تبدیل ترس به انرژی مثبت

ترس بخشی از تجربه انسان‌هاست. همه ما در زندگی خود با ترس‌هایی مواجه بوده ایم. حالا سوال اینجاست که چگونه می‌توانیم در برابر ترس ها بایستیم و از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنیم؟

ما در مورد موفقیتی صحبت می‌کنیم که چیزی بیشتر از پایداری و ثبات مالی است. تعریف من از موفقیت این است که هیچ کس نمی‌تواند جلوی رسیدن به خواسته‌های شما را بگیرد.

به گزارش آلامتو به نقل از Success.com؛ شما تنها کاپیتان کشتی زندگی خود هستید. شما می‌توانید هر چیزی که در زندگی انجام می‌دهید را کنترل کنید. افرادی که به چنین طرز فکری رسیده اند از ترس‌های خود الهام و انگیزه گرفته اند.

من معتقدم ما می‌توانیم از ترس‌های خود به عنوان یک سوخت و انرژی برای رسیدن به قله‌های موفقیت استفاده کنیم. معمولا دو نوع ترس وجود دارد. یکی از این ترس‌ها، ترس سالم و دیگری ترس غیر منطقی است.

مدیریت صحیح این ترس‌ها می‌تواند شما را در رسیدن به موفقیت یاری کند. ما نمی‌توانیم تمامی ترس‌هایی که در زندگی خود داریم را نادیده بگیریم یا با آن مبارزه کنیم. به عنوان مثال شما ممکن است از مار یا ارتفاع بترسید.

این ترس در شما وجود دارد اما نحوه مدیریت چنین ترس‌هایی به خود شما بستگی دارد. نکته کلیدی در چنین شرایطی تمرکز است.

در این مقاله 5 ناحیه از تمرکز را بیان می‌کنیم که در تبدیل ترس به انرژی مثبت بسیار تاثیرگذار است. پس همراه ما باشید.


  1. بر روی رویاهای خود تمرکز کنید:

اجازه دهید این موضوع را با یک داستان جذاب توضیح دهیم. روزی عقابی بر روی کوه لانه ای ساخته بود. در این لانه تخم عقاب قرار داشت. روزی بر حسب اتفاق تخم عقاب چرخید و در لانه پرنده دیگری قرار گرفت.

زمانی که عقاب کوچک سر از تخم بیرون آورد خود را در کنار مرغ مینا دید. او نمی‌توانست همانند عقاب‌ها در ارتفاع بلند پرواز کند.

همیشه به مادرش می‌گفت که دوست دارد همانند عقاب باشد اما مادرش او را سرزنش می‌کرد و به او می‌گفت ما مرغ مینا هستیم و نمی توانیم مثل عقاب‌ها پرواز کنیم. به همین خاطر عقاب کوچک داستان ما بقیه عمر خود را همانند مرغ میناها سپری کرد. بیشتر افراد زندگی خود را همین گونه سپری می‌کنند.

این پدیده را پدیده ایمپاستر می‌نامند. در چنین شرایطی احساس می کنیم ما شایسته موفقیت نیستیم، نمی‌توانیم به ثبات مالی دست پیدا کنیم یا به قله‌های موفقیت برسیم.

اصلا مهم نیست چقدر به موفقیت دست پیدا می‌کنیم اگر چنین ترسی در وجود ما باشد نمی‌توانیم از این موفقیت لذت ببریم.

به جای اینکه به صحبت‌های دیگران تمرکز کنید یا به شکی که در درون خود دارید گوش فرا دهید، بهتر است بر روی اهداف خود تمرکز نمایید و چشم خود را به اسمان بدوزید. شما باید رویای خود را پرورش دهید و جلوی ترس‌های موجود بایستید.


  1. بر روی افکار مثبت تمرکز کنید:

افکار مثبتی در مورد جهان اطراف و خودتان داشته باشید. بر روی نعمت هایی که در زندگی دارید تمرکز کنید. تنها بر روی جریان منفی از رویدادها تمرکز نکنید.

در زندگی هر فردی روزهای خوب و بد وجود دارد. اینکه دنیا را چگونه می‌بینید به خودتان بستگی دارد.

شما می‌توانید کنترل خوبی بر روی چیزهایی که در زندگی وجود دارد داشته باشید.

اگر تمامی عمر خود را بر روی جنبه منفی زندگی سپری کنید و تنها به مسائل و مشکلاتی که دارید بیندیشید، هرگز به موفقیت دست پیدا نخواهید کرد.

باید بر روی موارد مثبتی که در زندگی خود دارید تمرکز کنید.


  1. بر روی مواردی که می‌توانید تاثیر بگذارید تمرکز داشته باشید:

بر روی مواردی تمرکز کنید که قادر به کنترل آن هستید. رهبرانی را می‌توان مشاهده کرد که بر روی نقطه ضعف‌های خود تمرکز دارند و به نواحی که در آن تاثیرگذار هستند فکر نمی‌کنند. تلاش‌های خود را بر روی وظایف و افکاری قرار دهید که می‌تواند نتایج مثبت ایجاد کند.


  1. بر روی آینده تمرکز داشته باشید:

همه ما اشتباهاتی در زندگی خود داریم.

زندگی همه انسان‌ها پر از اشتباهات کوچک و بزرگی است که مرتکب می‌شوند. اما تفاوتی که بین انسان‌های کم اراده و انسان‌هایی که می‌توانند بر این اشتباهات غلبه کنند وجود دارد این است که انسان‌های با اراده توانایی تمرکز بر روی اینده را دارند. گذشته را کنار بگذارید.

تنها کاری که می‌توانید در مورد گذشته انجام دهید درس گرفتن از اشتباهات است. به آینده بیندیشید. افرادی که به شما ظلم کرده اند را ببخشید. حالا فرصت‌هایی دارید که می‌توانید با استفاده از آن موقعیت های موفقیت آمیزی ایجاد کنید.


  1. قدردان نعمت‌های خود باشید:

به خاطر داشته باشید که همه ما در زندگی خود نعمت‌هایی داریم که می‌توانیم خدا را بابت آن شکر کنیم. همیشه به داشته‌های خود بها بدهید و قدردان آن باشید. زندگی شما پر از اتفاقات مثبتی است که می‌توانید بابت آن تشکر کنید.

زندگی بسیار کوتاه است. همیشه قدردان باشید و این حس مثبت را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید. به شما قول می‌دهم که بعد از این اتفاقات خوبی برایتان رخ خواهد داد. پس مثبت اندیش و شکرگزار باشید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید