تعبیر خواب نابینایی (کوری چشم)

دیدن نابینایی (کوری چشم) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن نابینایی (کوری چشم) در خواب چیست؟

نابینایی blindness

وقتی در خواب ، خویشتن را نابینا می بینیم و احساس می کنیم کور شده ایم نشان آن است که چیزهایی را نمی خواهیم ببینیم.

کاری می کنیم یا کاری قبلا انجام داده ایم که از دیدن بازتاب آن شرم داریم یا انتظار واقعه ای را می کشیم که مشاهده اش ما را می ترساند.

در مورد کوری دیگران نیز این نکته صادق است. شخصی که در خواب او را نابینا می بینیم سمبول یا جانشینی است از شخص یا طبقه ای از مردم که فکر می کنیم مصلحت نیست شاهد کارهای ما باشند.

کسی که خودش را نابینا ببیند دلیل است که گمراه است و اگر یک چشم او نابینا بود نیم دین او تباه شده این هم می تواند درست باشد و تعریفی است از همان استدلال زیرا کسانی که واقعا مومن نیستند و به دین داری تظاهر می کنند نمی پسندند دیگران ازاین راز آگاه شوند لذا مردم را نابینا می بینند و چون از رسوایی خودشان شرم دارند خویشتن را کور مشاهده می کنند.

نابینایی یک چشم گویای خوف و رجا است.


خواب های مرتبط با کوری


☺ تعبیر خواب «نابینایی (کوری چشم)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «نابینایی (کوری چشم)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

34 دیدگاه

 1. Mehdi

  سلام،من خواب دیدم تو یه شهری هستم همه کور هستن و فقط من دارم میبینمشون اخرش نمیدونم چی شد یه زندانی رو ازاد کردم که بره اونم فک منم کور بود و زن بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوری دیگران ممکن است به این معنا باشد که شما دوست ندارید دیگران شاهد چیزهایی باشیند که خودتان می دانید و از این رو این خواب می تواند نشان این باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. Hasti

  سلام
  من نزدیک های صبح خواب دیدم که وقتی عینک افتابی به چشم میزنم نابینا میشم و وقتی از چشمم بر میدارم میتونم بهتر ببینم. میشه لطفا تعبیرش رو بفرمایید.ممنون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عینک آفتابی امده است که می تواند نشان از ان باشد که شما در خواب خود نمی خواهید چیزهایی را ببینید و از این رو این خواب برای شما به همان تعبیر است که می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. نازنین

  سلام
  من خواب دیدم که شخصی که در بیداری میشناسم و مشکل بینایی هم نداره در خواب می‌گفت که من کوررنگی دارم و منم خیلی تعجب کردم که با این وجود تونسته به کارش ادامه بده و فرد موفقی بشه
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است نشان از ان باشد که بر اساس تعبیر خواب کور رنگی نشان از ان باشد که ایشان از چیز هایی که باید چشم خود را بسته اند و این در ذهن شما وجود دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. فائزه

  سلام پدرم دیشب خواب دیدن که در حال جابجایی فرس بودیم و ایشون به من گفتند که یکم سر فرش رو جابجا کن و من میگفتم کدوم فرش ؟ در نهایت جلو میان و متوجه میشن من نابینا شدم.. من دختر هستم .
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کور شدن خودمان و در تعبیر خواب فرش می تواند به این معنا باشد که شما از کاری به صورت عمدی سر باز می زنید که دیگران از شما انتظار انجام ان را دارند.
   سربلند و پیروز باشید

 5. ف رضایی

  سلام. خواب دیدیم سر چهار راه یک کور ایستاده بود. ایستادم سوار ماشین شد همزمان چهار کور دیگر سوار شدند.ماشینهای پشت سر من هم انگار متوجه شدند و اصلا عجله ای برای رفتن نداشتن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می تواند به این معنا باشد شما کسانی را در اطراف خود جمع می کنید که برای شما خیر نیستند و اشاره ای به کسانی می تواند باشد که هیچ بینشی ندارند.
   سربلند و پیروز باشید

 6. Sevdasetakeh

  سلام من خواب دیدم که دارم دنبال پسر خالم میگردم و اونو باصدای بلند داداش صدا میزنم بعد دوتا زن که یک چشمشون کوره دنبال من افتادن و میگن مامیخوایم ازت مواظبت کنیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوری یک چشم می تواند به معنای خوف و رجا باشد که در این خواب برای شما هم ممکن است به همین تعبیر باشد و از این رو ممکن است نشان از عدم اطمینان شما برای انجام کاری در اینده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. نیلو

  سلام
  در خواب دیدم که به پسر نابینایی که همسن خودم بود کمک میکردم و بقیه هم داشتند دعوام میکردن
  خودم هم 22 سالمه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کمک کردن به آدم کور ممکن است به معنای آن باشد که به کسی که رازهای شما را نداند کمک کنید که ایشان از نظر دیگران فردی خیر نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Fatemeh

  سلام خوبین من در خواب دیدم ک مادرم چشماش نابینا شده تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوری دیگری ممکن است به معنای آن باشد که شما دوست ندارید ایشان چیزی را که خودتان می دانید بدانند.
   سربلند و پیروز باشید

 9. نگار

  سلام خسته نباشین من خواب دیدم ک چشم دو تا از دوستانم یهو کور میشود و به زمین میوفتند و یک چشمشونم از کاسه در میاد ک خودشون دوباره میزارنش سر جاش تعبیرش چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب چون در ان حوادثی که خلاف واقع است رخ داده است ممکن است به این معنا باشد که ایشان در واقعیت از بی بینش بودن تغییر کنند و از این رو برای ایشان خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 10. محمدرضا حسینی

  مادر خواب پدرم مرده را دیده ک یک چشم ان چند لحظی کور شده ولی پس از مدتی درست میشود ،میگویید هرچه گفتم تو مردی و چه خبر جوابی نداد و گفت هیچ و بارها این مطلب تکرار کرده ولی دریغ از جواب

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب مادرتان احتمالا بر آن است که باید خیرات بر روح پدرتان هدیه بفرستید تا جایگاهش در آرامش باشد و از خانواده ناراضی نباشد و اینکه صحبت نکردن می‌تواند نشان بر قهر مرده باشد خوب نیست و حتما خیرات بدهید و چشم به تعبیری احتمالا اتفاقی از اولاد ایشان رد شده است که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. Silence

  سلام من خواب دیدم همسرم ک از همدیگه جدا شدیم مدتیه کور شده و با من تماس گرفته تا کمکش کنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر نشان از ان دارد که شما دیگر نمی خواهید که ایشان را به زندگی خود راه دهید و از کارهای شما خبر داشته باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 12. سید حسین

  خواب دیدم مردی یک چشم ان نابینا شده به رنگ سفید سبز مثل نابیناها ولی میگوید تا هفته بعد درست میشود یعنی معالجه میشود و البته در همین خواب همین فرد قدش هم بلند شده تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب اشاره ای به شخصی از زندگی شما می تواند باشد که شما دوست ندارید ایشان از کاری که شما انجام داده اید اگاه شوند و از این رو اینگونه در خواب دیده اید اما باید بدانید که ممکن است بلاخره از ان اگاه خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. فروزان

  سلام، عشقم خواب دیده که کورشده، رفته حرم امام رضا و اونجا بوی منو احساس کرده و صدام کرده و من رفتم پیشش، بعد مامانش ازم پرسیده که حالام که کور شده باز میخوایش منم گفتم آره… بعدش دو روز رفتیم حرم انقد گریه کردیم تا خوب شد و امام رضا شفاش داد و بینایی شو بدست اورد، اگه تعبیرشو بگین خیلی ممنونتون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است اشاره ای به ترس های درونی ایشان باشد و تعبیر آن چنان نداشته باشد و به این موضوع اشاره کند که ایشان به دوست داشتن شما شک دارند.
   سربلند و پیروز باشید

 14. احسان

  سلام من خواب دیدم که همراه با خاله ام در یک جمعی که همه کور بودند و فقط ما بینا بودیم زندگی میکردیم و با آن جمع کور دعوا و زد و خورد داشتیم و تا حالا چند بار این خواب رو دیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که می تواند به این معنا باشد که برای شما از طرف کسانی که نمی خواهید از زندگی شما خبر داشته باشند خیری خواهد رسید و این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 15. راضیه

  با سلام
  پسری خواب پدر فوت شده خود را میبیند که زنده شده است ولی نابینا شده. میشه تعبیرشو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای این خواب تعبیری دقیق نیامده است اما می تواند به این صورت باشد که ایشان ترسی از جانب پدر خود دارند و کاری انجام داده اند که حس می کنند پدرشان از بابت آن ناراحت شده است و از این رو باید استغفار کنند.
   سربلند و پیروز باشید

 16. مارال

  سلام همسرم خواب دیده من یه چشمم کور شده تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نابینایی یک چشم امده است که به این معنا میتواند باشد که به دلیلی و علتی نیمی از دین شما از بین خواهد رفت و این ممکن است به این معنا باشد که ممکن است بین شما و ایشان اختلافی پیش بیاید و این برای هیچ کدام از شما خیر نیست و باید حتما از ان پیشگیری کنید.
   حتتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 17. علیرضا صمیمی

  سلام خواب دیدم که وقتی چشمهایم را باز میکنم نمیتوانم ببینم ولی با سعی و کوشش بسیار بعد از مدتی میدیدم البته در طول خواب چند باری این اتفاق افتاد ممنون میشوم اگر تعبیرش را بدانم با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نابینایی امده است که به این معنا می تواند باشد که شما از موضوعی فرار می کنیدو نمی خواهید نتیجه ی عملی را که انجام داده اید ببینید و این خود نشان از ان دارد که باید در جهت رفع این مشکل کاری انجام دهید واز این رواین خواب را دیده اید.
   نگرانی از بابت ان نداشته باشید و فقط سعی کنید که موضوع برای شما حل شود.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید