رولت تن ماهی

به طور کلی تن ماهی ها چه به صورت تنها و یا چه به صورت غذاهایی که در آن به عنوان ماده اصلی استفاده می شوند امروزه در بین مردم بسیار محبوبیت و طرفدار دارند به طوری که حتی کسانی که ماهی یا غذاهای دریایی را دوست ندارند غذاهایی که با تن ماهی در آن ها استفاده می شود را بسیار دوست دارند. رولت تن ماهی نیز یکی از این نوع غذاهاست که هم بسیار سریع و راحت آماده شده و هم در عین سادگی و راحتی بسیار خوشمزه می باشد. این غذا بسیار لذیذ را حتی به عنوان فینگر فود نیز در انواع مهمانی ها می توان استفاده کرد که در کنار طعم بسیار خوشمزه آن جلوه بسیار زیبایی نیز به میز شما می دهد. امروز در آلامتو طرز تهیه رولت تن ماهی با تخم مرغ و پنیر پیتزا را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه رولت تن ماهی

 • كنسرو تن ماهی 400 گرم
 • تخم مرغ 4 عدد
 • پنیر پیتزا رنده شده 100 گرم
 • آرد 50 گرم
 • جعفری 100 گرم
 • سرکه 1 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه ساندویچ تن ماهی با ذرت، سیب زمینی و شوید در نان باگت

طرز تهیه رولت تن ماهی با تخم مرغ و پنیر پیتزا

مرحله اول: آماده سازی تن ماهی

ابتدا تن ماهی ها را در آب جوش به مدت بیست دقیقه بجوشانید و بعد بگذارید تا کمی خنک شوند بعد از خنک شدن باید روغن تن ماهی ها را جدا کنید و تن ها را داخل ظرف بزرگی خالی کنید و تا جایی که امکان دارد آن ها را با چنگال خرد کنید.

مرحله دوم: تهیه تخم مرغ آب پز

قابلمه ای را آب پر کنید و دو عدد از تخم مرغ ها را درون آن بگذارید و آن ها را آب پز کنید. دقت کنید تخم مرغ های آب پز باید سفت شده باشند و به حالت شل و یا عسلی نباشند. سپس به آن ها زمان دهید تا کمی خنک شوند.

مرحله سوم: خرد کردن جعفری

جعفری ها را با آب سرد بشویید و بعد ساقه هایش را جدا کنید و آن را پاک کنید و پس از پاک کردن آن ها را ریز خرد کنید.

مرحله چهارم: تهیه خمیر

برای درست کردن خمیر دو عدد از تخم مرغ ها را داخل ظرف تن ماهی بشکنید و آن ها را به همراه آرد و پنیر پیتزای رنده شده و سرکه و جعفری خرد شده و نمک و فلفل با هم خیلی خوب مخلوط کنید تا خمیری بدست بیاید.

مرحله پنجم: رول کردن

یک لایه سلفون محافظ غذا را روی میز پهن کنید و سپس خمیر را روی آن بریزید و روی سلفون پخش کنید و با پشت قاشق آن را صاف کرده و فشرده کنید پس از آن تخم مرغ های آب پز شده را نیز در وسط خمیر تن ماهی قرار دهید و بعد آن را آرام آرام رول کنید. دقت کنید قبل از رول کردن خمیر را خوب فشرده و پخش کرده باشید اگر یک طرف خمیر کلفت تر و قسمتی نازک تر باشد هنگام رول کردن ممکن است قسمتی از رول شما خراب شود. سپس دو سر محافظ را محکم ببندید چند بار این کار را تکرار کنید تا از محکم بودن سلفون خود اطمینان پیدا کنید تا هنگام پخت آب به آن نفوذ نکند.

مرحله ششم: پخت رولت تن ماهی

در این مرحله کاسه ای را به شکل دمر درون زودپز قرار دهید و داخل زودپز را آب بریزید و رولی که درست کرده بودید را روی کاسه ی دمر قرار دهید و بعد درب آن را ببندید و آن را برای مدت 20 دقیقه بگذارید تا بپزد بعد از 20 دقیقه پس از خارج شدن بخار زودپز آن را چک کنید اگر باز جای پخت داشت 5 دقیقه دیگر نیز آن را بگذارید تا بپزد.

مرحله هفتم: برش دادن رولت

پس از پخته شدن رولت به آن زمان دهید تا به طور کامل سرد شود و بعد از سرد شدن سلفون را باز کنید و آن را به روش دلخواه برش دهید و بعد هم نوش جان کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد تن ماهی و کلم بروکلی و سیب زمینی و شوید

رولت تن ماهی


نکات کلیدی در تهیه رولت تن ماهی

 1. می توانید به جای زودپز رولت خود را داخل آب جوش نیز برای مدت 50 دقیقه بپزید و بعد از سرد شدن آب رولت را از آن خارج کنید و بعد برش دهید.
 2. می توانید برای سرو آن از دورچین ترشی و یا سبزیجات و چیپس نیز استفاده کنید.
 3. می توانید این رولت را با تن ماهی های طعم دار نیز تهیه کنید.
 4. این رولت را می توانید با انواع سس های مورد علاقه خود نیز میل کنید.
 5. می توانید رولت ها را پس از برش دادن با استفاده از پودر سوخاری، سوخاری کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک تن ماهی با گوجه

♨ نکات مهم «طرز تهیه رولت تن ماهی خوشمزه و مجلسی با تخم مرغ و پنیر پیتزا»

می توانید به جای زودپز رولت خود را داخل آب جوش نیز برای مدت 50 دقیقه بپزید و بعد از سرد شدن آب رولت را از آن خارج کنید و بعد برش دهید.


نظر خود را بیان کنید