تعبیر خواب نابینایی (کوری چشم)

دیدن نابینایی (کوری چشم) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن نابینایی (کوری چشم) در خواب چیست؟

نابینایی blindness

وقتی در خواب ، خویشتن را نابینا می بینیم و احساس می کنیم کور شده ایم نشان آن است که چیزهایی را نمی خواهیم ببینیم.

کاری می کنیم یا کاری قبلا انجام داده ایم که از دیدن بازتاب آن شرم داریم یا انتظار واقعه ای را می کشیم که مشاهده اش ما را می ترساند.

در مورد کوری دیگران نیز این نکته صادق است. شخصی که در خواب او را نابینا می بینیم سمبول یا جانشینی است از شخص یا طبقه ای از مردم که فکر می کنیم مصلحت نیست شاهد کارهای ما باشند.

کسی که خودش را نابینا ببیند دلیل است که گمراه است و اگر یک چشم او نابینا بود نیم دین او تباه شده این هم می تواند درست باشد و تعریفی است از همان استدلال زیرا کسانی که واقعا مومن نیستند و به دین داری تظاهر می کنند نمی پسندند دیگران ازاین راز آگاه شوند لذا مردم را نابینا می بینند و چون از رسوایی خودشان شرم دارند خویشتن را کور مشاهده می کنند.

نابینایی یک چشم گویای خوف و رجا است.


خواب های مرتبط با کوری


☺ تعبیر خواب «نابینایی (کوری چشم)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «نابینایی (کوری چشم)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


58 دیدگاه

 1. فاطمه

  سلام
  خواب دیدم که رفتم مهمونی و همسرم کور شده با عصا سفید داشت میومد و همه تعجب کردن چون تازه براش انفاق افتاده بود و من همش جلوی گریه خودمو داشتم میگرفتم
  و بالاخره بغضم ترکید و زار زار گریه میکردم

 2. yalda

  سلام دم صبح خواب دیدم خواهرم یه بچه شیر خوار داشت بعد اون خونه خودشون بود من و خواهرهای دیگم یه جایی دیگه در عالم خواب خواهرم هی زنگ میزد می گفت برا بجه ام دعا کنید داره کور میشه و من چشمهای خوشگل اون نوزاد را قشنگ میدیم چشماش سبز مایل به سیاهی بود و، داشت کور میشد بعد من با گریه و التماس دست هایم را بالا بردم به طرف خدا و از ته دلم از خدا خواستم که بچه ی خواهرم کور نشه در عین دعا از خواب پریدم ممنون میشم بگین تعبیرش چیه

 3. سحر نوروزیان

  با سلام، من خواب دیدم که خانمی روی چشم من و پسرم مایعی ریخت، من می دیدم اما پسرم نمی توانست ببیند، وقتی پرسیدم گفت بعد از مدتی برمی گردد اگر تمرکز کند، خیلی در خواب ناراحت بودم و مدام فریاد می زدم چرا این کار را کردی؟ خیلی ممنون میشم بگین این خواب معنیش چیه؟

 4. نسترن

  سلام، من خواب دیدم یکی از دوستانم که دیگر ارتباطی با او ندارم اومده و به من خبر میدن که یک چشمش نابینا شده و روش رو پوشونده، وقتی بازش می کنه می بینم از نظر ظاهری فرقی نداره با چشم بیناش اما نابیناست

 5. فاطمه

  خواب دیدم کسی ک معرفی کرده منو همسرمو بهم ی چشمش نابینا شده و ب رنگ ابی تعبیرش چی

 6. Ali

  سلام من خواب دیدم یکی ازدوستای قدیمیم کورشده خیلی ناراحت بودموگریه میکردم اما بااین حال ک کور بود خودش میتونست راه بره و کاراشو انجام بده حتی ازدیوار خونه هم بالا رفت البته بایکم سختی

 7. جبریل

  سلام من خواب دیدم یکی دوست دخترم بینایش رو از دست داده و من دستش رو میگیرم و همراهیش میکنم و بهش یه ساعت دیواری بهش هدیه میدم .
  لطفا تعبیرش رو بگید . خیلی خوشحال میشم.

 8. مردی تنها

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم معشوقم بینای خودش رو از دست داده و منم از دستش میگیرم و همه جارو بهش نشون میدم و کمکش میکنم.
  لطفا تعبیرش رو بگید.

 9. Alie

  سلام وقتتون بخیر
  من دیشب خواب دیدم که همسرم (مرد) رفت که چشمانش رو عمل کنه اما وقتی عمل تمام شد دکتر گفت مجبور شدیم کلا چشمهاشو تخلیه کنیم و دیگر. از هردو چشم نابینا شده. خیلی ناراحت بودم. بعداز مدتی هم از چشم مصنوعی استفاده میکرد همسرم. تعبیر این خواب چی می‌تونه باشه؟

 10. محسن

  من پدرم چند سال اخر عمرشان نابینا شدند و حدود یازده سال است که مرحوم شدند
  خواب دیدم پدرم در جمعی با لباس مناسب و سر حال اما به همان سن پیری اخر عمرشان با جمع که همگی فامیل هستند صحبت میکنند ولی مثل اخر عمرشان چشمانشان نابینا هست
  و من هم با مهربانی باهاشون صحبت میکنم و میگم اقاجون چیزی لازم ندارید و جوابمم رو هم میدن و میگن نه
  تعبیر این خواب چی هست

 11. شهلا

  سلام خواب دیدم در جمعی هستم و ازم آزمایش گرفتن و وقتی خواستم جواب آزمایش رو بگیرم دکتر طفره رفت و گفت فقط برای خوشبختیش دعا کنید یه چن ساعتی گذشت و دوباره من اصرار کردم حقمه بدونم جواب چیه که باز هم دکتر گفت واسه خوشبختیش دعا کنید من باز اصرار کردمـ واینبار جواب رو دادن دستم و تا جمله ی درآینده نابینا میشه رو. خوندم پریدم از خواب.. تعبیرش چیه ممنون از شما

 12. افسانه

  خواب دیدم معشوقم یکی از چشماش سفید و کور شده تعبیرش چی میشه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب اصلا خوابی خیر نیست و می تواند نشانی از ان باشد که خدای ناکرده ایشان ضرری بزرگ را متحمل شود و از این رو حتما صدقه ای دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مونا

  سلام من خواب دیدم خانومی خودشو به نابینایی زده و هنوز وارد مغازه نشده من با لگد محکم به شکمش زدم اونو از مغازه میندازم بیرون.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است نشانی از ان باشد که شما در اینده کسی را از زندگی خود دور خواهید کرد که نمی خواهید از شما چیزی بداند.
   سربلند و پیروز باشید

 14. نجمه. ک

  سلام
  خواب دیدم یکی از آشناها بیناییشو از دست داده و دارن زن اونو شوهرمیدن تا از پس مخارج زندگیش بربیاد و سرپرست بچه هاش بشه تعبیر این خواب چی میتونه باشه!؟

 15. Milad

  سلام ، من در خواب دیدم که برادر کوچکترم نابینا شده و نمی‌تواند جایی را ببیند و مدام به جایی برخورد میکند و من به او کمک میکنم . من از این اتفاق بسیار غمگین بودم ولی گویی برادرم بسیار عادی رفتار میکرد .

  • تعبیر خواب

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر ان دارد کە شما دوست ندارید برادرتان از کارهای شما با خبر شود و شما بە شکلی کە خودتان دوست دارید او را اگاە خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. علی قایدی

  سلام…من بردارم فوت کرده..دوبار تاحالا خوابشو دیدم هر دوبار هم چشماش کور بود…تعبیرش چی میشه…واقعا فکرم درگیر شده…ممنون میشم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما به خیر نیامده است و باید حتما خیراتی برای ایشان دهید و اگر مشکلی به جا مانده است ان را حل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. زهرا

  سلام

  من خواب دیدم که پسرم یک چشمش کور شده و سفید. شده و گریه کنان روبه من می آید
  تعبیرش چیست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما از اینکه فرزندتان شاهد کاری از شما باشد هراس دارید که در خواب به این صورت دیده اید. ممکن است این موضوع دال بر اکنون نباشد و در اینده صادق باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 18. سدره جان

  سلام من خواب ديدم كه در بيرون جنگ اس و يكئ دارد چشم هاي ديگري را ميكشد و دوباره سر جاش ميزاره چند شب اس خواب در آوردن چشم ها را در خواب ميبينم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است برای شما به این صورت تعبیر شود که دراینده ببینید که کسی که به شما نزدیک است دیگران را از همه چیز زندگی خود دور کند و اجازه ندهد کسی از کار او سر در بیاورد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. Mehdi

  سلام،من خواب دیدم تو یه شهری هستم همه کور هستن و فقط من دارم میبینمشون اخرش نمیدونم چی شد یه زندانی رو ازاد کردم که بره اونم فک منم کور بود و زن بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوری دیگران ممکن است به این معنا باشد که شما دوست ندارید دیگران شاهد چیزهایی باشیند که خودتان می دانید و از این رو این خواب می تواند نشان این باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. Hasti

  سلام
  من نزدیک های صبح خواب دیدم که وقتی عینک افتابی به چشم میزنم نابینا میشم و وقتی از چشمم بر میدارم میتونم بهتر ببینم. میشه لطفا تعبیرش رو بفرمایید.ممنون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عینک آفتابی امده است که می تواند نشان از ان باشد که شما در خواب خود نمی خواهید چیزهایی را ببینید و از این رو این خواب برای شما به همان تعبیر است که می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 21. نازنین

  سلام
  من خواب دیدم که شخصی که در بیداری میشناسم و مشکل بینایی هم نداره در خواب می‌گفت که من کوررنگی دارم و منم خیلی تعجب کردم که با این وجود تونسته به کارش ادامه بده و فرد موفقی بشه
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است نشان از ان باشد که بر اساس تعبیر خواب کور رنگی نشان از ان باشد که ایشان از چیز هایی که باید چشم خود را بسته اند و این در ذهن شما وجود دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 22. فائزه

  سلام پدرم دیشب خواب دیدن که در حال جابجایی فرس بودیم و ایشون به من گفتند که یکم سر فرش رو جابجا کن و من میگفتم کدوم فرش ؟ در نهایت جلو میان و متوجه میشن من نابینا شدم.. من دختر هستم .
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کور شدن خودمان و در تعبیر خواب فرش می تواند به این معنا باشد که شما از کاری به صورت عمدی سر باز می زنید که دیگران از شما انتظار انجام ان را دارند.
   سربلند و پیروز باشید

 23. ف رضایی

  سلام. خواب دیدیم سر چهار راه یک کور ایستاده بود. ایستادم سوار ماشین شد همزمان چهار کور دیگر سوار شدند.ماشینهای پشت سر من هم انگار متوجه شدند و اصلا عجله ای برای رفتن نداشتن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می تواند به این معنا باشد شما کسانی را در اطراف خود جمع می کنید که برای شما خیر نیستند و اشاره ای به کسانی می تواند باشد که هیچ بینشی ندارند.
   سربلند و پیروز باشید

 24. Sevdasetakeh

  سلام من خواب دیدم که دارم دنبال پسر خالم میگردم و اونو باصدای بلند داداش صدا میزنم بعد دوتا زن که یک چشمشون کوره دنبال من افتادن و میگن مامیخوایم ازت مواظبت کنیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوری یک چشم می تواند به معنای خوف و رجا باشد که در این خواب برای شما هم ممکن است به همین تعبیر باشد و از این رو ممکن است نشان از عدم اطمینان شما برای انجام کاری در اینده باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 25. نیلو

  سلام
  در خواب دیدم که به پسر نابینایی که همسن خودم بود کمک میکردم و بقیه هم داشتند دعوام میکردن
  خودم هم 22 سالمه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کمک کردن به آدم کور ممکن است به معنای آن باشد که به کسی که رازهای شما را نداند کمک کنید که ایشان از نظر دیگران فردی خیر نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 26. Fatemeh

  سلام خوبین من در خواب دیدم ک مادرم چشماش نابینا شده تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کوری دیگری ممکن است به معنای آن باشد که شما دوست ندارید ایشان چیزی را که خودتان می دانید بدانند.
   سربلند و پیروز باشید

 27. نگار

  سلام خسته نباشین من خواب دیدم ک چشم دو تا از دوستانم یهو کور میشود و به زمین میوفتند و یک چشمشونم از کاسه در میاد ک خودشون دوباره میزارنش سر جاش تعبیرش چی میتونه باشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب چون در ان حوادثی که خلاف واقع است رخ داده است ممکن است به این معنا باشد که ایشان در واقعیت از بی بینش بودن تغییر کنند و از این رو برای ایشان خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 28. محمدرضا حسینی

  مادر خواب پدرم مرده را دیده ک یک چشم ان چند لحظی کور شده ولی پس از مدتی درست میشود ،میگویید هرچه گفتم تو مردی و چه خبر جوابی نداد و گفت هیچ و بارها این مطلب تکرار کرده ولی دریغ از جواب

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب مادرتان احتمالا بر آن است که باید خیرات بر روح پدرتان هدیه بفرستید تا جایگاهش در آرامش باشد و از خانواده ناراضی نباشد و اینکه صحبت نکردن می‌تواند نشان بر قهر مرده باشد خوب نیست و حتما خیرات بدهید و چشم به تعبیری احتمالا اتفاقی از اولاد ایشان رد شده است که خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 29. Silence

  سلام من خواب دیدم همسرم ک از همدیگه جدا شدیم مدتیه کور شده و با من تماس گرفته تا کمکش کنم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر نشان از ان دارد که شما دیگر نمی خواهید که ایشان را به زندگی خود راه دهید و از کارهای شما خبر داشته باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 30. سید حسین

  خواب دیدم مردی یک چشم ان نابینا شده به رنگ سفید سبز مثل نابیناها ولی میگوید تا هفته بعد درست میشود یعنی معالجه میشود و البته در همین خواب همین فرد قدش هم بلند شده تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب اشاره ای به شخصی از زندگی شما می تواند باشد که شما دوست ندارید ایشان از کاری که شما انجام داده اید اگاه شوند و از این رو اینگونه در خواب دیده اید اما باید بدانید که ممکن است بلاخره از ان اگاه خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 31. فروزان

  سلام، عشقم خواب دیده که کورشده، رفته حرم امام رضا و اونجا بوی منو احساس کرده و صدام کرده و من رفتم پیشش، بعد مامانش ازم پرسیده که حالام که کور شده باز میخوایش منم گفتم آره… بعدش دو روز رفتیم حرم انقد گریه کردیم تا خوب شد و امام رضا شفاش داد و بینایی شو بدست اورد، اگه تعبیرشو بگین خیلی ممنونتون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است اشاره ای به ترس های درونی ایشان باشد و تعبیر آن چنان نداشته باشد و به این موضوع اشاره کند که ایشان به دوست داشتن شما شک دارند.
   سربلند و پیروز باشید

 32. احسان

  سلام من خواب دیدم که همراه با خاله ام در یک جمعی که همه کور بودند و فقط ما بینا بودیم زندگی میکردیم و با آن جمع کور دعوا و زد و خورد داشتیم و تا حالا چند بار این خواب رو دیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که می تواند به این معنا باشد که برای شما از طرف کسانی که نمی خواهید از زندگی شما خبر داشته باشند خیری خواهد رسید و این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 33. راضیه

  با سلام
  پسری خواب پدر فوت شده خود را میبیند که زنده شده است ولی نابینا شده. میشه تعبیرشو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای این خواب تعبیری دقیق نیامده است اما می تواند به این صورت باشد که ایشان ترسی از جانب پدر خود دارند و کاری انجام داده اند که حس می کنند پدرشان از بابت آن ناراحت شده است و از این رو باید استغفار کنند.
   سربلند و پیروز باشید

 34. مارال

  سلام همسرم خواب دیده من یه چشمم کور شده تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نابینایی یک چشم امده است که به این معنا میتواند باشد که به دلیلی و علتی نیمی از دین شما از بین خواهد رفت و این ممکن است به این معنا باشد که ممکن است بین شما و ایشان اختلافی پیش بیاید و این برای هیچ کدام از شما خیر نیست و باید حتما از ان پیشگیری کنید.
   حتتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 35. علیرضا صمیمی

  سلام خواب دیدم که وقتی چشمهایم را باز میکنم نمیتوانم ببینم ولی با سعی و کوشش بسیار بعد از مدتی میدیدم البته در طول خواب چند باری این اتفاق افتاد ممنون میشوم اگر تعبیرش را بدانم با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب نابینایی امده است که به این معنا می تواند باشد که شما از موضوعی فرار می کنیدو نمی خواهید نتیجه ی عملی را که انجام داده اید ببینید و این خود نشان از ان دارد که باید در جهت رفع این مشکل کاری انجام دهید واز این رواین خواب را دیده اید.
   نگرانی از بابت ان نداشته باشید و فقط سعی کنید که موضوع برای شما حل شود.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید