بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان و بزرگسال چیست؟

پماد برای اگزمای پوستی دست، پا و صورت

بهترین پماد برای اگزمای پوستی دست و صورت

اگزمای پوستی یکی از بیماری‌های نسبتا رایج و ناخوشایند است. برای آشنایی با بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان و بزرگسالان این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

بهترین پماد برای اگزمای پوستی

اگزما چیست؟ بیماری درماتیت آتوپیک، که به عنوان اگزما شناخته می شود، نوعی بیماری شایع پوستی است که می تواند افراد در سنین مختلف از نوزاد تا بزرگسال را درگیر کند. درمان اگزما می تواند بوسیله انواع پمادها و کرم ها انجام شود. در این مطلب از آلامتو به معرفی بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان و بزرگسال می پردازیم.

همچنین بخوانید: بهترین پماد خارش واژن داخلی و بیرونی برای دختران و زنان

بهترین پماد برای اگزمای پوستی بزرگسالان چیست؟

محصولات بدون نسخه زیادی وجود دارند که می توانند رطوبت و خارش را تسکین دهند و از خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری کنند. از جمله این پمادها برای اگزمای پوستی بزرگسالان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. هیدروکورتیزون موضعی برای اگزمای پوستی بزرگسال

کرم هیدروکورتیزون موضعی بدون نسخه یک استروئید با قدرت کم است و با کاهش سوزش، خارش و التهاب روی پوست های مستعد اگزما اثر می گذارد. استروئیدهایی که بدون نسخه پزشک تجویز می شوند در اشکال مختلفی از جمله پماد، کرم، لوسیون و ژل وجود دارند. آنها برای تسکین موقت خارش و بثورات ناشی از اکثر انواع اگزما استفاده می شوند.

پماد هیدروکورتیزون معمولاً یک تا چهار بار در روز تا هفت روز استفاده می شود. دستورالعمل های روی برچسب را به دقت دنبال کنید. از استروئیدهای بیشتر یا بیشتر از آنچه در برچسب یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود توصیه می شود استفاده نکنید.

حتی اگر بدون نسخه به فروش می رسد، محصولات هیدروکورتیزون ممکن است عوارض جانبی از جمله:

  • پوست خشک یا ترک خورده
  • آکنه
  • خارش
  • سوزش
  • تغییر رنگ پوست

2. پماد کلوبتازول برای اگزمای پوستی بزرگسال

این پماد برای اگزما و درماتیت تجویز می شود. این دارو دارای خواص قوی برای مقابله با التهاب پوستی است و به کاهش خارش و قرمزی پوست کمک می کند. دوره مصرف پماد کلوبتازول برای درمان اگزما و سایر بیماری های پوست کوتاه است و اغلب زمانی توسط پزشک تجویز می شود که دیگر داروهای کورتیکواستروئیدی ضعیف‌تر تاثیر نداشته باشند.

3. پماد آ + د برای اگزمای پوستی بزرگسال و کودک

یکی از پرمصرف ترین پماد برای اگزمای پوستی پماد آ + د است. این پماد برای درمان التهابات پوستی توصیه می شود. از مزایای این پماد قابلیت استفاده آن برای بزرگسال و کودک است. پماد ویتامین A+D به عنوان مرطوب کننده موثر به درمان خشکی، پوسته پوسته شدن، خارش، زبری و دیگر تحریکات پوستی کمک می کند.

4. پماد بتامتازون برای اگزما

پماد بتامتازون برای تسکین مشکلات ناشی از اگزمای پوستی استفاده می شود. این پماد باعث کاهش قرمزی، خشکی، التهاب و خارش پوست می شود. دوره مصرف این دارو به طور معمول دو هفته است و در این مدت تاثیر آن ظاهر می شود. دارو تنها باید در نقاطی که دچار التهابات پوستی هستند، استعمال شود.

