تعبیر خواب تخت خواب

دیدن تخت خواب در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن تخت خواب در خواب چیست؟

دیدن تخت خواب چه تعبیری دارد

تخت خواب بدون هیچ تردید برای مرد به زن بر می گردد و برای زن گویای تاثیر وجودی مرد است در زندگی او.

حالتی که تخت خواب دارد بیانگر حالت جفت خواب بیننده است چنان چه مردی ببیند تخت خوابش آشفته است این خواب به او می گوید که همسرش تعادل ندارد.

این عدم تعادل می تواند هم جسمی باشد و هم روحی. از چیزی آزرده است که این آزردگی در زندگی و روابط خانوادگی ایشان اثر می نهد.

مشاهده آشفتگی تخت خواب به مرد توصیه می کند که در بیداری جستجو و کاوش کند تا بفهمد همسرش از چه رنج می برد. برای زن خواب بیننده نیز گویای همین حقیقت است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پتو | تعبیر خواب بالش

دیدن تخت خواب کثیف و تمیز

تعبیر خواب تشکاگر در خواب ببینید که تخت خواب کثیف و پاره است خواب شما خبر می دهد که یک بیماری انتظار همسرتان را می کشد. این برای زن نیز هست که مشاهده پارگی و کثافت و چرک تخت خواب و بستر توصیه می کند مراقب سلامت شوهر خویش باشد.

اگر در خواب تخت خوابی تمیز و گسترده و مجلل با ملافه های پاک و اطو کرده دیدید نشان آن است که همسر شما خشنود است یا کاری درخشان در پیش دارد و چنان چه زن نداشته باشید خواب شما می گوید زنی با امتیازات بالا و بسیار متشخص در زندگی شما ظاهر می شود.

چنان چه دختر و پسر جوانی در خواب تخت خوابی مجلل ببینند می تواند امیدوار باشند که بختشان گشوده شده و همسری مطلوب و دل خواه خواهند یافت.

ممکن است در خواب که تخت خواب شما نیمی کثیف است و نیمی تمیز این بیانگر اختلاف زن و شوهر است.


اگر در خواب روی تخت خوابی که می خوابید جوراب دیدید چه متعلق با شما با شد و چا نباشد به سفر می روید و این سفر را با همسرتان انجام می دهید.

اگر در خواب ببینید گربه ای در بستر و روی تخت خواب شما خوابیده زنی در صدد اغوای شما یا همسر شما است که در نتیجه زندگی و روابط شما را به هم می ریزد. بخصوص اگر بیننده گربه روی تخت خواب شما یا زیر آن بچه گذاشته است این می گوید که در نتیجه فتنه انگیزی یک زن بین شما و همسرتان جدایی می افتد.


دیدن ملافه های تخت خواب

اگر ملافه های تخت خواب زرد بود نگران بیماری همسرتان باشید.

اگر سفید بود ولی چرک و لکه دار باز هم خوب نیست.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب لحاف

اگر در خواب ببینید پایه تخت خواب شما شکسته خواهر یا همسرتان بیمار می شود یا می میرد.

اگر مرغی زیر تخت خواب شما لانه کرده بود صاحب فرزند می شوید و آن فرزند دختر خواهد بود.

اگر چیزی زیر تخت خواب شما بود که تشک را ناهموار کرده بود خودتان یا همسرتان به سفر می روید و موقتا بین شما جدایی می افتد.

خانم ها اگر گربه یا زن دیگری را در تخت خواب خود دیدند مراقب شوهر شان باشند چون گرفتار هوو می شوند.


تعبیر خواب تخت پادشاهی

در مورد تخت عینا نوشته معبران کهن را نقل می کنم. نوشته اند اگر کسی ببیند که بر تخت نشسته که چیزی بر آن گسترده نیست نشان آنست که به سفر می رود و اگر ببیند که روی تحت خوابیده یا نشسته و چیزی بر تخت گسترده به قدر و قیمت آن تخت دشمنانش را مقهور می کند و شکست می دهد ولی عاقبت او را بر دار کنند و اگر ببیند که از تخت افتاده از قدر و منزلت ساقط می شود.


☺ تعبیر خواب «تخت خواب» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «تخت خواب» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


32 دیدگاه

 1. زلیخا

  سلام نامزادم خواب دیدن که در اتاق است و تخت توته توته شده خوب من از رابطه های قبلی نامزادم خبر شدم بسیار ناراحت شدم خوب این خواب با این موضوع می‌تواند ربط داشته باشد و من خودم پیش از اینکه نامزاد شوم خواب دیدم که تخت سفید پاک است با آلمانی پاک و منظم و لباس های حالی سفید

 2. عطا

  سلام
  خواهرم خواب دیدن که برادر بزرگترم برام یه تخت خواب زرد خریدن.
  البته با توجه به تعبیری از تخت که برای تاهلی به کار میبرید، من و برادرم مجرد هستیم.
  تعبیرش چی میتونه باشه
  ممنون

 3. A.s

  من خواب دیدم که تخت شوهرم که یکنفره هست و برای خودشه فقط که خیلی چرک و کثیفه بود رو داره از وسط با اره میبره با همون ملحفه ای که داره،بعد اون تیکش رو انداخت کنار منم گفتم خب بهتر منم اینور میخوابم اونم اونور،در حالیکه که در بیداری من روی اون تخت نمی خوابم،بعد تخت کمی خیس بود من اومدم تخت رو بشورم که دیدم چرک زیادی داره درمیاد،هرچی میشستم چرک درمیومد و در همون حال بیدار شدم
  ممنون میشم تعبیر خوابم رو بگین حتی اگه بد باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب در تعبیر خواب تخت خواب کثیف ممکن است به این معنا باشد که خدای ناکرده بین شما و ایشان مشکلی پیش بیاید که نباید اجازه دهید این اتفاق برای شما بیفتد. حتما صدقه بدهید و در رفتار خودتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. صبا

  سلام خواب دیدم که اقوام درجه یک شوهرم در حیاط منزلم در حال نصب یک‌تخت دوطبقه برای همسرم هستن،لازم به ذکره همسرم از لحاظ جسمانی بیمارن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای تعبیر خواب تخت خواب امده است که احتمالا اشاره به زندگی زناشویی بیننده ی خواب دارد و از این رو این خواب برای شما به همسر شما باز گردد و انشالله محلی از خیر برای ایشان باشد .
   سربلند و پیروز باشید

 5. بهار

  سلام
  من و همسرم در حال جدایی هستیم خواب دیدم داخل حمام بودم با مادرم وقتی در حمامو باز کردم امدم بیرون دیدم خواهرم دوتا تخت دو نفره مجلل و نو چوبی با رو تختی سرمه ای آورد خونمون و گفت هدیه است و خانه ما دو خوابه است و یک اتاق به اتاقها اضافه و سه خوابه شده بود و یکی از تختها رو داخل اون اتاق کذاشته که من رفتم روش دراز کشیدم
  با سپاس

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب تخت خواب نو ممکن است به دو معنا باشد:
   اول انکه نشان از زندگی جدیدی باشد و دوم آنکه نشان از بهتر شدن رابطه ی ایشان با همسرشان باشد و از این رو بدانید که انشالله برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. طاهره

  سلام
  من خواب دیدم یه ناشناس بهم یه دست مبل و یه دست تخت خواب که هم رنگ و ست هم بودن هدیه داد لطفا بگید تعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اینخواب می تواند به این صورت تعبیر شود که اگر متاهل هستید چیز خیری از همسرتان خواهید شنید و اگر مجرد هستید هم ممکن است به شخصی برخورد کنید که برای شما بسیار خوب باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فرحناز

  سلام؛ من خواب دیدم که تو اتاقم هستم و چند نفر فامیلامون هم بودن بعد تخت خواهرمو که الان ازدواج کرده و دوماهی میشه اون تخت رو جمع کردیم، برش دادن کوجیک تر شده اوردن گذاشتن کنار تخت من. بعد من هی غر میزدم که اتاقمو کوچیک کردین اینو چرا اینجا گذاشتین، بعد فهمیدم که میگن تخت برای بچه خواهرم هست. تخت کاملا مرتب بود. میشه بگین تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و نشان از خیری می تواند باشد که به ایشان در اینده خواهد رسید و از این رو از بابت این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مریم

  سلام من خواب دیدم چنتا دختر روی تختم‌نشستن‌و‌من با دعوا از تختم‌بیرونشون کردم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب می تواند به این معنا باشد که شما در زندگیتان ممکن است رقیبانی عاطفی داشته باشید که باید ان ها را دور کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. نسیم

  سلام خواب دیدم کلی تخت فلزی رو یه جا جمع کردن ولی بدون تشک هستش و من به مامانم زنگ زدم که اگر احتیاج داره بیاد بخرشون…تعبیرش چیه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که دیدن تخت خواب در خواب نشانه ای به همسر و زندگی زناشویی بیننده ی خواب است ودر این باره باید بدانید که اگر مجرد هستید ممکن است به این معنا باشد که در اینده انتخاب های بسیاری خواهید داشت و اگر متاهل هستید هم می تواند به این تعبیر باشد که در همسر شما ویژگی هایی خواهید یافت که خیر است ولی نیاز به اصلاح در ان ها خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. سمیه

  سلام من چند بار در حال خواب دیدن شخصی هستم که در بیداری به او علاقه دارم و هر بار یه زمانی میگذره و بعد یهو میبینم اون در تخت خواب می‌خوابه منم که میرم بخوابم هر بار بیدار میشه از خواب و میاد پیش من و یک بار هم برعکس همین اتفاق و هر دو در محل کار و بار دیگه اون در خانه ما ساکن شد و من از حضورش ناراحت بودم قرار شد شب خونه ما بگذرونه در کنار بقیه اعضای خانواده.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب به احتمال زیاد اشاره ای به ناخوداگاه شماست و دارای تعبیر نیست و به معنایی برای شما ارزوهایتان را نشان می دهد اما باید بدانید که در تعبیر این گونه خوابها می توان تعبیر را به این صورت دانست که در اینده ممکن است وصالی بین شما و ایشان شکل بگیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. صبا

  سلام من خواب دیدم مردی که می شناسمش و فقط همکار هستیم د رخانه ما ودر اتاق من و تخت من خوابیده است ولی من آنجا نبودم و صبح که از خواب بیدار شد بلند بلند نماز خواند و قصد رفتن از خانه مارا داشت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشان از ان باشد که شما را فرصتی دست خواهد داد که سبب آن می شود که به ایشان کمکی کنید و بدایند که ممکن است در این خواب به شما اشاره ای شده باشد که ایشان فردی خیر و صالح است.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. چوم

  سلام من خواب دیدم که با دوست پسر سابقم رو تخت بودیم و کا جسمی باهم نداشتیم اون یه حالت قهر داشت ولی جواب مو میداد درزم قیافش شبی نبود ولی میگفتم ک دوس پسرمه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که ایشان هنوز در ذهن شما وجود دارند و اما برای شما بسیار شرایط تغییر کرده است و به همین دلیل ایشان را در خواب به این صورت دیده اید.
   سربلندو پیروز باشید

 13. نا شناس

  با سلام خواب دیدم پایه تختخوابم خیلی لق بود و من سعی میکردم تعمیرش کنم ولی همچنان لق بود تعبیرش چی میشه با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متتن بالا هم خوانده اید این خواب برای شما نشان به رابطه ی شما دارد و اینکه در خواب دیده اید که لق است هم به همین صورت تعبیر می شود و باید بسیار نسبت به رابطه ای که دارید و یا برقرار خواهید کرد حساس و آگاه باشید.
   سربلند وپیروز باشید

 14. باریش

  کل خوابم اینه که وارد یه خونه ای شدم دیدم که سطح اب بالا امده و ماهی های زیادی توش شنا میکنن و در اتاق دیگر خاله مامانم که سالهاست مرده رو دیدم که مریض حال توی تشکی توی آبه خوابیده ناراحت شدم گفتم چرا براش تخت نیاوردین گفتن نداریم.

  گفتم علان براش درست می کنم بعدش یکی پیشم بود که نمیشناختم و دو تایی به مدیر امل قبای می گفتیم که مارو به پروره خررج از کشورش بفرسته. با اسرار زیاد قبول کرده و نرخ پولشو گفت اما قول افزایش حقوق مثل دفعه قبل رو داد، بعدش من رفتم تخت و درست کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب با توجه به الگوهای دیگری که در خود دارد به تخت خواب مربوط تنمی شودو به معنایی به حال ایشان اشاره دارد که ممکن است خوب نباشد و از طرفی این که شما این خواب را دیده اید ممکن است به این معناباشد که از طرف شما کاری برای رفع این حالت صورت بگیرد و از این رو سعی بر آن کنید که برای ایشان خیرات دهید و اگر میدانید که ایشان مشکلی و دینی در این دنیا داشته اند ان را ادا کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 15. کیانا

  سلام وقت بخیر
  من دارم از شوهرم جدا میشم خواب دیدم در یک ویلا هستم که انگار خودم ساختمش یه سری وسیله که ابزار کارم بودن رو زیر بغلم گذاشتم و از پله‌های داخل خونه بالا رفتم که تو اتاق بالا بزارم وقتی رسیدم یه پسر جوون تو اتاقم بود ازم استقبال کرد و لبخند زد منم انگار میشناختمش. توی اون اتاق دوتا تخت خواب تمیز و مرتب بود که یکیش مربوط به من و شوهرم بود و اون یکی کمی عرضش کمتر بود که خودم ساخته بودمش. داشتم به هر دوشون نگاه میکردم.ممنون میشم تعبیرش کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب تخت خواب به این شکل تعبیر میشود که نشان از روابط بین زن و مرد تعبیر میشود و اینکه شما تخت همسرتان را مرتب و تمیز دیده اید بر این معنی است که شما میتوانید به زندگی قبلیتان بر گردید و زندگی و روابطتان راه برای دست شدن دارد و اینکه تخت کمی کوچکتر که خودتان ساخته اید به این معنی تعبیر میشود که شما جدای و تنهایی را خودتان برای خودتان درست کرده ایت و شاید همسرتان خیلی نقشی در این انتخاب نداشته باشد و اینکه شما تنهایی را انتخاب کرده اید .
   سربلند و پیروز باشید .

 16. رها

  سلام خسته نباشید
  دیشب خواب دیدم توی یه اتاق خیلی بزرگ در خوابگاهی هستم با‌ چند تا دختر. با هم حرف میزدیم.اولای خواب تو اتاق تخت نبود و پتوی قرمز روی زمین پهن کرده بودم و روی پتو دراز کشیده بودم. آخرهای خواب دیدم بچه ها تخت منو گذاشتن ته اتاق و تختم، پایه هاش خیلی کوتاه بود. وقتی دیدم گفتم من دلم میگیره اون ته. تخت کشیدم آوردم بهترین جای اتاق یه طرفش بخاری بود یه طرفش پنجره که لای پنجره یه کمی باز بود.که همون موقع مامانم رو توی اتاق دیدم یه کیف قشنگ دستش بود مامانم گفت بریم یه کیف بخرم برات.اخرای خواب پایه های تختم بلند و قشنگ و صورتی رنگ بود.
  ممنون از بزرگواری شما

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر امده است که تخت نشان از همسر است و اگر مجرد هستید این خواب احتمالا بیانگر ان است که شما با شخصی اشنا خواهید شد که برای شما مناسب نیست ولی شما ان را برمی گزینید از همین رو در خواب به شما هشدار داده شده است تا که بدانید که مادرتان بسیار در این بین برا یتصمیم گیری مهم است و در تعابیر نیز امده است که تعبیر کیف در خواب به معنای ظرفيتي است که در مقابل مسائل زندگي دارا هستيم و این خود یعنی اینکه شما لایق بهترین ها هستید و این موضوع را مادرتان برای شما آشکار خواهد کرد.
   تعبیر خواب کیف
   سربلند و پیروز باشید

 17. سحر

  سلام من با خواهرم که با اون الان سر مسایلی رابطه ای ندارم در خواب دیدم که میخواد برام مسافر بیاد و شروع کردیم به تمیز کاری یهو دیدم که در اتاقم تخت خوابم نیس خواهرم اونو جمع کرده بود کلا اتاق بدون تخت خواب بود

 18. Mohamadi

  خواب دیدم که توی تخت خوابم هستم و یکی از همکارای مرد متاهلم پشتم نشته و دستاشو گذاشته پشتم و یه همکار مرد مجرد داره مارو با تعجب نگاه میکنه بعد اینکه دستاش رو پشتم بود کم کم با صورت دراز کشید و خوابید تو جای من!لطفا تعبیرشو بگین

نظر خود را بیان کنید