داشتن دوست خوب چه مزایایی دارد؟

5 دلیلی که دوستانتان از شما انسانی شادتر، سالم‌تر و یک فرد بهتر می‌سازند

دوستان همیشه در کنار ما هستند، آنها در ناامیدی ها دست ما را می گیرند و در شادی موفقیت هایمان سهیم می شوند، آنها همچون خانواده برای ما هستند. روابط دوستانه بر سلامت جسمی و روحی ما تاثیر مثبتی دارد.

به گزارش آلامتو به نقل از huffingtonpost ؛ اگر شما دنبال دلایل بیشتری برای سپاسگذاری از دوستان خود هستید در زیر پنج دلیلی که دوستی بر سلامت و شادی شما اثر دارد را می آوریم.


  1. آنها شما را آرام می کنند.

دوستان شاد

احساس می کنید وزن جهان را بر روی شانه های شما سنگینی می کند؟ دوستان شما می توانند به شما کمک کنند. با توجه به مطالعات گذراندن وقت با دوستان می تواند به کاهش استرس و آرام شدن شما کمک کند.

در جامعه ای که بیشتر ما رویداد های استرس زا را در زندگی خود داریم، دوستان برای کاهش استرس می توانند بسیار کمک کننده باشند.


  1. آنها درک شما را از حس وابستگی افزایش می دهند.

friends,چرا باید دوستان بیشتری داشته باشیم

ارتباط با دیگران شما را مهربان تر می کند، دوستی به شما احساس بهتری از وابستگی و تعلق می دهد. دوستان همچنین می توانند دروازه ای برای احساس بزرگتر باشند، یک احساس تعلق به یک جامعه بزرگتر که انگیزه شما را برای سلامتی و شادی بیشتر می کند.

هنگامی که شما با دوستان خود در ارتباط هستید و به زندگی دیگران نگاه کنید می بینید که همه ی مردم در حال مبارزه هستند و دشواری های زیادی دارند و شما تنها نیستید. که دانستن آن باعث داشتن احساس خوبی در شما می شود.


  1. آنها به شما کمک میکنند تا برای سلامتی خود مبارزه کنید.

فواید دوست خوب

داشتن یک دوست در کنار شما می تواند کمک کند که چالش های بزرگ، کوچکتر به نظر برسند، سلامت ما از این قاعده مستثنی نیست.

تحقیقات نشان داده است که زمانی که شما یک سیستم حمایتی قوی دارید، اثر مثبتی روی قدرت مبارزه با یک بیماری دارید، و همچنین خطر ابتلا به زوال عقل و افسردگی را کاهش می یابد.

همچنین بخوانید: ویژگی های یک دوست خوب

  1. آنها می توانند خلق‌و‌خو و روحیه شما را بهبود ببخشند.

friends,دوست خوب داشتن چه مزایای دارد

علاوه بر کاهش دادن استرس، روابط دوستانه اجتماعی تاثیر مثبتی نیز بر خلق و خوی کلی شما دارد. محققان دریافته اند که پیدا کردن دوستان جدید می تواند روحیه شما را از طریق آزاد کردن اکسی توسین در بدن بالا ببرد.

واقعیت این است که هیچ کس نمی تواند شما را مانند دوستانتان تشویق کند و به شما روحیه دهد.


  1. آنها می توانند کمک کنند که بیشتر زندگی کنید.

friends,فواید دوست خوب

دوستان شما هم تاثیر فوری در زندگی الان شما دارند و هم در آینده به شما کمک می کنند. پیوندهای دوستی به ما کمک می کنند که زندگی طولانی تری داشته باشیم، شاید به این دلیل باشد که آنها در سلامت رفتارهای روزانه ما تاثیر دارند. دوستان ما می تواند به ما در جلوگیری از سیگار کشیدن، بهتر غذا خوردن و کنار زدن تنهایی کمک کنند.

این ها همه ی دلایل خوبی هستن تا همیشه از دوستان خود سپاسگذار باشید.

همچنین بخوانید: انشا در مورد دوست

❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

1 دیدگاه

  1. راحیل

    واقعا درسته……….
    عالی بود:-)

نظر خود را بیان کنید