از زمان غروب امپراتوری روم، دریاچه های ایتالیا گردشگران زیادی را به خود جذب کرده اند. آنها هنوز هم دلایل خوبی برای بازدید هستند.

این دریاچه ها (بسیاری از آنهایی که در مناطق کوهستانی در شمال ایتالیاواقع شده اند) عکس های کارت پستال زیبایی می سازند. مروری بر زیباترین دریاچه های ایتالیا:


  1. دریاچه بلسنا

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه بلسنا-lake_bolsena

همانطور که بر روی تپه ها ایستاده اید و دریاچه بلسنا را نگاه می کنید می توانید برای همیشه آنجا بمانید. چشم انداز منظره این دریاچه مرکزی ایتالیا را خواهید دید. این دریاچه بزرگ، دارای چندین جزیره است که بزرگترین آن بیسنتیا با ویرانه های اتروسکان و کلیساهای زیبا است.

اگر سواحل را نگاه کنید شن و ماسه آتشفشان سیاه – دریاچه در یک دهانه آتشفشانی نشسته است، را می بینید. دریاچه بلسنا محل خوبی برای شنا، ماهی گیری و تماشای پرندگان است. اگر از رم به توسکانی رانندگی می کنید، دریاچه نقطه توقف خوبی دارد.


  1. دریاچه لدر

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه لدر-lake_ledro

دریاچه لدرو بزرگترین دریاچه ای نیست که در ایتالیا پیدا می کنید، اما آنچه در آن کم نیست مناظر زیبا است. این دریاچه کوهستانی در منطقه Trentino توسط جنگل ها احاطه شده است، و آب های کریستالی آن را یکی از پاک ترین مناطق در Trentino کرده است.

آب به اندازه کافی گرم در تابستان است و مناسب شنا و قایقرانی است. دوچرخه سواری کوهستان احتمالا در اطراف محدوده دریاچه امکان پذیر است.

این دریاچه برای یافته های باستان شناسی، از جمله خانه های برنز معروف است؛ این یافته ها نشان می دهد زمانی که سطح آب پایین بوده است در آنجا سد آبی ساخته شده است.


  1. دریاچه لوگانو

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه لوگانو-lake_lugano_italy

دریاچه لوگانو بین ایتالیا و سوئیس قرار دارد. با آلپ که در حال سقوط به سمت ساحل است، دریاچه گردشگران را مانند عسل به سمت خود می کشد. در نقاطی دریاچه یخبندان افزوده شده است. دریاچه Lugano بسیار زیبا است، مهم نیست از چه زاویه ای به آن نگاه می کنید.

می توانید برای قایق سواری به دریاچه بروید و یا به یک کوهنوردی فانتزی بروید. دریاچه Lugano محل خوبی برای ماهیگیری است و می توانید به دنبال فسیل ها در مونتین سن جورجیو بگردید.


  1. دریاچه Trasimeno

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه Trasimeno

دریاچه Trasimeno در ایتالیای مرکزی چند چیز مشترک با دریاچه نمکی بزرگ یوتا دارد. هر دوی این ها آب را به داخل خود وارد می کنند اما آبی از آن ها خارج نمی شود. هر دوی آنها نمکین هستند، هرچند دریاچه تراسمونو به اندازه دریاچه نمکی یوتا نیست. این دریاچه یامبوری کم عمق (حدود 5 متر یا 16 فوت عمق) و گلی است.

هانیبال، ارتش رومی را در 217 سال قبل از میلاد در این منطقه شکست داد. جشنواره ماهی در ماه سپتامبر گردشگران را به این نقطه جذب می کند و ماهی های زیادی را در ماهی تابه های بزرگ می پزند. زمین های کشاورزی، از جمله تاکستان ها و درخت زیتون اطراف دریاچه ترافیمو را احاطه کرده است.


  1. دریاچه Bracciano

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه Bracciano

دریاچه Bracciano علاقه مندان به ورزش های آبی را به خود جذب می کند. این مکان برای غواصی، ماهیگیری، قایقرانی، قایق بادبانی، سواری و یا شنا کردن فوق العاده است. قایق های دریایی مجاز هستند، اما بیش از چهار نفر حمل نمی کنند.

دریاچه Bracciano توسط یک پارک احاطه شده است و همچنین فعالیت های مختلف در فضای باز ارائه می دهد. به دلیل نزدیکی آن به پایتخت ایتالیا، یک روز از رم طول می کشد تا به دریاچه برسید.

این دریاچه از طریق فعالیت آتشفشان شکل گرفته است و آب های دریاچه یک مخزن برای آب آشامیدنی رم است.


  1. دریاچه ایسو

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه ایسو-lake_iseo

شمال ایتالیا یک مکان محبوب برای بازدید از شهر های قرون وسطی است. بازدید از دریاچه ایسو می تواند یک استراحت خوب باشد. دریاچه ایسو، در اطراف باغ های انگور و جنگل ها، یک دریاچه پنهان در میان دریاچه های ایتالیایی محسوب می شود.

این دریاچه مانند خواهر بزرگترش، دریاچه کومو و گاردا است. می توانید سوار قایق موتوری شوید و به مونته ایسلا، بزرگترین جزیره پرجمعیت در دریاچه ی جنوبی اروپا بروید.


  1. دریاچه اورتا

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه اورتا-lake_orta

روزنامه نگاران، از بالزاک و براونینگ تا نویسندگان مدرن، دریاچه اروتیا را در میان دریاچه های شمالی اقیانوس قرار می دهند. چشم انداز دریاچه زیبا است. جزیره فضایی مناسب برای قدم زدن آرام و عاشقانه است.

حتما از بازارهای رنگارنگ و باسیلیکای قرن 12 دیدن کنید. اگر به دنبال آرامش هستید پس از دریاچه اورتا به جنگل ها و کوه ها پناه ببرید.


  1. دریاچه مگوره

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه مگوره-lake_maggiore

دریاچه مگوره یکی دیگر از دریاچه های ایتالیا و سوئیس است که در مرز بین آنها تشکیل شده است. دومین دریاچه ایتالیا (Maggiore به عنوان “دریاچه بزرگ” به معنای “دریاچه بزرگ”) در سمت جنوب آلپ واقع شده است.

این دریاچه آب و هوای مدیترانه ای دارد که باعث رشد گیاهان عجیب و غریب می شود. زمانی که شکوفه ها بر روی تپه شکوفه می کنند، دریاچه بسیار زیبا است.

بهترین مکان برای دیدن این دریاچه 64 کیلومتری (40 مایلی) و جزایر آن با استفاده از تله کابین است. همچنین می توانید یک کروز تفریحی در دریاچه یا حتی دوچرخه سواری در اطراف آن داشته باشید.


  1. دریاچه گاردا

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه گاردا-lake_garda

دریاچه شمالی گاردا توسط یخبندان ایجاد شده است و بزرگترین دریاچه ایتالیا است. این دریاچه زیبا که محدود به کوه ها است، یک فضای مناسب و محبوب برای تعطیلات است. این دریاچه شامل چند جزیره، از جمله Isola del Garda است که در آن سنت Francis of Assisi یک صومعه را در سال 1220 تأسیس کرد.

دریاچه خود دارای کیفیت فجرد است؛ مسافرت بین شهرها در دریاچه با کشتی انجام می شود. درختان پرتقال و لیمو و درختان زیتون در سواحل دیده می شوند و منظره زیبایی را ایجاد کرده اند. این دریاچه محلی مناسب برای دوچرخه سواری، قایقرانی و موج سواری است.


  1. دریاچه کومو

دیدنیهای ایتالیا,دریاچه کومو-lake_como

اگر می خواهید به دیدن افراد مشهور بروید، دریاچه کمو جایی مناسب است. دریاچه کومو جاذبه توریستی برای رومیان است. بسیاری از افراد مشهور تعطیلات را در امتداد دریاچه می گذرانند. شاید جورج کلونی را با دوقلوهایش دیده باشید.

اما اگر به دریاچه علاقه دارید، باید بدانید که یکی از عمیق ترین دریاچه ها در اروپا است، 400 متر (1،300 فوت) عمق دارد. مسافران برای چشم انداز زیبای دریاچه به این منطقه می آیند.


نظر خود را بیان کنید