آیا من فردی موفق هستم؟ معیارهای سنجش موفقیت

9 روش برای سنجش موفقیت که کاری با پول ندارد:

سنجش موفقیت

آیا شما فردی موفق هستید؟ اصلا موفقیت چیست؟ برای سنجیدن موفقیت معیارهای زیادی وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم.

در طول 10 سالی که در شغل فروشندگی بودم، موفق ترین سال برای من از لحاظ مالی همان سالی بود که از لحاظ احساسی و عاطفی حالم زیاد خوب نبود. به طور مداوم تحت استرس و فشار بودم. روز به روز بر وزنم افزوده می‌شد. بیشتر از قبل احساس خستگی می‌کردم. بعد از این سال، تصمیم گرفتم روش‌های دیگری به جز حساب بانکی را برای سنجش موفقیت کاری خود پیدا کنم.

به گزارش آلامتو به نقل از greatist؛ در حال حاضر می‌توانم به خوبی احساسم را کنترل کنم و موفقیت خود را به شیوه مناسب تری بسنجم. در این مقاله مهم ترین فاکتورهایی که برای سنجش موفقیت خود باید مدنظر داشته باشید را بیان می کنیم:


  1. چقدر احساس آرامش و صبوری دارید:

زمانی که در حال انجام کارهای خود هستید چقدر احساس آرامش می‌کنید؟ بدن شما چه احساسی دارد؟ ایا شانه‌های شما فشار و تنشی را احساس می‌کنند؟ آیا از کارهای خود لذت می‌برید؟

اگر بخواهیم صادق باشیم من بعد از سال‌ها هنوز هم احساس استرس دارم. اما زمانی که به سرعت به طرف گوشی همراه خود می روم یا به طور غیر ضروری سرعت خود را بیشتر می‌کنم با خودم می‌گویم همه چیز خوب است و هیچ اضطراری در کار نیست.

شاید باور نکنید اما یک تنفس عمیق می‌تواند در چنین شرایطی معجزه کند.


  1. لذت و خوشی‌های خود را چگونه اولویت بندی می‌کنید:

نشستن زیر نور خورشید، صحبت کردن با یک دوست، گیتار زدن یا پیاده روی کردن می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد. لذت و شادی برای هر کسی اشکال مختلفی دارد.

ممکن است برای شما خوابیدن در رختخواب یک لذت زیبا و دل انگیز باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از خود بپرسید چگونه می‌توانم لذت‌ها و شادی خود را اولویت بندی کنم؟


  1. چه مقدار لذت و خوشی را در زندگی خود تجربه می‌کنید:

فعالیت داشتن به تنهایی کافی نیست. باید از فعالیت‌هایی که در زندگی خود انجام می‌دهید احساس لذت و خوشی نیز داشته باشید. از خودتان بپرسید چه مقدار سرگرمی و لذت وارد زندگی من می‌شود؟


  1. داشتن یک سرگرمی:

من سعی می کنم به دوست خود کمک کنم تا فرم پروفایل خود را پر کند. ما به هم نگاه می کنیم و می خندیم. هر دوی ما به خوبی می دانیم که هیچ لذتی فراتر از کمک کردن به یکدیگر نیست.

یکی از دوستان من در فعالیت‌های مختلفی همچون تنیس، پیاده روی و کوهنوردی شرکت می‌کند. این موضوع کمی برای من عجیب است. شما نیز می‌توانید یک سرگرمی خوب برای خود فراهم آورید.

در زندگی خود چه سرگرمی هایی دارید؟ از چه چیزهایی لذت می برید؟ همین امروز دست به کار شوید و سرگرمی مورد علاقه خود را آغاز نمایید.


  1. بدن شما چه احساسی دارد؟

به بدن خود توجه کنید. آیا درد و ناراحتی را در بدن خود احساس می‌کنید؟ ایا خسته هستید؟ احساس فشار و تنش دارید؟ احساس سنگینی یا سبکی می‌کنید؟ احساسی که از لحاظ فیزیکی در بدن خود دارید می‌تواند یک معیار خوب برای نشان دادن مواردی باشد که در بدن شما در حال رخ دادن است.

ایا به اندازه کافی می‌خوابید؟ زمانی را برای آرامش خود اختصاص داده اید؟ ایا قرار ملاقات خود را با پزشک به خاطر مشغله‌های کاری لغو کرده اید؟ همه این موارد می‌تواند در سنجش وضعیت روحی و جسمی به شما کمک کند.


  1. چقدر خودتان هستید؟

دستاورهای واقعی زمانی به دست می آید که شما خودتان باشید. اگر روزی نتوانید به جایگاهی که دوست دارید برسید چه کارهایی را انجام می دهید؟ ایا شغل متفاوتی را انتخاب می کنید؟ از صرف زمان بر روی شادی‌ها و لذت‌های زندگی چشم می‌پوشید؟


  1. چه نوع روابطی در زندگی خود دارید؟

به جای اینکه بر روی تنفر از کارفرمای خود تمرکز داشته باشید یا از مجرد بودن خسته شوید، بر روی روابطی که در حال حاضر دارید تمرکز کنید.

چه روابطی برای شما ارزشمند است؟ رابطه خوبی با دوستان، همکلاسی‌ها، همکاران، خانواده و سایر افراد دارید؟ داشتن یک رابطه خوب نشانه ای عالی در مورد سلامت شماست.


  1. پیش بینی آینده ای روشن:

افراد موفق و خوشحال همیشه بر این باورند که اینده بهتر از امروزشان خواهد بود.

ایا زمستان، پاییز، بهار و تابستان مثبتی را تجسم می‌کنید؟ در مورد سال بعد چه احساسی دارید؟ ایا مواردی که در اطراف شما وجود دارد هیجان انگیز، سرگرم کننده و انرژی زا هست؟


  1. چه مقدار سرگرمی در زندگی خود دارید؟

چند وقت یکبار لبخند می‌زنید؟ بر اساس مطالعات انجام شده یک انسان 4 ساله در روز بیش از 300 بار می‌خندد. شما چقدر در زندگی خود لبخند می زنید؟ چه احساسی نسبت به پیرامون خود دارید؟

بهترین ایده‌ها و تصمیمات تجاری زمانی وارد زندگی شما می‌شود که احساس آرامش و شادی داشته باشید. این موضوع برای کسب وکار شما نیز عالی است.

زمانی که واژه استرس را با ترس جایگزین می‌کنید متوجه خواهید شد که به هنگام استرس از چیزی واهمه داشته اید. این افکار را از خود دور کنید. از زندگی لذت ببرید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید.


نظر خود را بیان کنید