طرز تهیه سوپ سبزیجات

سوپ سبزیجات به عنوان یکی از غذا ها و یا پیش غذا های بسیار ساده و راحت و سبک است که به دلایل سالم و سبک بودن آن بین مردم بسیار محبوب و پر طرفدار است. این سوپ را می توان در رژیم غذایی و یا هنگام سرماخوردگی به عنوان یک وعده غذایی کامل و مقوی و در هنگام مهمانی و مجالس به عنوان یک پیش غذای بسیار خوشمزه و عالی تهیه و میل کرد. این سوپ نسبت به سوپ های دیگر علاوه بر خوشمزگی و مقوی بودن آن بسیار سبک بوده و کالری کمتری هم دارد. امروز در آلامتو طرز تهیه سوپ سبزیجات ساده و رژیمی با قارچ بدون گوشت و مرغ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سوپ سبزیجات ساده

 • پیاز زرد 1 عدد
 • سیر 3 عدد
 • هویج 3 عدد
 • قارچ 4 عدد
 • ساقه کرفس 3 عدد
 • سیب زمینی 3 عدد
 • عدس خشک 2 فنجان
 • جعفری 1 فنجان خرد شده
 • گوجه فرنگی 2 فنجان خرد شده
 • آب سبزیجات 8 فنجان
 • رزماری خشک شده 1 ق چای خوری
 • زیره آسیاب شده 1/2 ق چای خوری
 • پودر آویشن 1/2 ق چای خوری
 • گشنیز آسیاب شده 1/2 ق چای خوری
 • برگ بو 2 عدد
 • نمک و فلفل 1/4 ق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ کنگر با جو و قارچ آسان و مجلسی بدون گوشت

طرز تهیه سوپ سبزیجات رژیمی با قارچ بدون گوشت و مرغ

مرحله اول: آماده سازی پیاز

ابتدا پیاز را خوب با آب سرد بشویید و سپس پوست پیاز را بگیرید و به صورت نگینی و ریز آن را خرد کنید. سپس درون قابلمه ای مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار داده و پیاز خرد شده را داخل آن ریخته و به آن نمک و فلفل را اضافه کرده و مقداری سرخ کنید تا کمی پیاز نرم شود.

مرحله دوم: آماده سازی سبزیجات

هویج ها را با آب سرد بشویید و آن ها را پوست بگیرید و سپس به صورت حلقه ای به اندازه دلخواه آن ها را برش دهید. سیر ها را نیز شسته و پوست بگیرید و بعد به صورت ساطوری شده آن ها را نیز خرد کنید و بعد کرفس ها را نیز به همین روش شسته و سر آن ها را بزنید به اندازه دلخواه آن ها را هم خرد کنید بعد از آن نوبت قارچ هاست پس آن ها را نیز شسته و بعد به صورت گوشتی و درشت خرد کنید. دقت داشته باشید که نباید قارچ ها را خیلی ریز خرد کنید زیرا هنگام پخت قارچ ها خیلی آب می شوند برای همین بهتر است که درشت تر آن ها را خرد کنید.

مرحله سوم: تفت دادن سبزیجات

در این مرحله ابتدا سیر ساطوری شده را به پیاز اضافه کنید و آن را کمی با پیاز تفت دهید در حد یک الی دو دقیقه کافی است و سپس به آن ها هوج های حلقه شده را به همراه کرفس خرد شده اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر نیز مخلوط کنید و دوباره کمی مواد را با هم تفت دهید.

مرحله چهارم: اضافه کردن ادویه ها

بعد از چند دقیقه ای که از تفت دادن مواد بالا گذشت حالا نوبت اضافه کردن رزماری و پودر زیره به همراه پودر آویشن و گشنیز آسیاب شده است پس آن ها را نیز به مواد اضافه کنید و خوب با هم دیگر هم بزنید و مخلوط کنید و کمی مواد را به همراه ادویه ها تفت دهید. دقت داشته باشید که در تمامی مراحل، تفت دادن مواد نباید خیلی طولانی باشد که کاملاً سزیجات بپزند تنها کمی که تفت داده شوند و به حالت نیمه پخته باشند کافی است.

مرحله پنجم: اضافه کردن عدس و سیب زمینی

سیب زمینی ها را با آب بشویید و بعد از پوست گرفتن به شکل مکعبی و درشت خرد کنید و به مواد درون قابلمه به همراه گوجه فرنگی های خرد شده اضافه کنید. بدون اینکه سیب زمینی ها و گوجه فرنگی های خرد شده را با مواد هم بزنید عدس خشک شده را نیز به آن ها اضافه کنید.

مرحله ششم: پخت سوپ سبزیجات

آب سبزیجات را نیز روی مواد درون قابلمه اضافه کنید و مواد را خیلی خوب با همدیگر به آرامی هم بزنید طوری که مواد له نشوند و روی مواد برگ بو ها را نیز بگذارید و درب قابلمه را بگذارید و 30 دقیقه به سوپ زمان دهید تا خوب با همدیگر بپزند. بعد از گذشت 30 دقیقه درب قابلمه را برداشته و قارچ های اسلایس شده را نیز به مواد اضافه کنید و دوباره درب قابلمه را بگذارید و 10 دقیقه دیگر به مواد زمان دهید تا قارچ ها نیز با مواد بپزند و سوپ جا بیفتد.

مرحله هفتم: سرو سوپ سبزیجات

پس از گذشت 40 دقیقه درب قابلمه را برداشته و برگ بو ها را از آن خارج کنید و 2 ملاقه از سوپ را داخل مخلوط کن و یا بلندر بریزید و خوب آن را بلند کنید و به قابلمه اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد از آن جعفری خرد شده را هم به مواد اضافه کنید و زمان دهید تا کمی جعفری ها نرم شوند و با مواد بپزند. بعد از آن سوپ شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ قارچ رستورانی خوشمزه و مجلسی با شیر

طرز تهیه سوپ سبزیجات


نکات کلیدی در تهیه سوپ سبزیجات مقوی رستورانی

 1. این سوپ را می توانید در کنار لیموترش تازه نیز سرو کنید که طعم آن را خیلی خوشمزه تر و لذیذ تر می کند.
 2. در صورت دلخواه می توانید تمام مواد سوپ را درون بلندر یا مخلوط کن بریزید و بلند کنید تا سوپ یکدستی داشته باشید.
 3. می توانید هویج را به جای حلقه ای برش دادن با رنده خرد کنید و به مواد اضافه کنید.
 4. در صورت دلخواه می توانید از سبزیجات مورد علاقه خود نیز در سوپ استفاده کنید.
 5. می توانید از 1 ق غذا خوری رب گوجه نیز برای خوش رنگ تر شدن سوپ استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سوپ جو قرمز مجلسی و خوشمزه با قارچ

♨ نکات مهم «طرز تهیه سوپ سبزیجات ساده و رژیمی با قارچ بدون گوشت و مرغ»

این سوپ را می توانید در کنار لیموترش تازه نیز سرو کنید که طعم آن را خیلی خوشمزه تر و لذیذ تر می کند.


نظر خود را بیان کنید