تعبیر خواب چشم

دیدن چشم در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن چشم در خواب چیست؟

چشم

آن چه در زندگی ما عزیز و گرامی است در خواب های ما به صورت چشم ظاهر می شود. اگر در خواب احساس کنید که دیدگان شما کم فروغ شده بهتر است مراقب مال و فرزند خویش باشید و چنان چه ببینید کور شده اید و جایی را نمی بینید خواب شما از گمراهی خبر می دهد.


ابن سیرین نوشته اگر کسی ببیند یک چشمش کور است یک نیمه از دین خود را از دست می دهد و اگر هر دو چشم او کور باشد کافر می شود.

چنان چه در خواب ببینید که به چشم خود سرمه کشیده اید کاری می کنید که در نظر مردم عزیز و محترم می شوید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب مژه

اگر کسی ببیند که یک چشم اضافی دارد و منحرف می شود، به خود بینی و غرور و انحراف اخلاقی گرفتار می گردد.

چنان چه در خواب ببینید یک چشم شما را کنده اند چیزی را که خیلی دوست می دارید از شما می گیرند.

اگر در خواب ببینید که چشم شما سیاه شده به طوری که هیچ سفیدی ندارد و به زبان دیگر همه چشم مردمک شده نشان از تکبر و خودخواهی است یا چشم شما به دنبال چیزی می رود که تحصیل آن در مصلحت شما نیست.


اگر ببینید که چشم شما سرخ شده و رگه های خونین دارد غمی برای شما می رسد و مالی از دستتان می رود.

اگر ببینید که چشم قشنگ تر از زمان بیداری را دارید با زنی انیس می شوید که خردمند و با دانش است یا صاحب فرزندانی می شوید که البته بستگی دارد به سن و سال و شرایط بیننده خواب.


اگر چشمتان در خواب بزرگتر از زمان بیداری به نظر می رسید بی بند و با و سهل انگار می شوید.

اگر ببینید یک چشم دارید ،سخن زشت می شنوید.

اگر دیدید که چندین چشم دارید فریب دنیا را می خورید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب پلک

☺ تعبیر خواب «چشم» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «چشم» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


116 دیدگاه

 1. سهیلا

  سلام
  ممنون میشم تعبیر این خواب را بفرمایید، من چندبار است که جن های جنس ماده را در خواب میبینم که با من دوست هستند، ولی در خواب همیشه نمیتونستم تو چشماشون نگاه کنم چون نور داشت چشاشون، ولی خوابهای الانم تو چشمهای اونا نگاه میکنم و نورش دیگه من رو اذیت نمیکنه.

 2. پرنیان

  سلام .خواب دیدم از داخل چشمم یه حشره ای به رنگ سفید و به اندازه سوسک بیرون میاد با دستم میگیرم و پرتش میکنم و تبدیل به قورباغه میشه
  تعبیرش چی میشه؟

 3. F.K

  سلام
  من خواب دیدم توی حمام در حال شستو شوی خودمم که دوتا چشم خیلی خیلی ترسناک از لای در دارن منو نگاه میکنن من تو خواب نتونستم بدن شخصو ببینم چون بدنش کاملا سیاه بود امید وارم کمکم کنید خیلی نگرانم
  ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب واضحا می تواند نشانی از ترس شما در ذهنتان باشد که به این صورت خواب دیده اید و باید بدانید که می تواند دارای تعبیر عینی نباشد و از این رو از بابت آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 4. Tafsira

  سلام خوابین
  من یک خوابی دیدام خیلی ترسیدام میشه تعبیرش کنید خواب دیدام دو بچه جهوان به من دارگین شدان من هم دست هایم را به چشمانیشن کردم و کور کردام او ترا خوایشن تعبیر کند

 5. Azim

  سلام ببخشید من خواب دادیم که چشم چپ ام شوارخ شده اما همه جا او میبنیم مرسی اگر جواب بیتی

 6. مونا علیزاده

  سلام من خواب دیدم کنار دو تا چشمام غده بزرگ در اومده
  یکیش که بزرگتر بود رو خیلی حرفه ای با سوزن خالی کردم و خوب شد
  دستمال روش گذاشتم و گرمای خون رو حس کردم
  تعبیر این خواب رو میفرمایید؟؟

 7. روژان

  سلام و وقت بخیر
  ممنونم از وقتی که برای تعبیر خواب میگذارید. من دیروز خواب دیدم که تگرگ شدیدی تو شهرمون (سقز) میاد جوری که حس میکردم سیل میاد و همه مون میمیریم تو خواب با خودم میگفتم زنگ بزنم خواهر و برادرم ک شهرستانای دیگه ن ازشون خدافظی کنم مدام درو باز میکردم ببینم چقد آب جمع شده . یهو تو خوابم رفتم ی جایی بیرون شهر مادرم و پدرم اونجا بودن ولی زیاد خیس نشده بودن بازم نگران بودم میگفتم برگردیم خونه حداقل اونجا خیس نمیشیم ولی فک میکردم خیلی دوره و ماشین نداشتیم برگردیم ولی اندازه ترسی که خونه داشتم اونجا نداشتم‌.

 8. راضیه

  باسلام لطفا خواب مرا تعبیر کنید
  من دو شب این خواب را دیدم در شب اول در خوابم دوستم را دیدم که مردمک چشم چپش سفید شده و گریه میکند و در شب دوم دخترم که ۵ ساله هست رو دیدم که اول هردو مردمک چشمش سفید شده اما بعد خوب شد و به حالت عادی بازگشت ولی چند دقیقه بعد مردمک چشم چپش دوباره سفید شد و خیلی گریه میکرد من دوشب پشت سرهم این خواب رو دیدم و خیلی آشفته شدم و فکرم رو خیلی درگیر کرده

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن کوری دیگران می تواند به این معنا باشد که شما دوست ندارید ایشان از شما چیزی بدانند که این خواب را دیده اید و از این رو ممکن است نشان از ان باشد که شما باید در اعمال خود تجدید نظر کنید و از این رو می تواند تذکری به شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. مریم

  سلم و وقت بخیر من چند سال پیش خواب دیدم آقایی ک باهم در ارتباط بودیم قصد ازدواج داشتیم خونه ش بودم ولی یه خونه دیگه بود زنا و دخترای زیادی اونجا جم شده بودن برای دادخواهی اولش فکر کردم با اینا در ارتباط بوده ولی بعد فهمیدم متهمش کردن ب اینکه به پسر بچه های زیادی تج*اوز کرده اون خواب برام خیلی عجیب بود البته رابطه ما زیاد طول نکشید و به طرز بدی از هم جدا شدیم ولی همین خواب رو بهار امسال در مورد شخصی که مرده و سرشناسه دیدم که لباس قهوه ای شبیه موکت ولی نازکتر تنش بود جای یه عالمه گلوله داشت و سوراخ شده بود ایشون جلوی چشم من با بچه ها این کار رو کرد هنوز هم بخاطر این خواب تو شوکم ممنون میشم تعبیر همچین خوابی رو بهم بگید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر خلاف انجه که فکر می کنید در تعبیر خواب تجاوز امده است که می تواند خیر باشد و نشان از رسیدن به خیری برای ایشان در خواب باشد و از این رو برای هردوی آن ها می تواند این تعبیر صادق باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. روژان

  با سلام و تشکر من ۳۵ سالمه و هنوز ازدواج نکردم چند وقت پیش خوابی دیدم ک خیلی نگرانم کرده ممنون میشم تعبیرش رو بهم بگین. خواب دیدم دختر عموی بابام ک خانم مهربون و خوش قلبیه یکی از لباسای دخترشو ک یه بلوز توری سفید براق و بسیار زیبایی بود بهم داد همراه با چند متر پارچه سفید که گلای روشن داشت خیلی هم بهم میومد (نگرانی من بابت این هست که دختر ایشون ی بار تو نامزدی جدا شدن و الان هم متاهل هستن و ی پسر بچه دارن ولی شوهرشون آدم لاابالی هستن و ب خانواده اهمیت نمیدن دخترشون از زندگیش راضی نیست)

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب گرفتن لباس به خیر امده است و شخصی که لباس را به شما دهد خیلی در تعبیر ان ملاک نیست و ممکن است نشان از گرفتن چیزی خوب در اینده برای شما باشد که ممکن است مربوط به ازدواج هم باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. روژان

  سلام وقت بخیر . من خواب دیدم داخل چشمام حشرات ریزی هست اول ک دیدم فکر کردم عفونت چشممه و شبیهش بود(یه مدت چشمام یه عفونت کمی داشت و میخارید) ولی بعد ک دقت کردم فهمیدم حشره هستن از خواهرم پرسیدم ک درمان میشه یا نه گفت نه همینجوری میمونه توخواب تعجب میکردم از حرفش ، تعبیرش چی میشه؟

  • تعبیر خواب

   باسلام
   در تعبیر چشم آمده است که می تواند نشان از ان باشد که کسی که برای شما عزیز است دجار مشکلی شود که خیر نیست و از این رو باید حتما صدقه ای دهید و بسیار اگاه باشید.
   سربلند وپیروز باشید

 12. بانو

  سلام
  خواب دیدم که یه بچه پسر تپلو دارم که ازم شیر میخورد و بازیگوش بود
  قبل از اینکه بهش شیر بدم محکم سینمو فشار میداد ک شیر ازش بچکه و بعد بهش شیر میدادم
  تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس برخی تعابیر خواب می تواند بسیار خیر باشد و نشان از خیری برای شما باشد که در اینده به ان دست یابید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مونیکا

  من دیدم چشمام زشت شده بودن پف کرده تقریبا مث چینیا، با اینکه متاهلم نگران بودم که طرف مقابل منو نپسنده.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب نشانی از ضعفی در اعتماد به نفس شماست و به اینکه متاهلید یا نه ارتباطی ندارد و باید بدانید که ممکن است نشان از این ضعف شما که به تازگی به وجود امده است باشد.
   سربنلدو پیروز باشید

 14. بانو

  مادربزرگم خواب دیده که پدر بزرگ مرحومم اومده و یه انگشتر بهش داده گفته برای بچه ها
  مادربزرگم گفته ک اندازه اونا نیست و پدربزرگم انگشترو میده به مادربزرگم
  وبهش میگه برای دخترا و پسرا نفری یه پتو اورده
  میخواستم تعبیرشو بدونم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر است و در وهله اول نشان دهد که ایشان در عافیت است و از ایشان به شما مسئولیتی رسد که باید ان را انجام دهید واز این رو خوابی خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 15. بانو

  سلام خسته نباشید
  دختر عموم بعد از نماز صبح خواب دیده که من چشممو داوردم بعد بر گردوندم سرجاش و به سختی چشممو چرخوندم که سرجاش برگرده و سیاهی چشمم بیاد جلو
  میخواستیم بدونم تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است در اینده نشانی از ان باشد که شما خطری را برای فرزندتان و یا کسی که عزیزترین کس شما هست به جان بخرید که خیر نیست و باید بسیار از این جهت اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. Zahra

  «سلام من درخواب دیدم که چهار چشم دارم یکی کور هست وقتی دلیلشو از پدرم پرسیدم گفت چون به خاطر تو من خیلی ناسزا میگن .»
  تعبیر خواب من چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   چشم در خواب نشان از عزیزان است و از این رو می تواند به این تعبیر باشد که ممکن است در اینده به واسطه ی شما احدی از عزیزانتان دچار مشکلی شود. باید صدقه دهید و حتما در رفتارتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. پیراسته

  خواب دیدم چشم راستم ورم کرده و خارش داره و درد عجیب و غریبی داشت و به بغل دستیم گفتم چشم من چی شده گفت خیلی ورم کرده و بعد خودم در آینه نگاه کردم ترسیدم دیدم چشم راستم کلاٌ سفید شده و اول فکر کردم کور شدم ولی چشم چپم را بستم تا ببینم با چشم راستم میبینم و دیدم که میبینم ولی کلاٌ سفید شده بود خیلی ترسیدم … بفرمایید تعبیرش چیست ؟ ضمناٌ انگار چادر مشکی بر سرم بود

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که برای شما خیر نیست و می تواند به معنای آن باشد که خدای ناکرده احدی از عزیزان شما دچار مشکل شود که از این رو باید بسیا اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 18. سلام خوب هستین
  من خواب دیدم که جلوی آینه بودم و خودمو نگاه میکردم که یهو حس کردم چشم چپم جای خودش نیست .. چطور بگم که واضح باشه .. انگار سیاهی چشمم توی سفیدی گم شده بود عین جغجغه بچه‌ها که انگار یه چیزی توشونه و باعث میشه صدا بده .. بعد من ترسیدم توی آینه باز نگاه کردم انگار اصلا چشمم شل شده بود میتونستم راحت درش بیارم .. بعد با تمام وجودم جیغ زدم یهو چشم چپم افتاد لای دندون‌هام و وقتی نرمیش رو لای دندونام حس میکردم چندش بود و باعث میشد بدتر گریه کنم بعد با همون وضعیت رفتم پیش مادرم ولی اون ریلکس چشمم رو برام جا زد

  میشه تعبیرشو بگین؟
  تاحالا ازین مدل خوابا ندیدم
  تو سایتتونم پیام میدم جواب نمیدین (

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب هایی که برای چشم آمده است نشان بر چیزی شده است که بسیار در بیداری برای بیننده ی خواب عزیز است و شل شدن ان در خواب به گفته ی شما می تواند به دو معنا باشد. یک آن که چیزی از شما دور شود که برای شما بسیار عزیز است و دیگری اینکه شما غرورتان بشکند. حتما صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. p

  سلام خوب هستین میشه این خابو تعبیرکنین
  پسر هستن، خاب دیدن که یه پسربچه داره ازکسی که دوسش داره چشای پسرش هم به رنگ ابی هست و دوتاشونو هم میبوسه
  نشانه چیه این

  • تعبیر خواب

   با سلام
   چشم در خواب ما نشان از چیزی است که بسیار عزیز است ودر اینجا هم بسیار خوب و خیر است و نشان از ان دارد که برای کسی که دوستش دارند باید مهر بیشتری نهند.
   سربلند و پیروز باشید

 20. زلیخا

  درخواب دیدم تو چشم خودم و شوهرم رنگی شده و شیطان رفته تو وجودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی نیست و بر این صورت است که شما به امری ناپسند دست خواهید زد که مورد بحث اطرافیان قرار خواهید گرفت پس بر المال و رفتارتان توجه ویژه داشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 21. کریمی

  سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه.
  خواب دیدم برادر ۲۰ ساله ام بچه ۱ ساله شده و فامیلهای نزدیک چشم هاشو تکه تکه کردن و خوردن و از چشم خودش به خودش هم دادم خورد من خودم هم خوردم. ولی نه خونی دیدم نه دردی احساس کرد نه گریه ایی. بعد به خاله خودم گفتم که مشکلی پیش نمیاد که چشمشو اینجوری کردیم.گفت بزرگ که میشده کرم میزده. واسه همین الان اشکال نداره بعد چشمشو درست میکنیم. درست میشه. خیلی ترسیدم .تعبیرشو سریع بگید بهم خیلی نگرانم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و حتما صدقه بدهید و به این صورت است که مشکلی بزرگ برای برادرتان پیش خواهد آمد که تا مدتی برادرتان را گفتار خود خواهد کرد و او را آگاه کنید از اعمالشان تا به خیر رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 22. ارام

  درود
  خوابی دیدم که خانمی قد بلند با سه تا چشم سبز رنگ چشم سوم وسط پیشانی که متعلق به کشور خارجی بوده و بدنی زخمی داشت که آثارش بروی بدن مانده بود.در اطراف من پرسه می زد ..(تمایل زیادی به بیشتر ماندن با من را داشت)..درحالیکه پسر خاله ام سرپرستی ایشان را بهعده داشت.(به این معنی ..از پسرخاله پرسیدم خانم کیه ..گفت مشکلاتی داشته و سرپرستی ایشون را بعهده گرفته.
  ممکنه تعبیری داشته باشد؟سپاسگزار می شوم که جوابی بشنوم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما میتواند بر این باشد که شما فردی هستید که برای مال دنیا ارزش قائلید و فریب دنیا را خواهید خورد که نیک نیست .
   سربلند و پیروز باشید.

 23. Mahdia

  سلام من در خواب دیدم که درآینه خود را مشاهده می کنم و وقتی سمت چپ چشمم را تکان می دهم به رنگ آبی یا سفید میشود و وقتی دوباره چشمم را تکان میدادم به رنگ سیاه حالت قبلش بر میگردد و در خواب احساس می کردم چشم چپم مشکل دارد و به خانواده ام اعطلاع میدهم اما آنها از من می ترسند و می گویند درست میشود و چشم چپم به رنگ آبی یا سفید میشود که خودم می ترسیدم واز خواب بیدار شودم و حراس داشتم خواهش میکنم تعبیر این خواب را بگید ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران نشان بر خوبی ندارد و چیزهای عزیز در خواب به معنی چشم هستند و اینکه چشمتان به رنگ دیگر درامده است میتواند بر این معنی باشد که متکبر خواهید شد و به خودتان مغرور خواهید شد که به صلاحتان نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

 24. مهناز

  سلام وقت بخیر
  خواب دیدم یه حشره ای جلو چشم راستم هی پروازکرد من با دستم میزدم بره نمیرفت. خورد به چشمم مالونمدم انگار رفت توچشمم حشره چند تکه شده بود میاوردمش بیرون. بعدچندلحظه از گوشه چشمم ازطرف بینی دیدم یه چیزی میاد بیرون تکه های حشره رو دادبیرون بعد خودش اومد بیرون اون یه جوجه ی خیلی کوچیک بود اومد بیرون

  لطفا خیلی زود جواب بدین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این صورت می تواند باشد که چشم در خواب نشان از آنچه است که برای ما عزیز است و این خود در این خواب برای شما ممکن است به این صورت باشد که در اینده ای نه چندان دور شما را برای آنچه که عزیز است مزاحمی پیش خواهد آمد که سبب میشود شما در مقابل آن بایستید و این ایستادن در مقابل این موضوع سبب خواهد شد که پس از مدتی نتیجه ای بسیار خیر بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 25. reza

  با سلام من در خواب دیدم که یک یا کریم در دستانم داشتم و بالهاشو باز میکردم و نگاه میکردم و روی دو بال یاکریم دو تا چشم نقاشی شده بود و نوشته هایی هم روی بال بود اما بخاطر نمیارم ب چ زبانی فقط چشمها و نوشته ها ب رنگ مسی بود میخام بدونم تعبیرش چی هستش ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بدین صورت است که شما آرزو های بر دل دارید و خواهان رسیدن به مراد دلتان هستید و از این رو خواسته ای شما بسیار نیک است و این خواب این را نشان می‌دهد که به واسطه برآورده شدن حاجتتان و دید جدیدی به اطرافتان پیدا خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 26. فهیمه

  سلام،مرسی بابت سایتتون و کمکتون
  من خواب دیدم ک از خواب بیدار شدم و هر کاری میکردم نمیتونستم چشم راستمو باز کنم،با دستمم هر کاری کردم موفق نشدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که ممکن است در اینده ی نه چندان دور سخن زشتی بشنوید که برای شما خیر نیست و این نشان از ان دارد که خودتان باید رفت و امد خود را با کسانی که ممکن است برای شما خیر نداشته باشند کنترل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 27. آریانا

  سلام
  من خواب دیدم چشم دیگه در قسمتی از بدنم هست و در خواب از مادرم پرسیدم گفت روحیه ک از طرف خدا برای نظاره ب زندگی ما اومده بعد اون چشم در انسان های دیگه اون هارو به همون روح مبدل کرد حتی اسم یکی از اون ها و قیافه چنتاشونو یادمه همچنین عکسی از حضرت جبریل و حضرت عزرائیل رو در خواب بهم نشون دادن میشه بگید اصلا تعبیر داره یانه؟
  چون به نظر خواب اشفته نمیاد
  ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب امده است ککه اگر در خواب ببینید که شما بیش از دو چشم دارید به این معنا خواهد بود که فریب دنیا را خواهید خورد و این خود به معنای ان است که در اینده ی نه چندان دور عملی انجام خواهید داد که برای شما خیر نیست و کاری در جهت اعمال دنیوی است.
   اینکه در خواب هم این موضوع سبب ان شده است که بر دیگران کنترل داشته باشید باز هم در امتداد بالاست.
   درقسمت پایانی خواب شما هم اینکه ان عکس ها را دیده اید به این معنا میتواند باشد که شما در جهت ان نیستید و این خود همان قسمت اول خواب است که خدمت شما عرض شد.
   سربللند و پیروز باشید

 28. مریم

  با سلام مادرم چند سال است رحمت خدا رفته در این شرایط کورونایی هر روز سعی می کردم دو رکعت نماز صبح اا برایش بخوانم امروز نخواندم بعد از نماز خوابیدم در خواب نگران در حال وضو گرفتن بودم دعای عظم البلا پخش می شد و می خواندم عکسی از مادرم را در حال وضو دیدم که چشمانش با روسری کاملا پوشیده شده بود مثل عکس سه در چهار با حجاب تعبیر چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که خیراتی که به مادرتان رسانده اید بر او آشکار است و اینکه ایشان همیشه به خیرات شما چشم دارند و انتظار خواهند کشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 29. میترا

  سلام
  خسته نباشید
  لطفا اگه میشه خواب منو تعبیر کنید
  یه خواب خیلی عجیبی دیدم
  خواب دیدم یه آدمی که نمیدونم کیه از چشام تعریف میکنه یعنی نمیدونم تعریفه یا نه
  میگه چشات خیلی شبیه چشای *حسن بن علی* هست
  لطفا اگه میشه تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است ودر تعبیر خواب چشم امده است که دیدن ان نوع خواب به این معنا میتواند باشد که شما از مشکلی رهایی خواهید یافت و بدانید که ان رهایی به واسطه ی توسل به معصومین است.
   انشالله که برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 30. نانا

  با عرض سلام خواب دیدم یکی از چشمهای برادرم کور شده …برادرم و همسرش متاسفانه باخانواده پدری مشکل داره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی نیست برای برادرتان و به گفته ابن سیرین یک نیمه از دین خود را از دست می دهد .برای دفع بلا صدقه بدهید .
   سربلند و پیروز باشید .

 31. ملیحه

  سلام آقای,صداقت,وقت بخیر
  خواب دیدم. در جمعی بودم شماره دو تا چشمهایم بالا رفته ۵ شده یعنی ضعیفتر وترسیده بودم اما باز هم میدیم و تعجب میکردم که با این شماره چشم چرا هنوز خیلی ضعیف نمی بینم تعبیرش چی است?
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که به این معنا خواهد بود که شما در اینده ی نه چندان درو مالی را از دست خواهید داد ولی بدانید که آن قدر نیست که شما را خدای ناکرده زمین گیر کند واین خود ممکن است شکستی برای آغار پیروزی بزرگتر شما باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 32. فرزانه

  سلام خسته نباشید، من خواب دیدم که یکی از چشمهایم عفونت کرده و نمی توانم بازش کنم اما وقتی یه سختی اونو باز کردم داخلش دو تا مردمک بود و من خیلی واضح تصاویر رو میدیدم . ممنون میشم راهنمایی بکنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از این دارد که شما از طرف اطرافیانتان ناراحتی خواهید دید که باعث میشود که به وسیله ان مشکل یا کدورت شما به چیزهای دیگر و مهم تری اگاهی پیدا کنید و شما به مسائل مهم تری پی خواهید برد و این امر برای شما خیلی مهم خواهد بود و اینکه شما نسبت به اطرافتان هوشیار تر خواهید شد .
   سربلند و پیروز باشید .

 33. سمیرا

  سلام صبح خواب دیدم دست چپم و با چاقو برش خورد از اون ب جای اینکه خون بیاد ی چشم روشن باز از جای بریرگی زیر پوستم نگاهم میکرد و من سعی میکردم زخم ببندم ک نگاه نکنه ترسیده بودم خیلی عجیب بود ممنون میشم راهنمایی کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دست در خوابهای ما تعبیری به شکل وسیله ای برای ادامه ی زندکی دارد و در اینجا باید عرض کنم که چاقو هم در خواب به معنای صداقت است ودر اینجا می شود خواب را به این گونه تعبیر کرد که شما در مسیری که برای اینده ی خود دارید باید در موقعیتی صداقت پیشه کنید تا پس از ان به نگاهی کامل برای شناخت اطرافیانتان برسید و این خود دلیلی است بر خیر بودن این خواب.
   سربلند و پیروز باشید

 34. بلورقنبری

  سلام من خواب دیدم ازچشمانم نوه ی 9 ماهه ام سنگ بیرون میریزدتعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب چشم امده است که چش ان چیز است که برای ما بسیار عزیز است و اینکه از ان سنگ بیرون امده است ممکن است اشاره ای به عدم محبت باشد که در اینجا احتمالا همین موضوع صادق است که ممکن است در اینده ی نزدیک ایشان به شما بی محبتی بکنند ولی باز هم برای شما عزییزز خواهد بود و این رفتار شما خود دلیلی بر ان است که جوانی و جهالت ایشان در اینده نتواند باعث اصرار بر کار اشتباهشان بشود.
   سربلند و پیروز باشید

 35. شاه رضایی

  سلام خواب دیدم حشره بزرگی داخل چشم راستم رفته و بیرون اوردمش فقط نصف شده بود نصف داخل چشم مونده بود نصف اومد بیرون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر حشره در خوابب به معنای گرفتاری است و تعبیر چشم نیز به معنای انچه و یا ان کس است که برای شما عزیز است و باید بدانید که احتمالا برای شما و یا یکی از عزیزانتان و یا چیزی که برایتان عزیز است مشکلی ایجاد میشود و شما میتوانید بیشتر آن مشکل را حل و فصل کنید اما بخشی از آن باقی خواهد ماند که قطعا به مانند چشم که چیزی داخل ان رود بعد از مدتی خود سعی در تصفیه ان دارد ان شخص عزیز باقی مشکل را حل خواهد کرد اما باید بدانید که کمک شما ضروری است.
   سربلند و پیروز باشید

 36. فرشاد

  سلام
  پدرم خواب دیده که من نابینا شدم تعبیر این خواب چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در مطلب به آن اشاره شده است چشم،نشانه از چیزهایی است که برای فرد خواب بیننده عزیز هستند.
   پس اینکه پدرتان این خواب را دیده است به این معنی است که راجع به شما دچار نگرانی است و در خود حس میکند که چیز عزیزی از شما از دست خواهد رفت.
   پس با پدرتان مدارا کنید و به کمک هم آنچه را که دلیل این ناراحتیست برطرف نمایید.
   سربلند و پیروز باشید

 37. محمد

  سلام .
  خواب من قسمت های خیلی زیادی داشت ، و بسیار عجیب .
  از زنی ک لباس های پورنو ها را پوشیده بود دیدم ،
  تمساح هایی ک در استخر دیدم ک میخاستند من را بگیرند و
  اصلی ترین قسمت آن ک آخرینش هست :
  یک موجود سیاه ، مانند گرگ ولی یک چشم که چشمان بسیار بزرگ بود ، و فکر کنم چشمش آبی بود ، دقیق نمیدانم چه رنگی بود ولی مطمئنم سیاه نبود چشمش ، یا آبی کم رنگ بود یا سفید .

  کلا خواب های من به گونه ای فانتزی هستند ؛ مثلا رنگ آسمان ، حوض ها ( در قسمت خواب تمساح ک اذیتشان میکردم و نزدیک بود من را بگیرند ولی فرار کردم ) و … کلا رنگ سبز بود و خیلی قشنگ بود . یا مثلا در خواب های دیگرم کوه ها آبی کم رنگ بودند . اینها رنگ هایی هستند که من علاقه بهشان دارم .
  … اما خوابی ک نگرانم کرد این بود :
  تازگی ها سریال گیم آف ترونز میبینم . جان اسنو و بازیگران دیگر . خلاصه خواب دیدم در یک خانه که حیاط بسیار بزرگی دارد ، اتفاقاتی رخ میدهد . نمیدانم این خانه مال کیست اما چون در روستا بود بنظرم برای خاله ی مادری ام بود . برف بسیار زیادی باریده بود و هوا هم سرد . ماجرای اصلی را توضیح میدهم :
  به یاد داشتم که جان اسنو و یک نفر دیگر ، شاید زنش ، در حادثه ای می میرند و دو کوتوله در حال بریدن چوب هایی ک وظیفه شان است ، هستند . این خانه ک میگویم نمیدانم مدرسه بود برای تربیت این ها یا خانه ی خاله ام بود . بعد از مردن آنها کلا فضای آنجا بهم میریزد و همه غمگین میشوند ،
  اما در لحظه ای میبینم که بعد از رفتن آنها که چوب ها را میبرند ، البته به روش غلط ، دارم چوب ها را میبرم ، آنقدر چوب ها راحت بریده میشوند ، با شمشیر جنگی ، که تعجب کردم شاید روشم غلط است !!! ( آنها نیز با شمشیر میبریدند ، البته به چوب ها ضربه میزنند و کم کاری میکنند )
  کتم را در آورده بودم و با زیر پوش در آن هوای سرد حیاط که پر از برف بود ، در حال بریدن بودم .
  خواستم بروم داخل خانه ، یا همان مدرسه ، دقیق نمیدانم ، بهرحال خواستم بروم ، داشتم فکر میکردم در این هوای سرد ، در این روستا ، در این حیاط بزرگ اگر گرگی بیاید و به من حمله کند باید چکار کنم ؟
  ترسیدم و رویم را برگردانم تا ببینم پشتم چیزی هست ؟
  دیدم پشت درخت یک موجود بزرگ ، پشمالو ، سیاه ، دقیقا شبیه گرگ و یکم از گرگ های خاکستری ک بسیار بزرگ اند ، بزرگ تر بود ، اما یک چشم ، با چشم های تقریبا آبی کم رنگ و سفید ولی خیلی بزرگ ، وجود دارد .
  سریع گوشی ، کیف پول و … ، چیز های مهم را برداشتم . به محض اینک بلند شدم و خواستم قدم بردارم ، نگاهمان به هم دوخته شد ، سریع فلنگ را بستم و دیدم او هم دنبالم آمد . با همان زیر پوش بیرون رفتم و هوا سرد بود ، یک دفگی پسر خاله ام را دیدم ( پسر خاله ی خاله ی مادری دیگرم ‌) ، بهش گفتم بیاید و این ماجرا را ببیند که یک موجود عجیب دنبال من کرده ( به من یک نیشخند زد و ) ؛
  دیدم در آسمان در حال پرواز هست ، سریع به پسر خاله ام نشون دادم ، ولی خانه ها قد بلندی داشتند و آن موجود در آسمان بود و با همان یک چشم ترسناکش به من خیره شده بود ، نشانش دادم، اما تا سر بالا کرد ، نه من نه او چیزی دیدیم ، داشت میرفت و دیگر ندیدیمش . گفتم خانه ها بلند است ، چون دیگر نتوانستیم ببینمیش . و دیگر سراغش نگرفتیم .
  این خوابم بود ، موجود یک چشم !!!!

 38. آنا

  سلام من رنگ چشمهام قهوه ایه. خواب دیدم ک یه چیزی افتاده رو دماغم وقتی برش میدارم میبینم تا یه لتز سبز رنگه تو اینه نگاه کردم دیدم چشم راستم لنز سبز توشه چشم چپ رنگ قهوه ایه و من هی ب مادر و نواهرام میگفتم یکی بیاد این لنز رو بزاره تو چشمم. تعبیرش چی هست. اطفا اگ میشه زود جوابم بدید خیلی ذهنم درگیرشه.ترس دارم میترسم.

 39. بتول

  سلام وقت به خیر
  خواب دیدم : یکی از دوستان که قصد ازدواج دارد در خواب به اتفاق خانمی با چادر مشکی و خیلی بزرگتر از این اقا با غرور میخواهد ادامه تحصیل بدهد و تک شود. و مرتب چادرش را باز و بسته میکند. و منم روی زمین کنارش نشسته بودم . و صحبت میکرد. تا اینکه روی خودشو گرفت و با یک چشم سیاه منم نگاه کرد.در حالی که اقا ایستاده بود.

  ممنون میشم تعبیرش کنید.

 40. Tabasum

  سلام تغییر خوابم را میخاستم بپرسم چی است شوهرم را چشم راست اش را سفید دیدم چشم چپ اش را سیاه لطفن برم پاسخ گو باشین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما این است که اگر در خواب ببينيد که چشم شما سياه شده به طوري که هيچ سفيدي ندارد و به زبان ديگر همه چشم مردمک شده نشان از تکبر و خودخواهي است يا چشم شما به دنبال چيزي مي رود که تحصيل آن در مصلحت شما نيست.
   سربلند و پیروز باشید .

 41. مینا

  سلام خواب دیدم تو اشپزخانه مادرم بودم که دیدم برادرم صورتش رو داخل سینگ اشپزخانه شست وبعد که صورتش رو برگردوندو صورتش خیس بود چشماش کوچیک شد در واقعیت برادرم چشمای درشتی داره وبعد شروع کرد به سرفه کردن

 42. مليكا ق پو

  دوچشم كسيكه داشت خفه ام مي كرد تا وارد خونم بشه در اوردم تا گردن و ول كرد وتو اين فاصله درب منزلم دختر م بسته كرد وارد منزل نشود

 43. نگین آزادی

  سلام…من خواب دیدم من ب شدت عصبیم و کسایی ک دوروورم هستن همه فقط یک چشم دارند رو پیشونیشون

 44. پوریا

  سلام .من زنی سه چشم در خواب را دیدم که جلوش به زانو در اومدم وه گریه کردم گفتم آفاقه ی زندگی رو میخوام زندگی بد کاری بام کرده ازت میخوام منو از این سختی در بیاری دلش به رحم اومد پر طاوسی اورد پنج یا شیش تا ضرب کشید رو پشتمو گفت روزگار نامرد بد در حقت کرده ولی از این به بعد خوب میشی طلسمتو شکستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خوواب شما نشان بر این دارد که شما در زندگی سختی کشیده اید و احتیاج به یک التیام داشته اید و ناخوداگاهتان اول از همه یک التیام برای دردهایتان شبیح سازی کرده است و اینکه باید خدمت شما عرض کنم که خواب شما نماد خیر برای شما دارد واز اینده خوب و خوش اقبالی برای شما خبر میدهد که خیر است بر شما
   سربلند و پیروز باشید .

 45. علی

  سلام و عرض خسته نباشید
  خواب دیدم معشوقه ای زیبا دارم که از ته قلبم دوستش دارم که هر دو چشمش بینا بود اما یکی سبز رنگ و دیگری قهوه ای بود و در اثر شوخی با چمدان پر و سنگین به سر ایشان زدم و معشوقه ام مرد اما با لبخند و چشمانی باز و من خیلی گریه کردم

 46. HRK

  بر اثر اتفاقی به کما رفتم چندین روز و چیزهایی رو دیدم و درک کردم که زندیگیم رو تغییر داده و آشفته کرده . پونزده سال گذشته اما ……….. دیدم که از آسمان به سمت پایین میامدم و زنی در لباس عروس همراهم بود که خودم بودم ، از خودم بود ، برای خودم بود ، خودم بودم اما دیدم که من نیستم، عضوی از بدن من کم شده بود و اون متضاد من شده بود ، در اصل لباسی نبود پوشش ما از فکر ما ساخته میشد، نبود اما دیده میشد، احساس شرم داشتم و گیجی، دو احساس متضاد رو داشتم ، دو تا از خودم شده بودم در دو تضاد جنسیتی، صدای شادی و جشن به گوش میرسید ، غیر از رنگهای درخشان ما که تغییر میکرد همه جا سیاه بود ، سیاه . قسمتی از چیزی بود دیدم ، مفهومی داره ؟؟؟

 47. Jamal parsii

  سلام من خاب دیدم که میرم جلوی آینه میبینم چشم چپم کامل سفید شده و چشم راستم سفید شده ولی کمی از مردمک چشم راستم سفید نبود
  چه تعبیری دارد؟

 48. amir

  سلام لطفا تعبیر خواب منم بگید بالا چیزی در موردش پیدا نکردم (من تو خواب جلوی یک آینه وایستاده بودم که وقتی به چشمانم نگاه کردم دیدم عسلی شده بعد که رفتم جلوتر دیدم تو چشمم متنی بنام قرآن کریم بود بعد که از خواب پاشدم ) لطفا خواب منم تعبیر کنید

 49. Mohasses

  معنی خوابی که مادر برای فرزند کم سن و سالش ببیند و داخل چشمان فرزند کاملا سفید باشد و وسط هر دو چشمش یک کلمه به رنگ قرمز نوشته شده باشد.

 50. افسانه حسینی

  سلام. دارم از شوهرم جدا میشم .خواب دیدم داخل چشمم روی مردمک چشمم یک تیکه چرک سفید هست که تو چشمم درشتی میکرد. با انگشت درش آوردم.تعبیرش چیه

  • تصلی

   منم خواب دیدم خودمو تو آینه میبینم که چشمام تقریبا سفید شده

 51. نشمیل

  تعبییر دیدن عفونت چشم چپ در ایینه چیست؟؟

 52. پریسا

  من خواب دیدم که با فردی خیلی نزدیکم.وقتی ک خواست بهم نزدیک تر بشه گفتش که وقتشه چشمای شیطانیمو روشن کنم و یهو چشماش کاملا سفید شد و همونطوری داشت بهم نزدیک میشد.آیا این تعبیری داره؟

 53. مونا

  سلام خسته نباشید .خواب دیدم از حلقم بار اول خلط بیرون اومد برای بار دوم خلط ویه مردمک چشم سفید ومژه جنین در اومد میخواستم ببینم تعبیرش چی میشه

 54. zohre

  ههههه. واقعاً دنبال تعبیر همچین خواب مهمی هستید! !

  • تصلی

   منم خواب دیدم خودمو تو آینه میبینم که چشمام تقریبا سفید شده

 55. Maryam

  سلام.خسته نباشید.دم صبح خواب دیدم یکی از دوستام می خواد چشمام عمل زیبایی کنه که قشنگتر بشه چشمام تعبیرش و می شه به من بگید

 56. فتح اللهی

  سلام ببخشید من خواب دیدم که چشم کسی رو یاعث شودم نابینا بشه بعد هی میگم حلالم کنه اون هم قبول نمیکنه

 57. آیدا

  سلام. دارم از نامزدم جدا میشم ، خواب دیدم پشتم بهش بود، برگشتم و نگاهش کردم، چشماش انقدر شیرین و زیبا بود که از ته دل عاشقش شده بودم، بهش میگفتم چشمات… چشمات چرا تغییر کرد، وقتی که بیدار شدم هنوز اون حس دوست داشتن توو وجودم بود. از چشماش مهربونی و عشق میبارید. تعبیری داره خوابم؟

 58. Dokhtar Aftab

  خواب ديدم كه يك موجود عجيب و شبيع به انسان جلومه و وقتي چشم هام رو نگاه كردم همه ي چشم هام زرد شده بود سيفيدش اما جوري جوري نبود كه خيلي زرد باشه ولي مردمكش عش:)سلي شد ازش اون موجود پرسيدم چرا گفت هر كي منو ببينيه اين جوري ميشه

 59. مسعود

  با سلام زنی سیاهی بود با چشمانی قرمز حتی لباس تنشم سیاه بودو در عین سیاهی بسیار زییا و خواب مانند باز بخش طی میشد تا اینکه ب خود اجازه دادم و اورا لمس کردم ب نزدیکیه یک پنجره مرا برد در اغوشم جا گرفت مرا بوسید و گفت بپر پایین تا شنیدم ازش دور شدم مادرم رو صدا زدم و گفت چی میگی تو بعد شروع کردم ب گفتن بسم الله الرحمن الرحیم و وقتی ک از خواب پریدم هنوز در خواب بودم دوباره از خواب پریدم باز هم رویا بود بار سوم ک از خواب پریرم در همون حالتی ک توی خواب اورا بغل کرده بودم بودم و هنوز لبانم ب سوت ضعیف میگفتن بسم الله الرحمن الرحیم بی اختیار من تکان میخوردن.

 60. لیا

  سلام
  خوابب دیدم سرم رو گذاشتم رو پامامانم
  مامانم یه محلول پودری آبی رنگ ریخته تو چشمم
  خودم میدونستم به هرچی بخوره از بینش میبره
  ولی اجازه دادم بریزه
  بعد سریع شستمش

  مامانم ناراحت شده بود که ریخته توی چشمم
  همه اش میگفتم مامان اشکالی نداره
  بعد چشمم رو تخلیه کردن
  انگار دوختش مامانم
  بعد خواهر و برادرم که اومدن تو خونه با افتخار بهشون میگفتم چشممو تخلیه کردن
  اونا بهم توجه نکردن
  رفتم تو آینه ببینم چه شکلی شدم
  دیدم چشمم ظاهرش سالمه فقط از اون محلوله یه کوچولو مونده بود

  مامانم گفت چیزیش نیست تو شستیش
  چشممو باز کردم دیدم هنوز دید دارم
  اینجوری برام تعبیر کنید لطفا

 61. Banoo

  سلام و خسته نباشین من خواب دیدم تو حوزه ام و یکیو دیدم ک چشاش آبیه و ظاهرا خیلی صمیمی بودیم بهش گفتم سلام چش خوشکله.
  معنیش چی میتونه باشه.!؟

 62. رویا

  با سلام
  خواب دیدم خدا بهم یه پسره خوشگل داده با چشمهای فوق العاده سیاه و زیبا
  داشتم بهش شیر میدادم یهو دیدم چشم راست بچم سفیده حتی مژه های اون چشمش سفید بود حتی انگار وسط چشمش قرنیه چشمش سوراخ بود جیغ زدم و از خواب پریدم
  خیلی ترسیدم چون اقدام به بارداذی کردم
  میشه جوابم رو بدین

 63. کوثر

  سلام .خواب دیدم چشم راستم تار میبینه واضح نمیتونستم ببینم؟

 64. کوثر

  سلام .خواب دبدم چشم راستم تار میبینه همه چی رو واضح با چشم راستم نمیدیدم؟

 65. shahla

  سلام من توخواب خواستگارمودیدم ک تو ی مجلس عروسی بود و درحال غذاخوردن بود بعد گفتن ک خواستگاره من اون نیس و ی شخص دیگه رو دیدم باموهای بور و چشمی بین سبز و آبی….تعبیرش چی میشه؟!

 66. فاطمه

  خواب دیدم که چشمانم به رنگ آبی است و در صورتی که رنگ اصلیه چشمانم قهوه ای است تعبیرش چیست؟

 67. پری

  خواب دیدم به عینه نیگامیکردم بعددیدم چشم راستم مردمکم بزرگترشد وسفیدی چشمم هم سیاه شد ترسیده بودم کل چشمم سیاه شد

 68. رضا

  خواب دیدم چشمم عفونت کرده باز نمیشود بعد با کمک یه مرد اشنایی چشمامو باز کردم وبا اب زلال شستم وخوب شده

 69. zibandeh

  تعبیر خواب بچه ام را میدزدند میبرند از دست دزد می افتد و مرغان چشم او را در میآورند

  • zibandeh

   لطفا اورژانسی تعبیر خوابم را پاسخ دهید خیلی برایم حیاطیست

 70. مجتبی

  سلام
  من در خواب دیدم یه چشم هم روی پیشانیم دارم .

 71. فاطمه

  سلام.خسته نباشین
  من خواب دیدم که از یک چشمم مایعی سفید رنگ و کمی پهن به صورت نوار سفید رنگیا چشمم خارج میشود و کسی در خواب بمن گفت ک چشمت عفونت کرده است و هرچه این سفیدی هارا بر میداشتم دوباره می امد….

 72. AAB1125

  من خوب دیدم دارم چشم ی زن در میارم معنی نداره؟

 73. امیر

  اگر در خواب ببینیم که صاحب فرزند دوقلوی تک چشم شده ایم تعبیر ان چیست

 74. کاوس

  اگر کسی در خوا ببیند که یک دختر روی یک چشم دو تا پلک روی هم دارد و وقتی یکی را ببندد آن یکی باز شود

 75. مائده

  اگه کسی خواب سه تا خرگوش رو ببینه که چشماشون کاملا سیاه باشه یعنی چشمش سفیدی نداشته باشه تعبیرش چیه؟ والبته حالت چشم خرگوشا شکل قطره ای داشته باشه

 76. مهسا

  اگه توخواب ببینه ک ی سوراخ باریک وعمیق بدون درد و خونریزی توپیشانی صورتش بوجود اومده و ی چشم داخل اون سوراخه تعبیرش چیه؟

  • میثم

   اگر چشم شما به شکل کامل تشکیل بشه و در واقع شما سه چشم بشید شما صاحب همسر یا فرزند یا نال دنیا میشوید. اگه چشم کامل نباشه و منحرف و غیرطبیعی باشه دچار غرور. انحراف و فساد اخلاقی میشوید.

  • نيلوفر

   سلام
   من ٢بار خواب مادرم را ديدم كه چشماش تا به تا شده
   البته اينم بگم مادر من يكماه كه فوت كرده با اينكه تو خوابم خوشحال ميبينمش اما دو چشماش تا به تا شده لطفا تعبيرش بگين ممنونم

 77. پریسا

  اگر ببیند هد دو چشمش دچار آب مروارید شده و مادرش که سالهاست فوت کرده او را برای عمل بیمارستان میبرد تعبیرش یست

 78. زهرا

  اگر کسی ببیند که از چشمش سوسک بیرون امده است چه تعبیری دارد؟

 79. زهرا

  اگه خواب ببینیم که دوتاچشم که مردمک ندارن همه جادنبال ادم هستن چی؟

نظر خود را بیان کنید