چگونه بهترین زندگی را داشته باشیم؟

6 عادت برای داشتن بهترین زندگی

چگونه بهترین زندگی را داشته باشیم

یکی از مزایای بقاپذیر بودن این است که می‌توانیم تلاشمان را معطوف شادی شخصی‌مان کنیم، اگرچه جنبه دیگر تمام تحقیقات این است که تمام وقت، تعداد زیادی موضوعات و یافته‌های گیج کننده از هر طرف به سمت ما پرتاب می‌شود: این رژیم برای دیابت، و آن یکی برای کاهش وزن، این غذا برای جلوگیری از سرطان، و ان مکمل برای بهبود عملکرد مغز.

به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ تقریبا اغلب، نتیجه این است که به همان روال سابق ادامه می‌دهیم. هیچ‌کس نمی‌تواند این‌همه اطلاعات را تبدیل به یک الگوی عملی کند. خوشبختانه، نیازی هم به این کار نیست! به‌عنوان یک مربی سلامت و مربی شخصی که زندگی‌اش حول و حوش تغذیه، تناسب اندام، و زندگی شاد می‌چرخد، این نتایج را برای شما به دست آورده‌ام.

فهم و درکی که زندگی را تغییر می‌دهد و من به آن رسیده‌ام: هرآن‌چه که جدیدترین تحقیقات می‌گویند، اگر ارزشی داشته باشد، تنها تائیدی بر قوانین اصلی زندگی سالمی هستند که اجداد و نیاکان ما به آن دست یافته بودند.

بنابراین، این قوانین اصلی که بر ذهن و جسم ما فرمانروایی می‌کنند کدام‌ها هستند؟ شما هم اکنون آنها را می‌دانید و می‌شناسید. انباشت و انبوهی از داده‌های مربوط به سلامتی، شم و غریزه شما را پوشانده و مخفی کرده است، اجازه دهید دوباره آشکارشان کنیم.


  1. بخوابید.

شما باید بخوابید. مهم نیست چه کسی هستید و طرز فکرتان چه فرقی با دیگران دارد. بشرحدودا به 7 تا 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارد و کیفیتش مهم است.

مکررا از خواب پریدن، حتی به اندازه چرت عمیق هم بازدهی ندارد، بنابراین به خواب‌تان اهمیت دهید. بیخوابی دارید؟ روی سلامت خواب‌تان کار کنید. خواب برای عملکرد فیزیکی و ذهنی و بازیابی آن حیاتی است.

در خواب، مغزشما مواد مغذی را جذب کرده و هورمون‌ها را بالانس می‌کند. اگر به اندازه کافی نخوابید، خودتان را در معرض کمبود قرار می‌دهید و در نتیجه مجبورید در ساعات بیداری برای هرچیزی بیشتر انرژی گذاشته و بیشتر تلاش کنید. چه کسی این حالت را دوست دارد؟


  1. نفس بکشید.

واضح به نظر می‌رسد، واضح هم هست! اما بخشی از فرهنگ پشت میز نشینی‌مان، این است که تنفس را اشتباهی یاد گرفته‌ایم.

راه‌های بهتر و طبیعی‌تری برای نفس کشیدن وجود دارد و الگوهای درست تنفس منجر به سالمت بهتر جسم و ذهن می‌شود. مخصوصا تنفس دیافراگمی برای استرس و گوارش فوق‌العاده است.


  1. آب بنوشید.

هر پردازش و عملکردی در بدن شما و هر سلولی، نیازمند آب است. اگر از اضافه وزن، سردرد، و خستگی رنج می‌برید، اولین تغییری که نیاز دارید، نوشیدن آب بیشتر است.

چقدر آب کافیست؟ هرگز نباید احساس تشنگی کنید، هیچ‌وقت! اگر تشنه‌اید یعنی همین الان بدن‌تان به کمبود آب دچار است. برای رسیدن به تعادل آب، سعی کنید روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید( اگر ورزش شدید می‌کنید بیشتر بنوشید) و ببینید چه احساسی دارید.


  1. غذا بخورید، نه خیلی زیاد؛ بیشتر گیاهان.

نمی‌خواهم با جزئیات گیج‌تان کنم. احتمالا در این مورد زیاد خوانده و شنیده‌اید. همه ما می‌دانیم خوب و درست خوردن تا چه حد برای سالمت جسم و عملکرد ذهن، حیاتی و مهم است.

مایکل پولان واقعا خوب این موضوع را بیان می‌کند:” غذا بخورید، نه خیلی زیاد؛ بیشتر گیاهان.” من تنها جزئیاتی به آن اضافه می‌کنم. تا جایی که امکان دارد غذاهای فرآوری نشده مصرف کنید(بسته بندی نشده و در کارخانه تولید نشده).

میوه‌جات و سبزیجات تازه را غذای اصلی‌تان کنید و اگر احساس می‌کنید لازم است، مقداری حبوبات، آجیل، تخم مرغ‌ محلی، ماهی و گوشت اضافه کنید. تمام!


  1. حرکت کنید.

مجبور نیستید ورزش کنید اگر تناسب اندام مدنظرتان نیست، اما باید حرکت کنید و تحرک داشته باشید. این چیزی است که بدن‌ ما برایش طراحی شده؛ اگر حرکت نکنیم میمیریم.

پس قدم بزنید، بپرید، برقصید، بازی کنید…اگر از پس آن بر می‌آیید، وزنه بزنید، دوچرخه سواری کنید، بدوید، آمادگی جسمانی کار کنید، یوگا یا ایروبیک تمرین کنید، یا هرچیزی که دوست دارید. فقط حرکت کنید؛ تا جایی که می‌توانید.


  1. بیرون بروید.

بحث برانگیز است، بعضی‌ها می‌گویند شما باید همیشه کرم ضدآفتاب با SPF بالا استفاده کنید وگرنه سرطان می‌گیرید. دیگران هم می‌گویند آفتاب نگرفتن هم مضر است.

درست شبیه رژیم غذایی‌مان، ارتباط ما با آفتاب باید متعادل باشد. ویتامین D که از نورآفتاب می‌گیریم بسیار مفیدتر از هر مکملی بوده و ویتامینی ضروری و حیاتی برای جذب کلسیم و فسفر است.

باعث تقویت سیستم ایمنی شده و به رشد استخوان کم می‌کند. ویتامین D برای بازیابی جسمی و ذهنی ضروری است. خوشبختانه، فقط 15 دقیقه زیر آفتاب بودن، دوبار درهفته کافیست. اگر واقعا برای شما ممکن نیست، مکمل ویتامین D بهتر از ریسک کمبود  آن است.

مثل علم موشک، پیچیده نبود، درست است؟ شما لایق این هستید تا دقیقا جوری زندگی کنید که می‌خواهید. با پیروی از این اصول، شروعی تقریبا درست و محکم خواهید داشت.

همچنین بخوانید: چگونه زندگی شادی داشته باشیم

نظر خود را بیان کنید