همچنین بخوانید: برای سفیدی واژن چه پمادی استفاده کنیم؟

بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان

بهترین لوسیون و مرطوب کننده برای اگزمای پوستی

لوسیون ها و مرطوب کننده ها نه تنها خشکی پوست را تسکین می دهند، بلکه می توانند به پیشگیری یا کاهش تعدادی از علائم اگزما کمک کنند. خشکی پوست ناشی از اگزما را می توان با یک برنامه مرطوب کننده روزانه خوب کنترل کرد. هنگامی که به دنبال کرم اگزما هستید، محصولاتی را در نظر بگیرید که برای اگزما یا افرادی که این بیماری پوستی را در ذهن دارند تولید شده اند. یک لوسیون بد ممکن است باعث خارش پوست شما شود در حالی که یک لوسیون مناسب می تواند مراقبت از پوست شما را برای درمان اگزما افزایش دهد.

1. کرم نرم کننده اوده 10% اورلین برای رفع اگزما بزرگسال:

یکی از محصولات موجود در بازار برای درمان اگزمای پوستی بزرگسالان، پماد اورلین اوده 10% است که به رفع خشکی پوست، خارش، التهاب و حساسیت ناشی از اگزما کمک می کند. این محصول نیز فاید پارابن، پارافین و دیگر مواد افزودنی است. این کرم علاوه بر رفع خشکی پوست، به نرمی و شادابی آن نیز کمک می کند.

2. مرطوب کننده آتوپیک سی بی برای رفع اگزمای بزرگسال

این کرم مرطوب کننده هم یکی از کرم هایی است که برای رفع اگزمای بزرگسالان توصیه می شود و به درمان خشکی بیش از حد پوست کمک می کند. این محصول رطوبت طولانی مدت به پوست می دهد.

همچنین بخوانید: در چه صورت قرص اورژانسی اثر نمیکند

بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان

بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان چیست؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته، چیزی به نام بهترین پماد برای درمان اگزمای پوستی کودکان وجود ندارد، زیرا اثربخشی یک محصول به گسترش و شدت تحریکات پوستی در افراد متفاوت مختلف بستگی دارد. انتخاب نوع پماد نیز به انواع پوست بستگی دارد. برای مثال، لوسیون ها نسبت به کرم ها و پمادها محتوای آب بیشتری دارند. این ویژگی استفاده از لوسیون ها را آسان تر می کند، اما برای پوست های خشک گزینه بهتری است، زیرا آنها سریعتر از پمادها یا کرم ها تبخیر می شوند.

1. کرم اگزمای کودکان هیدروکورتیزون 1%

متداول ترین کرم اگزمای کودکان هیدروکورتیزون 1% است که می تواند به کاهش تورم، خارش و تحریک بیمار کمک کند. با این حال، استفاده از پماد هیدروکورتیزون در کودکان زیر 10 سال تنها باید تجویز پزشک باشد.

2. کرم ضد اگزمای کودکان اگزاسین هولیستیکا

کرم ضد اگزمای کودکان اگزاسین هولیستیکا نیز یکی دیگر از پمادهای مناسب برای این مشکل پوستی است که فاقد ترکیب استروئیدی (کورتون)، پارابن، استروئید و اسانس می باشد. این کرم برای درمان انواع خارش، سوزش، التهاب، ادرار سوختگی تجویز می شود. از انواع مواد موثر این کرم می توان به ساپونین، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها و … که از منابع طبیعی بدست آمده است می توان اشاره کرد.

توجه: کرم‌های مناسب برای اگزما نوزادان عموماً بی‌بو هستند و کمتر دارای خواصی هستند که پوست حساس را تحریک می‌کنند. هنگام امتحان یک کرم جدید، والدین و مراقبان باید مقدار کمی از آن را روی ناحیه ای از پوست آزمایش کنند تا واکنش آلرژیک یا حساسیت را بررسی کنند.

همچنین بخوانید: بهترین پماد و قرص برای بوی بد واژن

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با معرفی بهترین پماد برای اگزمای پوستی کودکان و بزرگسالان برای شما همراهان سایت مفید بوده باشد.


نظر خود را بیان کنید