چگونه یک مکالمه خوب داشته باشیم؟

چگونگی داشتن یک مکالمه ی موفق از نظر این 5 کارآفرین
چگونه یک مکالمه با کیفیت داشته باشیم؟

چگونه یک مکالمه با کیفیت داشته باشیم؟

هنگامی که می خواهید با مربی خود ملاقات کنید چه احساسی دارید؟ اکثر مردم از داشتن چنین قرار ملاقاتی به وجد می آیند، اما با این وجود آن ها یک چیز مهم را فراموش می کنند؛ هنگامی که شما مربی خود یعنی همان کسی را که همانند بت می پرستید و به گفته هایش اعتقاد دارید ملاقات می کنید، باید برای چگونگی صحبت کردن با او آماده باشید. شما فقط یک دقیقه وقت دارید تا تاثیر لازم را بر او بگذارید و بعد از آن یک دقیقه شانس خود را از دست خواهید داد.

این موضوع که در گفت و گو، با طرف مقابل خود هم عقیده هستید یا خیر هیچ اهمیتی ندارد بلکه آن چه مهم است این است که شما، باید بدانید چگونه با دیگران صحبت کنید و چگونه بر آن ها تاثیر بگذارید و این موضوع زمانی پر رنگ تر می شود که فرد مقابلتان از دانش کافی در زمینه مطروحه برخوردار باشد و یا مشتری ای باشد که شما می خواهید او را متقاعد نمایید تا اجناستان را خریداری کند.

اکثر مردم به صورت اجتماعی و سخنور زاده نمی شوند بلکه به مرور زمان و با کسب تجربه نحوه‌ی برخورد با افراد دیگر را می آموزند.

اما چگونه این اتفاق می افتد؟ با صحبت کردن با افراد مختلف و کشف نقاط ضعف خود در هنگام مباحثه می توان به این تبهر در سخنوری دست یافت. لذا برای رسیدن به این مهارت بهتر است هنگامی که در فروشگاه مواد غذایی یا در ورزشگاه هستید، با افراد دیگر صحبت کنید و بیاموزید که برای باز کردن سر حرف باید از کجا آغاز کنید و چگونه باید حرف را به آن سمتی که می خواهید هدایت نمایید.

در این مقاله پنج نکته ذکر خواهند شد که بنا به گفته ی کارآفرینان موفق ، کلید موفقیت شما در هنگام مکالمه با دیگران می باشند.


بنابراین بهتر است با ما همراه باشید و حتما 5 نکته ی زیر را مطالعه نمایید:

  1. ویل وینباخ – فقط سعی کن خودت باشی نه کس دیگر

در سن 16 سالگی، ویل به سمت مدیر عاملی شرکت Cross Court TV، در آمد که یک سایت رسانه ای آنلاین متخصص در زمینه ی همه ی چیزهایی است که به ورزش تنیس مرتبط باشد و هم اکنون او بیش از 200، هزار دنبال کننده در رسانه های اجتماعی مختلف دارد. علاوه بر این او بازیکن تیم ملی تنیس هم هست.

ویل از طریق صحبت کردن با طرفداران ورزشکار خود مطالب زیادی را آموخته است. در ابتدای راه، او سعی کرد مانند دیگران باشد، اما به سرعت متوجه شد که این روش، روش خوبی نیست چرا که یک نسخه ی تقلبی هیچ ارزشی ندارد و تنها نسخه اصل از هر چیزی می تواند گرانبها باشد. لذا او دریافت که در حال حاضر بزرگ ترین دارایی اش تنها شخصیت منحصر به فردی می باشد که از آن برخوردار است.

شما نیز تنها از طریق شخصیتتان از افراد اطراف خود جدا می شوید. اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه این اتفاق می افتد؟ از آنجا که شما تنها شخصی در جهان هستید که از وجود چنین شخصیتی بهره می برید پس تنها انسانی خواهید بود که می توانید از این کاراکتر شخصیتی به نفع خود استفاده کنید.

از این که مردم ممکن است در مورد شما چه بگویند نهراسید و تنها به مسیر خود ادامه دهید و سعی کنید خودتان باشید چرا که افرادی که پشت سر شما حرف می زنند به همان پشت سر شما تعلق دارند. وقتی با شخصی صحبت می کنید، شخصیت فرد دیگری را تقلید نکنید و سعی کنید، خودتان باشید و اجازه بدهید آن فرد با تمام وجود شخصیت شما را درک نماید.


  1. لویس هاوون – اجازه دهید مردم آسیب پذیر باشند

لوئیس هاوون یک ورزشکار حرفه ای پیش‌کسوت است که به نخستین نویسنده ی محبوب و پر فروش نیویورک تایمز تبدیل شد و مقاله ی”دانشکده ی بزرگان” را به رشته ی تحریر در آورد که به عنوان یکی از 100 پادکست برتر جهان شناخته می شود.

لوئیس هاوون در اینستاگرام دارای 438،000 دنبال کننده ی فعال می باشد. لوئیس از طریق پادکست خود با صدها نفر صحبت کرده است. در ابتدا این کار برای او به هیچ وجه آسان نبود، اما آنچه که او به سرعت متوجه شد این است که همه انسان ها آسیب پذیر هستند و پیشینه و سابقه ای دارند که مخصوص به خودشان است.

شما باید همان فردی باشید که این آسیب پذیری ها را کشف می کند. چطور می توانید پیشینه و سابقه ی کسی را کشف کنید؟ ساده است. از طریق سوالاتی که مطرح می کنید و تحلیل پاسخ هایی که می شنوید.

مردم معمولا به راحتی در مورد گذشته و کارهایی که انجام داده اند صحبت می کنند اما هرگز با آن ها روبه رو نمی شوند پس تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که به کند و کاو در مورد گذشته ی آنها بپردازید.

من به شما قول می دهم که وقتی کسی انقدر به شما اعتماد کرد که بتواند گذشته اش را با شما در میان بگذارد، می توانید مطمئن باشید که او ارتباط روحی عمیقی را با شما برقرار نموده است.

لذا هنگامی که با شخصی وارد مکالمه می شوید، به او اجازه دهید آسیب پذیر باشد و بتواند برای درد و دل کردن به شما اعتماد نماید. بنا به گفته ی لوئیس هاوون شما در نهایت به همان چیزی که در رویاهای خود دارید تبدیل خواهید شد.

البته این توصیه در نگاه اول ممکن است چندان منطقی به نظر نرسد اما منظور لویس این است که اجازه دهید طرف مقابل با شما احساس نزدیکی و صمیمیت کند و البته این موضوع ممکن است در افراد مختلف نیازمند استراتژی های متفاوتی باشد.


چطوری یک مکالمه حرفه ای داشته باشیم

  1. اندی فریزلا – با جان و دل در گفت و گو حضور داشته باشید

اندی فریزلا بنیانگذار سوپرمارکت های زنجیره ای Paradise Distribution ​​است و نام تجاری سوپر مارکت های او تحت عنوان 1st Phorm International شناخته شده است. شرکت های او در مجموع بیش از 100 میلیون دلار درآمد را در سال برای او به ارمغان می آورند. او همچنین میزبان پادکست محبوب پروژه MFCEO نیز هست. ا

ندی دارای 813 هزار دنبال کننده ، تنها در اینستاگرام خود است. در حالی که اندی قسمت های زیادی از پادکست خود را تنها به خودش اختصاص داده، گاهی اوقات با یکی از مهمانان خود نیز گفت و گو می کند.

هنگامی که او این کار را انجام می دهد، می توانید به خوبی مهارت او را در سخنوری درک کنید و از صحبت کردن و مکالمه ی بین آن ها لذت ببرید. او به دیگران اجازه می دهد تا کاملا درک کنند که او با جان و دل در گفت و گو حضور دارد.

وقتی با کسی وارد مکالمه می شوید اجازه دهید او حس کند که شما با جان و دل به سخنان او گوش می دهید؟ این بدان معناست که باید بر آن چه که فرد می گوید، تمرکز کنید و فکر خود را از چیزهای دیگر مانند تلفن همراه و یا سایر کارهایتان رها نمایید.

مردم به سرعت متوجه خواهند شد که آیا شما واقعا در مکالمه حضور دارید و یا تنها به صورت سرسری و بی توجهانه به آن ها گوش می دهید.

دفعه بعد که با کسی صحبت می کنید، به او اطمینان بدهید که در حال گوش دادن به سخنانش هستید، و خودتان متوجه تفاوت های موجود در نحوه ی گفتارتان خواهید شد. بله، برای دستیابی به موفقیت باید فداکاری کنید و کمی خود را به سختی بیندازید.


  1. ادی میلت – همدرد باشید

ادی میلت رئیس آژانس یک گروه مالی بین المللی و کارشناس ارشد عملیاتی و میزبان نمایشگاه مشهور Ed Mylett است. میلت در اینستاگرام 566،000 دنبال کننده دارد. من برای اولین بار زمانی با ادی ملاقات کردم که به پادکست اندی فریزلا گوش داده بودم و محتوای کلام او واقعا مرا به سمت خود جلب کرده بود.

ادی با میهمانان مختلفی صحبت کرد. با گوش دادن به مصاحبه هایش، من به سرعت متوجه شدم یکی از جنبه هایی که سبب می شود شنوندگان و مخاطبینش با او ارتباط برقرار کنند این است که او رفتاری بسیار دلسوزانه دارد.

مهم نیست که چه چیزی را از دست داده اید یا در چه منجلابی فرو رفته اید، چرا که ادی می تواند با شما همدردی کند. ادی کاملا خود را در موقعیت شما قرار می دهد و هرگز از بالا و همانند کسی که همواره موفق بوده یا از شما بهتر است به شما نگاه نمی کند.

او درست مثل خود فرد با او صحبت می کند بنابراین افراد می توانند به سادگی با او درد و دل کنند و مطمئن باشند که ادی به آن ها کمک خواهد کرد.

هنگامی که شما با فرد دیگری صحبت می کنید، مطمئن شوید که خودتان را به جای او گذاشته اید، و هرگز از بالا به افرادی که با شما درد و دل می کنند نگاه نکنید چون این کار باعث ایجاد یک وضعیت تدافعی در فرد می شود و او از بازگو کردن سخنانش با شما سر باز می زند.


  1. کیسی آدامز – نشان دهید که به سخنان طرف مقابلتان اهمیت می دهید

کیسی آدامز در سن 17 سالگی به یک نویسنده و سخنران متخصص تبدیل شد. او بیش از 172،000 دنبال کننده در اینستاگرام دارد و صفحه ی اینستاگرامی تحت عنوان Instagram، Rise Of The Young را نیز راه اندازی کرده است.

او از طريق پادکست خود توانسته با بسياری از کارآفرينان مختلف صحبت کند. او کاملا به مهمانان شوهایش اهمیت می دهد و این اهمیت را می توانید در سخنرانی هایش مشاهده کنید. او بارها در این باره که چگونه توانسته برند خود را داشته باشد صحبت نموده است.

وقتی با فردی صحبت می کنید، مطمئن شوید که به اندازه ی کافی به سخنانش اهمیت می دهید. هنگامی که مردم به این نتیجه برسند که برای شما اهمیت دارند طرز برخوردشان تغییر خواهد کرد و به شما بیشتر اعتماد می کنند..

اگر می خواهید کسب و کار خوبی را راه اندازی کنید، مطمئن شوید که به مشتری و همه کسانی که با آن ها ملاقات می کنید اهمیت می دهید.

آخرین گام در جهت داشتن یک گفتگوی موفق با افراد دیگر، این است که باعث شوید آن ها احساس آرامش کنند و از صحبت کردن با شما لذت ببرند.

این چنین گفت و گویی با مشتریان و همکاران و یا کارمندانتان سبب می شود که شبکه ی کاری قوی را تشکیل دهید و به سرعت در زمینه ی کاری خود موفق شوید.


نظر خود را بیان کنید