انشا در مورد نظافت و پاکیزگی

انشا با موضوع چرا باید بهداشت را رعایت کنیم؟

نظافت و پاکیزگی یکی از آن موضوعاتی است که برای همه انسان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و انتخاب آن به عنوان موضوع انشا میتواند یک تصمیم مناسب باشد.

در ادامه مقالاتی در مورد نظافت و پاکیزگی را برای شما آماده کرده ایم.


چرا باید شهرمان را تمیز نگه داریم؟

برای تمیز نگه داشتن محله خودتان چقدر اهمیت قائل هستید؟ در مورد شهر محل زندگی تان چطور؟ آیا زندگی در یک شهر کثیف را دوست دارید یا شهری زیبا و تمیز؟

top-10-reasons-to-keep-your-city-clean

نظافت و پاکیزگی شهر

اگر خانه‌تان پر از زباله و آشغال باشد و همه جا بوی بد بدهد خوشتان می‌آید؟ فکر می‌کنید می‌توانید در چنین محیطی زندگی کنید؟ مطمئناً پاسخ همه به این سوال منفی است. هیچکس نمی‌تواند در محیطی پر از آشغال و بوی بد زندگی کند.

همه ما هر روز خانه‌هایمان، لباس‌هایمان، وسایل، اتومبیل و از همه مهمتر خودمان را تمیز می‌کنیم. وقتی نمی‌توانیم در یک خانه کثیف زندگی کنیم، چطور خواهیم توانست در یک شهر کثیف و نامرتب زندگی کنیم؟ این وظیفه ماست که شهرمان را تمیز نگه داریم، نه فقط برای خودمان، بلکه برای کسانی که برای دیدن شهرمان می‌آیند و برای نسل‌های آینده.

راه‌های زیادی برای تمیز نگه داشتن شهر وجود دارد. مثل انداختن زباله‌ها در سطل‌ها مخصوص زباله و نه در خیابان. وقتی می‌بینیم یک چیز پلاستیکی در خیابان انداخته شده است، آن را برداریم و در سطل مخصوص بیندازیم و از این کار خجالت نکشیم.

باید به دیگران هم یاد بدهیم که همین کار را انجام دهند. نباید روی ساختمان‌ها و بناهای تاریخی چیزی بنویسیم، زباله‌های خانه را در سطل‌های مخصوص بریزیم و از اینها مهمتر دیگران را از مزایای تمیز نگه داشتن شهرمان مطلع کنیم.

این‌ها راه‌های تمیز نگه داشتن شهرمان هستند ولی ممکن است خیلی‌ها فکر کنند که چرا اصلاً باید اینکار را انجام دهیم. تمیز نگه داشتن شهرمان فواید و مزایای بسیار زیادی دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

ادامه مقاله: پاکیزگی نظافت شهر

بهداشت شخصی و عمومی

برای زندگی در اجتماع باید برخی از آداب و اصول اولیه زندگی اجتماعی را رعایت کرد، بهداشت عمومی یکی از این آداب است که البته برای سلامت خود فرد هم ضروری است.

How to have perfect hygiene

بهداشت شخصی

بهداشت فردی روشی است که شما به بدن خود اهمیت می ‌دهید و از آن مراقبت می کنید. این تمرین شامل استحمام، شستن دست ‌ها، مسواک زدن دندان‌ ها و موارد دیگر است. هر روزه شما با میلیون‌ ها میکروب و ویروس‌ در تماس هستید. آن ‌ها می ‌توانند روی بدن شما بمانند و در برخی موارد، ممکن است شما را بیمار کنند. فعالیت ‌های بهداشت فردی می ‌تواند به شما و افراد اطراف شما کمک کند تا از بروز بیماری‌ ها پیش ‌گیری کنید. علاوه بر این با رعایت بهداشت شخصی در مورد ظاهر خود نیز احساس خوبی خواهید داشت .

در این مقاله مطالبی در مورد این که چرا رعایت بهداشت شخصی بسیار مهم است،  بهترین روش ها برای تمرین آن و اینکه چگونه می ‌توانید عادات خود را تغییر دهید تا احساس بهتری داشته باشید و بهتر به نظر برسید، را بررسی می کنیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

ادامه مقاله: بهداشت شخصی

چقدر باید تمیز باشیم؟

کودک شما شیرینی اش را روی زمین می‌اندازد. آیا شامل قانون ۵ ثانیه می‌شود یا آن را بسرعت دور می‌اندازید؟

آیا آن میکروبها در واقع می‌توانند برای کودکتان مفید باشند؟ تا حدی بله.

Hand-washing

چقدر باید تمیز باشیم

باوری وجود دارد که می‌گوید قرارگیری افراد مخصوصا نوزادان و کودکان خردسال در معرض انواع مختلف میکروبها در اوایل زندگی‌شان می‌تواند از ایجاد بیماری‌هایی مانند آسم، آلرژی‌ها و دیگر بیماریهایی که بر سیستم ایمنی اثر می‌گذارند، جلوگیری کند. این نظریه که “فرضیه بهداشت” نامیده می‌شود می‌گوید بدن ما باید مبارزه کردن با میکروبها را تمرین کند.

بنظر می‌رسد که این پیام از طریق یک نظرسنجی توسط شورای بهداشت به دست آمده که در آن ۷۷ درصد از مادرانی که کودکان زیر 5 سال داشتند فکر می‌کردند که کودکانشان باید در معرض میکروبها قرار بگیرند تا به ایجاد سیستم ایمنی قوی‌تر در آنها کمک شود.

شورای بهداشت، شامل یک گروه از کارشناسان سلامتی است که روی بهداشت، تمرکز کرده‌اند و توسط یک کمک هزینه آموزشی از Reckitt Benckiser حمایت می‌شود.

جوئل وین استاک، پزشک و رئیس بخش گوارش و کبد در مرکز پزشکی تافتس و استاد دانشگاه تافتس می‌گوید: در قرن ۲۰ ام، ما شروع کردیم به تغییر دادن روش زندگیمان. در اتاقهای خیلی تمیز زندگی می‌کنیم، آب کاملا تمیز است، غذاها تقریبا استریل هستند و قرار گرفتن در معرض باکتری و خاک، کمتر است. اما شاید تمیزی بسیار زیاد برای رشد سیستم ایمنی بدن ما، مفید نباشد.

ادامه مقاله: چقدر باید تمیز باشیم