بهترین مهارت ها برای یادگیری

اگر به تازگی به یک فریلنسر تبدیل شده‌اید، باید در مسیر درست حرکت کنید تا بیشترین درآمد را کسب کنید. این طور نیست؟

بسیاری از فرینلسرهای تازه‌کار این طور فکر می‌کنند. به نظر شما منطقی نیست؟

با این حال، این مساله پیچیدگی‌های بیشتری دارد. بیشتر بودن تقاضای یک مهارت یا بالاتر بودن درآمد آن نسبت به بقیه به این معنی نیست که بهترین مسیر است.

حتما دلیلی وجود دارد که برخی از نویسندگان بابت هر کلمه ۵ دلار می‌گیرند تا یک مقاله هزار کلمه‌ای بنویسند، در حالی که برخی دیگر بابت کار مشابه فقط صد دلار می‌گیرند.

کسب درآمد خوب به سطح مهارت، تجربه و کیفیت کارتان بستگی دارد.

علاوه بر این، باید بازار و پردرآمدترین کارها و مهارت‌ها را بشناسید و یاد گرفتن آن‌ها و برنامه‌ریزی برای فریلنسری در آینده را شروع کنید.


برنامه‌نویسی و توسعه نرم‌افزار

جیمز نایت یک برنامه‌نویس است که موقعیت پر زرق و برق خود در کمپانی گوگل را رها کرد تا به یک فریلنسر تبدیل شود. او در حال حاضر هزار دلار در ساعت درآمد دارد.

برنامه‌نویسی، به خصوص توسعه اپلیکیشن‌های موبایل و نرم‌افزار بالاترین درآمد را دارد. یاد گرفتن این مهارت کار هر کسی نیست و کمتر کسی می‌تواند به یک کدنویس حرفه‌ای تبدیل شود. بنابراین، تقاضا برای کدنویس حرفه‌ای بسیار بالاست.

اگر می‌خواهید مثل جیمز درآمد بالا داشته باشید، شروع به یاد گرفتن کدنویسی کنید. منظورم یادگیری از طریق دوره‌های آموزشی رایگان در اینترنت نیست. با این روش‌ها فقط اصول ابتدایی را یاد می‌گیرید.

کمی پول و زمان روی یادگیری و تمرین سرمایه‌گذاری کنید تا به یک کدنویس ماهر تبدیل شوید.

البته بلافاصله نمی‌توانید هر ساعت هزار دلار درآمد داشته باشید. رسیدن به شهرت به زمان نیاز دارد. اگر در زبان‌های بزنامه‌نویسی مثل iOs و WebGL مهارت دارید، می‌توانید در هر ساعت ۱۵۰ دلار یا بیشتر درآمد داشته باشید.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، تقاضا برای توسعه‌دهندگان بیت‌کوین نیز بالاست و اکثر آن‌ها بیشتر از ۲۰۰ دلار در ساعت درآمد دارند.


بازاریابی با ویدئو

بهترین مهارت های شغلی

در کمال تعجب، اخیرا یک مهارت جدید با عنوان بازاریابی با ویدئو پدیدار شده است. این مهارت از لحاظ سرعت رشد در رتبه سوم فهرست Q2 2019‌ قرار گرفت.

بررسی پلت‌فرم‌ها نشان می‌دهد با این مهارت می‌توان در هر ساعت بیش از ۱۵۰ دلار درآمد کسب کرد.

با توجه به ظهور محتوای ویدئویی، جای تعجب نیست که تقاضای بالایی برای این مهارت وجود دارد. کانال‌های رسانه‌های اجتماعی مثل تیک‌تاک،‌ اینستاگرام و یوتیوب نیاز به این مهارت را تا مدت‌های طولانی حفظ می‌کنند.

اگر در تولید محتوای ویدئویی، بهینه‌سازی آنها برای SEO، جلب‌توجه مخاطب با ایده‌ها و استراتژی‌های بازاریابی جدید مهارت دارید، فرصت‌های زیادی در اختیارتان قرار دارد.


طراحی و توسعه وب

بهترین مهارت ها

بر اساس گزارش آماری UpWork، توسعه PHP پرتقاضاترین مهارت در سال ۲۰۱۵ بود. طراحی وب در جایگاه هفتم قرار داشت.

تقاضای بالایی برای طراحان وب وجود دارد. ولی قابل ذکر است که رقابت در صنعت طراحی وب فریلنس در حال حاضر بسیار زیاد است، زیرا یاد گرفتن طراحی وب و کدگذاری وب‌سایت‌ها راحت است. حتی من هم مدتی به عنوان طراح وب کار کردم و شرکت طراحی وب خودم را داشتم. البته این شرکت خیلی موفق نبود.

بهترین استراتژی داشتن یک نقطه قوت متفاوت با دیگران است. برای مثال، جاناتان با ساخت وب‌سایت‌ با استفاده از WordPress و سفارشی کردن آنها بیشتر از ۵ هزار دلار در ماه درآمد دارد. اگر بتوانید خدمات بهتر و بیشتری به مشتریان ارائه کنید، قطعا درآمد بیشتری کسب می‌کنید.


بازاریابی با محتوا یا نویسندگی محتوا

به لطف رونق بازاریابی آنلاین و توسعه روش‌های جدید مثل بازاریابی درون‌گرا، نویسندگی محتوا در حال حاضر یکی از فعال‌ترین حوزه‌های فریلنسری به شمار می‌رود.

حتما می‌دانید که نویسنده‌‌های فریلنس درآمد خوبی دارند. در حال حاضر، شخصا نزدیک به ۵۰۰۰ دلار در ماه (حداقل در بیشتر ماه‌ها) بابت وبلاگ‌نویسی برای کسب‌وکارها، نویسندگی و بازاریابی با محتوا درآمد دارم. البته فریلنسرهای دیگری را می‌شناسم که درآمدشان بسیار بیشتر است.

یادتان باشد هر کسی نمی‌تواند به یک نویسنده ماهر تبدیل شود. برای کسب مهارت در نویسندگی باید بنویسید، مطالعه کنید و مهم‌تر از همه یک ذهن خلاق برای نوشتن مقاله‌های جذاب داشته باشید. لیسانس ادبیات و مهارت‌های مقاله‌نویسی که در دانشگاه یاد گرفته‌اید به درد کارهای آنلاین نمی‌خورند.


طراحی گرافیک

بهترین مهارت های شغلی

طراحی گرافیک در رتبه دوم لیست پرتقاضاترین مهارت‌های UpWork‌ قرار دارد. اگر برترین فریلنسرهای این حوزه را بررسی کنید می‌بینید که بعضی از آنها ۸۵ دلار در ساعت درآمد دارند.

تقاضای طراحی اینفوگرافیک در حال حاضر بیشتر شده است. طراحی لوگو، آیکون و تصویرسازی نیز درآمد خوبی دارد. برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک ماهر باید استعداد خوبی در زمینه طراحی داشته باشید.


کپی‌نویس

کپی‌نویسی با نویسندگی محتوا و بازاریابی با محتوانویسی فرق می‌کند. این فریلنسرها در نویسندگی محتوا برای صفحات وب‌سایت، نوشتن توضیح محصولات، خدمات و غیره مهارت دارند.

دستمزد این کار به سطح تجربه و مهارت فریلنسر بستگی دارد. لیندا فرمیچلی، یک کپی‌نویس باسابقه، ۲۵۰ دلار در ساعت درآمد دارد.

اگر فهرست برترین فریلنسرهای این حوزه را بررسی کنید، متوجه می‌شوید که درآمد این کار از ۱۵ دلار در ساعت تا ۱۰۰ دلار در ساعت است.


ادیتور ویدئو

بهترین مهارت ها برای یادگیری

ادیتورهای ویدئو فریلنس در ایالات متحده تقریبا ۷۲۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند، در حالی که ادیتورهای باتجربه‌تر تقریبا ۱۲۲۰۰۰ دلار در سال درآمد کسب می‌کنند.

تقاضا برای ادیتورهای ویدئو در صنعت فریلنس در چند سال اخیر شاهد رشد زیادی بوده است. این رشد به لطف فرصت‌های فراهم شده توسط پلت‌فرم‌هایی از جمله یوتیوب، فیسبوک و اینستاگرام است.

اگر در ساخت محتوای ویدئویی مهارت دارید، به دنبال کردن آن به عنوان شغل همیشگی‌تان فکر کنید.


جایزه: مدیران رسانه‌های اجتماعی

بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی یکی از ابعاد مهم استراتژی‌های بازاریابی کسب‌وکار و برند است. تقریبا هر کسب‌وکاری، از کافی‌شاپ‌های محلی کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ، از شبکه‌های اجتماعی برای ترویج محصولات و برند خود استفاده می‌کنند.

این روند فرصت بزرگی برای فریلنسرها فراهم کرده است، زیرا بیشتر این کسب‌وکارها و برندها به دنبال افرادی هستند که توانایی مدیریت کانال‌های رسانه‌های اجتماعی را داشته باشند. این کار در حال حاضر به یک صنعت بزرگ تبدیل شده است.

بر اساس گزارش PayScale، درآمد مدیران رسانه‌های اجتماعی در ایالات متحده از ۴۶۰۰۰ دلار تا ۷۲۰۰۰ دلار در سال متغیر است. تحقیقات انجام شده در Linkdln نشان داد فقط در ایالات متحده بیش از نه هزار شغل برای مدیران رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. همچنین، تعداد این مشاغل در هند بیش از ۲۰۰۰ مورد است.


یک توصیه کوچک

همه به دنبال راهی برای پول‌دار شدن هستند و داستان‌های مربوط به شرکت‌های میلیارد دلاری و پول‌دار شدن با اپلیکیشن‌های موبایل تاثیر قطعا در این زمینه تاثیرگذار بوده‌اند.

در نتیجه افزایش استفاده از رسانه‌های اجتماعی، هیچ کس پیام ارزشمند مخفی شده در این داستان‌ها را نمی‌بیند: پول‌دار شدن به تلاش زیاد نیاز دارد.

آیا فکر می‌کنید واتس‌اپ در عرض یک شب به یک اپلیکیشن ۲۰ میلیارد دلاری تبدیل شده است؟ این فرآیند چهار سال طول کشید. مارک زاکربرگ تقریبا ۵ سال تلاش کرد تا فیسبوک را به یک رسانه اجتماعی موفق تبدیل کند. او حتی چند سال اول هیچ درآمدی از فیسبوک کسب نکرد.

نکته این است که یک مسیر شغلی را فقط به خاطر درآمد دنبال نکنید. اگر می‌خواهید یک درآمد ثابت داشته باشید و بتوانید به عنوان یک فریلنسر زندگی کنید، کاری را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، هیجان‌زده‌تان می‌کند و باعث می‌شود هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید.

اشتیاق و میل درونی چیزی است که باعث می‌شود هر روز بهتر شوید و مهارت‌هایتان را افزایش دهید و در نهایت درآمد بیشتری کسب کنید.

صبور بودن را هم یاد بگیرید، چون رسیدن به درآمد پایدار به زمان نیاز دارد. یادتان باشد، فقط باید مدت کوتاهی سخت تلاش کنید. بعد از آن، کارتان راحت‌تر می‌شود.


1 دیدگاه

  1. طهران پرچم

    راهنمای خوبی بود. میشه شغلهای نام برده ی اینجا این روزا بیشتر جواب میده همشونم به صورت دورکاری میشه انجام داد و این خیلی خوبه.

نظر خود را بیان کنید