راههای کسب درآمد از اینترنت در ایران

4 روشِ درآوردن پول بیش‌تر از طریق تجارت الکترونیک

درآمد اینترنتی

راه های زیادی برای کسب درآمد از طریق اینترنت وجود دارد که برخی از آنها نیازمند مهارت های خاص هستند.

در این مقاله از مجله آلامتو قصد داریم روش های کسب درآمد آنلاینی را بررسی کنیم که به راحتی برای همه در دسترس‌اند و با مقداری تلاش میتوانید شما نیز به یکی از فعالین این بخش تبدیل شوید.


کسب درآمد از طریق همکاری در فروش

همکاری در فروش در کل دنیا یک شیوه مرسوم برای فروش کالای فیزیکی ، مجازی و خدمات است؛ در این روش شما در ازای بازاریابی کالا یا خدمات شرکتی خاص ، درصدی را بعنوان پورستانت دریافت خواهید کرد.


کسب درآمد از طریق ثبت دامین

اگر یادتان باشد در فضای اینترنت سایت‌ها را به عنوان املاک و دامین را به عنوان زمین در دنیای فیزیکی مقایسه کردیم!

حال آنکه باید مدنظرتان باشد با گسترس اینترنت و ورود کسب و کارهای مختلف به حوزه اینترنت آدرس‌های اینترنتی مناسب (Domain Names) با سرعت باورنکردنی در حال تمام شدن هستند و این امر یک فرصت استثنایی کسب درآمد را ایجاد کرده است.

قبل از ادامه خواندن این روش کسب درآمد اینترنتی به سه نکته زیر توجه کنید :

  1. احتکار؛ خوب یا بد ؟

در این روش کسب درآمد شما به نحوی در حال احتکار هستید، احتکار در دنیای فیزیکی خلاف قانون و شرع بوده اما در دنیای مجازی هیچ قانونی برای آن وضع نشده است پس تصمیم با شماست که از این روش استفاده کنید یا نه. (هرچند که خیلی‌ها هیچ ایرادی در این مسئله نمیبینند اما شخصاً با این روش موافق نیستم و صرفا در راستای هدف پولین آنرا معرفی میکنم.)

  1. خلاقیت و آینده نگری!

این روش نیازمند ذهنی خلاق و آینده‌نگر است و واقعاً بدون داشتن آنها نمیتوانید موفقیتی کسب کنید.

  1. سرمایه گذاری با ریسک

این روش کسب درآمد در واقع یک سرمایه گذاری بلندمدت در اینترنت است و نیازمند صبر و تحمل شماست حال اینکه ریسک‌پذیر هم می‌باشد و ممکن است پولی را که خرج کرده‌اید هیچگاه نتوانید نقد کنید.


کسب درآمد از طریق ترجمه و تولید محتوا

اگر میتوانید یک متن خارجی را به فارسی ترجمه کنید و اینکار برای شما لذت بخش است پس به یکی از دور روش زیر به کسب درآمد اینترنتی بپردازید.

  1. ترجمه محتوا

معمولاً افرادی که توانایی ترجمه روان مقالات تخصصی (حتی عمومی) به فارسی را دارند ، بی‌کار نمی‌مانند اما اگر شما یکی از این افرادید و بی‌کارید! یا بدنبال کار در منزل میگردید پس با پولین همراه شوید.

داشتن مقالات اختصاصی و با کیفیت یکی از لازمه‌های افزایش بازدید کننده برای وبسایت است و مدیران وبسایت‌های بزرگ برای تولید بخشی از محتوای فنی خود دست به ترجمه مقالات معتبر میزنند. اما تعداد افرادی که بتوانند به صورت حرفه‌ای مقالات تخصصی حوزه‌های مختلف را به فارسی روان ترجمه کنند آنقدر هم زیاد نیست و مطمئن باشید با کمی جستجو می‌توانید از توانایی ترجمه خودتان یک درآمد اینترنتی خوب و سالم کسب کنید.

اگر قدرت ترجمه بالایی دارید و می‌توانید روزانه چند ساعت را به آن اختصاصی دهید و نمی‌دانید چگونه این توانایی را به پول تبدیل کنید با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنیم.

  1. تولید محتوا

تولید محتوا در اینترنت یکی از شغل‌های بسیار پردرآمد است و سایت‌هایی هستند که حاضرند برای هرکلمه تولید محتوای باکیفیت تا ۵۰ تومان و حتی بیشتر بپردازند! البته معیارهای محتوای با کیفیت ممکن است مقداری سخت گیرانه باشد و هرکسی نتواند در این زمینه فعالیت کند اما اگر یقین دارید که میتوانید محتوایی را در زمینه‌ای خاص و محبوب به صورت کامل تولید کنید پس همین امروز با مدیران سایت‌های مرتبط با زمینه تخصص خود تماس بگیرید! قول می‌دهم همه مدیران سایت‌های بزرگ از شما استقبال کنند.


کسب درآمد از طریق راه اندازی وب سایت

اگر اینترنت را یک کشور در نظر بگیریم ، مطمئناً وب‌سایت‌ها نقش املاک و مستغلات آن‌را بازی خواهند کرد.  همانطور که در دنیای فیزیکی، املاک و مستغلات جزو دارایی‌های باارزش محسوب می‌شوند و بازار کسب و کار خوبی دارند در دنیای دیجیتال نیز املاک (سایت‌ها) سرمایه‌هایی باارزش هستند.

پس همین امروز می‌‌توانید با راه اندازی وبسایت خودتان ، بستر (زمین) مهیج کسب درآمد خانگی را فراهم کنید. اگر با روش راه اندازی یک وبسایت شخصی بر روی هاست شخصی خود آشنایی ندارید پس پیشنهاد میکنم کار خود را با یک وبلاگ (ملک اجاره‌ای) شروع کنید تا پس از کسب تجربه‌های لازم بتوانید شروع به راه اندازی ملک شخصی خودتان کنید.

برای راه اندازی وبلاگ میتوانید از سیستم های رایگان ایرانی مانند : میهن بلاگ ، پرشین بلاگ یا بلاگ اسکای استفاده کنید و یا از سیستم‌های خارجی : بلاگر یا وردپرس استفاده نمایید.

برای راه اندازی وب سایت شما به یک دامین و یک فضای نگهداری (هاست) نیاز دارید تا بتوانید سیستم مدیریت محتوای خود را بر روی آن نصب کرده و محتوای مدنظر خود را در عرصه پهناور اینترنت به انتشار بگذارید.

اما چگونه از طریق یک وبسایت یا وبلاگ پولسازی کنیم ؟ روال کار آنقدر هم آسان نیست و برای رسیدن به پول باید هدفمند و منظم باشید البته داشتن ایده بکر هم میتواند نقش مهمی در مسیر شما داشته باشد.

تنها راه کسب درآمد از طریق سایت یا وبلاگ جذب ترافیک است ! همانطور که یک زمین یا ملک در بیابان بدون آب و علف هیچ ارزشی ندارد ، وبسایت بدون محتوا و بازدید نیز به هیچ وجه نمیتواند درآمدزایی کند، پس شما نیاز دارید تا کاربران اینترنت را به سمت وبلاگ خود جذب کنید و پس از آن با استفاده از روشهای کسب درآمد اینترنتی ، از طریق ترافیک سایت خود کسب درآمد نمایید.

برای دریافت جزئیات بیشتر میتوانید به صفحه روشهای افزایش بازدید سایت مراجعه کنید.

یقیناً بدون ترافیک به هیچ وجه نمیتوانید از ملک تجاری خود کسب درآمد کنید پس قبل از فکر رسیدن به پول باید به فکر ارزشمند کردن موقعیت ملک خود باشید.


نظر خود را بیان کنید