5 اشتباه مهلک در طراحی سایت

در جامعه امروزی در اختیار داشتن یک سایت حرفه‌ای بخشی از توسعه کسب و کار محسوب می‌شود. بنابراین طراحی سایت می تواند یک گام موثر در پیشرفت مشاغل به ویژه در زمینه‌های تولیدی و خدماتی باشد. طراحی سایت به انواع طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت خدماتی، طراحی سایت خبری و .. تقسیم می‌شود. هریک از این بخش ها فاکتورها و ویژگی های مخصوص به خود دارند به همین دلیل بهتر است کار طراحی سایت را به یک مجموعه حرفه‌ای و با تجربه سپرد. پیشنهاد می کنیم پس از خواندین این مقاله مقالات آموزشی سورینت را که یک شرکت طراحی سایت مشهد می باشد را نیز مطالعه کنید !

5 اشتباه مهلک در طراحی سایت کدامند

همانطور که گفتیم طراحی سایت یک کار کاملا حرفه ای و تخصصی است، بنابراین درخواست طراحی سایت باید از افراد با تجربه صورت گیرد، در غیر این‌صورت حتی اشتباهات کوچک هم می‌تواند نتایج فاجعه بار به دنبال داشته باشد. در این بخش به 5 اشتباه مهلک در طراحی سایت اشاره می کنیم:

انتخاب فونت نامناسب در طراحی سایت

یکی از اشتباهات بسیار فاحش در طراحی سایت انتخاب فونت نامناسب است، ناخوانا بودن سایت باعث می‌شود که بسیاری از مخاطبان سایت خود را از دست بدهید.

استفاده از فایل فلش

استفاده از فلش در سایت باعث می‌شود که برای بسیاری از مخاطبان فایل لود نشود، ضمن این که استفاده از فایل‌های فلش به دلیل سنگین کردن حجم صفحات باعث کاهش سرعت لود صفحات سایت می‌شود.

ریسپانسیو نبودن سایت

در حال حاضر حجم زیادی از مخاطبان سایت‌های اینترنتی را کاربران موبایل و تبلت تشکیل می‌دهند، بنابراین ریسپانسیو یا واکنشگرا نبودن سایت باعث می شود که بسیاری از کاربران نتوانند از سایت شما استفاده کنند. بنابراین طراحی سایت ریسپانسیو یکی از مهمترین اقدامات شما در زمان سفارش طراحی سایت خواهد بود.

پنجره‌های بازشونده خودکار ( پاپ آپ ها )

در بسیاری از سایت ها شاهد استفاده از پنجره‌های خودکار هستیم، بسیاری از این پنجره‌ها هیچ کاربردی کاربری ندارند، به همین دلیل استفاده زیاد از آنها باعث اذیت شدن کاربر و  در نهایت خروج او از سایت می‌شود.

طراحی سایت کاربرپسند

اگر قصد دارید یک سایت حرفه ای طراحی کنید بهتر است آن را مطابق با سلیقه کاربر طراحی کنید، طراحی کردن سایت برای سلیقه عده خاصی از مخاطبان نتیجه دلخواه را در پیشرفت رتبه سایت و افزایش بازدیدها به همراه نخواهد داشت.

5 اشتباه مهلک در طراحی سایت

انواع طراحی سایت

طراحی سایت به چند روش صورت میگیرد، طراحی سایت جوملا، طراحی سایت ورد پرس و طراحی سایت PHP هریک از این سایت ها می تواند کاربرد متفاوتی داشته باشند اگرچه عملکرد همه آنها یکسان است. در حقیقت این شما هستید که با توجه به نیاز کاربر سایت خود تصمیم میگیرید که از کدام یک از انواع سایت طراحی شده استفاده کنید.

امکانات طراحی سایت

در زمان سفارش طراحی سایت باید امکاناتی که برای سایت خود در نظر دارید مشخص شود، به طور مثال در یک سایت  فروشگاهی مهمترین نکته امکان نمایش تصاویر با کیفیت و بخشی برای توضیحات محصول، پرسش و پاسخ‌ها و نظرات است، ضمن این که باید به فکر طراحی بخشی برای پرداخت آنلاین نیز باشید.

امکاناتی که برای یک سایت طراحی می‌شود بستگی به نوع خدماتی است که سایت به کاربر ارائه می‌دهد، طبقه‌بندی مطالب، ستون بندی‌ها، نوع نمایش تصاویر، فونت‌ها، آلت و تگ های به کار رفته در سایت و … همگی از جمله امکاناتی است که در زمان طراحی سایت به آنها پرداخته می‌شود. باید توجه داشته باشید که هریک از این بخش‌ها نیاز به کد نویسی دارند و به منظور خاصی طراحی می‌شوند، بهتر است قبل از اقدام برای طراحی سایت حتما در مورد امکانات مختلف سایت‌های اینترنتی و کاربرد و نقش آنها در توسعه و بالا رفتن امتیاز خود تحقیق کنید.

طراحی اپلیکیشن

اپلیکیشن‌ها امروزه بسیار شناخته شده هستند  و کاربران کارایی آنها را به خوبی می‌دانند و از آن استفاده می‌کنند، بنابراین طراحی اپلیکیشن می‌تواند نقش مهمی در پیشرفت سایت داشته باشد، به ویژه سایت های خدماتی یا فروشگاهی می‌توانند با استفاده از امکاناتی که اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌دهد مخاطبان زیادی را به صفحات سایت خود فراخوانند و یا به صورت آفلاین در خدمت مشتریان و مخاطبان خود باشند.

سفارش طراحی سایت یا استفاده از قالب‌های آماده

اگر قرار باشد از سایت های وردپرس استفاده کنید می توانید به جای پرداخت هزینه برای طراحی سایت از قالب های آماده استفاده کنید، اما طراحی سایت اختصاصی اگرچه مشمول هزینه‌های بیشتری است، می تواند برای شما کاربردی‌تر باشد، به این ترتیب شما سایت اختصاصی خود را خواهید داشت. البته کاربران عادی چندان به این مسائل حرفه‌ای و تخصصی توجه نمی‌کنند، بنابراین مهمترین نکته در طراحی سایت این است که سلیقه مخاطب و راحتی او را در نظر داشته باشید و یک سایت کاربرپسند و با کاربری آسان طراحی کنید.طی تحقیقات و بررسی های انجام شده جهت سفارش طراحی سایت در مشهد پیشنهاد می کنیم به شرکت سورینت مراجعه کنید

مزایای طراحی سایت برای کسب و کارها

امروزه تقریبا تمام کسب و کارها به یک شعبه مجازی نیاز دارند، الکترونیکی شدن زندگی بشر امروز و توسعه اینترنت لزوم استفاده از این زیرساخت برای ارائه خدمات و همچنین توسعه کسب و کارها را بیش از پیش نمایان می سازد. طراحی سایت نیز از جمله کارهایی است که باید به آن توجه ویژه شود، در واقع هر کسب و کار برای ظهور قوی در اینترنت نیازمند طراحی یک سایت قوی است. مزایای دیگر طراحی سایت را می‌توان به این شکل بر شمرد:

اعتبار کسب و کار

امروزه اینترنت به اندازه ای با زندگی مردم عجین شده است که همه چیز را بر مبنای آن می‌سنجند، بنابراین کسب و کارهایی که دارای سایت معتبر هستند و در این زمینه نیز فعالیت می‌کنند به مراتب از اعتبار بیشتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.

بازاریابی اینترنتی

اینترنت در حال حاضر یک بازار با پتانسیل بالا است، بنابراین اگر به فکر توسعه کسب و کار خود یا افزایش مشتریان و کسب سود بیشتر هستید باید در این بازار فعالیت کنید، اولین قدم بازاریابی دیجیتال در اختیار داشتن یک سایت قوی و کاربر پسند است که بتوانید کاربران را از سراسر دنیا برای حضور در سایت خود تشویق کنید و محصولات و خدمات خود را به آنها ارائه کنید. شرکت سورینت با در نظر گرفتن تمام اصول بازاریابی اینترنتی یکی از شرکت های طراحی سایت در مشهد می باشد که می توانید با خاطری آسوده سفارش طراحی سایت خود را ثبت کنید.

کاهش هزینه ها

استفاده از پتانسیل فضای مجازی بسیاری از هزینه های تبلیغات، سرمایه گذاری، اجاره مکان فروشگاه و هزینه‌های جاری کسب و کار را کاهش می‌دهد، با در اختیار داشتن یک سایت شما می توانید به صورت مستقیم با کاربران خود در تعامل باشید، بنابراین می‌توانید با صرف مبالغ بسیار کمتر برای بازاریابی  اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ به خوبی کسب و کار خود را رونق ببخشید.

هزینه طراحی سایت

هزینه‌هایی که برای طراحی سایت باید بپردازید به امکانات سایت شما و آنچه که قرار است به مخاطبان خود ارائه کنید بستگی دارد، هرچه امکانات بیشتری درخواست کنید مطمئنا هزینه بیشتری نیز برای طراحی باید پرداخت شود، هزینه طراحی سایت جوملا با هزینه طراحی سایت وردپرس متفاوت است و همچنین طراحی سایت اختصاصی هزینه بیشتری نسبت به سایر طراحی‌ها برای شما به همراه خواهد داشت.