چگونه یک رابطه را تمام کنیم؟

چطور رابطه تان را با عشقتان تمام کنید

couplesad

بر هم خوردن رابطه هیچوقت آسان نیست اما بعضی وقت‌ها چاره دیگری ندارید. اگر دوست دارید بدانید چطور می‌توانید به بهترین روش ممکن رابطه‌تان با کسی که دوست دارید را پایان دهید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید رابطه ای که تاریخ انقضای آن به پایان رسیده است را به اتمام برسانید؟ تا به حال شده است خود را مجبور به ماندن در چنین شرایطی کرده باشید؟ اگر چنین است در این مقاله همراه ما باشید.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ بیشتر افراد در قطع روابط خود با دیگران با چالش مواجه هستند حتی اگر این روابط زیاد مستحکم نباشد، دلیل این امر بسیار ساده است.

پایان دادن به یک رابطه دشوار است و این موضوع تنها در روابط عاشقانه دیده نمی شود. پایان دادن به هر رابطه ای که برای تشکیل آن زمان، انرژی عاطفی، هویت و سایر موارد سرمایه گذاری شده است بسیار دشوار خواهد بود.

به همین خاطر است که بیشتر افراد در قطع چنین روابطی عذر و بهانه می آورند و سعی می کنند با امید واهی به روابط خود ادامه دهند.

با اینکه دستور جادویی برای قطع یک رابطه وجود ندارد اما به کمک مراحلی که در ادامه بیان خواهیم کرد می توانید بدون آسیب زدن به خود و طرف مقابل، رابطه موجود را به پایان برسانید.


برای قطع رابطه تصمیم جدی بگیرید:

ما به عنوان یک انسان به دنبال ارتباط با دیگران هستیم و در برخی از موارد حس تعلق به روابط خود داریم. در چنین شرایطی اتمام رابطه نیازمند تشویق و رغبت زیادی است زیرا می تواند با شکست مواجه شود.

به همین خاطر قبل از اینکه تصمیم بگیرید رابطه موجود را به پایان برسانید، در مورد چرایی نماندن در این رابطه خوب فکر کنید و ببینید چرا دیگر نمی خواهید با چنین فردی ارتباط داشته باشید.

از خودتان بپرسید به دنبال چه چیزی هستم و ایا این رابطه می تواند مرا به سمت جلو هدایت کند؟ نوشتن احساسات در یک دفترچه یادداشت می تواند به روشن شدن افکارتان کمک کند.


ناراحتی حاصل از قطع رابطه را بپذیرید:

اگر نتوانید حس ناراحتی حاصل از قطع رابطه را تحمل کنید، قادر نخواهید بود این رابطه را برای همیشه کنار بگذارید. چیزی که بیشتر ما اغلب می خواهیم نیازمند دور شدن از مواد اشنا و پذیرفتن خطر مواردی همچون ناراحتی روحی و روانی است.

همه انسان ها به طور ذاتی به دنبال حس آرامش و دوری از درد و ناراحتی هستند و به همین خاطر در رابطه ای که هیچ احساسی به آن ندارند برای مدت زمان طولانی می مانند. با اینحال، مهم ترین نکته ای که باید مدنظر قرار گیرد این است که انسان ها بیشتر از حس آرامش و راحتی در برخی از موارد به اسیب پذیر بودن نیاز دارند.

از منطقه امن خود خارج شوید. از خودتان بپرسید اگر ترس خود را کنار بگذارم و این رابطه را قطع کنم چه اتفاقی روی می دهد؟


راهنمای قطع رابطه

مسئولیت کار خود را بپذیرید:

زمانی که رابطه شما به مراحل پایانی خود می رسد، به طور طبیعی دوست دارید سایرین را سرزنش کنید.

در این شرایط خودتان را قربانی رابطه موجود می دانید. اما مسئولیت پذیر بودن در این شرایط می تواند باعث بهبود روابط بعدی شما در اینده شود. پس 100 درصد مسئولیت کاری که انجام داده اید را بپذیرید و خودتان را برای بهبود وضعیت موجود آماده کنید.

شاید قبلا خیلی زود به دیگران اعتماد می کردید. شاید نتوانسته اید فرد قابل اعتمادی برای دیگران باشید. شاید مشکلاتی داشته اید که شما را به قطع رابطه مجبور کرده است.

شاید به سخنان دیگران خوب گوش نکرده اید و احساسات طرف مقابل را نادیده گرفته اید. اما حتی اگر احساس می کنید همه وظایف خود را در رابطه موجود به درستی انجام داده اید، باز هم باید مسئولیت کارهای خود را بپذیرید و بر اساس آن رفتار کنید.


رحم و مهربانی را تمرین کنید:

محبت داشتن نسبت به فردی که دیگر نمی خواهید با او ارتباط داشته باشید، نشانه ضعف شما نیست. اینکار باعث می شود شما خودتان را جای طرف مقابل قرار دهید و ببینید چه چیزی را مشاهده می کند و چه احساسی دارد. اینکار باعث بهبود شرایط می شود.

یک تغییر ساده در تن صدا یا ایمیل می تواند به کاهش تنش کمک کند یا باعث ایجاد یک درگیری بزرگ گردد. به خاطر داشته باشید وقتی افراد رفتار و اقدام ضعیفی از خود نشان می دهند حس خوبی نسبت به خودشان ندارند. این موضوع بدین خاطر است که اسیب دیده اند و ترسیده اند و نمی دانند چه رفتاری باید از خود نشان دهند.

اگر چنین بود با آن ها مهربان باشید. از خودتان بپرسید چگونه می توانم خود را جای طرف مقابل بگذارم؟ این فرد چه داستانی در زندگی خود دارد؟


در روابط خود از کلماتی همچون باید استفاده نکنید:

زمانی که رابطه ای را به اتمام می رسانید، ممکن است با موارد زیادی دست و پنجه نرم کنید. یکی از این موارد حس گناه است. در این شرایط مدام با خود تکرار می کنید اگر این رابطه را تمام کنم چه اتفاقی برای او می افتد؟ ممکن است به خودش اسیب بزند؟ در این شرایط با خودتان صادق باشید.

اگر دلیل ماندن شما در یک رابطه به جای خواست قلبی و واقعی تان، حس اجبار و الزام باشد، از خودتان بپرسید از ماندن در این رابطه چه نفعی می برم؟ اگر این رابطه را به اتمام برسانم چه مزایایی خواهم داشت؟ ماندن در رابطه ممکن است مزایا و پاداش های زیادی برای شما داشته باشد اما نمی توان هزینه و انرژی که بر روی این روابط صرف می شود را نادیده گرفت.


بر روی آینده تمرکز کنید:

در برخی از شرایط افراد به جای اینکه به دستاوردهای یک اتفاق تمرکز کنند بر روی مواردی تمرکز می کنند که ممکن است بعد از قطع رابطه از دست بدهند.

در این شرایط احتمال دارد بر روی چیزی که در گذشته داشته اند تمرکز نمایند و اینده را نادیده بگیرند. همیشه لازم نیست به گذشته فکر کنید.

از خودتان بپرسید رابطه جدیدی را می توانم با عشق بسازم؟ من باید با چه کسی رابطه داشته باشم؟ در آینده چه شرایطی خواهم داشت و چگونه می توانم اینده را بر اساس نیازهای خود بسازم؟ گذشته دیگر وجود ندارد.

از آن درس بگیرید و سپس بر روی زمان و انرژی خود برای اینده تمرکز کنید. سعی کنید مواردی که دوست دارید بدان دست یابید را یادداشت کنید و قدم به قدم برای ایجاد آن حرکت کنید.


3 کلید برای قطع رابطه عاشقانه

قطع رابطه عاشقانه

روابط بلند مدت و ازدواج به دلایل بسیاری و گاهی بدون هیچ دلیلی تمام می‌شوند. اگر دلایل روشن در هر دو طرف قابل درک نباشد (مخصوصا هنگامی که یکی از دو طرف تصمیم به ترک بگیرد)، کینه و بیزاری و احساس گناه خاطرات خوب را از بین می‌برد. قطع رابطه بد می‌تواند بر رابطه آینده تاثیر منفی بگذارد.

اگر شما به فکر ترک یک رابطه طولانی مدت هستید، راه‌های برای انجام این کار وجود دارد که می‌تواند خسارت‌های ناخواسته را کاهش دهد. مطالب زیر بر اساس تجارب شخصی و مقالات روانشناسان معروف در مورد پایان دادن سالم روابط گردآوری شده است.


 1. مطمئن باشید که می‌خواهید رابطه را پایان دهید.

در تلاش برای تغییر دادن شریک زندگی خود او را تهدید به ترک نکنید. مطمئن باشید که واقعا فقدان عشق، احترام و یا شادی وجود دارد که آن را نمی‌توانید احیا کنید. اگر هنوز امید وجود دارد، از مشاوره برای تعیین یک راه برای نجات رابطه استفاده کنید. بهتر است هنگامی که شما خداحافظی را انتخاب می‌کنید احساس قعطی و نه عصبانیت داشته باشید.

آنچه که ما دوست داریم، امیدواری و پشت سر گذاشتن تغییرات در مراحل زندگی خود است. هنگامی دو شریک می‌خواهند از هم جدا شوند این می‌تواند باعث ایجاد سردرگمی، ناامیدی و خشم شود. در مورد این تغییرات با شریک زندگی خود بحث کنید.

روند تلاش برای به اشتراک گذاشتن افکار خود بسیار حیاتی است ، حتی اگر شما در بیان آنچه احساس می کنید مشکل دارید.

ما می‌دانیم که به اشتراک گذاری احساسات منفی می‌تواند مخاطره آمیز باشد و شریک زندگی شما ممکن است در مقابل شما جبهه بگیرد، به همین دلیل عاقلانه آن است که برای کمک به تسهیل گفتگو با یک مشاور خانواده صحبت کنید.


 1. رابطه خود را قبل از پایان دادن نکشید.

سرزنش، انتقاد، تهمت، شکایت کردن و رازها ممکن است شما را به پایان مورد نظر برساند، اما این روندی غیرضروری و دردناک خواهد بود. در تلاش برای پوشش دادن گناه خود برای تمایل به ترک، تقصیر را گردن شریک زندگی خود نیندازید.

مسئولیت انتخاب خود را قبول کنید. آنچه را که شما از یک شریک و از یک زندگی می‌خواهید را مشخص کنید و اگر شما مطمئن هستید که نمی‌توانید آن را در رابطه فعلی خود را پیدا کنید، رابطه خود را پایان دهید.

بسیاری از روابط تا زمانی که انرژی تخلیه شود برای سال‌ها ادامه می‌یابد. پس از این فرسایش آهسته، چیزی اتفاق می‌افتد و یکی از شریک‌ها “از خواب بیدار” می‌شود که چگونه احساس نارضایتی می‌کند.

شما معمولا می‌توانید رد یک مسیر از شکایت، بی‌احترامی و بی‌توجهی که منجر به این بیداری می‌شود را پیدا کنید. قبل از کشتن رابطه سعی کنید متوجه این علائم شوید و در مورد آنها بحث کنید. هنگامی که احترام ازبین می‌رود، رابطه بعید است احیا شود.


 1. اگر مجبور به رفتن هستید، شروع به بخشش کنید.

شریک زندگی خود را برای انسان بودن ببخشید. خود را برای انتخاب به ترک ببخشید. اگر شما این کار را انجام دادید، شما هنوز ممکن است قادر به یک قطع رابطه ساده نباشید، اما احتمال تحمیل آسیب کمتری وجود دارد.

از گفت و گو فرار نکنید مگر اینکه شما از طغیان خشونت ترس داشته باشید. محلی خصوصی را برای به اشتراک گذاشتن تصمیم خود با شریک زندگی‌تان انتخاب کنید. سپس اگر پاسخ او همراه خشم یا رفتار فریبکارانه بود آمادگی حفظ آرامش خود را داشته باشید.

اگر مراحل قبل را انجام داده باشید پس یک پیش زمینه ذهنی را ایجاد نموده‌اید، بنابرین شریک زندگی شما احساس شوکه نمی‌کند. اما هنوز هم امکان یک واکنش احساسی وجود دارد.

سعی نکنید شریک خود را آرام کنید. صادق باشید. سوالات را با مهربانی جواب دهید. برای دردی که او را احساس می‌کند عذرخواهی کنید، اما نه برای تصمیم خود. سپس می‌توانید زمانی را برای تعین اموال و هزینه‌ها پیدا کنید.

شما هنوز هم ممکن است با یک قطع رابطه دشوار مواجه شوید. شما احتمالا دیگر با هم دوست نیستید. اما سعی کنید برای شخصی که زمانی او را دوست داشته‌اید و هنوز هم ممکن است او شما را عمیقا دوست بدارد احترام نشان دهید.

هنگامی که شما فرآیند جداسازی را آغاز کرده‌اید، مرزهای خود را معلوم کنید: اگر شما دلایل خود را برای ترک توضیح داده‌اید، لازم نیست که آن را دوباره توضیح دهید.

شما ممکن است بعدا یک دوستی ایجاد کنید اما شما نیاز به زمان دارید تا دوباره خود را آماده کنید. به علاوه، شما ممکن است نیاز به پیدا کردن راه‌هایی برای کنار آمدن با تنهایی و تسکین خود پس از قطع رابطه داشته باشید.

در نهایت، از خود بپرسید که از آن تجربه چه چیزی را آموخته‌اید. پاسخ خود را بنویسید، بنابراین شما اغلب می‌توانید با کمک آن‌ها به عنوان یک حرکت روبه جلو دسترسی داشته باشید.

شما به یک دلیل رابطه را ترک کردید. اطمینان حاصل کنید که آن کمک می‌کند تا رابطه بعدی خود را مشخص کنید و از خط خارج نشوید.


29 دیدگاه

 1. ف ا

  من دو سال و نیمه تلفنی فریب وعده ازدواج کسی رو خوردم الان فهمیدم فریب بوده و بازی خوردم ولی مصمم هستم قطع کنم این رابطه و دو دوزه بازیشو

 2. Nnnn

  من اولین بار ک عاشق شدم شکست خوردم البته خودم تموم کردم خیانت دیدم
  خیلی برام سخت بود نمیتونستم تحمل کنم عین ی مردع متحرک بودم سردرد شدید داشتم
  بعد یمدت طولانی ک وارد رابطه جدید شدم از همون اول با طرفم شرایط طی کردم و بعدازچن ماه دیدم بهم نمیخوریم تموم کردم الانم باهرکس وارد رابطه نمیشم تا اون کیس مناسبم پیداکنم

  خواستم بگم محکم رو تصمیمتون وایستین فقط چن روز اولش سخت بعدش بمرور کمرنگ میشه باورکنید بعد ی مدت یادتون میفته افسوس میخورین چرا این همه مدت باطرف بودین وقتتون حیف کردین ، ازخیلی چیزا بخاطرش گذشتین

 3. ناشناس

  از تموم دوستان گرامی با نهایت وجود و احساسم تقاضا میکنم اگه در ابتدای رابطه عشق و علاقه باطنی و قلبی نسبت به طرف مقابلون ندارید یا از ظاهر,شخصیت،اعتقادات و فرهنگ خانوادگی و.. طرف قلبا حس خوبی نمیگیرید و ندارید و بخاطر حرف مردم که راجب من چه فکری میکنن اگه متوجه بشن من از این رابطه که مطمنم ناسالمه خارج بشم .خواهش میکنم تمنا میکنم تو معذوریت قرار نگیرید و رابطه رو ادامه ندید قطعا خیلی از اشخاص تو یه مدت کوتاه واقعیت خودشون و شخصیتشون رو نشون نمیدن در واقع شخصیت نمایشی دارن پس لطفا اگه برنامه ای برای ازدواج دارید خیلی خیلی محتاطانه عمل کنید وبا چشم باز و صرفا جهت شناخت نه اینکه وابسته طرفتون بشید متاسفانه خیلیها خطوط قرمز رو رد میکنن و از همون ابتدا میان تا بمونن چطور میشه بدون شناخت میرید تا زندگیتونو بسازین و عدم رعایت این موضوع باعث میشه روز به روز فقط وابستگی زیاد بشه نکته مهم مخصوصا برای دخترای عزیز اینکه فکر نکنید اگه طرفتون مخصوصا اوایل رابطه خیلی محترمانه صحبت میکنه یا از نظر عاطفی ابراز احساساتی نسبت بهتون داره یا هدیه هایی بعضا گران قیمت براتون میخره دلیل بر این نمیشه که عاشقتونه در خیلی از مواقع در حقیقت هدف طرف مقابلتون اینه که سعی میکنه شما رو در معذوریت قرار بده حتی اگر هم واقعا عاشق شما باشه مهم اینه که شما هم متقابلا عاشقش باشید تاکید میکنم عاشق و دابستش باشید نه وابسته متوجه این مسایل حتما باشید چیزی که مهمه صداقت طرف مقابلتون و جذابیت شخصیت اونه ممکنه طرف مقابل ویژگیهای مثبت زیادی هم داشته باشه ولی مهم اینه که شما میخواهید تا آخر عمر روز و شب کنار هم زندگی کنید مطمن باشید به مرور هیچ عشق و علاقه ای بوجود نمیاد ممکنه وابستگی بخاطر ارتباط و تعامل بوجود بیاد ولی قطعا اون عشق اهورایی که آرزوی قلبیتونه محقق نمیشه از همون ابتدا اگه عشقی نسبت بهم داشتید که هیچ در غیر اینصورت مطمن باشید فقط وابستگیه و به مرور سرخورده و احساس بی ارزشی و نا امیدی تموم وجودتون رو تسخیر میکنه لطفا تو رابطه ناسالم نمونید قطع به یقین دیر یا زود خودتون متوجه میشید لطفا زمان و جوونیتونو با ادامه رابطه ناسالم تباه نکنید حرمت نفس داشته باشید و مطمن باشید شما لایق و شایسته عشق واقعی هستید و همچنین مطمن باشید تو هر سن و سالی میتونید عشق واقعیتونو پیدا کنید و ترس از بالا رفتن سن و یا ترس از تنهایی نباید باعث بشه که رابطه سمی رو ادامه بدید تنهایی اصلا مانع نیست به شرطی که به اون خودشناسی رسیده باشید قطعا تنهایی بهتر از بودن با کسیه که عاشقش نیستید

 4. ناشناس

  نکته قابل تامل اینه که در ابتدا حتما بصورت منطقی و احساسی توامان به این فکر کنید که این اختلافات که باعث جدایی شده چقدر عمیق و جدیه در خیلی از مواقع یه سو تفاهم یا انتقال بد مفاهیم یا عدم مهارت در رابطه بدلیل عدم شناخت جنسیتی و… باعث برداشت منفی یکی از طرفین میشه قبل اینکه تمام راه های ارتباطی رو ببندید و تلاش کنید تا برای فراموشی اقدام کنید حتما و حتما تز این موضوع اطمینان حاصل کنید و اگه در حال حاضر هم متوجه اشتباهتون شدید حتی اگر وارد رابطه واکنشی هم شده اید سریعا بدون عذر و بهونه از رابطه ناسالمی که توش رفتید بیرون بیاین دقیقا این رابطه مثل باتلاقه که کم کم شما رو غرق میکنه اگه از همه لحاظ مطمن شدید که این جدایی عجولانه بوده و بدلیل برداشت منفی ایجاد شده حتما بدون غرور و لجبازی حضورا باهم صحبت کنید و فرصت جبران بهم بدید در خیلی از مواقع حتی اگه طلاق توافقی هم صورت گرفته باشه و طرفین هیچ احساسی بهم هم نداشته باشن یعنی نه تنها عشق بلکه هیچ احساس مثبتی نسبت بهم نداشته باشن هم مدتی حدود 6 ماه تا یکسال زمان میبره که مراحل سوگ طی بشه تازه این جدایی شکست عشقی محسوب نمیشه حالا شما تصور کنید فشار روحی پارتنرهای عاشق مخصوصا بخاطر سو برداشت چقدر میتونه لطمه و صدمه و حسرت ایجاد کنه بخاطر همین موضوعه که تا زمانی که کاملا با خودتون از همه لحاظ کنار نیومدید و به تعادل احساسی و منطقی و مستدل نرسیده اید تحت هیچ عنوان وارد هیچ رابطه ای نشید چون باعث میشه خیلی سریع به بن بست برسید با وابستگی مبارزه کنید نذارید فرصتی که جهت شناخت در اختیارتون هست رو بجای وقت گذاشتن برای شناخت طرف مقابل به فکر ایجاد علقه و رابطه عمیق و وابستگی بشه چون وابستگی باعث میشه احساسات و هیجاناتتون بر منطقتون چیره بشه و نتونید تصمیم واقع بینانه بگیرید و در کل تا زمانی که قلبا عاشق طرفتون نیستید تو یه عشق یه طرفه نمونید تو معذوریت قرار نگیرید یا از نظر مذهبی و اعتقادی هم کفو و برابر نیستید سریعا از رابطه خارج بشید چرا که شما تو یه رابطه هدفتون زندگی کردن باهم تا آخر عمرتونه یجودی هویتتون یکی میشه این مسایل رو حتما جدی بگیرید بخاطر تنهایی وارد یه رابطه بد و ناسالم و سمی نشید در اینصورت بیشتر و بیشتر احساس تنهایی و متعاقب اون احساس بی ارزشی و پوچی و نا امیدی از زندگی و آینده و سرخوردگی میشید بخاطر خلا عاطفی یا جنسی هم وارد رابطه نشید بطور کل به حرف دلتون گوش بدید و بخاطر خودتون وارد رابطه بشید نه بخاطر توصیه خانواده یا دوستان قطعا خودتون باید به ندای درونیتون پاسخ بدید با افراد دارای صلاحیت مشورت کنید ولی در نهایت شما هستید که میخوان برای یه عمر با شرک عاطفیتون زندگی کنید مخصوصا قابل توجه افرادی که قبلا تجربه رابطه ناموفق رو داشتن البته با چاشنی منطق به مسایل مادی هم تا حدودی توجه کنید حتما قبل از ورود به رابطه و ازدواج نظر تعدادی از روانشناسان حوزه تخصصی ازدواج و رابطه جویا بشید ممنون از شما

 5. سیما

  من ۱۷سالمه چهار سال با یکی دوست بودم یکساله نامزد کردم اولش فکر میکردم عاشقشم ولی الان میبینم من واقعاً دارم اذیت میشم و باهم متفاوتیم

 6. آیناز

  سلام خسته نباشید
  من دخترم و ۱۷ سالمه و ۹ ماهه با یه پسر ۱۸ ساله رفیق هستم
  رابطمون خیلی خوبه و همه چی عالیه
  خیلی هم تو بسیاری از موارد هم به کمک کردیم و باعث رشد هم شدیم
  و اینکه خیلی راجب آینده و ازدواج حرف می‌زنیم
  رابطمون تا الان مجازی بوده ولی قراره که هفته دیگه برای اولین بار همو ملاقات کنیم
  موضوع اینه که من بعضی اوقات دوستش دارم اما بعضی اوقات حس میکنم از ته دل دوستش ندارم و سردردگم میشم این موقع ها
  یه بار باهاش بهم زدم بخاطر همین موضوع و این که فکر میکردم باید تو این سن دنبال هدف هام باشم و به موقعش وارد رابطه بشم ق
  ولی چون خیلی بهم سخت گذشت و به اونم همینطور برای همون بعد یه هفته باز آشتی کردیم
  و الان نمیدونم باید چیکار کنم
  یه مشکل دیگه اینکه همش استرس دارم خانوادم بفهمن من دوست پسر دارم و همین باعث میشه نسبت به طرف مقابلم سرد هم بشم
  همه چی عالیه ولی حس میکنم باید رابطه رو تموم کنم
  یعنی عقلم چنین چیزی میگه
  ولی می‌دونم اگه باهاش بهم بزنم باز بهم سخت میگذره
  باهاش بمونم یا بهم بزنم؟
  خیلی کلافم واقعا نمی‌دونم چیکار کنم نیاز دارم یکی راهنماییم کنه

 7. مهسا

  منم دقیقا شرایط تور و دارم

 8. Sarv

  چی شد بعد از چند سال؟

 9. موفق

  می‌خوام رابطمو با کسیکه هفت سال دوست بودم تموم کنم
  چون آینده ای نداره، اون نمی‌ذاره جدا شیم ولی هیچ اقدامی هم برای ازدواج نمیکنه هنوزم اما و اگر زیاد میاره ولی دیگه تصمیممو گرفتم ، بجایی رسیدم ک هیچ وقت فکرش هم نمی‌کردم تموم کننده من باشم

 10. رقیه

  سلام
  من مدت طولانیی میشه که با یکی دوست شدم و کم کم همو دوست داشتیم اون الان عاشقمه ولی من هر چی فکر میکنم میبینم نمیتونم باهاش ادامه بدم به هزار و یک دلیل و اینکه از نظر فرهنگ و‌… باهامون فرق دارن
  تصمیم گرفتم باهاش کات کنم فقد دعا کنید بتونم
  کاش بتونم فقط نمیخوام عذابش بدم نمیدونم چکار کنم ولی اگه این رابطه قطع بشه به نفع هر دوی ماست اگه باهام بمونه ضربه میخوره

 11. نوشین

  عمل کردن به به اینکه دلمون چی میگه و قلبمون چی میگه سخته و تموم کردن رابطه از همه سخت تره چون ادما به گربه توو خونه شون هم وابسته میشن و جدایی سخت چه برسه به کسی ک یکی رو عاشقانه دوس داشته باشه
  اما من اعتقاد دارم که ادما به هرچی میخوان میرسن
  و همیشه از خدا میخوام ک ایشالا همه سر یه دو راهی باشن اونم بین الحرمین میان حرم امام حسین و حضرت عباس
  واسه منم دعا کنید چون دقیقا همین جوریم

 12. azar

  مننونم از مطالب مفيدتون ولي واقعن خيلي سخته كسي كه دوستش داري به اين شيوه ها بخواي ازش جداشي

 13. زهرا

  واقعا سخته میدونی که این رابطه به هیچ جا نمیرسه ولی بازم نمیشه جدا شد
  امیدوارم با راهکار شما بتونم

 14. علیرضا

  توی یک رابطه ی عاطفی هستم و عاشق طرفم هستم و یکسال میگذره ولی رتبطه ام هیچ آینده ای نداره
  از منی که قراره آسیب ببینم به شماها نصیحت به هیج عنوان از تنهایی با کسی وارد رابطه نشد

 15. Hani

  منم می خوام از کسی که واقعا عاشقش هستم جدا بشم چون یه عشق یک طرفه است و او هیچ عشقی به من نداره.

 16. مریم

  ایشاالله خدا کمکتون کنه سعی کنین تو این کارا انگیزه به زندگیتون و رو بالا ببرید تا راحت تر کات کنین من تا حالا توهمچین مشکلاتی نبودم ولی می فهمم چی میگین خدا کمکتون کنه

 17. سجاد

  من کسی رو دوست دارم که خیلی عاشقشم…ولی عین روز برام روشنه که هیچ آینده ای باهاش ندارم…لطفا کمکم کنید….نمیدونم چیکار کنم…نمیتونم خداااااا

 18. سجاد

  من کسی رو دوست دارم که خیلی عاشقشم…ولی عین روز برام روشنه که هیچ آینده ای باهاش ندارم…لطفا کمکم کنید

 19. سحر

  خیلی خوب بود.منم دارم باکسی ک دوسش دارم تموم کنم البته واسه دومین بار ایندفه سخت تره چون هنوز یه هفته از دفعه اول ک باهم بودیم و تموم کردیم میگذره اصلا تو رابطمون خوشحال نبودم همیشه استرس و همیشه ترس
  ایندفعه میخوام بدون دعوا تموم شه کاش بتونم کاش..

  • سجاد

   بخدا منم بدجور گیر افتادم چیکار کنم آخه؟؟

 20. Z.

  مطالب خوبی بود باکسی ام که اینده اهداف خودش هر روز براش روشن تر میشه تامن حس میکنم تموم کردن منطقی این رابطه برای من اینده بهتری داره یا بدتر ولی از این حس کناره بودن الاف بودن رها میشم

 21. عرشیا

  ممنون از نوشته ها و مطالب خوبتون

  امیدوارم همیشه صداقت تو هر رابطه ای باشه و رابطه ی بدون صداقت محکوم به فناست و همون بهتر که تمام بشه

 22. عرشیا

  ممنون از نوشته ها و مطالب خوبتون
  من باید بگم خودم بخاطر هنرمند بودنم خیلی احساساتی و شکننده هستم ، اما وقتی فکر میکنم و میبینم که طرف مقابلم بارها و بارها دل منو شکسته و مرتب رنگ عوض میکنه و اونطوری که باید و شاید کنار من نیست و همیشه بهانه ای برای نبودنش داره و خیلی دروغها به من گفته که یکی یکی مشخص شدن برام احساس میکنم کل ماجرای رابطه ی من با اون فقط براورده کردن میل جنسی اون بوده و منو بازیچه قرار داده و این باعث میشه دلزده بشم از هر گونه رابطه ای و دلسرد
  من خیلی بهش علاقه نشون دادم و سعی کردم هر کاری که میتونم براش بکنم ولی درعوض اون فرایندی که میخواستم دستگیرم نشد
  و خودم به نوعی میخوام پیش قدم بشم برای تمام کردن رابطه ی بی احساس که یکباره اتفاق افتاد و بی دلیل البته از طرف ایشون
  امیدوارم همیشه صداقت تو هر رابطه ای باشه و رابطه ی بدون صداقت محکوم به فناست و همون بهتر که تمام بشه

 23. امنه صابری

  خوبه نوشته هاتون ولی عمل کردن بهش سخته من تو ی رابطه م که همسرم رو دوست دادم ولی میدونم که باهاش هیچ آینده ای ندارم موندم چه کنم

 24. رویا

  منم با کسی که دوستش داشتم، خداحافظی کردم. الانم حالم بده

 25. شمیم

  من باید ب اصراره خانوادم ازدواج کنم و از کسی ک واقعا دوسش دارم باید جدا بشم از سره اجبار…خیلی سخته ازدواجه اجباری..
  خدا کمکم کنه…

 26. تقی

  منم تو یه رابطه بد گیر افتادم و میخوام تمومش کنم ولی نمیتونم…واسم دعا کنید بتونم…

 27. ناشناس

  همه این حرفا نوشتنش و خوندنش راحت بود..عمل کردن بهش خیلی سخته

 28. لیلا

  خیلی خوب بود…دقیقا حال منه! میخوام با کسی که دوسش دارم تموم کنم چون خوشحال نیستم…اما هنوز دو دلم:(

نظر خود را بیان کنید