طرز تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت

کوکو گوشت کوبیده یکی از کوکو های بسیار ساده و راحتی است که شما می توانید از ادامه گوشت کوبیده ای که از آبگوشت باقی مانده است آن را به راحتی تهیه کنید به همین دلیل برخی آن را کوکو آبگوشت و یا کتلت آبگوشت نیز می نامند. این کوکوی خوشمزه می تواند یکی از انواع غذای های افطاری نیز محسوب شود زیرا هم به دلیل استفاده از حبوبات و سیب زمینی در کنار گوشت بسیار مقوی و پر خاصیت بوده و هم خیلی سریع و راحت می توان آن را در کمترین زمان ممکن در منزل تهیه کرد. همچنین شما می توانید این کوکو لذیذ را هم با نان و هم با برنج نیز سرو و میل کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت ساده و لذیذ با آرد و پودر سوخاری را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت

 • گوشت کوبیده 400 گرم
 • تخم مرغ 1عدد
 • پودر سوخاری 2 ق غذا خوری
 • آرد نخودچی 1 ق غذا خوری سر پر
 • نمک و فلفل سیاه و پودر سیر به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
 • ترخون و مرزه خشک شده از هر کدام 1 ق غذا خوری
 • پودر پاپریکا به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کتلت گوشت و سیب زمینی خام ترد و خوشمزه برای 4 نفر

طرز تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت با آرد نخودچی و پودر سوخاری

مرحله اول: آماده سازی مواد کوکو

ظرفی برداشته و درون آن گوشت کوبیده را بریزید سپس تخم مرغ را درون مواد بشکنید و آن را به مواد اضافه کنید و بعد به آن پودر سوخاری و آرد نخودچی را به همراه ادویه های نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و پاپریکا اضافه کنید و در آخر نیز به آن ها ترخون و مرزه خشک شده را هم اضافه کرده و سپس تمامی مواد را به وسیله قاشق شروع به هم زدن و مخلوط کردن کنید تا تمامی مواد کاملاً با یکدیگر ترکیب شوند.

مرحله دوم: شکل دادن به مواد

مقداری از مواد کوکویی که تهیه کرده اید را به اندازه گردو برداشته و بعد با کف دست خود به آن شکل و فرمی دلخواه بدهید. دقت داشته باشید در صورت تمایل می توانید برای زیبا تر و مجلسی تر شدن کار مواد کوکو را روی سطح صافی پخش کنید و بعد آن را به وسیله قالب دلخواه خود قالب بزنید و آماده کنید. سپس کوکو هایی که شکل داده بودید را برداشته و آن ها را درون ظرف درب بسته ای قرار دهید و درب ظرف را بگذارید و ظرف را برای مدت 30 الی 35 دقیقه ای داخل یخچال قرار دهید تا کوکو هایی که آماده کرده اید مقداری استراحت کنند و خودشان را بگیرند.

مرحله سوم: سرخ کردن کوکو گوشت کوبیده آبگوشت

در این مرحله پس از گذشت زمان مورد نظر کوکو ها را از یخچال خارج کنید و بعد ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت گاز قرار دهید. ابتدا زمان دهید تا مقداری روغن گرم و آماده شود و بعد کوکو ها را درون روغن گرم قرار دهید و مجدد زمان دهید تا دو طرف کوکو ها کاملاً سرخ و طلایی شوند و بعد آن ها را داخل ظرفی که برای سرو آن ها در نظر دارید قرار دهید و بعد از آن هم کوکو گوشت کوبیده آبگوشت شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت


نکات کلیدی در تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت ساده و خوشمزه

 1. دقت داشته باشید با توجه به اینکه هم درون پودر سوخاری و هم گوشت کوبیده شما مقداری نمک وجود دارد نیازی نیست که خیلی به مواد نمک اضافه کنید.
 2. برای گرفتن روغن اضافی کوکو ها می توانید آن ها را بعد از خارج کردن از داخل روغن ابتدا روی دستمال کاغذی قرار دهید تا دستمال مقداری از روغن اضافی کوکو ها را جذب کند.
 3. توجه داشته باشید در صورت تمایل می توانید از شوید خشک شده هم داخل مواد کوکو استفاده کنید.
 4. آرد نخودچی را برای از هم وا نرفتن مواد کوکو اضافه می کنند بنابراین بهتر است که آن را حذف نکنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام و بدون گوشت ساده و لذیذ با پیاز

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوکو گوشت کوبیده آبگوشت ساده و لذیذ با آرد و پودر سوخاری»

دقت داشته باشید با توجه به اینکه درون پودر سوخاری و گوشت کوبیده شما مقداری نمک وجود دارد نیازی نیست که خیلی به مواد نمک اضافه کنید.


نظر خود را بیان کنید