خواص بومادران برای رحم

خواص بومادران

گیاه بومادران یک گیاه علفی چندین ساله است که از گذشته های دور جایگاه ویژه ای در طب سنتی به خود اختصاص داده است. گیاه بومادران دارای طبعی گرم و خشک است که در اوایل فصل بهار به صورت خودرو در کنار جاده‌ ها، دشت ها و مناطق کوهستانی رشد می‌کند. و تمام قسمت‌ های این گیاه دارویی شگفت انگیز مورد استفاده قرار می گیرند. از نام‌ های دیگر گیاه بومادران می‌ توان به نام گیاه سرباز، خونریزی بینی، فلفل سیاه و ملوفیل اشاره داشت.

خواص بومادران برای درمان و بهبود سلامت بدن خواص بسیاری دارد. گیاه بومادران دارای مواد معدنی از جمله روتین، فلانوئید‌ها، کومارین تانین، لاکتون، سینئول، ساپونین، اوژنول و آنتی اکسیدان‌ های دیگر است. در این مطلب تیم سلامت سایت آلامتو خواص بومادران برای بهبود و. درمان بسیاری از بیماری ها را تهیه و تنظیم و در اختیار شما سروران گرامی قرار داده است؛ امیدواریم که مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: خواص رازیانه برای زنان یائسه، باردار و شیرده و رحم و تخمدان زنان

خواص بومادران برای رحم

از خواص جادویی گیاه بومادران تاثیر آن بر درمان تنبلی تخمدان، کیست تخمدان، آندومتریوز، فیبروم رحمی و عفونت زنانه است. خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی این گیاه برای پاکسازی رحم بسیار مفید بوده و می‌تواند از بروز عفونت رحمی پیشگیری کرده و زخم‌ های دهانه رحم را بهبود بخشد. عصاره بومادران از تکثیر سلول‌ های آدنوکارسینوم جلوگیری و از رحم در مقابل آن ها محافظت می‌ کند.

خواص بومادران برای عفونت زنان

خاصیت آنتی‌ سپتیک موجود در گیاه بومادران، آن را به گیاه دارویی بسیار موثری برای درمان ورم و عفونت پستان در زنان تبدیل کرده است. همچنین بومادران می‌تواند از عفونت در زخم ها و خونریزی زخم‌ های عفونی جلوگیری کند. مصرف منظم دمنوش این گیاه به مدت پنج روز متوالی همراه با ادویه دارچین برای زنان دارای کیست تخمدان و درمان ترشحات بیش از حد و عفونت در زنان برای درمان عفونت بسیار توصیه شده است.

خواص بومادران برای روده

گیاه بومادران به عنوان یک محرک به ترشحات مفید آنزیم‌ های گوارشی و صفرا در بهبود عملکرد گوارش در روده کمک کرده و احتمال ابتلا به بیماری های دستگاه گوارش از جمله اسهال، نفخ معده و یبوست را کاهش می‌دهد. طب سنتی مصرف دمکرده این گیاه را برای بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک‌ پذیر توصیه می‌کنند. همچنین این گیاه می‌تواند از زخم معده نیز پیشگیری کرده یا درمان آن را تسریع بخشد.

خواص بومادران برای پوست

از خواص دیگر گیاه بومادران می‌ توان به جوانسازی پوست، اگزما و درمان زخم‌های پوستی اشارهداشت. این گیاه با قابلیت احیای سلول‌ های پوستی و تقویت خاصیت کشسانی در پوست، چین‌ و چروک های سطحی و عمیق صورت را از بین برده و موجب جوانسازی پوست می‎‌ گردد.

همچنین بخوانید: خواص شوید برای تخمدان، معده، کبد چرب، فشار خون و لاغری

خواص بومادران برای پوست

خواص بومادران برای معده

طب سنتی نوشیدن عرق گیاه بومادران برای تقویت معده، برطرف کردن بی‌ اشتهایی و رفع نفخ معده به اندازه نصف استکان بین غذا یا بعد از صرف آن توصیه نموده است. همچنین برای از بین بردن کرم معده و روده مصرف منظم روزانه دو فنجان از دم‌ نوش بومادران را در وعده صبح و شب تجویز می‌کند. بومادران برای رفع رفلاکس معده، درمان زخم معده و اثنی عشر نیز بسیار مناسب است

خواص بومادران برای گوارش

از دیگر خواص بی نظیر بومادران تحریک آنزیم‌ های گوارشی و صفراویاست که باعث تسریع  در روند گوارش می شود. گیاه دارویی بومادران علائم و نشانه‌ های اسهال، نفخ معده و یبوست را کاهش می‌دهد.

خواص بومادران برای لاغری

روغن بومادران در افزایش تعریق بدن نیز نقش داشته و موجب دفع سموم سوداوی بدن گشته و سبب لاغری سریع بدون چروک می شود. همچنین گیاه بومادران به عنوان گیاهی مدر و ادرار آور شناخته شده و موجب افزایش سوخت و ساز در بدن شده و اشتهای کاذب را کاهش می دهد و به علاوه با دفع آب، سموم و سدیم از طریق ادرار به کاهش وزن ئ لاغری کمک می کند.

خواص بومادران برای کیست تخمدان

یکی از درمان‌ های فوری و بسیار موثر برای درمان کیست تخمدان مصرف منظم عرق بومادران است. گیاه بومادران دارای ترکیبات شیمیایی است که در درمان کیست تخمدان بسیار موثرواقع شده است.

خواص بومادران برای سرماخوردگی

از دوران باستان برای کاهش تب و درمان سرماخوردگی از دمکرده بومادران استفاده می شده است. همچنین گیاه بومادران منافذ و عروق خونی مسدود را باز می‌کند؛ به این ترتیب از راه تعریق سموم بدن را دفع می کند. التهاب را از بین برده و خاصیت ضدعفونی کنندگی آن عفونت سینه، گلو، گوش و ریه ناشی از سرماخوردگی را از بین می‌برد. توصیه می‌ گردد برای بهبود عطسه، سرفه،  و آبریزش بینی از ترکیب نعنا و چای بومادران نوشیده شود.

همچنین بخوانید: خواص بادرنجبویه برای پوست، تخمدان و عفونت زنان، معده و دیابت

خواص بومادران برای سرماخوردگی

خواص بومادران برای بواسیر

بومادران گیاهی بسیار مفید و موثر برای درمان بواسیر است؛ بهتر است مرهم حاصل از بومادران را برای بهبود عارضه بواسیر استفاده نموده و نتایج مثبت آن را ببینید. البته اغلب از بومادران برای جلوگیری از خونریزی بواسیر استفاده می کنند.

خواص بومادران برای کبد چرب

مصرف بومادران برای کبد عالی است ولیکن بهترین گیاه برای درمان کبد چرب نخواهد بود. این گیاه اغلب برای درمان وبهبود قولنج های کبدی مورد استفاده قرار می گیرد.


نظر خود را بیان کنید