چگونه قوای جنسیمان را تقویت کنیم؟

7 راه تقویت عملکرد جنسی در مردان

راه های تقویت قوای جنسی مردان

اگر می خواهید تمام شب را در رختخواب بگذرانید، بدانید که تنها نیستید. مردها همیشه دنبال تقویت رابطه خود چه از طریق حل مشکلات موجود و یا پیدا کردن روشهای جدید برای راضی نگهداشتن همسرشان هستند.

به گزارش آلامتو به نقل از Healthline ؛ در حالیکه داروهای زیادی برای افزایش میل جنسی مردان وجود دارد، روشهای ساده ای برای افزایش مدت زمان رابطه بدون نیاز به دارو وجود دارد.


  1. سلامت قلب و رابطه جنسی

اندام جنسی مردانه با فشار خون کار می کند. مغز پیامها را به اندام جنسی می فرستد که در اثر آن رگها پر از خون می شوند. قلب خون را پمپاژ می کند وقتی که در طی این فرایند مشکلاتی سر راه پدید می آیند اندام جنسی مردانه شل می شود زیرا رگهای خونی نمی توانند فشار خون را برای مدت زمان طولانی که شما دوست دارید حفظ کنند.

عوارض دیگر شامل عدم توانایی اندام جنسی برای رسیدن به نعوظ کامل است.

شما می خواهید مطمئن شوید سیستم گردش خونتان به نحو احسنت کار می کند.

اساسا چیزی که برای قلبتان مفیداست برای سلامتی رابطه جنسیتان نیز مفید می باشد.


  1. فعال باشید

یکی از بهترین روشهای حفظ سلامتی انجام ورزشهای قلبی عروقی است. در حالیکه رابطه جنسی ضربان قلب شما را افزایش می دهد، ورزشهای منظم و مداوم می تواند از طریق سالم نگه داشتن قلبتان به رابطه جنسیتان کمک کند.

30 دقیقه ورزش در روز مانند دو و شنا- که باعث عرق کردن می شوند- می تواند میل جنسی شما را افزایش داده و شما را برای داشتن رابطه آماده کند.

بعلاوه هر اندازه وزنی که هنگام ورزش کردن از دست می دهید بی تاثیر نخواهد بود.


  1. غذا و رابطه آن با نعوظ

به همراه ورزش غذاهایی وجود دارند که ثابت شده جریان خون را به سمت اندام جنسی افزایش می دهند. بعضی از این غذاها شامل:

پیاز و سیر: این دو غذا گردش خون را افزایش می دهند.

موز:این غذای غنی از پتاسیم فشار خون شما را پایین آورده و برای قسمتهای مهم اندام جنسیتان مفید بوده و رابطه جنسی شما را بهبود می بخشد.

فلفل تند: همه انواع غذاهای تند جریان خون شما را از طریق کاهش التهاب و فشار خون افزایش می دهد.

امگا3: در غذاهایی مانند ماهی سالمون و تونا و همچنین در روغن آواکادو یافت می شود. این نوع چربیها جریان خون را افزایش می دهند.

ویتامین B1: این ویتامین به حرکت سریعتر پیامها در سیستم عصبی کمک میکند، مانند پیامهایی که از مغز به اندام جنسی فرستاده می شوند.

تخم مرغ: سرشار از انواع دیگر ویتامین های نوع B است که باعث متعادل شدن میزان هورمونها و کاهش استرس می شود. استرس در بیشتر مواقع باعث جلوگیری از نعوظ می شود.


  1. از استرس خود بکاهید

استرس می تواند همه سلامتی شما را به خطر بیندازد که این شامل میل جنسی نیز می باشد. استرس باعث افزایش ضربان قلب و افزایش فشار خون می شود. که هر دو اینها به میل جنسی و کارایی آن آسیب میرسانند.

ورزش بهترین راه کاهش استرس و تقویت سلامتی است. صحبت در مورد استرس با همسرتان می تواند شما را آرام کرده و رابطه تان را محکم تر کند. استرس همچنین می تواند باعث بوجود آمدن عادتهایی بدی مانند سیگار کشیدن و مصرف الکل شود.


  1. عادتهای بد را از خود دور کنید

سیگار کشیدن و مصرف الکل هر دو از دلایلی هستند که باعث می شوند اندام جنسی دچار نعوظ نشود. مصرف الکل باعث کم شدن جریان خون می شود.

سیگار یا مواد مخدر؟ هیچ دلیل خوبی برای مصرف هیچکدام از آنها وجود ندارد. مشروبات الکی ، سیگار و مواد مخدر رگهای خونی را تنگ کرده و باعث ناتوانی جنسی می شوند. عادتهای بد خود را با عادتهای خوب مانند ورزش و غذاهای سالم جایگزین کنید.


  1. مقداری نور آفتاب بگیرید

در تابستان چیزی نهفته است که باعث تحریک میل جنسی می شود. نور آفتاب باعث جلوگیری از تولید ملاتونین در بدن می شود، هورمونی که به ما کمک می کند به خواب برویم و همچنین میل جنسی ما را آرام می کند. ملاتونین کمتر به معنای بیشتر شدن میل جنسی است.

بیرون بیروید و اجازه بدهید آفتاب به پوست شما بخورد. تا میل جنسیتان زیاد شود مخصوصا در طول ماههای زمستان که تولید ملاتونین در بدن زیاد است.


  1. از پزشک کمک بگیرید

کسانی که دچار بیماریهایی مانند ناتوانی جنسی وانحنای اندام جنسی هستند لازم است که دارو مصرف کنند.شما می توانید بدون هیچ ترسی با دکترتان در مورد راههای تقویت رابطه جنسی صحبت کنید.

هنوز هم می گوییم که ورزش کنید و رژیم غذایی سالمی داشته باشید و نهایت لذت را از رابطه زناشوییتان ببرید.


نظر خود را بیان کنید