جنتلمن کیست؟ چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

چگونه می توان یک جنتلمن تمام عیار بود؟

بسیاری از ما دوست داریم که یک جنتلمن واقعی باشیم اما نمی دانیم باید از کجا شروع کنیم. جنتلمن بودن یک تغییر شخصیت ناگهانی نیست. در واقع چنین چیزی مانند یک دکمه نیست که با فشردنش شما جنتلمن شوید. این مفهوم یک نوع شیوه زندگی است که می تواند حتی شامل نحوه ی لباس پوشیدن شما نیز باشد.

جنتلمن بودن مبتنی بر این مفهوم جامع است که باید برای خودت احترام قایل باشی و به کسانی که دوستشان دارای اهمیت بدهی.

جنتلمن کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

جنتلمن کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

در این مقاله 12 راهنمایی ارائه شده که به شما کمک می کند تا در زندگی شخصی و حرفه ای خود درست مانند یک جنتلمن رفتار کنید

 1. سبک شخصی خود را تعریف کنید

وقتی که من واژه ی “جنتلمن” را می شنوم، مطمئنا فردی را با کت و شلوار اتو خورده، کراوات و کفش های واکس زده شده تصور می کنم. البته این تعریف هم اکنون کامل تر شده و دیگر به یک نوع لباس پوشیدن خاص مربوط نمی شود بلکه همه چیز در مورد نگرش و نحوه عملکردتان است.

بنابراین بهتر است سبک شخصی را انتخاب کنید که نمایانگر شخصیت و شیوه زندگی شما باشد. لباس هایی را که فکر می کنید باید بپوشید خریداری کنید، در غیر این صورت اگر از لباس های متداول استفاده کنید که سبک شخصیتیتان را نشان نمی دهند نمی توانید یک جنتلمن باشید.

 1. در حفظ بهداشت خود کوشا باشد

همواره تلاش کنید تا از لحاظ ظاهری، مرتب، تمیز و آراسته به نظر برسید. البته برخی زنان عاشق ظاهر ژولیده هستند، اما این ژولیدگی نباید از حد خود بگذرد. اگر نمی خواهید در هنگام قرار گذاشتن با عشقتان، او از ظاهر ژولیده تان ایراد بگیرد بهتر است بیشتر به خود برسید. اگر بخواهم صریح باشم بهتر است بو ندهید و تا می توانید از ادکلن و خوشبو کننده ی بدن استفاده کنید.

 1. همانند یک فرد بالغ رفتار کنید

امروزه بسیار رایج است که کارفرمایان همواره پروفایل شبکه های اجتماعی کارمندان خود را چک می کنند. مطمئنا دختری که می خواهید با او قرار بگذارید هم قبل از قرار همین کار را انجام می دهد. اگر عکس های بچه گانه ای در پروفایتان گذاشته اید چندان جدی گرفته نخواهید شد حتی اگر این عکس ها برای یک سال پیش باشد و از آن زمان تا کنون تغییرات زیادی کرده باشید. دختران تمایلی ندارند که شما را با یک کلاه مسخره بر روی سرتان و یک آبجو در دست ببینند.

 1. به صحبت های خود دقت کنید

هیچ وقت در هنگام صحبت کردن با کسی از قسم خوردن استفاده نکنید چرا که مطمئنا همانند یک دروغگو جلوه خواهید کرد و با این کار مدام دیگران را نیز اذیت خواهید نمود. البته ممکن است این کار در زندگی شخصیتان چندان به چشم نیاید اما وقتی که مدام از زبان قسم خوردن استفاده می کنید قطعا کنار گذاشتن آن در زندگی حرفه ای تان نیز دشوار خواهد بود. اگر می خواهید یک جنتلمن باشید، این اولویت را همواره در نظر بگیرید. نه تنها گسترش واژگان به شما در برقراری یک ارتباط بهتر کمک خواهد کرد، بلکه سبب می شود که در تمام هیئت مدیره به عنوان یک فرد با هوش و حرفه ای معرفی شوید.

 1. با مردم ارتباط برقرار کنید

هنگامی که از کنار یک غریبه عبور می کنید به او سلام کنید. در صف خواربار فروشی، اجازه دهید افرادی که دارای وضعیت جسمی خوبی نیستند اول کارشان را انجام دهند. ارتباط چشمی برقرار کنید و سعی کنید به افراد نزدیک شوید. این یکی از بهترین راه ها برای شناساندن خود به افراد جدید، و ایجاد ارتباطات حرفه ای است. در ارتباطات خود در محیط خارج از خانه همواره سعی کنید مانند یک جنتلمن رفتار کنید. یک شنونده خوب باشید و سپس سوالات خود را مطرح نمایید. توجه داشته باشید که این مسایل برای مردم اهمیت زیادی دارد و آنها حتما شما را به خاطر خواهند سپرد.

 1. هدف خود را بیابید

شما به جز داشتن یک خانه خوب و امنیت مالی، چه چیز دیگری می خواهید؟ چه چیزی شور و اشتیاق شما را صد چندان می کند؟ می خواهید به کدام هدف در زندگی خود دست یابید؟ با خود بیندیشید که برای چه زنده هستید، برای چه تلاش می کنید و در نهایت می خواهید به کجا برسید. شفاف سازی این موارد سبب می شود که بتوانید راه خود را در زندگی بیابید و هدفتان را مشخص کنید. در واقع یک جنتلمن واقعی باید از هدف خود به خوبی اطلاع داشته باشد.

 1. درباره چیزی که می خواهید با خودتان روراست باشید

در مورد چیزهایی که می خواهید تصمیماتی جدی را اتخاذ کنید! اگر شما می خواهید که دیگران به شما احترام بگذارند پس می دانید که چه چیزی می خواهید و چه چیزی نمی خواهید و لذا همه چیز برایتان آشکار خواهد شد. چگونگی نه گفتن و پاسخ منفی دادن یکی از کارهای مهمی است که حتما باید آن را بیاموزید. مطمئنا شما نمی خواهید فردی بیچاره باشید که دائما در برابر کسانی که دوستشان دارد سر خم می کند و گفته های آن ها را اجرا می نماید.

چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

چگونه یک جنتلمن واقعی باشیم؟

 1. درب را باز نگاه دارید

باز نگاه داشتن درب برای افراد دیگر یک رفتار محترمانه است که مطمئنا سبب می شود مردم به عنوان یک جنتلمن روی شما حساب کنند. این یکی از ظریف ترین و قدرتمندترین روش ها برای نشان دادن توجه شما به دیگران است.

 1. به قول های خود عمل کنید

یکی از مهم ترین رفتارهای یک جنتلمن احترام گذاشتن به دیگران و عمل کردن به وعده هاییست که به آن ها داده اید. اگر شما به کسی می گویید که در زمان مشخصی با او ملاقات می کنید، هرگز دیر نکنید. وقتی به کسی می گویید که قصد کمک به او را دارید، حتما به او کمک کنید. هنگامی که شما به کسی وعده می دهید که پروژه ای را در یک تاریخ خاص انجام می دهید، کار خود را در همان مهلت مقرر به انجام رسانید. این کار نه تنها باعث می شود که افراد دیگر به شما اعتماد کنند، بلکه اعتماد به نفس شما را نیز افزایش خواهد داد.

 1. به افرادی که دوستشان دارید کمک کنید

همواره در محیط کار و خانه به چیزهای کوچک و جزئیات توجه کنید. اگر همکارتان به شما کمک کرده تا یک فایل را به درستی نصب کنید، شما هم باید با گزارش سالانه خود به او کمک کنید. اگر دوست دختر شما مواد غذایی لازم برای پیک نیک را خریداری کرده، شما هم آن ها را برایش حمل کنید. همیشه اطمینان حاصل کنید که به بهبود زندگی کسانی که به آن ها اهمیت می دهید کمک می نمایید.

 1. تعیین جایگاهی مناسب برای خود

داشتن یک دفتر کار، خانه و ماشین مناسب، احساس خوبی را در کسی که با شما دیدار می کند به وجود خواهد آورد. این امکانات نشان می دهند که شما خودتان را جدی می گیرید و به سختی برای زندگیتان تلاش می نمایید. در پیش گرفتن رفتارهای نجیبانه به شما کمک می کنند تا ده سال دیگر هنگامی که با همسر خود زندگی می کنید یکی از معدود کسانی باشید که می داند نباید جوراب هایش را بعد از در آوردن بر روی زمین بیندازد.

 1. خودت باش

هیچ کس به دنبال استخدام یا قرار گذاشتن با عروسکی که مدام کارهای دیگران را تقلید می کند نیست. در واقع هم اکنون به لطف تکنولوژی، شخصیت کاری و خانوادگی ما تا حد زیادی با هم تلفیق شده اند پس بهتر است در همه جا خودمان باشیم تا بتوانیم اعتبار لازم را به دست آوریم. همان طور که هستید خودتان را جلوه دهید نه آن طوری که تصور می کنید اطرافیانتان دوست دارند شما را ببینند. آنچه شما را منحصر به فرد می کند، همان چیزی است که شما از آن برخوردارید و دیگران نه. حتی نقص هایی که دارید شما را، جذاب و دلپذیرتر می کنند چرا که مخصوص خودتان هستند. این نقص ها چیزهایی هستند که شما را از دیگران جدا می کنند و باعث می شوند به یاد ماندنی شوید. پذیرفتن آنچه که هستید یکی از نشانه های جنتلمن بودن است. بنابراین به عنوان یک جنتلمن سعی کنید رفتار هیچ کس را تقلید نکنید و فقط خودتان باشید. به همین سادگی.


5 دیدگاه

 1. هیچکس

  درود بر شما.الان مرد های جنتلمن کم پیدا می شوند.بیشتر مردم به خصوص نوجوانان که باید مثل یک جنتلمن رفتار کنند خیلی خیلی کم پیدا میشه چون الان اگر در خیابان یا مغازه یا هر جایی به نوجوانان نگاه کنید به هیج وجه رفتار یک جنتلمنن را ندارند.الان دیگه همه نوجوانان لباس های پاره به تن دارند.اخلاق هم که ندارند.فکر و ذهنشان هم که فقط به دنبال مواد مخدر یا دختر بازی یا س## هست.من خودم یک نوجوان و وقتی هم سن و سال های خودم را میبینم واقعا افسوس می خورم.یک جنتلمن واقعی هیچ وقت پاچه شلوارش را بالا نمیده،هیچ وقت لباس های پاره نمی پوشه،هیچ وقت به یک دختر فحاشی نمی کنه.این واقعا چه طرز لباس پوشیدنی هست که تو ایران مد شده.واقعا فرهنگ لباس پوشیدن بین جوانان و نوجوانان کشورمان از بین رفته.
  این رفتار واقعا مناسب یک نوجوان نیست.

 2. Aida

  یه جنتلمن واقعی دقیقا همینطوریه…….یه آدم با شخصیت ،محکم و قابل اعتماد……اگه از نظر یه زن مرد واقعی یه مرد پولداره، پس قطعا خودش هم شخصیت متزلزل و غیرقابل اعتمادی داره

 3. سجاد

  بادرود فراوان به نظر من درزندگی امروز به نظراکثر خانمها جنتلمن بودن یعنی اینکه مرد ثروتمند باشه و در غیر اینصورت اگر واقعا هم کسی باشه که جنتلمن باشه و پول نداشته باشه هیچ ارزشی نداره ،متاسفم واسه ی مردانی که انسانیت شرافت غیرت منش و…تمام صفات خوب رو دارند اما بخاطر وضعیت مالی ضعیف از نظر مردم جامعه و مخصوصاخانمها درقاب یک جنتلمن نمیگنجند

  • سعید غلامی

   درود بر تو .تا حدی هم نظر هستیم ولی بنظر من بایستی بخاطر خودت جنتلمن باشی نه بقیه نه خانم ها . ای کاش جنتلمنی همچون سرکار را بیشتر در جامعه بتوان دید.

 4. رضا

  در این مقاله ظاهرا مرد واقعی مردیه که نویسنده قبول داره. چون مرد واقعی و الکی نداریم که. کلا یه مرد داریم و یه زن. صفت اول جنتلمن بودن که به معنای اینه یه مرد جنتلمن یکی از صفاتش اینه که باید حمال باشه. صفت چهارم هم واقعا جالبه نوشته مرد جنتلمن باید با زن ها مودب باشه و با یک شخص خاص اما در مواجهه با مرد ها عیبی نداره که فحش بده. صفت پنجمم که واقعا مسخرست. اگه کسی بخواد جوری زندگی کنه که باب میل یه نفر دیگه باشه و موجب ناراحتی اون نشه تبدیل به عروسک کوکی اون میشه.

نظر خود را بیان کنید