طرز تهیه سیب زمینی سیب زمینی آکاردئونی

سیب زمینی آکاردئونی یکی از انواع پیش غذای های هوس انگیز و جذابی است که برای دورهمی و مهمانی های شما یک پیشنهاد عالی محسوب می شود و شما می توانید آن را بسیار ساده و راحت با چند قلم مواد اولیه ساده در منزل تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید و به وسیله آن به میز خود جلوه و زیبایی ببخشید. سیب زمینی آکاردئونی بسیار محبوب و لذیذ بوده و با اکثر سلیقه ها نیز سازگار می باشد و شما همچنین می توانید آن را زمانی که وقت و فرصت کافی برای تهیه شام ندارید آماده کنید و آن را یا به شکل ساده و یا در کنار انواع پنیر و ژامبون و یا کالباس ها و با انواع سس های مورد علاقه خود سرو و میل کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه سیب زمینی آکاردئونی با کالباس و پنیر در فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سیب زمینی آکاردئونی

 • سیب زمینی بزرگ 2 عدد
 • کالباس مرغ 10 عدد
 • روغن زیتون 3 ق غذا خوری
 • پنیر ورقه ای سفید 15
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لاززم
 • پودر آویشن به مقدار لازم
 • پیازچه 2 عدد
 • سیر 1 حبه
همچنین بخوانید: طرز تهیه توپک سیب زمینی سوخاری ساده و لذیذ با مغز پنیر پیتزا

طرز تهیه سیب زمینی آکاردئونی با کالباس و پنیر در فر

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی ها

ابتدا سیب زمینی ها را با آب سرد خوب بشویید و بعد آن ها را خشک کنید و سپس سیب زمینی ها را بدون نیاز به پوست گرفتن بین دو سیخ چوبی قرار دهید و شروع کنید به برش دادن عرضی سیب زمینی ها به طوری که چاقو تا انتها نرود و تمامی برش ها یکسان و هم اندازه و به صورت نازک باشند و سپس آن ها را کنار بگذارید

مرحله دوم: مزه دار کردن و روغنی کردن سیب زمینی ها

بعد از برش دادن سیب زمینی ها ظرف جداگانه ای را برداشته و داخل آن روغن زیتون را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر آویشن بریزید و بعد سیر را نیز با آب بشویید و پوست آن را بگیرید و بعد آن را به شکل ساطوری شده و ریز ریز خرد کنید و بعد آن را به مواد اضافه کنید سپس تمامی مواد را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا سس روغنی شما تهیه و آماده شود. سینی فر را برداشته و سیب زمینی هایی که برش داده بودید را داخل آن قرار دهید و سپس تمامی قسمت های سیب زمینی ها را به وسیله برس آشپزی خوب چرب و آماده کنید. دقت داشته باشید تمامی لایه های سیب زمینی ها را خوب چرب و مزه دار کنید و ادامه روغن و ادویه ها را نیز روی سیب زمینی ها بریزید.

مرحله سوم: پخت اولیه سیب زمینی ها

فر را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 200 درجه قرار دهید و زمان دهید تا داخل فر گرم و آماده شود و سپس سینی سیب زمینی ها را به مدت 40 تا 60 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه قرار دهید و زمان دهید تا مقداری پخته و آماده شوند. در این مدت کالباس ها و پنیر های ورقه ای را نیز برش دهید و سپس آن ها را کنار بگذارید. پیازچه را نیز بعد از شستن به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و آن را هم کنار بگذارید.

مرحله چهارم: پخت نهایی سیب زمینی آکاردئونی

بعد از گذشت زمان مورد نظر سیب زمینی ها را از فر خارج کنید و داخل هر لایه را به شکل یک در میان از کالباس و پنیر ورقه ای که برش داده بودید پر کنید و سپس مجدد سیب زمینی ها را داخل سینی فر قرار دهید و روی آن ها پیازچه ساطوری شده بریزید و این بار به مدت 20 تا 30 دقیقه دیگر آن ها را داخل فر با دمای 180 درجه قرار دهید و اجازه دهید تا سیب زمینی آکاردئونی شما در این مدت به طور کامل پخته و طلایی شوند و بعد از گذشت زمان مورد نظر نیز سیب زمینی آکاردئونی شما آماده سرو است می توانید آن را میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کتلت سیب زمینی آب پز خوشمزه و ساده بدون گوشت با پیاز

طرز تهیه سیب زمینی سیب زمینی آکاردئونی


نکات کلیدی در تهیه سیب زمینی آکاردئونی با کالباس و پنیر

 1. در صورت تمایل می توانید از پنیر ورقه ای گودا نیز برای تهیه این سیب زمینی آکاردئونی خوشمزه استنفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید مقداری پنیر پیتزای رنده شده نیز روی تمامی آن ها بریزید و ظاهر آن ها را هوس انگیز تر کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید به جای پیازچه ساطوری شده از مقداری جعفری ساطوری شده برای تزیین روی آن ها استفاده کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید به جای کالباس مرغ از انواع بیکن و یا انواع سوسیس و کالباس های دیگر نیز استفاده کنید.
 5. زمانی که برای پخت سیب زمینی ها گفته شد تقریبی بوده و ممکن است متناسب با اندازه سیب زمینی ها تغییر کند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده ساده و پفکی خانگی

♨ نکات مهم «طرز تهیه سیب زمینی آکاردئونی ساده و لذیذ با کالباس و پنیر در فر»

در صورت تمایل می توانید از پنیر ورقه ای گودا نیز برای تهیه این سیب زمینی آکاردئونی خوشمزه استنفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید