طرز تهیه نان ذرت

نان ذرت یکی از نان های بسیار سالم، مقوی و خوشمزه ای است که دارای بافت پنبه ای و اسفنجی و نرم بوده و دارای شیرینی ملایمی نیز می باشد و به دلیل آن که شبیه به کیک است می توان آن را در کنار خامه و عسل نیز میل کرد. خمیری که در این نان به دست می آید نیازی به ورز دادن و خمیر مایه ندارد این نان بسیار خوشمزه دارای روش های پخت متفاوتی است و حتی کسانی هم که دسترسی به فر ندارند می توانند آن را درون ماهیتابه نیز آماده کنند. این نان بیشتر در قسمت های آمریکای مرکزی و جنوبی مکزیک تهیه و سرو می شود. امروز در آلامتو طرز تهیه نان ذرت خانگی بدون گلوتن در فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه نان ذرت

 • کره 2/3 قالب
 • تخم مرغ 2 عدد
 • آرد نان فانتزی 125 گرم
 • آرد ذرت 140 گرم
 • وانیل نصف ق چایی خوری
 • نمک 1/4 ق چایی خوری
 • شکر 6 ق غذا خوری
 • جوش شیرین 1 ق چایی خوری
 • باترمیلک یا شیر کره ای 240 گرم
 • روغن به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک اسفنجی نرم و لطیف، ساده و پف دار با فر و بدون فر

طرز تهیه نان ذرت خانگی بدون گلوتن در فر

مرحله اول: آماده سازی مواد خشک

ظرف بزرگی را برداشته و آرد ذرت و آرد نان فانتزی را به همراه نمک و جوش شیرین و وانیل درون ظرف الک کنید سپس به آن ها شکر را نیز اضافه کنید و خوب با یکدیگر هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله دوم: آماده سازی مواد خیس کیک

درون ظرف دیگری تخم مرغ ها را بشکنید و به آن ها باترمیلک یا شیر کره ای را اضافه کنید سپس کره را درون ظرفی روی بخار کتری به روش بن ماری به طور کامل آب کنید و به مواد خیس درون ظرف اضافه کنید و آن ها را خوب با یکدیگر مخلوط کنید به طوری که بافت آن ها یکدست شود.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

مواد خشکی را که آماده کرده بودید به همراه مواد خیس با یکدیگر خوب مخلوط کنید تا بافت آن یکدست شود و درنهایت خمیری به دست بیاید که این خمیر نیازی به ورز دادن و یا خمیر مایه ندارد.

مرحله چهارم: آماده سازی قالب

قالب مناسبی را انتخاب کنید و با برس سرتاسر آن را با مقدار کمی روغن خوب روغنی کنید سپس خمیری را که درست کرده اید درون قالب مورد نظر بریزید و قالب را مقداری تکان دهید تا خمیر در قالب صاف شود و همه جای قالب را به خوبی پر کند.

مرحله پنجم: آماده سازی فر

فر را قبل از پخت نان به مدت بیست دقیقه در دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و درب فر را ببندید و  زمان دهید تا درون فر به خوبی گرم و آماده شود.

مرحله ششم: پخت نان درون فر

قالبی که با خمیر مورد نظر پر کرده اید را به مدت چهل دقیقه در دمای 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و زمان دهید تا نان خوب بپزد و پف کند و طلایی شود. پس از آن نان را از درون فر خارج کنید و بگذارید تا مقداری خنک شود و بعد به شکل دلخواه آن را برش دهید و پس از آن نان شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه پنکیک ساده با شیر، جوش شیرین و سفیده تخم مرغ

طرز تهیه نان ذرت


نکات کلیدی در تهیه نان ذرت ساده در فر

 1. در صورت دلخواه می توانید قبل از پخت روی خمیر نان مقداری شکلات چیپسی بریزید و سپس آن را درون فر قرار دهید تا نان شما شکلاتی شود.
 2. این نان را در کنار خامه و عسل نیز می توان میل کرد.
 3. می توانید در صورت دلخواه مقداری روی خمیر این نان کنجد نیز بریزید تا نان ذرت شما کنجدی شود.
 4. در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید این نان را داخل ماهیتابه نیز تهیه کنید.
 5. در صورت دلخواه می توانید آرد ذرت را در منزل خودتان تهیه کنید تا نان ذرت شما کیفیت بالاتر و بهتری داشته باشد.
 6. مقدار اضافه کردن شکر نیز سلیقه ای است در صورت دلخواه می توانید مقدار آن را زیاد یا کمتر کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کدو تنبل خوشمزه با گردو بدون ماست با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه نان ذرت ساده و خوشمزه خانگی بدون گلوتن در فر»

در صورت دلخواه می توانید قبل از پخت روی خمیر نان مقداری شکلات چیپسی نیز بریزید و سپس آن را درون فر قرار دهید تا نان شما شکلاتی بشود.


نظر خود را بیان کنید