طرز تهیه شیرینی بادامی ترد و خوشمزه با دستور ساده

شیرینی بادامی یکی دیگر از شیرینی های سنتی ایرانی و مختص عید نوروز با دستور تهیه بسیار ساده می باشد که مواد مورد نیاز آن از چند قلم بیشتر نخواهد شد. شیرینی بادامی بسیار ترد و خوشمزه بوده و به خاطر پودر بادام موجود در آن دارای ارزش غذایی بالایی نیز می باشد. این شیرینی را می توانید به عنوان میان وعده کودکان همراه با شیر انتخاب نموده و از خواص بادام برای رشد بهتر کودکانتان استفاده نمایید. علاوه بر آن شیرینی پفکی در ظرف شیرینی خوری عید نوروز به عنوان یک شیرینی خوشمزه و زیبا زینت بخش میهمانی های شما خواهد بود. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی بادامی خانگی ترد، ساده و مجلسی با پیمانه در فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی بادامی با پیمانه

 • آرد 3 پیمانه
 • پودر بادام 1 پیمانه
 • پودر قند 1 پیمانه
 • روغن جامد 1 پیمانه
 • بکینگ پودر نصف ق چای خوری
 • پودر هل 1 ق چای خوری
 • مغز بادام برای تزئین
 • پودر پسته برای تزئین
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی بهشتی ساده، ترد و لذیذ با پیمانه و روغن مایع

طرز تهیه شیرینی بادامی ترد و خوشمزه و مجلسی با فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

برای تهیه شیرینی بادامی ابتدا مواد اولیه را از یخچال خارج نموده و در دمای محیط قرار دهید. پودر بادام و پودر قند را در آسیاب ریخته و به خوبی مخلوط نمایید تا به خورد هم بروند. سپس روغن جامد را در ظرفی ریخته و به روش بن ماری آب نمایید. روغن آب شده را در ظرف مناسبی که برای خمیر کردن شیرینی بادامی انتخاب نموده اید ریخته و مقداری با دور کند همزن بزنید تا صاف و شفاف شود.

مرحله دوم: الک کردن آرد

در این مرحله ترکیب پودر قند و بادام و پودر هل را افزوده و مجددا با همزن بزنید. سپس آرد و بکینگ پودر را دو مرتبه در ظرف جداگانه ای الک نموده و برای سومین بار در ظرف مواد به صورت تدریجی الک نمایید. به این صورت که مقداری از آرد را الک نموده و با لیسک هم بزنید مجددا مقداری دیگر از آرد را الک نموده و با لیسک هم بزنید. خمیر را با نوک انگشتان خود جمع نموده و کمی ورز دهید زمانی که خمیر به دست نچسبد آماده قالب زدن می باشد.

مرحله سوم: قالب زدن شیرینی

سپس روی میز کار خود یک برگ کاغذ روغنی انداخته و خمیر را روی آن قرار دهید مجددا یک برگ دیگر کاغذ روغنی روی خمیر قرار داده و آن را با وردنه باز نمایید. تا قطر خمیر به 4 میلی متر برسد. سپس با قالب شیرینی پزی که معمولا قالب شیرینی بادامی به شکل اشک می باشد. خمیر را قالب زده و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید در فواصل منظم بچینید.

مرحله چهارم: تزئین شیرینی

اکنون مغزهای بادام را به دو نیمه تقسم نموده و نصف بادام را روی شیرینی های قالب زده با فشار ملایم دست محکم نمایید. مقداری پودر پسته نیز روی شیرینی بپاشید.

مرحله پنجم: پخت شیرینی بادامی

سینی را در فر که با دمای 160 درجه سانتی گراد از قبل گرم نموده اید قرار داده و مدت 15 دقیقه به آن زمان پخت دهید. با طلایی شدن زیر و لبه های شیرینی، سینی را از فر خارج نموده و اجازه دهید سرد گردد.

مرحله ششم: سرو شیرینی بادامی

اکنون شیرینی بادامی فوق العاده خوشمزه شما آماده شده می توانید در ظرف شیرینی خوری مناسبی چیده و از میهمانان خود پذیرایی نمایید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی بادامی خوشمزه با دستور ساده


نکات کلیدی در تهیه شیرینی بادامی خانگی و مجلسی

 1. خمیر شیرینی بادامی را زیاد ورز ندهید زیرا باعث سفت و خشک شدن شیرینی می شود.
 2. می توانید روغن صاف قنادی را جایگزین روغن جامد نمایید. در این صورت نیازی به هم زدن روغن ندارید.
 3. برای تزئین میتوانید از کنجد یا پودر نارگیل نیز استفاده نمایید.
 4. در صورت نداشتن قالب شیرینی پزی می توانید خمیر را با کاتر برش داده و در سینی بچینید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی بادامی خانگی ترد، ساده و مجلسی با پیمانه در فر»

در صورت نداشتن فالب شیرینی پزی می توانید خمیر را با کاتر برش داده و در سینی بچینید.


نظر خود را بیان کنید