نقش تغذیه در سلامت و شادابی پوست

پوست خوب، محصول ژنتيک است يا مراقبت؟
(امتیازی ثبت نشده است)

skin

درست است که داشتن پوست خوب ارثی است اما با رعایت برخی مسائل می‌توان تظاهر زودهنگام عوامل ژنتیکی دخیل در پیری پوست را به تعویق انداخت. در سال‌های اخیر تحقیقات بی‌شماری در زمینه پیری پوست و ارتباط آن با تغذیه انجام شده كه نشان می‌دهد تغذیه درست و اصلاح شیوه زندگی می‌تواند رویای ما را برای داشتن پوستی شاداب تحقق بخشد. به برخی از نتایج این مطالعات اشاره می‌كنم.

از جمله عواملی که در پیری زودهنگام پوست نقش دارند رادیكال‌های آزادند که می‌توانند باعث تخریب كلاژن، الاستین، DNA و عروق خونی شوند و صدمه‌های بی‌شماری به بدن وارد ‌كنند. رادیكال‌های آزاد در اثر استرس‌های روانی، اشعه ماورای‌بنفش خورشید، مصرف موادشیمیایی و استنشاق دود سیگار در افراد سیگاری و اطرافیانشان تولید می‌شود.

تحقیقات نشان داده، مصرف موادغذایی حاوی آنتی‌اكسیدان‌ها (شامل ویتامین‌های E، C و A) و كاروتنوییدها كه در جگر، لبنیات و روغن‌های ماهی‌های دریایی شمال، میوه‌ها و سبزیجات تازه وجود دارد می‌تواند جلوی فعالیت رادیكال‌های آزاد را بگیرد.

نور آفتاب و اشعه‌های مضر که به صورت مصنوعی برای برنزه کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد، عامل اصلی بروز ملانوم یا سرطان بدخیم پوست است. طبق مطالعه‌ای كه در فرانسه انجام شده، مصرف روغن زیتون احتمال پیری زودرس ناشی از نور آفتاب را به شدت كاهش می‌دهد.

روغن زیتون، حاوی اسیدهای چرب تك‌زنجیره‌ای است و برخلاف چربی‌های حیوانی و لبنیات و گوشت‌های صنعتی مثل سوسیس و كالباس که در فست‌فودها استفاده می‌شود برای بدن مفید است.

غیر از روغن زیتون، عسل و روغن هسته انگور نیز دارای تركیب‌های خاصی است كه اثری پیشگیری‌كننده از بسیاری بیماری‌ها از جمله سرطان‌ها دارد و از پیری پوست پیشگیری می‌كند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل‌پلاس لینکدین

نظر خود را بیان کنید