طرز تهیه گاناش شکلاتی

گاناش شکلاتی یکی از انواع کرم های بسیار هوس انگیز و پرکاربردی است که می توانید از آن برای پوشش روی انواع کیک ها و انواع دسر ها استفاده کنید و به وسیله آن به کیک و دسر های خود جلوه و زیبایی بخشید. تهیه گاناش شکلاتی بسیار ساده بوده و آن را تنها با دو قلم مواد اولیه تهیه می کنند و تنها نکته اصلی آن در میزان خامه و شکلاتی است که در آن استفاده می شود. شما می توانید گاناش شکلاتی را متناسب با سلیقه ی خود در طعم و رنگ های مختلف و متفاوتی تهیه و از آن استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه گاناش شکلاتی با خامه صبحانه بدون شیر و کره برای روی کیک را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه گاناش شکلاتی فرم دار شده

 • خامه صبحانه 400
 • شکلات تخته ای 400
همچنین بخوانید: طرز تهیه براونی شکلاتی ساده و لذیذ با شکلات تخته ای و گردو در فر

طرز تهیه گاناش شکلاتی با خامه صبحانه به شکل فرم دار شده

مرحله اول: آماده سازی خامه صبحانه برای گاناشی به شکل فرم دار

ابتدا خامنه صبحانه را داخل قابلمه ای بریزید و سپس آن را یا روی بخار کتری و یا روی حرارت بسیار ملایم و کم گاز بگذارید و اجازه دهید تا خامه از کناره های قابلمه شروع به ریز جوش کردن و جوشیدن کند و سپس آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: اضافه کردن شکلات تخته ای

شکلات تخته ای را نیز با چاقو خرد کنید و آن را به قطعات کوچک تری تقسیم کنید و سپس آن را قبل از خنک شدن خامه به ظرف خامه اضافه کنید و مدام آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا شکلات شما به آرامی با حرارت خامه ترکیب و آب شود و بافت یکدست و تقریباً روانی پیدا کند.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی

بعد از ترکیب شدن خامه و شکلات ترکیب آن ها را به مدت 2 الی 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا گاناش شما مقداری خودش را بگیرید و سپس آن را بعد از گذشت زمان مورد نظر از یخچال خارج کنید و با دور تند همزن برقی به مدت 5 الی 8 دقیقه هم بزنید و مخلوط کنید، به طوری که جای پره های همزن شما به روی گاناش باقی بماند و بعد از آن نیز گاناش فرم دار شما آماده شده است می توانید آن را داخل قیف با ماسوره مورد نظر خود بریزید و از آن استفاده کنید.


مواد لازم برای تهیه گاناش شکلاتی روان

 • خامه صبحانه 300 گرم
 • شکلات تخته ای 100 گرم

طرز تهیه گاناش شکلاتی با خامه صبحانه به شکل روان بدون شیر و کره

مرحله اول: آماده سازی خامه صبحانه

ابتدا خامه را داخل قابلمه ای بریزید و آن را یا روی بخار کتری و به روش بنماری شده و یا روی حرارت بسیار ملایم گاز قرار دهید و اجازه دهید که هم خامه به شکل روان شود و حرارت ببیند و هم از گوشه های قابلمه به صورت آرام آرام شروع به ریز جوش زدن کنید و بعد آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: اضافه کردن شکلات تخته ای

شکلات تخته ای را نیز ابتدا به صورت ریز ریز و با چاقو برش دهید و خرد کنید و بعد آن را قبل از سرد شدن خامه به ظرف اضافه کنید و به طور مدام ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و اجازه دهید تا تمامی قطعات شکلات ها به آرمی و کم کم به وسیله ی حرارت خامه داخل خامه آب شوند و با خامه یکدست و آماده شوند و بعد از آن هم گاناش شکلاتی روان شما آماده سرو است زمان دهید تا از حرارت بیفتد و بعد از آن استفاده کنید.


مواد لازم برای تهیه گاناش شکلاتی به شکل فیلینگ

 • خامه صبحانه 100 گرم
 • شکلات تخته ای 200 گرم

  طرز تهیه گاناش شکلاتی با خامه صبحانه به شکل فیلینگ

مرحله اول: آماده سازی خامه صبحانه

ابتدا خامه صبحانه را داخل قابلمه ای بریزید و سپس آن را یا به شکل بنماری شده روی بخار کتری و یا روی حرارت بسیار ملایم و کم گاز قرار دهید و زمان دهید تا در این مدت خامه به آرامی روان و از کناره های قابلمه مقداری شروع به ریز جوشیدن و ریز قل زدن کند و بعد آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله دوم: اضافه کردن شکلات تخته ای

شکلات تخته ای را هم به وسیله چاقو برش دهید و خرد کنید و بعد آن را قبل از خنک شدن به ظرف خامه اضافه کنید و به طور مداوم ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و اجازه دهید تا تمامی شکلات ها به آرامی با حرارت خامه آب شوند و ترکیب آن ها با یکدیگر یکدست شود و بعد از آن هم گاناش شکلاتی خوشمزه شما آماده سرو است کمی زمان دهید تا خنک شود و سپس می توانید از آن برای فیلینگ کردن روی انواع کیک و دسر های خود استفاده کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر موس شکلاتی با پودر کاکائو و ژلاتین بدون تخم مرغ

طرز تهیه گاناش شکلاتی


نکات کلیدی در تهیه گاناش شکلاتی با خامه برای روی کیک

 1. اگر از گاناش روان برای تزیین روی کیک خامه ای استفاده می کنید حتماً اجازه دهید تا گاناش شما به طور کامل از حرارت بیفتد و سپس از آن برای تزیین روی کیک استفاده کنید.
 2. شکلات تخته ای که برای تهیه این گاناش استفاده می کنید هر چه مرغوب تر و بهتر باشد گاناش شما طعم و مزه بهتری خواهد داشت.
 3. تلخی و شیرینی گاناش شما بستگی به طعم شکلات تخته ای دارد که استفاده می کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کافی شاپی شکلاتی خیس عالی و خوشمزه مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه گاناش شکلاتی با خامه صبحانه بدون شیر و کره برای روی کیک»

اگر از گاناش روان برای تزیین روی کیک خامه ای استفاده می کنید حتماً اجازه دهید تا گاناش شما به طور کامل از حرارت بیفتد و سپس از آن برای تزیین روی کیک استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید