مرد واقعی کیست؟ خصوصیات مردان واقعی

مردان واقعی چه خصوصیاتی دارد؟

خصوصیات یک مرد واقعی

هر پسری آرزو دارد وقتی که بزرگ شود یک مرد واقعی باشد. هر دختری دوست دارد با یک مرد واقعی ازدواج کند. اما آیا مرد واقعی چه کسی است؟

مرد واقعی کسی است که فعالیت ها و طرز تفکر کودکانه را پشت سر گذاشته است. یک مرد واقعی به شیوه ای بالغانه فکر می‌کند، حرف می‌زند و عمل می‌کند.

یک مرد واقعی قبل از هر چیز رهبر خودش است. این باعث می شود او اعتماد به نفس داشته باشد و رهبر دیگران نیز باشد.

این فرد نه تنها مودب و قابل احترام است، بلکه نسبت به احساسات دیگران همدل است. از همه مهم‌تر، او اعتماد به نفس دارد و اعتماد اطرافیانش را جلب می‌کند.

مواردی که گفتیم، فقط تعدادی از ویژگی‌های یک مرد واقعی است. در ادامه این مطلب، با 12 ویژگی مهم یک مرد واقعی آشنا خواهید شد. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


خصوصیات یک مرد واقعی


 1. یک مرد واقعی به نیازهای دیگران اهمیت می‌دهد

یک مرد واقعی به نیازهای پارتنرش اهمیت می دهد. برای او وقت می‌گذارد، برای سلامت جسمی و روحی پارتنرش ارزش قائل می‌شود و سعی می‌کند پیوند عاطفی بینشان را همیشه همین‌طور محکم حفظ کند.

یک مرد واقعی وقت می گذارد تا همه این‌ها را برای شریک زندگی خود فراهم کند. او تمام سعی‌اش را می کند تا ضمن حفظ نظم اولویت‌ها، آنچه را که لازم است برای پارتنرش فراهم کند.


 1. یک مرد واقعی مسئولیت خطاهای خود را بر عهده می‌گیرد

یک مرد واقعی هرگز اینطور فکر نمی‌کند که همیشه طرف مقابل مسئول مشکلات به وجود آمده است. او می‌پذیرد که برخی از مسائلی که ممکن است در رابطه بوجود بیاید، تقصیر اوست.

در چنین مواردی، او اشتباهات خود را پذیرفته و به خاطر مرتکب شدن آن‌ها عذرخواهی می‌کند. برخی از مردان عادت دارند مدام اشتباهات خود را به اطرافیانشان نسبت بدهند؛ در صورتی که این کار اشتباه است و نشان دهنده بلوغ نیست.

یک مرد واقعی می‌فهمد که دوست دختر، نامزد یا همسر او هم تیمی اوست. بنابراین، بیشترین همدلی را با او خواهد داشت.


 1. یک مرد واقعی به چیزهایی غیر از روابطش هم علاقه زیادی دارد

یک مرد واقعی علایق دیگری غیر از روابطش هم دارد. او سرگرمی، حرفه یا فعالیت دیگری دارد که برایش جذاب است. علاقه شدید به فعالیت‌هایی که به روابط مربوط نمی‌شوند، یکی از ویژگی‌های یک مرد واقعی است.


 1. یک مرد واقعی متکی به خود است

یکی از بارزترین شاخص‌های استقلال یک مرد، درآمد شخصی است. درآمد داشتن به مرد اجازه می‌دهد آزادی خود را داشته باشد.

یک پسر در دوران دبیرستان و دانشگاه، مجاز است از پدر و مادر خود درخواست پول کند. با این حال، پس از اتمام تحصیلات عالی، باید راهی برای حمایت از خود بیابد.

یک مرد واقعی باید راهی برای تکیه بر خود پیدا کند. به این ترتیب، می‌توان به او اعتماد کرد که در موعد مقرر از شخص دیگری مراقبت می‌کند.


 1. او به برنامه‌اش برای زندگی اعتماد دارد

یکی از ویژگی‌های اصلی یک مرد واقعی داشتن چشم‌انداز طولانی مدت است. او باید تصویری از چگونگی پیشرفت زندگی‌اش داشته باشد. یک مرد واقعی باید هدف داشته باشد و به اندازه کافی قوی باشد که بتواند در برابر کسانی که می‌خواهند او را دلسرد کنند، مقاومت کند.


 1. یک مرد واقعی دارای انگیزه ذاتی است

بسیاری از مردم مدام به دنبال تماشای فیلم‌های انگیزشی هستند. اگرچه ممکن است این کار در کوتاه مدت و برای مدتی محدود، مفید باشد، اما انگیزه بیرونی فقط می‌تواند شما را تا مسیر کوتاهی همراهی کنند.

این در حالی است که مردان واقعی دارای انگیزه ذاتی هستند. انگیزه آن‌ها از درون‌شان می‌آید. انگیزه‌ای که این افراد برای انجام کارهایشان در زندگی دارند، از اعماق قلب و روح آن‌ها به وجود می‌آید. بنابراین می‌توان گفت مردان واقعی دارای انگیزه ذاتی هستند.


 1. یک مرد واقعی یک فرد سنت گریز است

یک فرد سنت گرا فردی است که از قوانین، سبک و رسوم جمعیت اطرافش پیروی می‌کند. این افراد، افراد مطیعی هستند که هیچ وقت هیچ ایده‌ای از خودشان ندارند.

آن‌ها به سادگی دنباله رو دیگران هستند و کورکورانه از آن‌ها پیروی می‌کنند. مردان واقعی سنت گرا نیستند. آن‌ها پیشگام هستند. این افراد خودشان مسیر خودشان را پیدا می‌کنند.


 1. یک مرد واقعی از نظر جسمی متناسب است

یکی از مهمترین ویژگی‌های یک مرد واقعی این است که باید از نظر جسمی قوی باشد. بدن او باید به اندازه کافی متناسب باشد تا بتواند تقاضاهای جسمی را که هر روز با آن روبرو می‌شود، روبرو کند. همچنین باید به اندازه کافی قدرتمند باشد تا بتواند به اطرافیان خود در انجام کارهای چالش برانگیز کمک کند.

تناسب اندام از یک ذهنیت ناشی می‌شود. او باید مایل باشد فشار ورزشگاه را تحمل کند و قوی‌تر ظاهر شود. از زمان‌های قدیم، مردان واقعی قوی و قادر به محافظت از خانواده خود بودند. همان طور که می‌بینید این ایده تا به امروز زنده است.


 1. یک مرد واقعی قبل از اینکه صحبت کند، ابتدا گوش می‌دهد

لاف زدن و صحبت در مورد خود آسان است. بسیاری از افراد این کار را به صورت منظم انجام می‌دهند. به عنوان مثال، آن‌ها در مورد اتومبیل جدید خود، خانه و سایر دستاوردهای خود صحبت می‌کنند.

این در حالی است که یک مرد واقعی علاقه‌ای به صحبت در مورد خودش ندارد. او قبل از اینکه چیزی بگوید خیلی با دقت فکر می‌کند و قبل از اینکه کلمه‌ای حرف بزند، به دیگران اجازه می‌دهد صحبت کنند.


 1. یک مرد واقعی می‌تواند از خودش دفاع کند

یک مرد واقعی یک رهبر است. برای این منظور، او در یک دوره از زندگی خود در یک حمله گیر افتاده است. با این حال، آنچه او را به یک رهبر تبدیل می‌کند این است که او عقب ایستاده و یاد گرفته است که چگونه از بروز چنین اتفاقی جلوگیری کند. او یاد گرفته که چگونه بایستد و از خود دفاع کند.


 1. یک مرد واقعی همیشه منظم است

علی رغم تصور عموم مردم که فکر می‌کنند همه مردان بی‌نظم و شلخته هستند، این بی‌نظمی یکی از خصوصیات یک مرد واقعی نیست.

یک مرد واقعا طرفدار نظم است و تا جایی که بتواند منظم باقی می‌ماند. یک مرد واقعی باید اسناد، تختخواب، لباس و سایر وسایل خود را در خانه‌اش منظم و مرتب نگه دارد. این مرتب بودن و نظم داشتن، به موفقیت کلی او در زندگی کمک می‌کند.


 1. یک مرد واقعی ثروتش را خودش به دست می‌آورد

بعضی از مردان به اندازه کافی خوش شانس هستند که پس از رسیدن به سن بزرگسالی، ثروت خانواده خود را به ارث می‌برند.

بعضی از آن‌ها همه این ثورت را به باد می‌دهند، در حالی که دیگران آن را بیش از ۱۰ برابر آنچه در ابتدا بوده تبدیل می‌کنند. یک مرد واقعی کسی است که آن ثروت را به چند برابر آنچه که ارثش بود، تبدیل کند.


مرد واقعی کیست

۲۵ خصوصیت مردان واقعی و استثنایی


مرد واقعی کیست

جنتلمن بودن کار ساده ای نیست و برای آن باید بسیار از صفات زشت و ناپسندیده اکثر انسان ها را نداشته باشیم.

مرد واقعی همان مردی است که وقتی دیگران به او نگاه می‌کنند، انگیزه می‌گیرند و خیلی وقت‌ها هم نگاهشان با کمی حسادت همراه است. او همان مردی است که خانم‌ها به دنبالش هستند. این مرد بدون اینکه بخواهد، در هر جمعی مرکز توجه است.

در زیر به ۲۵ خصوصیتی که باعث می‌شود بگوییم مردی یک مرد واقعی است اشاره می‌کنیم. شما هم می‌توانید خصوصیاتی که در ذهنتان است را به لیست ما اضافه کنید.

 1. مرد واقعی پشتکار دارد. هیچوقت تا پیروزی دست از کاری نمی‌کشد. همان مردی است که تا نفس آخر ایستادگی می‌کند.
 2. مرد واقعی می‌تواند از خودش و خانواده‌اش دفاع کند.
 3. مرد واقعی در بهترین فرم و اندام است. قوی و ورزشکاری است و برای جنس مخالف بسیار جذاب.
 4. مرد واقعی شجاع است. نه اینکه ترسی ندارد، نه. ترس دارد ولی آن را پذیرفته است و در هر موقعیتی با آن روبه‌رو می‌شود.
 5. مرد واقعی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. شوخ‌طبع است و همیشه آدم‌های زیادی را با بذله‌گویی‌هایش دور خود جمع می‌کند.
 6. مرد واقعی داستان های زیادی برای تعریف کردن دارد. او زندگی بسیار متفاوت داشته است و دارد. اشتباهاتی مرتکب شده اما توانایی این را دارد که اشتباهاتش را به شوخی تعریف کند. ماجراجویی‌هایی داشته است که هر کسی دوست دارد درمورد آن بشنود.
 7. مرد واقعی می‌تواند به خودش بخندد. این یکی از لازمه های مرد واقعی است. شما هیچوقت نمی‌توانید مرد واقعی را مسخره کنید، چون خودش هم به ما ملحق خواهد شد. هیچکس نمی‌تواند بهتر از خودش، خودش را مسخره کند.
 8. مرد واقعی متواضع است. بخشی از این بخاطر توانایی او برای خندیدن به خودش می‌آید. به هر پیروزی که دست پیدا کند، هیچوقت از خودش درنمی‌آید و اگر هم این اتفاق بیفتد می‌تواند دوباره مثل قبل خاکی شود.
 9. مرد واقعی تحصیل‌کرده است. پیش نیاز آن مدرک تحصیلی نیست، بلکه عطش یادگیری است. او دوست دارد یاد بگیرد و این کار را می‌کند. این به او کمک می‌کند بتواند با افراد از هر وضعیت و موقعیت اجتماعی و اقتصادی ارتباط برقرار کند. خیلی راحت و هوشمندانه می‌تواند با تاجران بزرگ و مبلغین مذهبی رابطه داشته باشد.
 10. مرد واقعی، مرد مردهاست. مردی است که دوست نداشتن او بسیار سخت است. سرسخت و اکثر اوقات ساکت است اما می‌تواند هر لحظه زیر خنده زده و لطیفه‌ای تعریف کند.
 11. مرد واقعی ارزش هر کلمه را می‌شناسد، فقط به این دلیل حرف نمی‌زند که صدای خود را بشنود. کلمات خود را به دقت انتخاب می‌کند. به قدرت آنها احترام می‌گذارد. چه در نوشتن و چه حرف زدن، فقط وقتی حرف نمی‌زند که دیگران حرف‌هایش را بشنوند، زمانی حرف می‌زند که چیز باارزشی برای گفتن داشته باشد.
 12. مرد واقعی هدف دارد. این مشخص‌ترین خصوصیت اوست. در عین اینکه همه آدمها در زندگی خود سرگردان‌اند تا خودشان را پیدا کنند، مرد واقعی سرگرم ساختن خودش است. هر روز برای نزدیک‌تر کردن خودش به هدفش، کاری انجام می‌دهد.
 13. مرد واقعی پرتلاش و سخت‌کوش است. او می داند که بدون تلاش و کار سخت هیچ کاری به انجام نمی‌رسد.
 14. مرد واقعی یک جنگنده است. می‌داند که بعضی چیزها تحت کنترل او نیستند اما برای کنترل چیزهایی که در اختیار اوست هر کاری می‌کند. اما نگران بقیه چیزهایی که کنترلی روی آنها ندارد نیست. نگران فردا نیست، برای ساختن امروز خود سخت در تلاش است.
 15. مرد واقعی شروع‌کننده دعوا نیست اما اگر در دعوایی گرفتار شود، به آن خاتمه می‌دهد. قلدر نیست. از آندسته آدم‌هایی نیست که دنبال دعوا می‌گردند تا زورآزمایی کنند. اما اگر منطقی‌ترین کاری که باید انجام دهد، دعوا کردن باشد، این کار را خواهد کرد. او برای خراب کردن دعوا نمی‌کند، بلکه برای دفاع کردن از خود این کار را می‌کند.
 16. مرد واقعی خوش‌استیل و خوش‌تیپ است. به ظاهر خود می‌بالد و مردم هم برای آن به او احترام می‌گذارند. او می‌داند چطور باید مثل یک مرد لباس بپوشد.
 17. مرد واقعی می‌داند کیست، ارزش‌هایش بر زندگی او حکومت می‌کنند. هیچوقت از ارزش‌های خود سرپیچی نمی‌کند و تا لحظه آخر برای آنها می‌ایستد. حتی اگر در ایستادگی برای ارزش‌هایش تنها باشد، تا آخرین توان خود می‌جنگد.
 18. مرد واقعی می‌داند با خانم‌ها چطور باید رفتار کند. او به زن‌ها احترام می‌گذارد و در هر موقعیتی به همسر خود کمک می‌کند. به او کمک می‌کند به آرزوهایش برسد.
 19. مرد واقعی برای خوشنود کردن همه آدم‌ها خود را به زحمت نمی‌اندازد چون می‌داند این کار غیرممکن است. هیچوقت نمی‌گذارد زنی زندگی او را اداره کند. او مرد خودش است. بااینکه زمینی که زنش روی آن راه رفته را می‌بوسد اما می‌داند چطور نباید اجازه دهد او از حد خود تجاوز کند. هیچوقت نمی‌تواند با یک زن حسود یا کنترل‌کننده در ارتباط باشد.
 20. مرد واقعی مرد ارزش‌هاست. انیشتین می‌گوید «سعی نکنید مرد موفقیت‌ها باشید، سعی کنید مرد ارزش‌ها باشید.» انیشتین می‌دانست که اگر برای دیگران ارزشمند باشید، درواقع به موفقیت رسیده‌اید. مرد واقعی مرد ارزش و ارزش‌هاست. او با بودن کنار دیگران به بهبود زندگی آنها کمک می‌کند.
 21. مرد واقعی به دیگران کمک می‌کند، او بخشنده و سخاوتمند است. او هدف خود را دارد اما می‌داند که زندگی فقط موفقیت نیست، بلکه حک شدن در ذهن دیگران است. می‌داند که این کار فقط از طریق کمک به دیگران برای رسیدن به آرزوهایشان امکان‌پذیر است.
 22. مرد واقعی یک رهبر است، الگو است. او به مردم نمی‌گوید چطور زندگی کنند، اما طوری زندگی می‌کند که دیگران از او درس بگیرند.
 23. مردان واقعی در طول تاریخ موقعیت‌هایی که دیگران به عنوان شکست به آن می‌نگریستند را فرصتی برای موفقیت می‌دیدند. مرد واقعی ممکن است شکست بخورد اما شکست برای او آخر راه نیست. او شکست را بخشی ضروری از تجربه می‌داند و می‌داند که شکست باعث می‌شود چیزهایی را امتحان کند که دیگران از آن دوری می‌کنند و باعث می‌شود وقتی دیگران از ادامه راه دست می‌کشند، او تلاشش را بیشتر کند.
 24. مرد واقعی لجوج و کله‌شق است. وقتی کاری را شروع می‌کند که به آن عشق می‌ورزد، هیچکس نمی‌تواند او را عقب بکشد و تا آخر در آن خواهد ماند. همچنین روشنفکر است و دوست دارد حرف‌ها و نظرات دیگران را بشنود. چون می‌داند که کله‌شق است و ممکن است اشتباه کند، همیشه از نظرات کسانی که فکر می‌کند از او بهتر هستند درس می‌گیرد.
 25. مرد واقعی هیچ تلاشی نمی‌کند که مرد واقعی باشد. این همان جایی است که خیلی‌ها شکست می‌خورند. او به زندگی علاقه‌مند است. مجذوب دنیای اطراف خودش است و دوست دارد بهترین مردی باشد که می‌تواند. ذاتاً مراقب دیگران است. با عشق سخت تلاش می‌کند. زندگی را دوست دارد و با فرصت‌هایی که هر روز ممکن است در اختیارش قرار دهد هیجان‌زده می‌شود. همه این خصوصیات به طور طبیعی در او وجود دارد. او که جنگنده‌ای کنجکاو، مهربان و شجاع است، همه را مثل رهبری پرقدرت دنبال خود می‌کشاند.

نظر خود را بیان کنید