چگونه انگیزه کار داشته باشیم؟

وقتی در کاری ناکام و ناکارامد مانده اید ؟؟

افزایش انگیزه کاری

اگر تا به حال داستان‌ های بسیاری از کارآفرینان معروف و یا افراد با استعداد را خوانده باشید، متوجه شده اید که برخی از آن ‌ها یک ویژگی مشترک دارند:

آن‌ ها در کار بسیار ناکارآمد بودند و لازم بود برای قرار گرفتن در مسیر شغلی که در آن شور و اشتیاق داشتند، تغییراتی ایجاد کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ برای برخی از آن ها بهتر بود که فورا کارشان را ترک کنند و شغلی را پیدا کنند که برایشان بهتر عمل کند. با این حال، هر کسی ثبات مالی لازم برای انجام این کار را ندارد و ممکن است شما برای پرداخت هزینه های زندگی تان، هنوز نیاز به فعالیت در شغل فعلی خود را داشته باشید.

صرف نظر از اهداف شغلی آینده شما، ممکن است انگیزه و حضور در شغل فعلی تان زمانی که می دانید که این چیزی نیست که شما می خواهید انجام دهید، کمی سخت باشد.

ما در این مقاله قصد داریم به چند نکته بپردازیم که به شما در یافتن انگیزه کاری زمانی که در آن ناموفق و ناکارآمد هستید کمک می کند. با ما همراه باشید.

  1. ذهن تان را روی هدفی که دارید نگاه دارید

بهترین راه برای باانگیزه ماندن در کار این است که هدفتان (کاری که باید انجام دهید) کاملا روشن باشد.

اگر هدف واقعی تان از کار کردن را نمی دانید و یا از آن مطمئن نیستید، شما تنها نیستید، این مقاله به شما کمک می ‌کند هدفتان را پیدا کنید:

زمانی که هر روز از خواب بیدار می شوید، چگونه شاد و باانگیزه می شوید؟

حتی اگر فکر می کنید که کسب درآمد و پول درآوردن دلیل اینکه شما این کار را انجام می دهید است، باید عمیق تر فکر کنید و از خودتان بپرسید چرا؟

چرا پول بیشتر برای شما مهم است؟ آیا به خاطر خانواده ‌ای است که از آن‌ حمایت می‌ کنید؟ یا این به این دلیل است که شما سعی دارید پول بیشتری برای ایجاد کسب ‌و کار خود به دست آورید؟

ریشه چیزی که واقعا می ‌خواهید را بیابید و این هدف محرک شما برای کار خواهد بود.

  1. نکات مثبت شغل تان را پیدا کنید

مهم نیست که حرفه شما چیست، همیشه نکات مثبتی در شغلی که شما دارید وجود دارد. چه برای کمک به دیگران با ایجاد ارزش در کسب و کارتان و چه برقراری ارتباط با افراد هوشمند، شما را تضمین می کنند که چیزی را که در مورد شغل تان دوست دارید پیدا کنید.

چیزی که از شما می خواهم این است که بنشینید و سه مورد از چیزهایی که در حال حاضر از کارتان لذت می‌ برید را بنویسید. اگر می توانید به چیزهای بیشتری فکر کنید، شگفت ‌انگیز است! از شما می خواهم زمانی که لیست خود را تمام کردید، آن را با خود به محل کار ببرید و آن را در جایی قرار دهید که بتوانید به طور مرتب به آن نگاه کنید. زمانی که احساس ناراحتی می‌ کنید و یا ناراضی هستید، به این لیست نگاه کنید و به چیزهایی که حس خوبی از کار به شما می دهد تمرکز کنید.

زمانی که می ‌توانید نکات مثبت کاری که انجام می ‌دهید را مشخص کنید، بهتر است به ارزش موقعیت خود تمرکز کنید، حتی اگر شما کاملا از انجام این کار خوشحال نباشید.

  1. بر روی اهداف و نحوه رسیدن به آن با استفاده از شغل تان تمرکز کنید

اگر در کار خود احساس ناراحتی و ناکارآمدی می کنید، موضع بعدی خود را پیدا کرده و نقشه جاده ای را برای چگونگی رسیدن به آنجا ایجاد کنید. تمرکز بر روی این کار علاوه بر کمک به شما برای حرکت بعدی ، اهداف و برنامه های دیگری را دنبال می کند: انگیزه به شما در شغل فعلی تان با یادآوری این که برای هدف کلی تان تلاش می‌ کنید.

در صورت لزوم یک لیست از این اهداف و یا یادآور هدف فعلی تان در نزدیکی خود داشته باشید تا همیشه اهداف تان را به شما گوشزد کند. علاوه بر این می توانید با استفاده از یک تقویم روز شمار انگیزه کاری تان را افزایش داده و در این راه موفق تر عمل کنید.

  1. از طریق دستیابی به موفقیت با وظایف کوچک، نیروی حرکت ایجاد کنید

به آخرین باری که در موقعیت فعلی خود به چیزی دست یافته ‌اید فکر کنید. حس خوبی داشت، درسته؟

مهم نیست که این شغل چقدر از کارهای مورد علاقه تان دور هستیید، هنگامی که شما وظایف مربوط به کار را انجام می ‌دهید و برای آن‌ ها مورد تقدیر و تحسین قرار می‌ گیرید حس خوبی دارید. هنوز هم دستیابی به موفقیت چیزی است که شما را به وجد می آورد.

زمانی که فرد احساس ناموفق و ناکارامد بودن در شغلش را دارد، بسیار بعید است که بر روی موفقیت و دستیابی به کارهای زیاد تمرکز کند و این چیزی است که تمایل شما برای خوب انجام دادن کارها را بسیار کاهش می دهد.

برای انجام کارها با انگیزه بیشتر، حرکت خود را با دست یابی به کارهای ساده شروع کنید. زمانی که شما می ‌بینید که توانایی موفقیت در شل تان را دارید، اشتیاق برای رسیدن به موفقیت بزرگ خواهد شد و شما قادر خواهید بود کارهای سخت تر را با راحتی و با تمایل به انجام این کار انجام دهید.

موفقیت و پیروزی، میل به رسیدن به موفقیت های بیشتر و بالاتر را افزایش می دهد.

  1. کیفیت احساسی تان را بالا ببرید

اگر کیفیت عاطفیتان به شکل خوبی نباشد نمی توانید خوب عمل کنید؛ حتی اگر شغلی دارید که از آن لذت می برید.

خستگی بیش از حد شما، نداشتن سرگرمی کافی در زندگی شخصی، و یا سر و کار داشتن با مشکلات داخل یا خارج از محیط کار، همه و همه به طور منفی بر تمام جنبه‌ های کار شما تاثیر منفی می ‌گذارند.

پیش از رفتن به محل کار و حتی در طول روز خود، سعی کنید کیفیت عاطفی خود را بالا نگاه دارید.

برقراری ارتباط با همکارانی که دوستشان دارید و یا کمک به آن ها و یا حتی صحبت کردن با یک دوست می تواند کیفیت عاطفی شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

اگر خوشحال باشی، خوب عمل خواهی کرد. به همین سادگی!

در حالی که همیشه عاشق شغل خود نخواهید بود، همیشه می ‌توانید انگیزه لازم برای قدرت را از طریق وظایف مرتبط با شغل خود پیدا کنید. اگر شما احساس ناموفق بودن در موقعیت فعلی خود را احساس می کنید و در پیدا کردن این انگیزه مشکل دارید، از پنج نکته بالا استفاده کنید تا به شما در پرورش این انگیزه کاری کمک کند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید