چگونه با مشکلات روبرو شویم؟

این 10 اتفاق شگفت انگیز زمانی روی می دهند که شما تصمیم می گیرید هرگز تسلیم نشوید
چگونه با مشکلات روبرو شویم

مواجه شدن با مشکلات

موفقیت واقعی ثمره‌ی مبارزه، درد، غلبه بر ترس و مواجهه با موانع موجود در طول زندگی است.

داستان های بسیار تلخ موجود در این عرصه به ما نشان می دهند که بدن، از لحاظ جسمی و ذهنی، می تواند در مواجهه با مشکلات آب دیده شود.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از addicted2success؛ تلاش های ما سرانجام ما را به سر منزل مقصود خواهند رساند و به ما نشان خواهند داد که اگر، مایوس نشویم چیزهای شگفت انگیزی در انتظار ما خواهند بود.

این واقعیت غم انگیز است که ما، در برخی موارد، امید خود را از دست می دهیم چرا که نمی توانیم بدانچه که سزاوارش هستیم دست یابیم.

چگونه می توانید این گونه لحظات نا امید کننده را نادیده بگیرید؟ مدام با خود تکرار کنید که تسلیم نشدن ، هدف من است و مدام آنچه را که می خواهید بدان دست یابید در ذهن تصور کنید..

اگر واقعا چیزی را می خواهید باید برای آن تلاش کنید، در غیر این صورت آن را به دست نخواهید آورد.

در این مقاله 10 موردی ذکر خواهند شد که در صورت منصرف نشدن از تحقق اهدفتان بدان ها دست خواهید یافت.


  1. کنار گذاشتن ترس

لحظاتی مانند فارغ التحصیلی، شغل، ازدواج، خرید خانه، شکست در روابط، لحظاتی دلهره آور هستند. ذهن و تصورات ما دستخوش انتظاراتی قرار می گیرند که جامعه بر ما تحمیل می کند. نگرش تسلیم نشدن می تواند بر شک و تردید هایی که دارید غلبه کند و با ترس های شما مقابله نماید و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.


  1. خلاقیت و احساس موفقیت نامحدود

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که عمیقا ریشه در باورهای زمان بندی شده دارد به عنوان مثال این کار باید در این وقت انجام شود یا آن اتفاق باید در فلان سن می افتاد!!

مشکل این روش تفکری، این است که باعث تفکر قهقرایی می شود و مدام با خود می گویید پس؛ “چرا هیچ چیز اتفاق نمی افتد.” نگرش هرگز تسلیم نشدن، محدودیت های تفکری ما را ار بین می برد و سبب کشف روش های مختلف و در نتیجه باز شدن درب های خلاقیت می شود.


  1. اشتیاق برای دستیابی به هدف

اشتیاق برای دستیابی به هدف ، نقطه شروع تمام دستاورد های ماست ، نه امید، نه آرزو، بلکه ولع مشتاقانه ای است که از همه چیزهای دیگر فراتر می رود. یک ویژگی برجسته نسل امروزی این است که انگیزه ای برای انجام هیچ کاری ندارند. با این حال، با ایجاد انگیزه ی مناسب در آن ها، این میل و ولع پایان نیافتنی می تواند به طور مداوم ، آنها را به سوی هدف سوق دهد.


  1. رسیدن به نقطه ای که بسیاری از افراد جرات رفتن به آنجا را ندارند

تسلیم نشدن چیزی است که به من آموخت همیشه در بدترین شرایط نیز سخت کار کنم. سلامت جسمی، رفاه، کار، ورزش و سرگرمی، همه و همه نتیجه همین طرز فکر من هستند. این امر به نوبه خود نتایج و دستاوردهای بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.


  1. شما به فرد قدرتمندی با یک اخلاق کاری بی نظیر تبدیل خواهید شد

در مورد آنچه که افراد موفق را از سایر افراد متمایز می سازد فکر کنید. آن چه آن ها داشتند و دیگران نه، تمایل شدید به انجام کارهای هدفمند است.

آیا شما این چنین روحیه ای دارید، آیا شما، آماده رویارویی با رویایتان هستید یا صرفا همانند گوسفندی عمل می کنید که می خواهد جریان زندگی ، او را به هر سو ببرد؟ هرگز تسلیم نشوید چرا که این امر به شما کمک می کند که استراتژی های جدیدی را به کار گیرید.


شما تنها نیستید، با دیگران در ارتباط باشید.

شما تنها نیستید، با دیگران در ارتباط باشید.

