دانستنی های قبل از ازدواج برای مردان

شوهر چه چیزهایی را باید قبل از ازدواج بداند؟ 10 چیزی که مردان باید قبل ازدواج بدانند

دانستنی های قبل از ازدواج,couple

خوب حالا که زن رویاهای خود را پیدا کرده اید و می خواهید با او ازدواج کنید باید مواردی را مدنظر داشته باشید. زمان آن فرا رسیده است که برای باقی زندگی خود برنامه ریزی کنید. اما ایا او را به اندازه کافی می شناسید؟ قبل از اینکه وارد زندگی مشترک شوید زمانی را برای شناخت طرف مقابل اختصاص دهید.

در این مقاله قصد داریم 10 مورد از سوالات مهمی که قبل از ازدواج باید بدان پاسخ دهید را با هم مرور نماییم. پس همراه ما باشید.


  1. او چگونه پول را مدیریت می کند؟

اینکه فرد چگونه می تواند امور مالی را مدیریت کند بر روی روابط هم تاثیرگذار خواهد بود. انتخاب های ضعیف او در مورد امور مالی می تواند هر دوی شما را دچار درد سر کند به خصوص اگر قصد داشته باشید با هم خانه ای را خریداری کنید.

ببینید او در مورد پول خرج کردن چه عادت هایی دارد و اگر بدهی های زیادی دارد یا اینکه همیشه با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرده است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

به عنوان مثال اگر احساس کردید اخیرا پول اندکی در حساب خود داشته اما باز هم به تعطیلات آخر هفته رفته و لباس های مجلل خریداری کرده است باید به این فکر کنید که می توانید با چنین زنی زندگی کنید یا خیر.


  1. دوست دارد چقدر بچه داشته باشد؟

ببینید او دوست دارد بچه دار شود یا خیر. اگر دوست داشت، مطمئن شوید که تعداد بچه های درخواستی را از طرف او جویا می شوید.

برخی از زوج ها اصلا دوست ندارد خانواده بزرگ یا خانواده کوچکی داشته باشند و همین امر بر روی روابط طرفین اثر می گذارد. در مورد شرایط جسمی که ممکن است او داشته باشد و مانع از باردارشدنش گردد نیز سوال کنید. این چیزی نیست که بعد از ازدواج متوجه آن شوید.


  1. اعتقادات مذهبی او چگونه است؟

اعتقادات مذهبی همسر اینده شما ممکن است در حال حاضر برایتان مهم نباشد. با اینحال چنین اعتقاداتی تاثیر بسیار زیادی بر روی شما و تربیت فرزندانتان خواهد داشت. زمانی که درک بهتری از اعتقادات او به دست آورید می توانید در مورد ازدواج با او تصمیم گیری کنید.


  1. دوست دارد تعطیلاتش را چگونه بگذارند؟

دانستنی های قبل از ازدواج,نظر زن زندگی شما درباره تعطیلات چیست؟

نظر زن زندگی شما درباره تعطیلات چیست؟

تعطیلات نیز یکی دیگر از مسائلی است که می تواند روابط را تحت تاثیر خود قرار دهد. ببینید چگونه تعطیلات خود را سپری می کند و چه برنامه ای برای آن دارد.

می خواهید یکی از تعطیلات را با خانواده او و تعطیلات دیگر را با خانواده خودتان سپری کنید؟ در خانه می مانید تا فامیل های هر دویتان به دیدن شما بیایند؟ همه این موارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است پس با او صحبت کنید.


  1. انتظارات او چیست؟

هر دوی شما قبل از ازدواج باید به رویکرد مناسبی دست پیدا کنید. برخی از افراد به دنبال رویکردهای سنتی می روند و انتظار دارند همسرشان مسئولیت امور مالی منزل را بر عهده بگیرد.

در برخی از شرایط این جنس مذکر است که در مورد جای زندگی و مدیریت امور مالی خانواده تصمیم گیری می کند. برخی از زوج ها هم سبک زندگی متعادلی دارند و هر دویشان تصمیمات بزرگ را با هم می گیرند. به همین خاطر توصیه می شود قبل از ازدواج انتظارات طرف مقابل را جویا شوید و ببینید از زندگی چه می خواهد.

اگر همین حالا با او بحث نکنید، ممکن است این شرایط باعث بروز مشکلات بعدی شود و انتظارات غیر واقعی را شکل دهد.


  1. چگونه می خواهد اوقات فراغت خود را سپری کند؟

دانستنی های قبل از ازدواج,دختر رویاهای شما در مورد اوقات فراغت چه نظری دارد؟

دختر رویاهای شما در مورد اوقات فراغت چه نظری دارد؟

آیا همسر اینده شما دوست دارد اوقات فراغتش را با شما بگذراند یا ترجیح می دهد تنها باشد؟ شاید دوست داشته باشد ترکیبی از این دو را اتخاذ نماید. در مورد مدت زمانی که می خواهید در کنار هم باشید و اوقات فراغت را با هم بگذرانید هم بحث کنید.


  1. کارها و وظایف چگونه میان شما تقسیم می شوند؟

دانستنی های قبل از ازدواج,

یا او می تواند همانند گذشته رفتار کند یا دوست دارد وظایف و مسئولیت های خانه را با شما تقسیم نماید؟

این گزینه نیز یکی از مشکلاتی است که زوجین بعد از ازدواج ممکن است بر سر آن به مشکلات زیادی برخورد کنند.

زمانی که می خواهید در مورد تمیز کردن منزل و سایر کارهای آن صحبت کنید حتما انتظارات خود را بیان کنید.


  1. او کجا زندگی خواهد کرد؟

شریک زندگی شما ممکن است دوست داشته باشد در یک منطقه یا شهر خاص زندگی کند. از او بپرسید دوست دارد به خانه جدید یا شهر متفاوتی نقل مکان کند؟ اگر یک شغل عالی در کشور دیگری به شما پیشنهاد شود می تواند همراهی تان کند؟

در مورد برنامه ها و تصمیمات خود برای زندگی و موقعیتی که قرار است در آن زندگی کنید بحث نمایید.


  1. زبان مورد علاقه او چه زبانی است؟

هر فردی برای بیان احساسات و دریافت آن روش خاص و منحصر به فرد خود را دارد. اگر نتوانید این زبان را در همسر خود پیدا کنید قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. به عنوان مثال اگر شما دوست داشته باشید عشق و علاقه خود را با دادن هدیه بیان کنید اما او نوازش را دوست داشته باشد هیچ کدامتان نیازهای هم را برآورده نخواهید کرد و همین امر موجب نارضایتی می شود.

متخصصان به این زبان ، زبان عشق می گویند. باید ببینید همسرتان چگونه احساسات خود را بیان می کند و دوست دارد چگونه این احساسات را دریافت نماید.

5 نوع زبان عشق وجود دارد. افراد برای بیان و درک احساسات عاشقانه از این 5 روش استفاده می کنند. در حوزه زبان شناسی، زبان ممکن است انواع مختلفی داشته باشد. به طور مشابه در حوزه زبان عشق، موارد متعددی وجود دارد.

روش هایی که برای بیان عشق در حوزه زبان عشق وجود دارد تنها بر اساس تصور فرد تعیین می شود. به همین خاطر باید قبل از ازدواج زبان عشق همسر خود را بیابید.

همچنین بخوانید: دانستنی های مراسم خواستگاری

  1. در مورد حیوانات خانگی چه نظری دارد؟

در برخی از شرایط حیوانات خانگی ممکن است جزوی از خانواده شما باشند. برخی به این حیوانات نیاز دارند و نمی توانند بدون آن ها زندگی کنند. اگر عاشق حیوانات هستید و همسر اینده شما نمی تواند این شرایط را تحمل کند قطعا در آینده با مشکل مواجه خواهید شد.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید