طرز تهیه پنینی مرغ و قارچ با پنیر

پنینی مرغ یکی از انواع ساندویچ های گریل شده است که اصل آن در ابتدا متعلق به کشور ایتالیا بوده و به مرور به دلیل طعم و مزه خوبی که داشته در سراسر دنیا طرفدار پیدا کرده و شناخته شده است. شما می توانید پنینی مرغ را به راحتی در منزل خود با مواد اولیه قابل دسترس تهیه کنید و داخل آن را با انواع سبزیجات مورد علاقه خود و انواع پنیر ها و… در کنار مرغ پر کنید. برخی این ساندویچ خوشمزه را با دستگاه مخصوص ساندویج ساز و برخی هم بدون دستگاه و آن را داخل ماهیتابه مخصوص گریل آماده می کنند. همچنین پنینی مرغ یکی از انواع ساندویچ های راحت و خوشمزه ای است که شما می توانید آن را برای انواع دورهمی ها و مجالس های خود نیز به عنوان فینگر فود و یا غذای اصلی تهیه و سرو کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه پنینی مرغ و قارچ لذیذ ایتالیایی با پنیر بدون ساندویچ ساز را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد اصلی برای تهیه پنینی مرغ و قارچ

 • فیله مرغ 8 عدد
 • پیاز 2 عدد متوسط
 • فلفل دلمه ای 2 عدد متوسط
 • قارچ 10 عدد
 • نان تست به مقدار لازم
 • پنیر موزارلا به مقدار لازم
 • پنیر ورقه ای به مقدار لازم
 • فلفل سیاه و نمک به مقدار لازم
 • پودر آویشن و زردچوبه به مقدار لازم
 • پودر سیر و پاپریکا به مقدار لازم
 • ماست پرچرب 3 ق غذا خوری سر پر
 • سس فرانسویی 4 ق غذا خوری سر پر
 • لیمو ترش تازه 1 عدد
 • پیازچه 3 عدد
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ ساده، خوشمزه و رستورانی با ساندویچ ساز

طرز تهیه پنینی مرغ و قارچ با پنیر بدون ساندویچ ساز

مرحله اول: آماده سازی پیاز و فیله های مرغ

ابتدا پیاز ها را با آب بشویید و سپس پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا روغن مقداری گرم و آماده شود و بعد پیاز های خرد شده را به ماهیتابه اضافه کنید و آن ها را مقداری تفت دهید تا کمی سبک و طلایی شوند و بعد به آن ها مقداری زردچوبه اضافه کنید و آن را نیز در حد 1 دقیقه ای با پیاز ها تفت دهید تا عطر آن مقداری بلند شود و بعد فیله های مرغ را هم با آب سرد بشویید و آن ها را به شکل نواری شده خرد کنید و آن ها را نیز به ماهیتابه اضافه کنید و فیله ها را تفت دهید تا تغییر رنگ دهند و در آخر نیز به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و آویشن را به همراه مقداری پودر پاپریکا اضافه کنید و خوب فیله ها را با ادویه ها روی حرارت تفت بدهید و هم بزنید تا ترکیب و مزه دار شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن فلفل دلمه ای و قارچ

فلفل دلمه ای و قارچ ها را نیز با آب بشویید و سپس قارچ ها را به شکل حلقه ای شده و فلفل دلمه ای را نیز به شکل نگینی و یکدست برش دهید و خرد کنید و بعد از تفت خوردن و مزه دار کردن فیله ها قارچ و فلفل دلمه ای را نیز به فیله ها اضافه کنید و آن ها را هم در حدی که خامی آن ها مقداری گرفته شود با فیله ها تفت دهید و بعد از تفت دادن سبزیجات با یکدیگر آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی سس مخصوص

برای تهیه سس مخصوص این پنینی ظرفی را برداشته و درون آن سس فرانسوی را به همراه ماست پرچرب بریزید و بعد آب لیمو ترش تازه را نیز به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به آن ها اضافه کنید و در آخر نیز پیازچه ها را هم با آب بشویید و بعد از پاک کردن آن ها را به شکل ساطوری شده و ریز و یکدست خرد کنید و به ظرف خود اضافه کنید و بعد تمامی مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا سس پنینی شما آماده شود.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی پنینی مرغ و قارچ

نان تست ها را برداشته و درون هر کدام آن ها را با مقداری از سسی که تهیه کرده اید رومال کنید و بعد آن ها را با مقداری از مواد مرغی که تهیه کردید پر کنید و روی هر کدام آن ها را کمی پنیر موزارلا بریزید و بعد روی تمامی آن ها یک لایه پنیر ورقه ای قرار دهید سپس روی آن ها را با طرف دیگر نان تست ها بپوشانید و بعد ماهیتابه مخصوص گریل را برداشته و آن را با مقدار کمی روغن مایع چرب کنید و سپس آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا کمی گرم و آماده شود و بعد نان تست هایی که با مواد پر کرده اید را داخل ماهیتابه مخصوص گریل قرار دهید و روی آن ها جسم سنگینی قرار دهید تا نان تست ها با مواد داخل آن ها فیکس شوند و زمان دهید تا تمامی پنینی ها گریل و آماده شوند و پنیر آن ها نیز با حرارت ملایم آب شوند و بعد از آن هم پنینی مرغ و قارچ خوشمزه شما آماده هستند آن را از روی حرارت برداشته و آن ها را سرو و میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شاورما مرغ لبنانی ساده خانگی با نان مخصوص به سبک رستورانی

طرز تهیه پنینی مرغ و قارچ


نکات کلیدی در تهیه پنینی مرغ و قارچ ایتالیایی با پنیر

 1. در صورت تمایل می توانید از کنسرو ذرت شیرین نیز داخل این ساندویچ خوشمزه استفاده کنید.
 2. در صورت دسترسی داشتن به ساندویچ ساز می توانید از دستگاه ساندویج ساز برای تهیه این پنینی هوس انگیز استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید به جای فیله مرغ از سینه و یا ران مرغ ریش ریش شده نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه پیراشکی مرغ و قارچ ساده و لذیذ در فر مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه پنینی مرغ و قارچ لذیذ ایتالیایی با پنیر بدون ساندویچ ساز»

در صورت تمایل می توانید از کنسرو ذرت شیرین نیز داخل این ساندویچ خوشمزه استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید