بعد از ماسک ورقه ای صورت را بشوییم

اگر از ماسک ورقه ای برای بهبود پوست خود استفاده می کنید، این مطلب از آلامتو با آموزش روش صحیح استفاده از ماسک ورقه ای را از دست ندهید.

آیا بعد از ماسک ورقه ای باید صورت را بشوییم؟

آیا شما فقط عاشق قرار دادن یک ماسک ورقه ای مجلل و بهره مندی از مزایای بی شمار آن هستید؟ آیا روش درست برای استفاده کامل از ماسک ورقه ای را می دانید. شاید برای مدت طولانی است که از این ماسک استفاده می کنید اما نتایج قابل توجهی بدست نیاوردید. تعجب میکنید چرا؟ خب، ممکن است که شما از ماسک ورقه ای به اشتباه استفاده کنید. ممکن است فکر کنید که استفاده از این ماسک‌ها تنها می‌تواند این باشد که بسته بندی آن را باز کنید، ماسک را بدون پاره کردن آن خارج کنید و سپس آن را روی صورت خود بگذارید، اما اینطور نیست . چند کار ساده وجود دارد که احتمالاً ناآگاهانه انجام می دهید، که تأثیر منفی بر اثربخشی ماسک ورقه ای شما دارد.

همچنین بخوانید: بهترین پماد برای اگزمای پوستی

بنابراین، اگر تا به حال از ماسک ورقه‌ای ناراحت شده‌اید، زیرا آن‌طور که ادعا می‌شود کار نمی‌کند، احتمالاً مشکل مربوط به ماسک نیست، بلکه در روش استفاده شما از آن است. در اینجا چند اشتباه وجود دارد که ممکن است هنگام استفاده از ماسک ورقه ای مرتکب شوید:

بعد از برداشتن ماسک ورقه ای صورت را بشوییم؟

ماسک ورقه ای مانند بسیاری از ماسک های دیگر نیست. معمولاً بعد از استفاده از ماسک صورت خود را می‌شوید تا باقیمانده‌ها را بشویید. با این حال، پس از استفاده از ماسک نباید این کار را انجام دهید. به این دلیل که یک ماسک ورقه ای حاوی مواد فعالی است که حتی پس از برداشتن ماسک به تغذیه پوست شما ادامه می دهد. سرمی که پس از برداشتن ماسک باقی می‌ماند، سرشار از ترکیبات مرطوب‌کننده و مغذی است که می‌تواند بیشتر از دوره ماسک ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای برای پوست شما مفید باشد.

برای بهره مندی کامل از فواید آن، این محصول را برای مدتی روی صورت خود بگذارید و گهگاه آن را ماساژ دهید تا بتواند به لایه های داخلی پوست شما راه پیدا کند.

به یاد داشته باشید، استفاده از دستمال کاغذی یا پارچه داغ برای پاک کردن پوست شما می تواند اثری مشابه با شستن داشته باشد و برخی از اجزای ارزشمند آبرسان و مغذی را از منافذ شما که فقط 30 دقیقه صرف آن کرده اید، خارج کند.

همچنین بخوانید: بهترین زمان مصرف ویتامین سی جوشان برای پوست

بعد از ماسک چی به صورت بزنیم؟

بعد از ماسک چی به صورت بزنیم؟

1. مرطوب کننده بعد از ماسک ورقه ای

بعد از ماسک ورقه ای خود از مرطوب کننده استفاده کنید. محصولات موجود در ماسک‌های ورقه‌ای اغلب قرار است در مدت زمان کوتاهی با تمرکز بر آبرسانی و محصولاتی که در پوست فرو می‌روند جذب پوست شما شوند. استفاده از یک لایه “تمام” مرطوب کننده پس از برداشتن ماسک، می تواند به حفظ آن محصولات در جایی که می خواهید باشد کمک کند.

کرم ها دارای مواد انسدادی و نرم کننده هستند، موادی که نرم، صاف و به حفظ آبرسانی پوست کمک می کنند. به همین دلیل ایده خوبی است که روتین مراقبت از پوست خود را با مرطوب کننده انتخابی خود تکمیل کنید. در همین نکته، مهم است که به یاد داشته باشید که ماسک ورقه ای جایگزین رژیم زیبایی طبیعی شما نمی شود. این یک تقویت کننده است. شما همچنان می خواهید قبل از استفاده از ماسک ورقه ای صورت خود را تمیز کنید.

2. ضد آفتاب بعد از ماسک ورقه ای

اگر صبح ها ماسک می کنید، بعد از ماسک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. مراقبت پس از ماسک خوب شامل مراحلی است که از سلامت طولانی مدت پوست شما محافظت می کند. استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار مهم است زیرا احتمال ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد و همچنین به جلوگیری از علائم پیری زودرس مانند چین و چروک و افتادگی کمک می کند. اگر ماسک ورقه‌ای خود را شب زده‌اید، می‌توانید تا صبح صبر کنید تا کرم ضد آفتاب بزنید، اما مطمئن شوید که این بخشی از برنامه روزانه شماست. حدود 2 تا 3 انگشت SPF برای صورت و گردن.

همچنین بخوانید: خواص روغن کرچک برای پوست صورت و دور چشم

سخن آخر

کمک به مرطوب نگه داشتن پوست هدف اصلی استفاده از ماسک ورقه ای است. حتی اگر بعد از 30 دقیقه ماسک ورقه ای را بردارید، نباید صورت خود را بشویید زیرا سرم همچنان به پوست شما نفوذ می کند و مزایای محتویات ماسک را ارائه می دهد. بر خلاف سایر ماسک ها، ماسک های ورقه ای متفاوت هستند. ماسک صورت معمولاً پس از استفاده با آب گرم شسته می شود تا هر گونه باقیمانده روی صورت شما پاک شود. این کار نباید بعد از استفاده از ماسک ورقه ای انجام شود. این به این دلیل است که مواد فعال موجود در یک ماسک ورقه ای حتی پس از برداشتن پوست شما به درستی تغذیه می کند.


نظر خود را بیان کنید