سلامت و زیبایی پوست در زمستان

انشا ساده درمورد زمستان

پاییز هر سال می آید و کوله بارش را جمع میکند و کاسه اب برای بدرقه زمستان میریزد و زمستان قدم سردی برمیدارد.
که با امادن زمستان کوها پر از برف میشوند و برف ها بر روی کوها شروع به باریدن میکند و سفیدی قشنگی به کوها و درختان میدهد.
زمانی که برف میبارد بچه ها شروع به بازی میکنند.

گلوله برفی درست میکنند و بر روی هم میزنند بعد از پاییز هر سال اینگونه است ولی گاهی هم زمستان شاید مهربان باشد قدمش سرد نباشد یا شایدم برفی نبارد در فصل زمستان سنجاب ها هم همانند بچه ها شاد و خوشحال هستند و مادر و پدر این سنجاب ها بدنبال غذا و توشه زمستان خود هستند .
و سنجاب های کوچک همچون ستاره میدرخشند و فندق های خود را کنار درخت پنهان میکنند و زمین نیز با طراوت و شادابی که دارد از گرسنگی خود میگذرد و غذای ذخیره شده ی سنجاب ها را نمی قاپد یقینا زمین طرف دار عدل و داد است

چرا که اگر غذای انها را بخورد دیگر سنجاب ها غذایی نخواهند داشت و زمستان را نمیتوانند بدون غذا سر کنند
فصل زمستان فصلیست که دوست داریم استراحت کنیم

زمستان یعنی شاید فردا سوخته باشم شاید قرار است یک عمر بسوزم

زمستان یعنی بابا و مامان ، من و شما برای اینکه سرما نخوریم و مریض نشویم

لباس های گرمی برای ما تهیه میکنند زمستان یعنی وقتی که به معلمان سلام میکنیم صدایمان میلرزد

ولی معلم عزیزمان حالمان را میپرسد و ما هم با لبخندی که او به ما میزند سرحال و شاداب میشویم و دوباره احساس شادابی میکنیم و هر روز زمستان با خاطرات خوش و بدی که دارد میگذرد…


سلامتی در فصل زمستان

نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد، تنها سرما و تاریکی زودهنگام روزهای زمستان نیست که احساس غم انگیز در فرد ایجاد می کند؛ بلکه برنامه غذایی نیز در این امر تاثیر دارد. برای پیش گیری از مشکلات مربوط به این فصل به چند روش که در این مطلب به آن اشاره شده است، می پردازیم.

خشکی و زبری پوست

استفاده از وسایل گرمازا و دوش های طولانی مدت اگر چه باعث گرم شدن شما می شود اما پوست را نیز خشک می کند. با مصرف نان و برنج سبوس دار رطوبت بدن را حفظ کنید. لیپید موجود در این نوع موادغذایی باعث کاهش خشکی و قرمزی پوست می شود. لیپید باعث محکم شدن سلول های پوستی می شود. مصرف زرده تخم مرغ نیز که حاوی بیوتین است، برای پوست مفید است. بیوتین، باعث تولید اسیدچربی می شود که برای نرمی پوست لازم است.

ادامه مقاله: سلامتی در فصل زمستان

عادت های اشتباه در فصل زمستان

در فصل سرما چرا با وجود رعایت همه نکات بهداشتی بازهم مریض میشوید؟ شاید بعضی از نکاتی که رعایت میکنید کاملاً اشتباه باشد؟

برای حفظ سلامت بیشتر حتی در سرمای زمستان فقط کافی است چند تا از عادت های بد خود را کنار بگذارید.

اگر عادت هایی که در این مطلب آورده ام ترک کنید نه تنها مریض نمی شوید بلکه از سرمای زمستان هم لذت کافی میبرید.

ادامه مقاله: عادت های اشتباه در فصل زمستان

علت خواب زمستانی خرس ها چیست؟

محققان دریافتند، خواب زمستانی خرس ها به علت تغییرات غیرعادی در میکروب‌های روده آنهاست.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، زمانی که خرس ها برای خواب زمستانی هرساله آماده می‌شوند، مواد غذایی چرب را برای خوردن انتخاب می‌کنند که مصرف این مواد غذایی برای انسان اغلب همراه با چاقی است.

محققان پیش از این دریافتند، ترکیب باکتری روده بر مقدار انرژی برداشتی رژیم غذایی تاثیرگذار است. این تغییرات میکروبی را در افراد چاق و افراد مبتلا به دیابت نوع دو می‌توانیم مثال بزنیم.

فردریک باکهد، نویسنده این مطالعه از دانشگاه گوتنبرگ در سوئد اظهار کرد: در حال حاضر، مطالعات انجام گرفته درباره این موضوع است که آیا تغییرات میکروبی در زمستان‌های سخت بر روی خرس قهوه ای تاثیرگذار است یا خیر.

در این آزمایش، محققان نمونه مدفوع خرس‌ها را در طول خواب زمستانی و در دوره فعال سال مورد بررسی قرار دادند و به نتایجی دست یافتند. چند متابولیت مسئول متابولیسم چربی، شامل تری گلیسرید، کلسترول و اسیدهای صفراوی را هم کشف کردند.

نتایج نشان داد به طور کلی، تنوع باکتری‌ها در مدت زمان خواب زمستانی با کاهش مواجه است. علاوه بر این، محققان دریافتند، موش‌ها و خرس‌ها در وضعیت متابولیکی فصلی مشابه یکدیگر هستند. همچنین باکتری‌ها نقش زیادی در سوخت‌وساز بدن حیوانات در خواب زمستانی و سازگاری آنها با هوای سرد دارند.

محققان امیدوارند از این بررسی برای مدیریت چاقی در انسان استفاده کنند.

یافته‌های این تحقیق در مجله Cell Reports منتشر شده است.