طرز تهیه اسنک مرغ اسنک ها یکی از خوشمزه ترین و پر تنوع ترین غذا هایی است که در بین هر سنی و هر سلیقه ای بسیار پر طرفدار هستند و شما می توانید درون آن ها را با هر چیزی که دوست دارید پر کنید و مواد داخلی آن ها کاملاً سلیقه ای است و خیلی سریع و راحت درست می شوند. تمامی این موارد باعث شده اند تا این غذای سریع و راحت، مناسب انواع مهمانی و مجالس و جشن ها به عنوان فینگر فود یا پیش غذا باشد و حتی می توانند میان وعده خوشمزه و کاملی نیز برای کودکان باشند. امروز در آلامتو طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ رستورانی با ساندویچ ساز را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید


مواد لازم برای تهیه اسنک مرغ خانگی

 • سینه مرغ نصف 1 عدد
 • فیله مرغ چند تیکه
 • پیاز 2 عدد
 • قارچ 8 عدد
 • فلفل دلمه ای 1 عدد بزرگ
 • ذرت 1/2 پیمانه
 • نان تست 1 بسته
 • سس کچاپ و مایونز به مقدار لازم
 • پنیر پیتزا به مقدار لازم
 • آبلیمو به مقدار لازم
 • نمک، فلفل، آویشن، زردچوبه به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم

طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ با ساندویچ ساز

مرحله اول: آماده سازی مرغ

ابتدا مرغ ها را با آب سرد بشویید و بعد از آن یکی از پیاز ها را نیز شسته و پوست بگیرید و به صورت خلالی و درشت آن را خرد کنید سپس مرغ ها را به صورت تیکه ای خرد کنید و برش دهید و بعد تکه های مرغ را درون ظرفی بریزید و کمی به آن روغن به همراه نمک و آبلیمو اضافه کنید پیاز های خلالی شده را نیز به مرغ ها اضافه کرده و خوب با همدیگر ترکیب کرده و هم بزنید تا مرغ ها به خوبی مزه دار شوند. درب ظرف مرغ ها را ببندید و ظرف را به مدت 2 ساعت درون یخچال بگذارید تا مرغ ها خوب مزه دار شوند.

مرحله دوم: سرخ کردن پیاز

پیاز دیگر را نیز پس از شستن با آب سرد پوست گرفته و به صورت نگینی و ریز خرد کنید. ماهیتابه ای برداشته و مقداری درون آن روغن بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا کمی روغن داغ شود سپس پیاز های خرد شده را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید تا به رنگ طلایی دربیایند و سبک شوند و بعد آن را درون ظرفی جدا بریزید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: پخت مرغ

درون ماهیتابه ای مقداری روغن بریزید و مرغ های مزه دار شده را از یخچال درآورید و پیاز های خلالی شده را از آن جدا کنید و مرغ ها را درون ماهتابه کمی تفت بدهید تا رنگ آن ها کمی تغییر کند.

مرحله چهارم: اضافه کردن سبزیجات

سپس قارچ ها را نیز با آب بشویید و به شکل دلخواه و گوشتی آن ها را برش داده و به مرغ ها به همراه کمی آبلیمو اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید سپس پیازی که سرخ کرده بودید را نیز به مواد خود اضافه کنید و مواد را مجدد کمی با یکدیگر تفت دهید در همان زمان فلفل دلمه ای را نیز با آب بشویید و به صورت نگینی و ریز خرد کنید و کمی که از تفت دادن مواد گذشت آن ها را نیز به ترکیب اضافه کنید و با یکدیگر مخلوط کرده و تفت دهید.

مرحله پنجم: اضافه کردن ادویه و سس

کمی که از تفت دادن مواد گذشت نمک و فلفل و زردچوبه را به همراه آویشن به ترکیب داخل ماهیتابه اضافه کنید و روی آن ها را به میزان دلخواه کمی سس قرمز بریزید و مواد را خوب با یکدیگر هم بزنید تا همه جای آن مزه دار شود و در آخر به آن ها ذرت پخته شده را نیز اضافه کنید و خیلی کم آن را با مواد تفت دهید.

مرحله ششم: آماده سازی اسنک

ابتدا ساندویچ ساز را به برق بزنید تا کمی گرم شود و در همین حین همه جای آن را با برس روغنی کنید تا نان اسنک ها هنگام پخته شدن به آن نچسبد سپس اول یک طرف نان ها را با موادی که آماده کرده اید پر کنید و بعد برای طعم بهتر و چسبندگی دو طرف نان ها، روی موادی که پر کرده اید کمی پنیر پیتزا اضافه کنید و طرف دیگر نان را روی پنیر قرار دهید و اسنک ها را درون ساندویج ساز قرار دهید و درب ساندویج ساز را به مدت 5 دقیقه ببندید تا هم پنیر اسنک ها به خوبی آب شود و هم دو طرف نان ها گریل شده و ترد شود.

مرحله هفتم: سرو اسنک ها

پس از آن که تمامی اسنک ها را درست کردید آن ها را در دیس یا ظرف مورد نظر خود قرار دهید و از وسط نصف کنید و روی آن ها کمی سس قرمز به همراه کمی سس مایونز بریزید و بعد از آن هم اسنک شما آماده است. نوش جان

طرز تهیه اسنک مرغ


نکات کلیدی در تهیه اسنک مرغ رستورانی

 1. به جای مرغ می توانید از گوشت چرخ کرده هم استفاده کنید.
 2. در صورت نداشتن ساندویج ساز این اسنک را درون ماهیتابه گریل یا درون ماهیتابه معمولی هم می توانید درست کنید فقط پس از سرخ شدن یک طرف آن باید اسنک را برگردانید.
 3. می توانید روی اسنک ها را کمی سس خردل هم بریزید و با سس خردل آن ها را سرو کنید.
 4. در صورت دلخواه می توانید سبزیجات مورد علاقه دیگر خود را نیز به آن اضافه یا سبزیجات گفته شده را از آن حذف کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه اسنک مرغ و قارچ ساده، خوشمزه و رستورانی با ساندویچ ساز»

به جای مرغ می توانید از گوشت چرخ کرده هم استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید