تعبیر خواب عقیق

دیدن عقیق در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن عقیق در خواب چیست؟

عقیق از سنگ های عبادی است. در اسلام عقیق را منهای سنگ های جوهری تایید کرده اند و همراه داشتن آن را نیکو دانسته اند به همین علت و با توجه به برداشتی که نسبت به عقیق داریم دیدن این سنگ در خواب بد نیست.

چنانچه در خواب ببینید عقیقی دارد که روی آن آیه ای از قرآن یا دعایی نوشته شده است برای بیننده چنین خوابی خیر و خوشی پیش می آید و کارش گشاده و روزیش فراخ می گردد.

اگر در خواب ببینید انگشتری از عقیق دارید که قبلا آن را نداشته اید موردی پیش می آید که خوشحال می شوید. اگر این انگشتری را در خواب کسی به شما بدهد خدمتی از جانب او در جهت شما انجام می گیرد که سود بخش است.

اگر در خواب شما به کسی انگشتری عقیق بدهید خدمتی برای او انجام می دهید.

اگر عقیق و نگین خالی بدهید راهنمایی مفیدی می کنید. اگر ببینید عقیقی داشته اید که گم شده مالی را از دست می دهید یا فرصتی خوب و مناسب از شما فوت می شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب یاقوت | تعبیر خواب فیروزه

☺ تعبیر خواب «عقیق» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «عقیق» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


32 دیدگاه

 1. آرزو

  چندین بارم هست که خواب میبینم تو جاهای شلوغ چیزای قیمتی اما شکسته مثلا دستبند پاره شده اما پر از نگین زرد و قرمز و آبی یا گوشواره ای ک زیر پا له شده رو پیدا میکنم و قایمکی برشون میدارم ولی انگار هیچکس منو نمیبینه و دنبال اون نمیگرده و خیلی از داشتنشون خوشحال میشم ، در صورتی که اخلاقا اصلا همچین ادمی نیستم ولی توی خواب انگار یجور دیگه بودم

 2. آرزو

  درود فراوان ـ
  من خواب دیدم یجای معنوی اما تاریک ایستادم و خاله بزرگمم اونجاست و من همش عجله دارم ک از اونجا برم ولی خالم میگه یچیزی بردار از اینجا بعد برو منم هی دست میبرم تو تاریکی وسط یه مشت آتواشغال همش سنگ باباقوری برمیدارم و سنگایی بودن ک قبلا داشتم و دارمم هنوز ، با خودم میگم ا اینا اینجا چکار میکنن و دوباره و دوباره ک دست میبرم تو تاریکی همش سنگای باباقوری میاد تو دستم

 3. مری

  خواب دیدم مربی باشگاهم بخاطر روز مادر بهم یه آویز گردنی عقیق قرمز داد و من گفتم بهشون فکر کردم طلاست اونم گفت طلاست لطفا معنی

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب گرفتن طلا برای زنان به خیر امده است و در تعبیر خواب عقیق هم می تواند نشان از ان باشد که شما در ازای خدمتی که برای ایشان خواهید کرد چیزی بسیار خیر به دست خواهد اورد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. احمد

  احمد
  خواب دیدم دستبند از عقیق قرمز داشتم یهوی کل بند عقیق من ترکید ولی خودی دانه یا همون قلب قرمز عقیق سالم ماندن

 5. مهسا

  سلام در خواب دیدم یکی از آشناهام انگشتر عقیق زیبایی داره و وقتی در مورد انگشتر پرسیدم تعداد زیادی سنگ عقیق بهم نشون داد و گفت یکی رو انتخاب کنم ببرم بدم برام انگشتر درست کنند. عقیق ها رنگ های متفاوتی داشتند ولی من عقیق روشنی که تقریبا سفید یا شاید شفاف بود رو انتخاب کردم. اگر تعبیر خاصی داره ممنون میشم بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است برای شما به این معنا باشد که در اینده موردی برای شما پیش خواهد آمد که سبب خوشحالی شما شود و از این رو خوابی بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. علیرضا

  سلام خسته نباشید من خواب دیدم توی ی اطاقی رفتم تو ی جایی یی مرد. جادوگر بود خیلی مهربون و آدم خوبی بود داشت روح اظهار می‌کرد تو اطاقش طلا نقره آتار قدیمی خیلی چیزا بود بعد بهم ی انگشتر قرمز خیلی بزرگ و زیبا ک اصن تو عمرم همچین انگشتری ندیده بود با ی نگین زرد و ییدونه نگین بود رنگ سفید مششکی داشت بهم داد تعبیرش مرسی ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   درتعبیر خواب جادوگر امده است که اگر به خیر در خواب باشد پس نشان از خوبی است و عقیق و سنگ قیمتی هم در خواب نشانه ای از اینده ای روشن امده است و از این رو خوابی بسیار خیر برای شما می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. Mahla

  سلام. چند روز دیگه تولد بهترین دوستمه، براش یه آویز با سنگ عقیق که فروشنده گفته بود عقیق خراسانه خریدم. خواب دیدم سنگش نصف شده خیلی ناراحت شدم و دنبال جایی می‌گشتم که درستش کنه. خودم رو توی حرم امام رضا دیدم ولی وقتی میخواستم دنبال جایی واسه تعمیر آویز پیدا کنم از مردهای اطراف می ترسیدم. یه مغازه‌ی فروش سنگ‌های نیمه‌قیمتی پیدا کردم که فروشنده‌اش دو دختر بودن یکیشون همکلاسیم بود بهم گفت درست نمیشه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیری ندارد و همزمان دو ترس شما را نشان داده است که یکی از دست دادن هدیه ای است که تهیه کرده اید و دیگری ترس از مردان در خواب شما.
   سربلند و پیروز باشید

 8. آرش

  سلام و عرض ادب
  خواب دیدم از برادرم یه ساعت مچی و یک انگشتر عقیق خاص هدیه گرفتم
  البته برادرم ایران نیست
  انگشتر ، عقیقش بشکل مخروط بزرگ و برجسته بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما نشان بر خیر و نیکی دارد و به معنی آن است که از طرف برادرتان به شما خیری خواهد رسید و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. رقیه نعمتی

  باسلام خواب دیدم پدر شوهرم روبه روی من نشسته ان و از میون جعبه ای تمیمه ای از طلا با نگین درشت عقیق روی انگشتر و دستبد پیدا کردم گفتم مال کی هست ایشون گفتن ماله توست یادت نیس اون عید برات کادو اوردیم و دستم کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خیری است که از طرف خانواده همسرتان به شما خواهد رسید که نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. F

  سلام من خواب دیدم انگشتر شخصی که میشناسم گم شده بود و من بین تعداد زیادی از انگشتر ، دو انگشتر عقیق اون فرد رو پیدا کردم و دستشون کردند تعبیرش چیه ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما بر این نشان از اگر آن افراد مجرد هستن به زودی ازدواج خواهند کرد و نشان بر خیر دارد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. سید محمدرصا

  خواب دیدم بعد از یه مشاجره کوتاه دو نفری که باهاشون بحثم شده بود رو گرفتم در آعوش و عذر خواهی کردم ازشون و رفتیم به سمت بالا که اب جاری بود اب جوب بود تشنه بودیم صورت دونفر رو شستم و ابی که از زیر یه در بیرون جیومد رو بخاطر تشنه بودن داشتیم میخوردیم یهو دیدم سر یه مار از زیر در بیرون امد سریع خودمو کشیدم کنار مار حمله کرد و از پشت لباس اون یکی از پسرا رو گرفت منم با کمی تامل گردن مار رو گرفتم و جداشون کردم و بردمیش دم در یه خونه مادرم امد برادرام امدن گفتم این مار بزرگ رو ببنید و… مار رو نکشتم ولی قصد رها کردنش داشتم توی یجای خلوت و همینطور گرفته بودمش جوری که نفس کشیدن برای مار سخت بود تعبیر ایم خواب چی هست مار رنگ سیاه داشت خیای سیاه رنگ جایی که بودیم سر سبز بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شمانشان بر دوستی دارد و احتما در این دوستی دشمنی وجود دارد که به ان دوستتان اسیب خواهند رسان و یا نیتش را دارد که شما او را نجات خواهید داد از دست دشمن و اینکه در حد مرگ ان دشمن را شکست خواهید داد. صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. سید محمدرصا

  سلام خواب دیدم انشگتر عقیق قرمز که خیلی وقته توی دستمه
  نگینش از رکابش جدا شده ولی هنوز کامل از حاش کنده نشده بود و من اونو جدا کردم که دوباره بزارمش سر جاش ولی هرکاری کردم نشد به طلبه ای هم گقتم گفت این انگشتر رو من قبولش ندارم بخاطر نقش پشتش که مثل صلیب بود
  ولی علاقه داشتم باز سازیش کنم که از خواب یدار شدم
  نکته نگین و رکاب انگشتر رو داشتم و گذاشتمش توی جیبم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوب بودن ندارد و میتواند اینگونه تعبیر شود که شما به وسیله عمله خودتان اسیبی خواهید دید که میتواند معنوی هم باشد اما برای جبران ان خواهید کوشید که ان را به شکل اول بر گردانید.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. طلیعه

  من خواب دیدم کف حوض حیاطمان دو تا انگشتر عقیق پیدا کردم و دستم را داخل حوض میکنم و انها را برمیدارم(دو تا انگشتر عقیق بزرگ مردانه، که روی آنها دعا یا آیه قرآن حک شده بود) در خواب با خودم گفتم حتما برای کارگر تمیزکارمان هست که در حین تمیزکردن حوض انگشترش افتاده ( فکر نکردم مال خودم هست)
  در واقعیت من چنین انگشتری دست تمیزکارمان ندیدم البته.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که نشان از ان دارد که در اینده ای نه چندان دور خبر خیری به شما خواهد رسید و این برای شما بسیار خیر و نیکو است.
   سربلند و پیروز باشید

 14. اسماعیل

  درواقعیت چهار سال پیش انگشتری داشتم که عقیق بود ومتبرک کرده بودم ب حرم امام رضا اما چهار ساله گم کردم،خواب دیدم اون انگشتر پیدا شده و دستم بود اما یه کمی خراب شده بود اماازاینکه پیدا کردمش خوشحال بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب جز خیر نیامده است و باید بدانید که این خواب تعبیری خیر دارد اما موضوع کلی این جاست که وقتی شما در گذشتیتان موضوعی را داشته اید که اکننون نیست و حال ان را به شکل یافتن در خواب می بینید خیلی دارای تعبیر نیست و نباید از بابت ان نگران یا خوشحال بود.
   سربلند و پیروز باشید

 15. زهراعرب

  سلام من خواب دیدم پشتی روزدم کناراندازه دوتامشت سنگ عقیق وسنگهای شفاف سرخ پیداکردم ومادرم میگفت دیدی گفتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که خواب شما خیر است و عقيق از سنگ هاي عبادي است. در اسلام عقيق را منهاي سنگ هاي جواهري تاييد کرده اند و همراه داشتن آن را نيکو دانسته اند به همين علت و با توجه به برداشتي که نسبت به عقيق داريم ديدن اين سنگ در خواب خوب است و بافتن ان نشان بر یافتن مالی با خیر و برکت است که از تلاشتان حاصل خواهد شد .
   سربلند و پیروز باشید .

 16. محمدي

  سلام من خواب ديدم ک در خونمون تو اتاق دخترم بوديم شوهرم رو دوشک رو زمين خوابيده بود دستش ي سنگ عقيق قرمز بود و داشت اونرو ميبوسيد(اون عقيق رو هم دارمش)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر این خواب بسیار نیکو است و به معنای خیری و خبر خوبی است که به شما و ایشان خواهد رسید.
   سربلندو پیروز باشید

 17. کیمیا

  سلام خواب دیدم فرارکردم ازخونوادم بعدک برگشتم رفتم دسشویی کنم گفتن بدوک بابات اومد دیدم بابام اومد خواستم ایدفم فرارکنم ولی بابامودیدم گفتم خدافظ دوباره بهش نگاه کردم گفتم سلام بابا.بمن گف اینونگاه کن یه انگشتر عقیق تقریبا ب زرشکی میخورد یه خط هم توش داش نگاه کردم شروع کردم ب گریه دست باباموگرفتم عقیقوبوسیدم بعدم با گریه باباموبغل کردم

  • کیمیا

   لطفا مخفی باشه وجوابوایمیل بکنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بسیار نیکو است.احتمالا بین شما و خانوادیتان(مخصوصا پدرتان)مشکلی پیش اید و ان انگشتر عقیق راه فرار شما از مشکل باشد که همانا خانواده امن ترین جایگاه برای هر فردی است زیرا در روابط خانوادگی منفعتی نیست و تمام ان از روی دلسوزی است.
   عقیق هم بسیار معنوی است و دادن ان به شما به معنای نشان دادن راه حقیقی حل مشکلات است.
   با خانوادیتا ن خوب برخورد کنید و اگر مشکلی نیز پیش امد تقوای خدا را پیش بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید