خراب می شود.

مرحله دوم: پخت خمیر داخل فر

فر را به مدت 15 دقیقه با دمای 180 درجه روشن بگذارید و زمان دهید تا به خوبی داخل آن گرم و آماده شود و بعد سینی فر را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی قرار دهید و برش های خمیر را روی سینی فر قرار دهید و بعد سینی را اول به مدت 10 دقیقه درون فر با دمای 200 درجه قرار دهید و بعد 10 دقیقه پایانی دما را روی 180 درجه تنظیم کنید تا تمامی خمیر های شما به خوبی درون فر پخته و طلایی شوند.

مرحله سوم: آماده سازی خمیر بدون فر

در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید قابلمه بزرگی را برداشته و کف آن را جسم فلزی و نشکنی و یا یک سه پایه قرار دهید که زمانی که سینی خمیر ها را روی آن قرار می دهید سینی با کف قابلمه برخورد مستقیم نداشته باشد سپس قابلمه را روی شعله پخش کن و روی حرارت کم قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و 15 دقیقه به آن فرصت دهید تا با شعله کم و درب بسته به همراه دمکنی به خوبی داخل آن گرم و آماده شود سپس سینی کوچک و فلزی را برداشته و روی آن کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر ها را روی کاغذ روغنی بگذارید و سینی را روی جسم فلزی قرار دهید و درب قابلمه و دمکنی را بگذارید و 35 دقیقه به آن ها فرصت دهید تا به خوبی پخته و آماده شوند.

مرحله چهارم: آماده سازی خامه

در این مرحله خامه قنادی را درون ظرف فلزی و تمیز بریزید و سپس آن را به وسیله مخلوط کن و همزن برقی با دور تند به مدت 8 الی 10 دقیقه به خوبی هم بزنید تا خامه شما سفت و فرم دار شود و بعد آن را داخل قیف بریزید.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی شیرینی ناپلئونی

خمیر هایی که پخته بودید را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و بعد مقداری از قسمت برشته شده روی خمیر را برداشته و به خوبی پودر کنید سپس خامه را به وسیله قیف روی لایه های خمیر بریزید و خوب لایه ها را با خامه رومال کنید و به همین شکل 3 عدد از لایه های خامه ای را روی هم قرار دهید و سپس اطراف و روی شیرینی ها را هم با خامه روکش کنید و بعد آن ها را درون قسمت های پودر شده خمیر قرار دهید و با خمیر پودر شده دور تا دور شیرینی ها را پوشش دهید و روی آن ها را با مقداری پودر پسته تزیین کنید و بعد از آن هم شیرینی ناپلئونی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی نرم و دلچسب با کره و پودر قند

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی


نکات کلیدی در تهیه شیرینی ناپلئونی خوشمزه و مجلسی

  1. می توانید از میوه های مورد علاقه خود و اسلایس شده برای تزیین روی شیرینی ناپلئونی استفاده کنید.
  2. می توانید لابه لای خامه ای که در وسط هر لایه می ریزید از انواع مربا و یا مارمالاد های مورد علاقه خود نیز استفاده کنید.
  3. می توانید گل سرخ را روی شیرینی خود برای تزیین قرار دهید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری آسان و لذیذ با پیمانه و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی عالی با خمیر هزارلا با فر و بدون فر»

می توانید از میوه های مورد علاقه خود و اسلایس شده برای تزیین روی شیرینی ناپلئونی استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید