چرا باید شهرمان را تمیز نگه داریم؟

10 دلیلی که می گویند چرا باید شهرمان را تمیز نگه داریم؟

انشا در مورد شهر ما خانه ماموضوع انشا در مورد شهر ما خانه ما

برای تمیز نگه داشتن محله خودتان چقدر اهمیت قائل هستید؟ در مورد شهر محل زندگی تان چطور؟ آیا زندگی در یک شهر کثیف را دوست دارید یا شهری زیبا و تمیز؟

دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم روز به روز در حال نابودتر شدن است. گرم شدن کره زمین، تخریب لایه ازون، مدیریت ضعیف زباله و آلودگی از دلایل عمده این اتفاق ناراحت کننده است.

درست است که شاید فکر کنید شما به تنهایی نقش خیلی پررنگی در جهت کاهش یا متوقف کردن این روند ندارید اما تنها مساله‌ای که ما می‌توانیم بدون کمک خارجی انجام دهیم، مدیریت پسماند و کاهش ضایعات است.

برای شروع، حفظ محیط اطراف ما باید هدف اولیه باشد. چرا برای برخی از افراد تمیز نگاه داشتن محیط اطراف مهم نیست؟ چرا همان اندازه که به تمیز بودن خانه مان اهمیت می‌دهیم برای تمیزی کوچه و شهر اهمیت قائل نیستیم؟

تمیز نگه داشتن شهر واقعاً یک انتخاب نیست، بلکه یک وظیفه است. اگر ما به عنوان افراد جداگانه برای حل این مسئله کار نکنیم، به هیچ وجه نمی توانیم به عنوان یک تیم برای مقابله با گرم شدن کره زمین یا تخریب اوزن کاری انجام بدهیم.

در این مطلب از مجله آلامتو به معرفی 10 دلیلی که اهمیت تمیز بودن شهر را بیان می‌کنند، می پردازیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


  1. اهمیت زیبایی‌شناسی

بدیهی است که یک شهر تمیز، شهری جذاب است. آیا فکر می‌کنید اگر “آبشار نیاگارا” هم حاوی کیسه‌های پلاستیکی، بطری و یا مواد زائد دیگر باشد، تا این اندازه‌ فریبنده خواهد بود؟ البته که خیر. بدیهی است که ما باید شهر خود را تمیز نگه داریم تا ارزش زیبایی شناسی آن افزایش یابد. درست است که همه دوست دارند در یک مکان زیبا زندگی کنند، اما فقط افراد اندکی در این راستا تلاش می کنند، بقیه افراد به طور مداوم در حال گله و شکایت هستند.


  1. حفظ سلامت

سرمایه اصلی ما سلامت ماست و قطعا هیچ چیز مهمتر از سلامتی نیست. تمیز نگه داشتن محیط یک راه عالی برای سالم نگه داشتن شما و خانواده تان است. اهمیت حفظ سلامت باید انگیزه ای قوی برای شروع چند تغییر در جهت داشتن یک شهر تمیز باشد.

زباله هایی که در جاده یا در سطل های پوشیده نشده قرار دارند به عنوان زمینه مناسب پرورش عوامل بیماری زا و میکروب ها عمل می کنند. با کاهش پسماند و انجام صحیح دفع زباله می‌توانیم تا حدودی از این عوامل خطردر امان باشیم.

همچنین بخوانید: انشا در مورد سلامتی

  1. نابود کردن پشه ها

پشه ها در آب راکد تولید مثل می کنند. همین حشره به ظاهر کوچک و بی خطر می تواند منبع ابتلا به بسیاری از بیماری ها باشد. با تمیز نگه داشتن محیط اطراف و شهرمان قطعا تا حدود زیادی از تولد پشه ها جلوگیری می کنیم.

با تمیز نگه داشتن شهر، می‌توانیم به راحتی با تهدید تولید مثل گسترده پشه مبارزه کنیم.


  1. اهمیت توریسم و جهان گردی

کاملا منطقی است که جهانگردان مقاصد تمیز و پاکیزه ای را که امکان ابتلا به بیماری در آنها حداقل باشد، برای سفر انتخاب می کنند. از این رو تمیز نگه داشتن مکان به راحتی باعث جذب بیشتر گردشگران و تبدیل گردشگری به یک صنعت پر رونق در شهر می شود.


  1. هوای پاک و تمیز

با وجود محیطی تمیز، می توانید مطمئن باشید که هرگز بوی بد زباله هایی که اغلب جاده ها را پر می کند، به مشام تان نخواهد رسید. زباله های موجود در جاده نه تنها بوی بدی دارن ، بلکه حشرات و پشه های زیادی را نیز به خود جلب می کند که این فقط مشکل را بیشتر می کند.

علاوه بر توجه به محیط اطراف، اگر افراد وسایل نقلیه خود را به طور منظم از نظر میزان آلایندگی بررسی کنند، حتی می توان سطح آلاینده های وسایل نقلیه در هوا را به حداقل رساند که این خود باعث تمیزتر شدن هوا می شود.


  1. آب تمیز

افراد زیادی هستند که زباله های خود را در جاده ها می ریزند. اما عده ای نیز وجود دارند که زباله های خود را به داخل آب های شیرین می ریزند. این به مراتب رفتار بسیار بسیار بدتری است. این یک واقعیت است که فقط یک درصد از کل آب به راحتی برای مصرف در دسترس است. به این ترتیب با ریختن زباله به درون آب یکی از مهمترین منابع طبیعی را آلوده می کنید.

به یاد داشته باشید که تنها در صورت تمیز نگه داشتن آب و رعایت نکات مربوط به آن، آبی که می نوشید از آلودگی ها و سایر مواد زائد سمی عاری خواهد بود.

همچنین بخوانید: انشا در مورد طبیعت

  1. وارد کردن شهر به لیست رتبه بندی برتر

بسیاری از نظر سنجی ها انجام می شود که بر اساس آنها لیست هایی به صورت منطقه ای و جهانی منتشر می شوند. برای آوردن نام شهر خود در این لیست ها، باید اطمینان حاصل کنید که شهر شما به نوعی برجسته است. تمیز نگه داشتن آن می‌تواند گامی مهم در این مسیر باشد. این باعث جذب گردشگران به داخل شهر و در نتیجه افزایش درآمد می شود.


  1. جذب شرکت‌های چند ملیتی

تحقیقات نشان می دهد که شرکتهای چندملیتی در مکانهای زیبا تاسیس می شوند. در حالی که در مورد مناظر طبیعی نمی توان کاری کرد؛ همیشه می توان با نگه داشتن محیطی بدون زباله و کاشت درختان زیبا و گیاهان گلدار زیبایی منظره را در هر زمان ممکن افزایش داد. اگر تلاش کنید، قطعاً می توانید شهر خود را تمیز و زیبا جلوه دهید.

با جذب شرکت های بیشتر، فرصتهای شغلی را برای همه مردم افزایش خواهید داد. یک کار کوچک در تمیز نگه داشتن محیط اطراف می تواند به سرعت درآمد بسیاری از افراد را افزایش دهد.

همچنین بخوانید: انشا در مورد بهداشت فردی

  1. محافظت کردن از محیط

محیط طبیعی ما به سرعت در حال تخریب است. گرچه گرم شدن کره زمین و تخریب اوزن به خودی خود موضوعات فاجعه آمیزی هستند، اما زباله های همیشه در حال افزایش و مدیریت ضعیف نیز یک مشکل اساسی است که باید برطرف شود.

آمار نشان می دهد که کمتر از 10 درصد از کل مواد قابل بازیافت بازیافت می شود. نود درصد باقیمانده به همراه مواد غیر قابل بازیافت دفع می شود. شهر خود را تمیز نگه دارید و تا حد امکان بازیافت کنید. این نه تنها برای شما خوب است بلکه برای محیط زیست شما نیز عالی است.


  1. انجام یک مسئولیت اجتماعی

انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستند. زندگی در یک جامعه مسئولیت‌های خاصی را بر ما تحمیل می‌کند. تمیز نگه داشتن شهر یکی از این وظیفه هاست. این وظیفه هر فرد است تا اطمینان حاصل کند که محیط اطرافش کاملا تمیز است. این یک مسئولیت اجتماعی است تا اطمینان حاصل شود که محیط‌ زیست حفظ می ‌شود. محیط اطراف خود را تمیز نگه دارید تا بتوانید آن را به نسل های بعدی خود نیز بدهید.

شما از نظر اخلاقی موظف به تمیز نگه داشتن شهر خود هستید. زمین به شما مکانی برای زندگی داده است و وظیفه شماست که آن را تمیز و بهداشتی نگه دارید.

در غرب، مردم برای تف کردن بر روی جاده یا حتی برای انداختن پوست شکلات در پیاده‌روها جریمه می‌شوند. آن‌ها همیشه آگاه هستند و همچنین زباله ای را که بر روی جاده افتاده‌، بدون اینکه به آن‌ها گفته شود، جمع می کنند. چه وقت می‌خواهیم از آن‌ها یاد بگیریم؟ فکر می‌کنم الان زمان تغییر است.

همچنین بخوانید: انشا در مورد پاکیزگی

نظر خود را بیان کنید