  1. بهبود جهان

هنگامی که به آنچه که می خواهید دست می یابید، می توانید از موفقیت خود برای تغییر جهان یا زندگی دیگران استفاده کنید هر اندازه که بیشتر به اهدافتان دست یابید احساس نیاز بیشتری خواهید داشت.

شما باید ذهنیت و مهارت های زندگی خود را به افرادی که در ابتدای راه هستند بیاموزید. این کار سبب می شود که در درون خود احساس تکامل کنید و با سعه صدر آنچه را که می دانید به دیگران نیز بیاموزید. هدف بزرگ شما این است که هرگز تسلیم نشوید.


  1. باور کنید که هر چیزی ممکن است

هنگامی که شما می دانید هرگز تسلیم نخواهید شد، احتمال بیشتری وجود دارد که انرژی لازم را برای پرش از موانع و رسیدن به موفقیت در خود حس کنید.

کسب موفقیت برابر است با درک اینکه دستیابی به هر چیزی غیرممکن نیست به علاوه تمایل به خارج شدن از منطقه راحتی زندگی خود و تلاش برای کسب آن. تنها راه این است که هرگز تسلیم نشوید و خودتان سوال کنید که چرا من نتوانم به چیزی که می خواهم دست یابم. این کلید موفقیت شماست.


  1. هوش هیجانی

آگاهی، کنترل و بیان احساسات یکی از مهم ترین مواردی هستند که باید در این مورد بدان ها توجه شود. این که شما هرگز تسلیم نمی شوید به این معنا نیست که 100٪ هدف خود را به دست خواهید آورد.

در حال حاضر، افراد زیادی هستند که وضعیت و شرایطی بدتر از شما دارند. بد نیست که گاهی اوقات چیزهایی را از دست بدهید. شما همیشه نمی توانید برنده شوید، اما حداقل می توانید آسیب های وارده را کنترل کنید و درک کنید که یادگیری و شکست، بخشی از روند پیروزی هستند.


در برابر مشکلات سرسخت باشید.

در برابر مشکلات سرسخت باشید.

  1. رها نکردن تنها گزینه موجود

معلمان همیشه به دانش آموزان خود می گویند که باید “آماده شکست باشند.” ما همیشه باید خود را برای هر رخدادی در مسیر پیروزی آماده کنیم.

اگر در وضعیتی که همیشه نسبت به خطرات هراس داشته باشید باقی بمانید، شانس موفقیت خود را با اشتباهات مکرر نابود خواهید کرد.

هرچه بیشتر احساس کنید که با گام برداشتن به سوی جلو چیزهای بیشتری را از دست خواهید داد، دستیابی به رویاهای تان سخت تر خواهد شد. برعکس، اگر شما خود را برای مبارزه آماده کنید قطعا موفق خواهید شد.


  1. شما قوی تر خواهید شد

مدام با خود تکرار کنید که من باید این کار را انجام دهم تا بتوانم به حد کمال و اعتلای خود برسم. با انجام این کار، چیزهای بیشتری در مورد شخصیتتان خواهید آموخت، و راه موفقیت برایتان هموار خواهد شد.

هنگامی که حالات فیزیکی و شرایط ذهنیتان به شیوه های مثبتی تحت فشار قرار گیرند، به یک ملودی هماهنگ تبدیل می شوند و پس از آن، دروازه های روح به سوی رشد واقعی و آزادی باز می شوند. حتی زمانی که بدن رنج می برد، و از تلاش وا می ماند، ذهن هنوز زنده است و هرگز نمی میرد. بنابراین باید بدانید که ذهن و قدرت تفکر انسان بسیار پیچیده است و می تواند سبب کامیابی و موفقیت فرد گردد.

فرقی نمی کند که شما ساعت 2 صبح یا عصر این مقاله را بخوانید، ذهن شما با خواندن این مقاله فعال شده و مدام به شما می گوید که ادامه بده.

پیچیدگی زندگی و سختی شرایط اقتصادی و اجتماعی که در حال حاضر به وجود آمده، باعث می شود که احساس شکست به راحتی شما را از ادامه راه باز دارد و همانطور که بسیار شنیده اید، می توانید به عقب برگردید و هرگز نیز شکست نخورید زیرا اگر کاری جهت پیشرفتتان انجام ندهید هرگز شکست نخواهید خورد اما بهتر است یک نفس عمیق بکشید و جرات پیدا کنید و با خود تکرار کنید من هرگز تسلیم نمی شوم حتی اگر شکست بخورم.


نظر خود را بیان کنید