چرا باید موسیقی یاد بگیریم؟

فواید یادگیری موسیقی برای موفقیت در زندگی
یادگیری موسیقی و موفقیت در زندگی

یادگیری موسیقی و موفقیت در زندگی

بسیاری از مطالعات به این نتیجه رسیده اند که در جنبه های مختلف زندگی همبستگی نزدیکی بین موسیقی و موفقیت وجود دارد.

این امر نه تنها به خاطر مفاهیمی است که از آموزش موسیقی یاد می گیرید بلکه به دلیل ارزش های دیگری است که از یادگیری چنین ابزاری نصیبتان خواهد شد اهمیت موسیقی نه تنها به دلیل سرگرم بودن و یا لذتی است که از شنیدن یک آهنگ نصیبتان می شود. بلکه اگر شما شروع به یادگیری این ابزار کنید، متوجه خواهید شد که مدام مشتاقید تا چیزهای بیشتر و بیشتری بیاموزید.

مهارت های مختلفی در زندگی وجود دارد که شما می توانید به واسطه ی موسیقی آن ها را بیشتر و بیشتر بیاموزید و موفق تر شوید.

برای درک بهتر موسیقی بهتر است که با جان و دل ان را بپذیرید و سپس خواهید دید که این مفهوم باعث ایجاد چه تغییراتی در زندگیتان خواهد شد. در اینجا ما به ذکر دلایلی می پردازیم که نشان می دهند چرا افرادی که موسیقی را یاد می گیرند، در زندگیشان موفق ترند.

همچنین بخوانید: مهارت های ضروری در زندگی

  1. تقویت اعتماد به نفس و افزایش خلاقیت شما

هر پیشرفتی که در زمینه ی موسیقی تجربه کنید باعث افزایش اعتماد به نفس و خلاقیتتان خواهد شد. همان طور که این مفهوم را بیشتر و بیشتر یاد می گیرید و بیشتر به تمرین آن می پردازید، احساس رضایتمندی بیشتری خواهید داشت و این همان چیزی است که اعتماد به نفس تان را افزایش می دهد.

هر چه بیشتر مفاهیم موسیقی را در مغز خود بپرورانید، احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و این امر منجر به افزایش خلاقیتتان می شود. به عنوان مثال آلن گرینسپن، که قبلا رئیس Federal Reserve بود، به خوبی ساکسیفون و کلارینت می نواخت. گذشته از این امر، افراد موفق دیگری نیز در صنایع مختلف حضور دارند که موفقیت و خلاقیت خود را مدیون یادگیری موسیقی مورد علاقه ی خود هستند.


  1. موسیقی دانان توازن بیشتری را در زندگیشان احساس می کنند

فواید یادگیری موسیقی

فواید یادگیری موسیقی

احساس توازن در زندگی بسیار مهم است. هنگامی که شما در حال آواز خواندن و یا نواختن یک الت موسیقی هستید خواه ناخواه این احساس در شما به وجود می آید. یکی از مهم ترین بخش های فراگیری موسیقی، یادگیری نحوه نواختن ریتم است.

اگر نواختن شما به صورت گروهی و به همراه سایر نوازندگان باشد متوجه خواهید شد که قادر به کنترل مغز و ایجاد هماهنگی بین دست هایتان و آلت موسیقی هستید.

احساس ریتم در زندگی بسیار مهم است، زیرا این امر به شما در انجام وظایف و مدیریت زمانتان کمک می کند. به عنوان یک موسیقیدان، نه تنها یاد خواهید گرفت که به سرعت کارهایتان را دنبال کنید، بلکه مطمئنا یاد خواهید گرفت که در روز کارهای بسیار بیشتری را انجام دهید.


  1. موسیقی دانان به احتمال زیاد دارای IQ بالاتری هستند

والدین مدام فرزندانشان را در دوران کودکی تشویق می کنند تا به یادگیری یکی از رشته های موسیقی بپردازند چرا که موسیقی بر IQ فرزندانشان تاثیر شگرفی خواهد گذاشت.

یک مطالعه ی خاص به بررسی جریان حافظه ی کودکانی که به یادگیری موسیقی می پرداختند و مقایسه ی آن با سایر کودکان پرداخت. نتایج این مطالعه نشان داد که فعالیت مغزی در گروه اول بیشتر است. این امر به خاطر تأثیر آموزش موسیقی بر عملکرد مغز می باشد.

وقتی به آموزش زبان انگلیسی و توانایی تجزیه و تحلیل آن باز گردد، کودکانی که موسیقی یاد می گیرند، بهتر عمل می کنند. این چیزی است که واقعا می تواند به تعیین موفقیت فرد کمک کند و حتی تاثیرش بیشتر از مطالعه می باشد.

همچنین بخوانید: فواید گوش دادن به موسیقی

  1. این افراد مهارت های مدیریت زمان بهتری دارند

در هنگام فرا گرفتن موسیقی، شما باید وقت زیادی را به تمرین اختصاص دهید. راز هر نوازنده موفق این است که وقت زیادی را صرف کار و آموزش می کند. اگر کودکتان در کلاس موسیقی ثبت نام کرده، درک بهتري از اهمیت مدیریت زمان خواهد داشت.

اولین چیزی که هر فرد در کلاس موسیقی یاد می گیرد نظم است. به همین دلیل فردی که موسیقی را فرا می گیرد یاد می گیرد که چگونه زمان خود را به طور کامل کنترل کند.


  1. موسیقی دانان کنترل بیشتری بر امور خود دارند

وقتی شروع به یادگیری موسیقی می کنید، متوجه خواهید شد که موسیقی آن قدرها هم که فکر می کردید ساده نیست. شما واقعا باید بر روی تک تک نت های موسیقی تمرکز کنید. مغز شما باید برای فراگیری آماده شود.

در زمینه ی موسیقی، دست و ذهن شما باید در هماهنگی کامل باشند تا صدای عالی ای ایجاد شود. اگر با یک گروه موسیقی کار می کنید، باید بدانید که چگونه صداهای بیرون امده از الات موسیقی مختلف را با هم هماهنگ کنید. خود کنترلی یکی از مهم ترین ارزش هایی است که از موسیقی یاد می گیرید.

علاوه بر این این آیتم یکی از مهم ترین ارزش هایی است که شما برای موفقیت بدان نیاز دارید. این ویژگی موهبت های زیادی را به زندگی تان خواهد بخشید که تماما از موسیقی به دست می ایند. با کمک موسیقی، به سادگی می توانید این ارزش ها را توسعه داده و آن را در جنبه های دیگر زندگی خود اعمال کنید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید قطعا در زندگیتان به موفقیت خواهد رسید.

با فراگیری موسیقی، شما یاد خواهید گرفت که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و قادر خواهید بود به شیوه ای منظم تر عمل کنید. علاوه بر این، راحت تر زمان خود را مدیریت خواهید کرد.

اگر وقت خود را بر روی فراگیری موسیقی متمرکز کنید، نه تنها یک موسیقیدان عالی خواهید بود، بلکه مطمئنا در زمینه های دیگر نیز موفق خواهید شد.


نظر خود را بیان کنید