خواص آلوورا

خواص آلوورا

احتمالا تا پیش از مطالعه این مطلب از خواص آلوورا تنها خاصیت آن برای پوست را می دانستید. ولیکن با مطالعه این مطلب خواهید دریافت که خواص آلوورا بسیار فراتر از آن است که در بهبود پوست موثر باشد. این گیاه شگفت انگیز از گیاهان بومی آفریقای شمالی، جزایر قناری و جنوب اروپا میباشد. در حال حاضر آلوورا در نواحی استوایی رشد می کند و با تحقیقات بیشتر محققان بسیاری از خواص آن از پوست و مو تا واژن و دستگاه گوارش به اثبات رسیده است.

البته هنوز دامنه گستره تحقیقات ادامه دارد. به تازگی تاثیر آلوورا در کاهش  تکثیر و گسترش سلول های سرطان سینه کشف شده است. امروز در این مطلب از آلامتو به بررسی بیشتر خواص آلوورا پرداخته ایم. امید است مورد توجه قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

خواص آلوورا برای مو

آلوورا سرشار از ویتامین های A، C و E میباشد که سلول های پوست سر را بازسازی مینماید. علاوه بر آن بر تنظیم چربی کف سر نیز بی تاثیر نیست. این روند موجب بهبود سلامت پوست سر و داشتن موهایی براق و درخشان میگردد. همچنین آلوورا حاوی مقادیر قابل توجهی اسیدفولیک و ویتامین B12 است که از ریزش مو جلوگیری مینمایند و همچنین فولیکول های مو را تقویت میکنند.

خواص آلوورا برای پوست صورت

آلوورا دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضدباکتریایی و ضدالتهابی است. این خواص برای پوست صورت مانند معجزه عمل میکنند. زیرا پوست صورت را از جوش های فعال، آکنه و دیگر التهابات پوستی پاک میکند. آلوورا همچنین عمل آبرسانی پوست را به خوبی انجام میدهد و از هیدراته شدن پوست جلوگیری مینماید. آلوورا مانند یک محافظ از پوست محافظت می نماید و پوست را در برابر التهابات و مشکلات پوستی ایمن نگه میدارد.

همچنین بخوانید: خواص روغن نارگیل برای سفیدی پوست

خواص آلوورا برای پوست صورت

خواص آلوورا برای واژن

آلوورا برای از بین بردن عفونت واژن نیز بسیار موثر میباشد. یک تکه از آلوورا را رنده نمایید و روی واژن ماساژ دهید. علاوه بر آن می توانید ساقه سبز آلوورا را در واژن قرار دهید. اجازه دهید تا صبح بماند. صبح آلوورا را از واژن خارج نمایید. ژل های مانده در واژن نیز خارج می گردند. خواهید دید که عفونت واژن شما بهبود و به تدریج از بین خواهد رفت.

خواص آلوورا برای دستگاه گوارش

آلوورا با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد باکتری های مضر معده را از بین می برد و باکتری های مفید آن را تقویت مینماید. نوشیدن عرق و یا شربت آلوورا التهابات معده را تسکین میدهد و زخم های گوارشی را بهبود میبخشد. زمانی که آلوورا به صورت خوراکی استفاده می شود به دیواره های داخلی دستگاه گوارش میچسبد و با کنترل ترشحات اسیدی معده درمان زخم های گوارشی را تسریع میبخشد.

خواص آلوورا برای چاقی صورت

یکی از راه های چاق کردن صورت استفاده از ژل آلوورا است. آلوورا حاوی ویتامین های E و C است که خاصیت ضد پیری آن را افزایش میدهد. ماساژ صورت با ژل آلوورا خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می برد و صورت را چاق می کند. آلوورا همچنین با چاق کردن صورت در کاهش چین و چروک پوست صورت نیز بسیار موثر است.

خواص آلوورا برای جوش صورت

خواص آلوورا برای جوش صورت نه تنها امروز بلکه در گذشته ها نیز موزد استفاده قرار میگرفته است. آلوورا دارای خواص بسیاری است که برای پوست صورت از جمله رفع جوش صورت بسیار موثر است. آلوورا دارای خاصیت آنتی اکسدانی، ضدباکتریایی و ضدالتهابی است که با ایجاد تعادل در چربی پوست راه را برای تجمع باکتری ها روی پوست می بندد. جوش ها که به علت تجمع باکتری ها به وجود می آیند نیز درمان شده و از بین می روند.

همچنین بخوانید: خواص پونه برای عفونت رحم، ریه، گلو و معده، لاغری و سرماخوردگی

خواص آلوورا برای جوش صورت

خواص آلوورا برای پوست تناسلی

آلوورا برای پوست تناسلی نیز دارای تاثیرات اعجاب انگیزی است. آلوورا قادر است ملانین های پوست تناسلی را متعادل سازد و تیرگی این ناحیه را از بین ببرد. برای این منظور بهتر است مقداری ژل آلوورا با پودر زردچوبه مخلوط گردد. برای مدت 30 دقیقه به صورت ماسک روی ناحیه خارجی واژن قرار گیرد. پس از گذشت سی دقیقه شسته و خشک گردد. بایستی سه مرتبه در روز این عمل انجام شود تا به نتیجه دلخواه برسید.

خواص آلوورا برای اسپرم

خواص آلوورا برای مردان در تقویت اسپرم و افزایش قوای جنسی مشخص می گردد. آلوورا باعث تحرک بیشتر اسپرم شده و احتمال باروری را افزایش می دهد. در صورت مصرف آلوورا به صورت خوراکی مردان می توانند بر کیفیت ارتباط جنسی خود بیافزایند. همچنین آلوورا علاوه بر افزایش تعداد و تحرکات اسپرم ها در درمان و بهبود سوزاک نیز نقش بسزایی ایفا مینماید.

خواص آلوورا برای معده

آلوورا با خاصیت ضدالتهابی که دارد تسکینی برای التهابات معده است و باعث کاهش اسید معده می شود. بنابراین می توان گفت آلوورا برای درمان رفلاکس معده نیز بسیار موثر عمل می نماید. همانطور که در بالا ذکر شد آلوورا همچنین برای بهبود و ردمان زخم های معده نیز موثر واقع شده است.

خواص آلوورا برای دور چشم

از خواص آلوورا برای دور چشم نیز نمیتوان چشم پوشید. آلوورا دارای انواع ویتامین ها، آنزیم ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب است که برای بهبود وضعیت پوست به خصوص نواحی حساس زیر چشم بسیار موثر واقع می گردد. آلوورا قادر است با تنظیم ملانین های پوست زیر چشم تیرگی زیر چشم را کاهش و به تدریج از بین ببرد و همچنین ویتامین E موجود در آن به کاهش چین و چروک دور چشم و خطوط پنجه کلاغی می پردازد.

خواص آلوورا برای سوختگی

آلوورا در درمان سوختگی های سطحی نیز موثر است. زیرا با خاصیت ضدالتهابی که دارد اولا التهابات ناشی از سوختگی را کاهش می دهد. سپس با مواد معدنی و ویتامین هایی که دارد به ترمیم پوست و بهبود سوختگی می پردازد.

همچنین بخوانید: خواص بومادران برای رحم

خواص آلوورا برای سوختگی

خواص آلوورا برای مردان

از خواص آلوورا برای مردان به اسپرم سازی و تقویت قوای جنسی می توان اشاره نمود. همانطور که در بالا گفته شد. آلوورا در افزایش کیفیت و کمیت اسپرم تاثیر بسزایی دارد. همجنین برای درمان بسیاری از بیماری های مردان مانند سوزاک نیز موثر است. علاوه بر آن در تحقیقاتی آمده است که استفاده از ژل آلوورا پیش از برقراری رابطه جنسی بر کیفیت رابطه خواهد افزود.


نظر خود را بیان کنید