طرز تهیه پیاز سوخاری رستورانی

پیاز سوخاری یکی از هوس انگیزترین و خوشمزه ترین انواع دورچین و یا پیش غذاها در سراسر دنیا می باشد که به طور معمول آن را در کنار بسیاری از غذای های فست فودی همچون انواع سوخاری ها و یا انواع ساندویچ ها سرو می کنند. شما می توانید این پیش غذای محبوب و پر طرفدار را با مواد اولیه قابل دسترس به راحتی در منزل تهیه کنید و به وسیله آن به میز سرو غذای خود جلوه و زیبایی ببخشید. شکل معمول تهیه پیاز سوخاری به شکل حلقه ای بوده و آن را با حلقه های پیاز تهیه می کنند اما شما می توانید آن را به شکل گل و یا انواع شکل های دلخواه دیگر نیز تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه پیاز سوخاری ترد و پفکی با آرد سوخاری بدون بکینگ پودر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پیاز سوخاری رستورانی

 • پیاز متوسط 2 عدد بزرگ
 • تخم مرغ 2 عدد
 • آرد سوخاری 1 استکان
 • آرد نصف استکان
 • پودر سیر به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • پودر آویشن به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه قارچ سوخاری با دلستر ساده و رستورانی بدون پودر سوخاری

طرز تهیه پیاز سوخاری با آرد سوخاری بدون بکینگ پودر

مرحله اول: آماده سازی پیاز ها

ابتدا پیاز ها را با آب سرد بشویید و سپس پوست آن ها را بگیرید و بعد پیاز ها را به شکل حلقه ای برش دهید و خرد کنید سپس برش های پیاز را به شکل حلقه ای شده از یکدیگر جدا کنید و آن ها را کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی آرد و تخم مرغ ها

داخل ظرفی آرد را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و به همراه مقداری پودر آویشن بریزید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا آرد کاملاً مزه دار و آماده شود سپس داخل ظرفی جدا تخم مرغ ها را بشکنید و به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و آن ها را هم با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا تخم مرغ ها از حالت لختگی خود خارج شوند و پودر سوخاری را هم داخل بشقابی جدا بریزید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی پیاز سوخاری

ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا روغن گرم و آماده شود و در این فاصله پیاز های حلقه ای شده را ابتدا داخل آرد مزه دار شده بغلتانید و خوب پیاز ها را به آرد آغشته کنید و بعد آن ها را داخل ترکیب تخم مرغ ها قرار دهید و حلقه های پیاز را به ترکیب تخم مرغ ها آغشته کنید و در آخر هم تمامی پیاز ها را داخل پودر سوخاری قرار دهید و خوب پیاز ها را در آرد سوخاری بغلتانید به طوری که روی سطح تمامی آن ها با آرد سوخاری پوشانده شود و به همین شکل تمامی پیاز ها را سوخاری و آماده کنید. بعد از سوخاری کردن تمامی پیاز ها آن ها را داخل روغن داغ قرار دهید و فرصت دهید تا تمامی پیاز ها با حرارت ملایم داخل روغن داغ سوخاری و طلایی شوند و بعد از آن هم پیاز سوخاری شما آماده سرو است آن ها را از روغن داغ خارج کنید و سپس آن ها را داخل ظرف مورد نظر خود بچینید و میل کنید و از خوردن آن ها نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری ساده و لذیذ با مغز پنیر پیتزا

طرز تهیه پیاز سوخاری با آرد سوخاری


نکات کلیدی در تهیه پیاز سوخاری خانگی ترد و پفکی

 1. می توانید این پیاز سوخاری خوشمزه را به شکل پنیری و با پنیر ورقه ای هم تهیه کنید به این صورت که پنیر را به شکل ورقه ای برش داده و ورقه ها را داخل شکم حلقه های پیاز خرد شده قرار می دهید و سپس آن را با مواد سوخاری آغشته می کنید.
 2. به جای حلقه ای کردن پیاز ها می توانید آن ها را به شکل کامل و به شکل گل درآورده و سپس آن ها را سرخ کنید.
 3. حتماً پیاز ها را با حرارت ملایم سرخ کنید تا داخل آن ها کاملاً سرخ و پخته شوند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه میگو پفکی ترد و رستورانی با خمیر بنیه و دلستر بدون ماست

♨ نکات مهم «طرز تهیه پیاز سوخاری ترد و پفکی با آرد سوخاری بدون بکینگ پودر»

به جای حلقه ای کردن پیاز ها می توانید آن ها را به شکل کامل و به شکل گل درآورده و سپس آن ها را سرخ کنید.


نظر خود را بیان کنید