عکاسی در پاییز

یکی از بهترین فصل‌ها برای عکاسی پاییز است. زیرا سراسر رنگ و زیبایی است. به قول اخوان، «باغ بی‌برگی که می‌گوید که زیبا نیست؟» هزاران منظره پیش روی ماست و باید نهایت تلاش خود را بکنیم برای ثبت این لحظه‌های بی‌نظیر که خداوند بزرگ نقاشی کرده است. از آنجا که بزودی پاییز، فصلی که تنوع رنگی آنقدر زیاد است که حتی بهترین دوربین‌های عکاسی قادر به ثبت آن نیستند، آغاز می‌شود چند توصیه برای عکاسی را برای شما ذکر کرده‌ایم.

اول این که بهترین ساعات برای عکاسی بعد از طلوع خورشید و نزدیک به غروب است تا شدت نور کم باشد و رنگ ها به شکل طبیعی خود در عکس ظاهر شوند. دوم این که هر چند تلفن های همراه هم اکنون از امکانات نرم افزاری خوبی برای ویرایش عکس بهره مندند اما به دلیل نوع کاربری آنها نمی توان بر روی لنزشان فیلتر نصب کرد. بنابراین؛ در ساعاتی که نور خورشید از شدت بالایی برخورداراست باید پشت به نور خورشید عکاسی کرد زیرا عکاسی رو به آفتاب حالت ضد نور ایجاد می کند و از کیفیت عکس شما می کاهد.

نکته سوم این که برای همه ما بسیار پیش آمده که هنگام برگ ریزان قدم زنان از روی برگ های پاییزی عبور کنیم. اما افراد کمی هستند که می توانند با اندکی توجه و براحتی کنتراست (تضاد)های رنگی را کشف کنند و مثلا از برگ های زرد پاییز که بر روی سطح آسفالت تیره خیابان ریخته شده عکس بگیرند یا به آسمان آبی بالای سر خود نگاه کنند و تنها از تک شاخه ای که در قاب آسمان قرار گرفته با کادر بسته عکس بگیرند. درست است که مناظر پاییزی بسیار شگفت انگیز هستند و ما علاقه مند هستیم مناظر را آنگونه که می بینیم ثبت کنیم، اما می توانیم با اندکی خلاقیت و عکاسی از جزئیات در پاییز عکس متفاوتی خلق کنیم که با دیگر عکس های ثبت شده در پاییز متفاوت است.

توصیه چهارم ما هم این است که از نرم افزار گوشی تلفن همراه خود به خوبی استفاده کنید. در روزهای پاییزی می توانید، mode (حالت) آب و هوای ابری (cloudy) را برای دوربین تلفن همراه خود انتخاب کنید تا رنگ ها گرم تر به نظر آیند؛ آن هم در حالی که لازم نیست آب و هوا حتما ابری باشد.

توصیه آخر هم این که با توجه به عدم ثبات آب وهوا در فصل پاییز به خصوص در ابتدای این فصل، همیشه مراقب آب وهوای بارانی باشید تا دوربینتان زیر رگبار پاییزی خیس نشود. این اتفاق در خصوص تلفن همراه می تواند به قیمت از دست دادن آن تمام شود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید