تعبیر خواب دست

دیدن دست در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن دست در خواب چیست؟

تعبیر خواب دست

در خواب دست ها را به طور اختصاصی نمی بینیم و اگر دست ها را ببینیم توجهمان جلب می شود مگر این که به علتی که این علت یا نقصان است در دست ها و یا زیادتی.

برخی از معبران نوشته اند هر دست یا زن بیننده خواب است و یا برادر و برخی دیگر معتقدند که دست راست برادر است و دست چپ فرزند.

اگر زیادتی در دست ببینیم در واقع زیادتی کمکی است که دریافت می کنیم و نقصان تنگدستی و فقر و گرفتاری های مالی است.

زینت در دست ها برای زنان نیکو است و کلا خوب است اما برای مردان دیدن زینت مثل انگشتری و النگو خوب نیست و کراهت دارد.

اگر در خواب ببینید که دست ها را به هم افکنده اید دچار فقر و تنگدستی می شوید و چنانچه ببینید دست اضافه آورده اید به نوشته نفایس الفنون کار نیک انجام می دهید.

اگر در خواب ببینید که دستتان لمس شده و کار نمی کند نشان آن است که از یاری دیگران نا امید و دلسرد می شوید.


تعبیر خواب ساعد دست

تعبیر ساعد

ساعد قسمتی از دست است که بین مچ و آرنج قرار گرفته و معبران معتقدند که ساعد در خواب انسان شریکی است رفیق. دوستی است که در کار شریک انسان است و همان قدر مدد و همکاری می کند که سود می برد یا زیان تحمل می کند.

اگر در رویاهای خود ببینید که ساعد شما لاغر و ضعیف و نحیف است دوست یا شریکتان از شما آزردگی دارد. این تعبیر برای هر حالت غیر طبیعی که در ساعد باشد هست.

اگر ببینید که ساعد شما طوری مو دارد که نقاط دیگر بدنتان فاقد آن است دوست خود را از دست می دهید یا مقروض و بدهکار می شوید.

اگر ببینید موی ساعد خود را می کنید از دوست خود رفع کدورت می نمائید یا دین خود را ادا می کنید و مجموعا از غم و اندوه می ترسید.

ابن سیرین می گوید اگر در خواب دیدید ساعد شما بی فایده است، دوست خود را از دست می دهید.

اگر ببینید ساعد شما سالم و خوش ترکیب است از دوست یا شریک خود سودی می برید یا کاری در جهت رضای او انجام می دهید.

اگر ببینید که یک ساعد اضافه دارید زیاده خواهی می کنید و آز و طمع در شما ایجاد می شود و در نتیجه اندوهگین و غمین می گردید.

اگر کسی ساعد شما را در خواب به سختی گرفت که نتوانستید که کاری انجام دهید دنیا بر شما تنگ می شود و اگر به نرمی و طوری گرفت که رنجه و آزرده نشدید از دیگران کمک و یاری می گیرید.

مولف النفایس الفنون نوشته در خبر است که حضرت محمد (ص) در شب معراج زن مجهولی را دید که ساعد خود را برهنه کرده است از جبرئیل سئوال کرد که این کیست جبرئیل پاسخ داد این دنیا و اشتغالات دنیوی است. به این علت برخی از مولفین و معبران ساعد را دنیا دانسته اند.

یکی از معبران نوشته اگر دیدید ساعد شما متورم شده دنیا خواهی می کنید و مال می اندوزید.


خواب های مرتبط با دست

☺ تعبیر خواب «دست» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «دست» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


42 دیدگاه

 1. محمد

  سلام من خواب دیدم دست دختر جوان و مجرد را گرفتم و هی می‌بوسم. البته ایستاده نبودیم تو خونه دراز کشیده بودیم. اون دختر را هم میشناختم تعبیرش چیست ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند بیانگر چیزی در ذهن شما باشد و تعبیر عینی نداشته باشد و از طرف دیگر هم می تواند برای شما نشانی از اینده ای باشد که به واقعیت بپیوندد و در هر صورت خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 2. سامان

  خواب دیدم که نمیتونم دست راستمو تکون بدم به سختی دست راستمو بازوبسته میکردم انگارکج شده بود یا فلج وبزور تکونش میدادم که خم وراستش کنم میخواستم ببینم معنیش چیه

 3. علی امین. ش

  سلام
  وقت بخیر خوابی دیدم یه پسر بچه نوزاد دارم دست کسی بود و وقتی میخواستم بقلش کنم اون تبدیل به یه بچه نوجوان شده بود و دست راست اون کوتاه و لاغر و دست چپش بلند بود تعبیر این خواب چیست

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر در واقعیت بچه ای به این صورت دارید که نشان از نگرانی شما برای ایشان است و اگر نه می تواند نشان از ان باشد که شما دراینده برای چیزی تلاش کنید اما به ناقص به شما رسد که خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 4. امیر

  سلام و عرض ادب
  جسارتا بنده خواب دیدم طرف راست بدنم به جای یک دست دو دست بود یعنی از شانه دو دست‌ راست دارم اما دست چپم همون‌یک دست معمولی خودم بود یعنی در واقع به جای دو دست سه دست داشتم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  باتشکر

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی بسیار خیر می تواند باشد و نشان از ان باشد که در اینده در رزق شما زیادتی خواهد شد که به دست خود شما انجام داده می شود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. Ali

  سلام من خواب دیدم با دختر مورد علاقم تو خیابون داشتیم راه می‌رفتیم و دست همدیگه رو گرفته بودیم
  بعد که میخواستم نگاهش کنم متوجه شدم که فقط دستش تو دستمه و خودش نیست
  تعبیر خوابم چیه ؟؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب به تعبیر خواب دست مربوط نمی شود و بیشتر نشانی از ترس درونی شما از اینده را نشان می دهد و باید بدانید که ممکن است تعبیری نداشته باشد و فقط نشانی از ترس شما برای از دست دادن همیشگی ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 6. پریسا

  سلام خواب دیدم منو خواهرزادم دستامونو اوردیم جلو و کف دستمون معلومه برا من دستم سفید و زیبا و بود و داخل دستم خط هاش مشخص بود

 7. م.ی

  سلام خسته نباشید صبحون بخیر من خواب دیدم دست چپم مصنوعی هست تعبیرش چیه؟ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب نمی تواند خوابی خیر باشد و می تواند به این معنا باشد که خدای ناکرده دچار تنگدستی شوید و نیاز به کمکی داشته باشید و ازاین رو حتما صدقه ای دهید که انشالله برای شما ختم به خیر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 8. محدثه

  سلام خسته نباشین
  من خواب دیدم چند تا مرد روی عرشه ی کشتی هستند یکی از اونها یه کاسه دستش بود که داخلش اب بودیکمشو ریخت روی دست بقیه یکمیشو ریخت روی دریا وقتی ریخت روی دریا اون اب اتیش گرفت و بعد به دست بقیه نگاه کردم دیدم دستشون از بین رفته بود ولی میخندیدن از مچ به پایین و از ارنج به پایین دستشون نبود سوخته بود و حل شده بود انگار اون اب اسید بودش بعد خودم به دستم نگاه کردم ببینم دستم سالمه یا نه دیدم دستم سالمه تو خواب خیلی ترسیده بودم بعد با عجله رفتم سمت یک خیابان انگار باید میرفتم خارج از کشور چمدون گوشه خیابون بودش چند تا مسافر هم کنار خیابون ایستاده بودند منتظر اتوبوس بودیم بعد دیدم تو چمدونم هیچی لباس نداشتم همش میخواستم برگردم خونه لباسامو بردارم از یک طرف هم دیر میشد اتوبوس رو از دست میدادم نمیتونستم برگردم تو خواب سرگردون بودم
  تعبیر خواب من چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در خواب های ما دست بسیار مهم است و باید بدانید که می تواند نشان از ان باشد که در مسیر اینده شما کسی باشد که به واسطه ی اعتمادی که به ان دارید فریب بخورید. سعی بر ان کنید که ملاک تصمیم گیریهایتان منطق باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. محمد ماکان

  سلام من خواب دیدم دختری که بهش علاقه دارم به دیدنم اومده و خیلی ناراحته و دپرسه موقع دست دادن متوجه شدم انگشتای دست راستش قطع شده (غیر از انگشت شست) فورا دستمو عقب کشیدم و با دست چپ به هم دست دادیم تعبیر چی میشه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب می تواند نشان ازان باشد که برای ایشان در کاری خللی به وجود اید که سبب شود ایشان از موضوعی کنار گذاشته شوند. حتما صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. ناشناس

  سلام. در خواب دیدم که در منزل پدری ام هستم. پشت دست راستم ۴ سوراخ بود پشت دست پدرم هم ۲ یا ۳ سوراخ و احتمالا مادرم‌. در عالم خواب اینطور تصور میکردم این یک بیماری است. انگار یک چیزی درون این سوراخ ها کاشته شدند. دیدم از این سوراخ ها گیاه رشد می کند احساس ترس داشتم اما رفتارم آرام بود. به پدرم نشان دادم. خندید و به مادرم گفت ببین چطور پشت دستانش گیاه رشد میکند ما این همه منتظر بودیم برای ما رشد نکرد. بعد می ترسیدم که گیاهی با سرعت از بدنم تغذیه کند و رشد کند. گیاه را کندم و سوراخهای پشت دستم را فشردم تا هسته های گیاه بیرون بیاید. هسته های بد فرم و متفاوت بود و از نزد پدر رفته بودم وقتی هسته ها را بیرون کشیدم احساس راحت تری داشتم. در یکی از سوراخ های دستم مینگریستم و حرکات تاندون دستم را می دیدم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر ضرری جانی است که به اطرافیان درجه یک خانواده میرید و اینکه دست نشان از پدر و مادر و همسر و.. دارد و اینکه اصل آن مشکل را برسی کرده اید و بیرون آورده اید بهتر است وحتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. Ahmadreza bagheri

  سلام خسته نباشید
  خواب دیدم فردی که اصلا تو عمرم ندیدمش با شی تیز دستمو از مچ قطع کرد و به محض قطع شدن دستم خونی نچکید و من شروع به اه و ناله کردم ممنون میشم جواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما خوب نیست و نشان بر ضرر جانی است که به اطرافیانتان وارد خواهد شد و حتما صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. آیی

  سلام . من خواب دیدم دستم قطع شده . توی خواب خیلی طبیعی بود که دستم قطع شده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و اینکه دست عضو مهمی از انسان است و نشان بر مشکلی است که برای فردی از خانوادتان احتمالا پیش بیاید و حتما صدقه بدهید که به نیک رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. پرنیان

  سلام ببخشید من خواب دیدم که با کسی که دوسش دارم و مطمعن نیستم که کی بود ولی احساس می کردم هم اون منو دوست داره هم من اونو رفتم به یه جایی برای تفریح.اون دستمو گرفت به یکی از دستاش اشاره کرد که شش انگشت داشت و اون یکی دستش پنج تا.بعد تلفنی با یکی صحبت کرد که تا اونجایی که یادمه مادرش بود.این خواب تعبیر داره؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر احساس و علایق شما است که خواستار همچین وضعیتی در بیداری است و اینکه برای شما به شکل افزون شدن خاندان و بزرگ شدن تعداد افراد خانواده است که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. محمدعلی فرخنده

  سلام در خواب ابتدا پشت دست راست و کمی بالاتر از مچ را دیدم ک دانه های کوچک هم رنگ پوست زده بود شبیه زگیل اما کاملا هم رنگ پوست و تازه! بعد نگاهم به دست چپ م افتاد و با دقت و نزدیک کردن دست به چشم دانه ها را کاملا واضح دیدم! حدود ۱۰ دانه (یا کمتر) به سایز زگیل یا کوچک تر دیدم ک نه خارش داشت و نه سوزش و ترسی هم حادث نشد فقط تعجب کردم چون چند وقت قبل چند خال ریز سیاه در واقعیت پشت دست چپ م دیده بودم و حالا…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب شما آمده است که باید پوست عاری از مشکل باشد که نشان از خوبی بدهد و اما داشتن زگیل در خواب نشان از بروز مشکلی است و محو زگیل به معنی از بین رفتن مشکل پس صدقه بدهید که به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 15. فائزه

  سلام من خواب دیدم کسی که دوستش داشتم خودش دستمو گرفت و جوری که انگار به من علاقه داره! این خواب اصلن صحت داره؟ خود اون شخص دستمو گرفت و نگه داشت تا زمانی ک پدرم بیاد خودم دستمو کشیدم ازدست بخاطر خجالت و خودمونم انگار متوجه شدیم بعدا دوباره میتونیم دست همو بگیریم!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما دو حالت دارد: حالت اول انکه نشان از ان دارد که شمابه علت علاقه ای که به ایشان داشته اید این خواب را دیده اید و فاقد تعبیر است و حالت دوم هم می تواند به ان معنا باشد که در واقعیت رخ دهد واز لحاظ تعبیر خواب حالت اول محتمل تر است.
   سربلند و پیروز باشید

 16. ساغر

  سلام من خواب دیدم کف دستم جای زخم هست یعنی دستم زخم شده بود و سر یه روز خوب شدن ولی جاشون باقی مونده بود همچنین دورتادور ساعد دستم زخم بودن و زخمشون تازه بود و خونشون فقط رو دستم بودن و جاری نمیشدن اها راستی دلیل زخم ها هم این بود که از آسمون گوسفندهای تپل اومده بود پایین و به سمت دستمام حمله میکردن و منم مانعشون میشدم و از خودم دفاع میکردم . لطفا تعبیر خوابم رو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که شما وسیله مالی که به دست خواهید آورد و نشان از فراوانی دارد و حلال میباشد اما اطرافیانتان شما را با حرف اذیت خواهند کرد و به شما آسیب خواهند رساند. حتما صدقه بدهید و راز خود را با دیگران باز گو نفرمایید.
   سربلند و پیروز باشید.

 17. طلعت مهدیزاده

  در خواب دیدم که دست عروسم مثل دست شکسته بسته شده به گردنش اما نه با گچ با پارچه ای که بعدا در خواب تبدیل به رشته های نخ شد و من یکی یکی نخها رو پاره میکردم و میخواستم رشته های نخ رو به یک گره تبدیل کنم اما از نصفه ی کار عروسم دستش رو عقب کشید
  ضمناً عروسم یک سال هست که قهر کرده و جدا زندگی میکنه انا هنوز طلاق نگرفته
  التماس دعا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که بر اساس تعابیر خواب امده است که به این معنا میتواند باشد که ایشان را مشکلی در رفتارشان وجود دارد که سبب خواهد شد شما نسبت به حل ان اقدام کنید اما مخالفتی از طرف ایشان خواهد داشت که سبب می شود این کار بی نتیجه بماند.
   صدقه بدهید و به خدا توکل کنید که ان شالله پایانی خیر داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 18. م ح

  سلام من خواب ديدم پوست انگشت سبابه مو روشو فشار ميدم باز شده كلا چيزي مثل سس مانند ميزنه بيرون ميخواستم ببينم تعبيرش چيه ميدونيد….

  • یاسین صداقت

   با سلام
   هر دست یا زن بیننده خواب است و یا برادر و برخی دیگر معتقدند که دست راست برادر است و دست چپ فرزند و از این رو اینکه از دست شما چیزی بیرون زده است ممکن است به معنای چرک باشد و این خود نشان از ان دارد که شما رابطه ای که با ان شخص دارید را چرکین خواهید دید و این ممکن است از طرف ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. آسمان

  سلام من خواب دیدم دست راست زیبای یک انسان سرو صورتم را نوازش میکرد و حرفهایی می شنیدم و در کف دستش ۳ نگین به رنگهای سبز و قرمز و رنگ سوم را یادم نیست بود لطفا زودتر به من جواب دهیدچه تعبیری دارد؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما چند وجحی میباشد و اینکه دست راست زیبا سر و صورتتان را نوازش کرده است به نشان ان است که شما به نیک نامی میرسید و امتیاز بزرگی در حیطه کاری به دست می اورید . و دیدن نگین سبز در خواب به گفته امام صادق نشان خیر و برکتو سربلندی و نگین قرمزرنگ نشانبر کسب مال است . که این دو در کنار هم اگر نگین انگشتری باشند بسیار خیر و نیک است وه بسیار از دیدن خواب خورسند باشید .
   سربلند و پیروز باشید

 20. شریفی

  من خواب دیدم یک کف دست بدون جسم انسان ( یعنی فقط کف دست ) در حالیکه بروی کمر خواب بودم قصد داشت منو خفه کنه و در حالیکه داد و بیداد میکردم از خواب پریدم . ممنون میشم اگه تعبیر رو برام بفرستید. یاعلی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب دست به اسن معناهایی که در متن بالا اشاره شده است برای خواب شما صادق نخواهد بود.
   اما دیدن اینکه دستی در خواب شما را خفه میکند به معنای مشکلی در ناخودآگاه شماست و این مشکل در حال نمایش و بروز است و شما میتوانید از همان دست شروع کرده و به اصل حقیقت پی ببرید.
   دستی که در خواب شما را خفه میکند به معنای نمایان شدن مشکلی در گذشته ی شماست که دارد خودش را نمایان میکند،پس شما میتوانید بر آن فایق ایید.
   بسیار فکر کنید و سع کنید که مشکلاتتان را رفع کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 21. نگین

  من خواب دیدم مچ دستم کبود شده . ولی تو خواب داشتم به خواهرم میگفتم که چون دستمو سفت گرفتی الان مچ دستم کبود شده

 22. شبنم شیرخانی

  سلام خسته نباشید خواب دیدم که جنینم دستشو از تو شکمم در آورده و من انگشت اشاره مو بردم کنار دستش و با دستش انگشت اشاره مو گرفت و فشار داد.دستاشم خیلی تپل و سفید و ناز بود توخواب.در ضمن جنینم دختره.ممنونم

 23. تهمينه

  سلام خسته نباشيد من خواب ديدم كسى دستهاشو از پشت سرم گذاشت گردنم به سمت شانه ام و وقتى دستهاشو ديدم دستهاى شوهرم بود و برگشتم ديدم شوهرم هست كه در حال حاضر از من دور تعبير اين خواب چى ميتونه باشه ممنون از لطفتون

 24. ز.ه

  در مورد تعبیر خواب دست، من خواب دیدم خودم را کنار نهری که آب گل آلودی داشت و من با دستهایم منظور بازو و ساعد بلند تر از عادی خودم که دیده میشد، داشتم چیزی می شستم یا از داخل نهر جمع میکردم.البته من اصلا آب نهر را ندیدم ولی از دستهایم متوجه گل آلودی آب شدم.
  تعبیرش. را برایم بگوئید ممنون میشم.

نظر خود را بیان کنید