چگونه در مصرف پول صرفه جویی کنیم؟

13 عادتی که باعث هدر رفتن پول می شوند و اکثر مردم از ان ها بی اطلاع هستند

save-money

برای پولدار شدن ابتدا باید وضعیت اقتصادی خود را تثبیت کنید و سپس به فکر کسب درآمد بیشتر و سرمایه گذاری و … باشید اما برای تثبیت وضعیت اقتصادی فعلی‌تان چه راهکارهایی دارید؟

به گزارش آلامتو به نقل از powerofpositivity؛ در ادامه به بررسی بهترین راه های صرفه جویی در خرج کردن پول و پس انداز مبلغ بیشتری برای مواقع اضطراری می پردازیم:

 1. داشتن یک حساب بانکی خوب

بدیهی است که ما برای زنده ماندن در دنیای مدرن امروز که مدام در حال پیچیده تر شدن است به یک حساب بانکی خوب نیاز داریم، اما آیا می دانستید که حساب بانکی شما می تواند باعث شود که پول بیشتری را هزینه کنید؟

برخی از بانک ها امروزه فقط برای داشتن یک حساب با کارت، پول دریافت می کنند! و لذا در صورتی که حداقل مبلغ معینی را در حساب خود نگه ندارید ممکن است خدماتشان را قطع کنند.

به عنوان مثال الان اکثر بانک ها برای فعال سازی خدمات پیامکی مرتبط به برداشت و واریز به حساب تان به صورت دوره ای مبلغی را از حساب شما کسر میکنند و همین موضوع کوچک میتواند برای شما دردسر ساز شود.

 1. صرفه جویی در صورت حساب های ماهانه.

یکی از راه های داشتن پول بیشتر این است که هزینه ها را کاهش دهید. اگر نمی خواهید پولتان را هدر دهید، باید از خرید چیزهایی که واقعا به آن ها نیاز ندارید خودداری نمایید. پس از ان به صورت حساب های دیگر خود مانند صورت حساب برق، تلفن همراه و آب نگاه کنید.

آیا گوشی یا لپ تاپ شما بیش از حد برق مصرف می کند؟ استفاده ی مداوم از برق و یا ماندن دستگاه های تان در شارژ حتی بعد از اینکه به طور کامل شارژ شدند، می تواند مبلغی در حدود 2 تا 10 هزارتومان را به صورت حساب برق تان اضافه کند.

در نهایت، به صورت حساب های دیگر خود مانند آب و بیمه نگاه کنید و ببینید آیا می توانید آن ها را پایین تر بیاورید. اکثر مردم می توانند صورت حساب های ماهانه خود را کاهش داده و پول بیشتری پس انداز کنند، اما آن ها نمی دانند چطور باید این کار را انجام دهند. بهتر است برای انجام این کار، بیشتر به صورت حساب هایتان دقت کنید.

همچنین بخوانید: راه های پس انداز کردن پول
 1. بیرون غذا خوردن به جای پخت و پز.

با وجود بسیاری از مراکز ارائه دهنده ی خدمات تحویل غذا و رستوران هایی که در اختیار ما قرار دارند آشپزی به یک هنر فراموش شده تبدیل شده است. با این حال، غذا خوردن در بیرون از منزل می تواند بخش بزرگی از حساب بانکی تان را خالی کند.

در واقع، طبق گزارش اداره ی آمار کار آمریکا، خانوارهایی با درامد متوسط ​​ بیش از 3000 دلار را در هر سال صرف هزینه ی غذا می کنند. اگر شما این مبلغ را تقسیم بر ا 12ماه کنید، چیزی در حدود 250 دلار در هر ماه خواهد شد.

در عین حال، پخت و پز با مواد تازه ، تقریبا باعث صرفه جویی پنج برابری در هزینه ی غذا نسبت به استفاده از خدمات تحویل غذا در خانه و صرفه جویی سه برابری نسبت به مراجعه به رستوران خواهد شد.

همانطور که می بینید، خوردن غذا در مقایسه با پخت ان در خانه هزینه زیادی را صرف خواهد کرد. این بدان معنی نیست که باید دفعات صرف غذا در خارج از منزل را کاهش دهید

 1. پرداخت بدهی.

متأسفانه، بسیاری از مردم بسیار لاکچری تر از آن چه که توانش را دارند زندگی می کنند و همین امر باعث می شود که چند میلیونی بدهی به بار اورند.

بدهی می تواند تمام برنامه های مالی شما را برهم بزند پس اگر شما هم بدهی دارید، ابتدا باید آن را پرداخت کنید. مخارج دیگر را کنار بگذارید و از هر درآمدی برای پرداخت آن بدهی استفاده نمایید. به این ترتیب، پول بیشتری در حسابتان باقی خواهد ماند.

 1. از عضویت باشگاه خود استفاده نکنید.

هم اکنون که سال جدید در حال آغاز شدن است حنما با خود تصمیم گرفته اید که بدنی سالم داشته باشید. تقریبا همه ی مردم در ابتدای سال چنین تصمیماتی با خود می گیرند اما عده ی کمی بدان عمل می کنند.

آیا می دانستید که تقریبا 67 درصد از افراد هرگز از عضویت باشگاه خود استفاده نمی کنند؟ اگر عضو باشگاه ورزشی هستید اما از آن استفاده نمی کنید، آن را در اسرع وقت لغو کنید، تا از از دست رفتن پولتان جلوگیری نمایید.

 1. خرید قهوه هر روز قبل از کار.

خرید قهوه هر روز قبل از کار در دراز مدت هزینه ی بالایی برایتان به همراه خواهد داشت. براساس گزارشات، 41 درصد از افراد متولد ده ی 70 و 80 نسبت به طرح بازنشستگی خود بیشتر به صرف هزینه برای قهوه اهمیت می دهند. آمریکایی ها چیزی در حدود 1100 دلار در سال یا 3 دلار در روز را صرف خرید قهوه می کنند.

همچنین بخوانید: طرز تهیه انواع قهوه در خانه
 1. خرید کالای جدید به جای کالای دست دو

به طور میانگین، یک ماشین جدید در پنج سال اول کارکردش 60 درصد مستهلک می شود. اتومبیل های دست دوم نیز مستهلک می شوند، اما معمولا سرعت استهلاکشان پایین تر است.

خرید یک کالای جدید نه تنها لازم نیست علاوه بر این استفاده مجدد از یک ایتم نسبت به خرید یک برند جدید برای محیط زیست بهتر است.

 1. خرید کالاهایی با ضمانت های بالا

اگر دفترچه ی گارانتی کالایی را که خریداری می کنید مطالعه نکنید، ممکن است مجبور شوید مقدار زیادی پول خرج کنید. ضمانت ها معمولا از بروز مشکلات بزرگی که می توانید با دستگاه یا ماشینتان داشته باشید، جلوگیری می کنند و در بدترین شرایط هم ممکن است شما از ضمانت تکراری برخوردار شوید.. فقط در هنگام خرید مطمئن شوید که ضمانت نامه ها را دریافت کرده اید.

 1. خرید کالاهای ضروری

ایا شما هم از این موضوع که فروشگاه ها آب نبات، آدامس، چیپس و نوشابه های رژیمی را در نزدیکی خطوط پرداخت قرار می دهند تعجب می کنید؟ آنها امیدوارند که در آخرین لحظه تصمیمتان عوض شود و چیزی به سبد خرید خود اضافه کنید.

این یک نوع بازاریابی هوشمندانه است که اکثر اوقات هم موثر می باشد. پنج نفر از هر شش آمریکایی در پایان خرید یکی از این موارد را به خریدش اضافه می کند. اگر می خواهید این عادت را کنار بگذارید، بهتر است خرید آنلاین انجام دهید، یا از قبل یک لیست تهیه کنید.

 1. خرید محصولات برند

ما همواره سعی می کنیم از محصولات برند استفاده کنیم حال ان که نمی دانیم شاید ان ها دارای کیفیتی مشابه سایر محصولات باشند و فقط به خاطر برندشان گران تر از سایر محصولات برایمان تمام شوند.

این امر برای همه چیز از لباس گرفته تا مواد غذایی صدق می کند. در واقع خود خریداران مایلند وجه بیشتری را برای کالاهای برند بپردازند.

 1. نداشتن بودجه.

اطلاع از میزان بودجه به شما طرح کلی ای از وضعیت مالی تان ارائه می کند. اما اگر شما از بودجه تان اطلاعی نداشته باشید نمی دانید کجا پول بیشتری صرف نموده اید و کجا کمتر و لذا همواره از وضعیت دخل و خرجتان بی اطلاع خواهید بود.

 1. پیش خرید کردن

برای برخی از خرید ها، از جمله بلیط های هواپیمایی و اتاق های هتل، پرداخت قبل از خرید انجام می شود. همان طور که می دانید، قیمت بلیط های هواپیمایی و هتل ها نزدیک به تاریخ عزیمت افزایش می یابد، بنابراین سعی کنید این موارد را در اسرع وقت خریداری نمایید.

 1. عدم استفاده از کوپن ها

مطمئنا زمانی که خرید می کنید، آگهی هفتگی کوپن ها را نادیده می گیرید. استفاده از کوپن برای خرید بسیار خوب است ، بنابراین اگر عادت ندارید ا از آنها استفاده کنید، پول زیادی را صرف خواهید کرد.


چگونه با یک درآمد زندگی خوبی داشته باشیم؟

زندگی با یک درآمد

به گزارش آلامتو به نقل از Success.com؛ داشتن یک رابطه خوب زمانی آغاز می‌شود که همه چیز به خوبی در آن مدیریت گردد. یکی از مواردی که نقش مهمی در رابطه دارد مدیریت هزینه‌های مالی است.

بیشتر زوج‌های جوان تنها یک منبع درآمد دارند و همین امر باعث می‌شود مدیریت آن بسیار مهم و ضروری باشد.

مدیریت این درآمد می‌تواند برای زوج‌هایی که زندگی مشترک خود را تازه آغاز کرده اند چالش برانگیز باشد. در این مقاله قصد داریم ترفندها و نکاتی را در این مورد بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

 1. ایجاد حس همکاری:

زمانی که یکی از زوجین تمامی درآمد را از آن خود می‌داند، ممکن است حق خرج کردن را نیز به خود بدهد. در مقابل، فردی که نتوانسته است در درآمد زندگی نقشی داشته باشد اینگونه حس خواهد کرد که هیچ حقی برای خرج کردن آن ندارد.

برای مبارزه با چنین احساسی، زوج‌ها باید از واژه پول ما استفاده کنند و هرگز به این موضوع فکر نکنند که درآمد حاصل دسترنج یک نفر است. این افراد باید به همراه یکدیگر از درآمد حاصل لذت ببرند و آن را مدیریت کنند.

 1. اختصاص مسئولیت‌ها:

زمانی که خانم خانه شغلی را در بیرون از منزل پیدا نمی کند ممکن است ناراحت و دلگیر باشد زیرا نمی‌تواند در به دست آوردن درآمد بیشتر به همسر خویش کمک کند.

در چنین شرایطی، بانوی خانه دار می‌تواند در هزینه‌های روزانه صرفه جویی کند و با قناعت کردن درآمد حاصل را مدیریت نماید. خانم‌های خانه دار نقش بسیار مهمی در کنترل امور مالی دارند و همین امر به آن ها اجازه می‌دهد حس بسیار خوبی داشته باشند. آن‌ها می توانند امور مالی را در دست بگیرند و بر اساس نیازهای موجود هزینه کنند.

 1. داشتن برنامه برای هزینه‌های شخصی:

داشتن یک سیاست خوب برای مدیریت هزینه‌های شخصی نیز در زوجینی که تنها یک منبع درآمد دارند بسیار مهم است. به عنوان مثال زمانی که می‌خواهید چیزی را بخرید این موضوع را مد نظر داشته باشید. هزینه‌های موجود را به دقت حساب کنید و سپس بر اساس درآمدی که دارید خرج کنید. خرج کردن بیش از حد پول برای موارد شخصی می‌تواند دسترس ساز باشد.

 1. برقراری ارتباط:

یک قانون طلایی در رابطه زوجین وجود دارد و آن هم داشتن یک رابطه خوب و موثر و برقراری ارتباط دوطرفه است. هیچ وقت برای صحبت کردن منتظر مشکلات نمانید. همیشه و در همه حال با یکدیگر صحبت کنید و از نیازهای موجود بگویید. اینکار به شما کمک می کند فرایندها مالی خود را به خوبی مدیریت کنید.


نظر خود را بیان کنید