چگونه رابطه پایداری داشته باشیم؟

چگونه عشقی پایدار داشته باشیم؟ (10 کلید طلایی بقای عشق)

عشق love

یک عشق با دوام نتیجه قرار گرفتن دو طرف رابطه، در ذهن و قلب یکدیگر به روشی مثبت است. مدارهای حافظه و لذت دست به دست هم می دهند تا دو نفر عاشق یکدیگر شوند. عشق زیباترین اتفاق دنیاست و در صورتی که نتیجه آن یک رابطه بادوام و مثبت باشد، بهترین دارایی هر فرد است.

در این مطلب به راه هایی که به ایجاد یک رابطه بادوام و پایدار کمک می کنند، می پردازیم. با ما همراه باشید

 1. او را سورپرایز کنید

کاری شگفت آور و غیر معمول انجام دهید و سعی کنید عنصر غافلگیری را در آن بگنجانید: مثل یک یادداشت دوست داشتنی در جیب او، یک شام ویژه در یک شب غیر معمولی و یا درست کردن یک پوشه آهنگ با آهنگ های مورد علاقه او …

این کارهای شگفت انگیز شما را همیشه در یاد و خاطره شریک زندگی تان نگه می دارد.

 1. یک کار خاص را به طور منظم انجام دهید

هر روز به او زنگ بزنید تا برای چند دقیقه حس تکیه گاه داشتن را لمس کند. هر هفته غذای مورد علاقه او را درست کنید. این گونه است که نشان می دهید واقعا برایتان مهم و ارزشمند است.

 1. تماس چشمی برقرار کنید

به نظر می رسد که زوج های جدید این کار را به طور طبیعی انجام می دهند ، فقط به این دلیل که مدتی از رابطه تان گذشته این پیوند محکم را کنار نگذارید. تماس چشمی حرف های زیادی برای گفتن دارد، با این کار به او می فهمانید که حواستان به او هست و این یک راه خوب برای ساختن لحظات عاشقانه است.

 1. یاد بگیرید که شریک تان چه چیزی را در رابطه جنسی دوست دارد

به او بفهمانید که از لذت بردن او، لذت می برید. نشان دهید که دوست دارید تمام آنچه از رابطه جنسی می خواهد را بدانید. مطمئنا از این توجه و اهمیت دادن شما خوشحال خواهد شد.

 1. به او بگویید که چه چیزهایی را دوست دارید

به همین ترتیب ، خوشحال کردن شما توسط او باعث می شود شریک زندگی تان احساس خوبی داشته باشد. تحقیقات نشان می دهد که لذت جنسی یک شریک زندگی باعث افزایش لذت شریک دیگر زندگی می شود.

 1. عشق پایدار را با تازگی جنسی افزایش دهید

طبیعی است که هرچه رابطه طولانی تر شود، رابطه جنسی هم عطش روزهای اول را از دست بدهد و به یک روال عادی تبدیل شود. اما به راحتی می توانید تازگی را به رابطه جنسی تان برگردانید، فقط کافیست کمی خلاقیت به خرج بدهید و متنوع باشید. به این طریق رابطه جنسی گرم تر و هیجان انگیزتری را تجربه خواهید کرد.

 1. چیزهای هیجان انگیز را تجربه کنید

با بالا بردن ضربان قلب همسرتان، او هیجان زده خواهد شد و این حس را به شما هم انتقال خواهد داد. سوار شدن بر ترن هوایی، سوار شدن بر بالون و دیگر کارهای هیجان انگیز تاثیر به سزایی در احساسات هر دوی شما خواهد داشت.

 1. برای کسی که شریک تان دوستش دارد، کاری انجام دهید

اگر محبت و علاقه خود را نسبت به کسانی که او دوستشان دارد، نشان دهید، نکات مهمی را به دست خواهید آورد. زمانی که یک رابطه جدی می شود، ارتباط با خانواده های هر دو طرف برقرار می شود. به او نشان دهید که افرادی که برایش مهم هستند برای شما هم مهم هستند.

 1. لحظات دوست داشتنی را خلاصه و جاودانه کنید.

از صحبت کردن با شریک زندگی تان نترسید. به او بگویید که چه احساسی دارید. برایش یک یادداشت عاشقانه و یا یک شعر بنویسید. عاشقان از ابتدای زمان این کار را انجام داده‌اند چون واقعا موثر عمل می کند.

 1. مواد شیمیایی عشق را افزایش دهید

بسیاری از مواد شیمیایی مغز وجود دارند که به احساس عشق و دلبستگی تبدیل می ‌شوند. اکسی توسین که با نام هورمون عشق شناخته می شود، با بوسیدن، تماشای فیلم های عاشقانه در کنار هم ، نگه داشتن دست ، نوازش و تماس چشمی طولانی و عاشقانه تقویت می شود. خانم ها معمولاً اکسی توسین بیشتری نسبت به مردان دارند ، اما طبق یک مطالعه ، میزان اکسی توسین یک مرد پس از عاشق شدن ، 500 درصد افزایش می یابد.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

 1. فهیمه در 1394/12/04در10:13 ب.ظ

  بسیار عالی بود

نظر خود را بیان کنید