حقایقی برای ثروتمند شدن

5 راز و حقیقتی که ثروتمندان باور دارند؛

ثروتمند شدن truths-millionaires

این یک خیال واهی است که چیزی را بخواهید و نتوانید هیچگونه فداکاری در راهش بکنید. خیلی از افراد خواهان ثروت هستند اما برای رسیدن به آن، راهی بی فایده را در پیش می‌گیرند.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ خوب است پیش از آغاز سفرتان به‌سوی پولدار شدن، درمورد موفقیت افراد ثروتمند مطالعه کنید. نه تنها در پولدارشدن به شما کمک می‌کند بلکه برای پولدار ماندن هم توصیه‌های خوبی دارد. از این اشتباهات رایج که به فرصت‌های پولدارشدن‌تان لطمه می‌زند اجتناب کنید:


 1. پولدارها تلاش نمی‌کنند

اگر قرار است فکر کنید، بزرگ فکر کنید. – دونالد ترامپ

موفقیت، نیازمند تلاش و سخت‌کوشی فراوان است. خیلی از مردم به سختی کار می‌کنند نه برای این‌که پولدار شوند، بلکه صرفا برای پرداخت هزینه‌ها.

تماما به طرز فکر ما درباره ثروت بستگی دارد چون می‌تواند تاثیری مستقیم روی میزان درآمدمان داشته باشد. به‌جای این‌که صرفا روی کارکردن متمرکز شوید، باید شروع کنید به ثروتمند شدن. کار کردن باید برای‌تان یک هدف باشد نه فقط وسیله‌ای برای گذران زندگی.


 1. پولدارها، به پولدار شدن‌شان ایمان نداشتند

من همیشه می‌دانستم که قرار است ثروتمند شوم. فکر نمی‌کنم هرگز حتی یک لحظه هم شک کرده باشم. – وارن بافِت

خیلی از مردم، ثروتمندن شدن را از ته دل دوست دارند و می‌پرستند اما نمی‌توانند تصور کنند که خودشان هم یکی از ثروتمندان باشند. آنها فکر می‌کنند یک پولدار، حتما باید کلاهبرداری یا خلافی کرده باشد که به ثروت رسیده باشد. آنها ترجیح می‌دهند به پولدارها حسادت کنند و این و آن را بابت ناتوانی‌شان در ثروتمند شدن، سرزنش نمایند.

تمام پولدارها، پول را به‌عنوان چیزی می‌بینند که حق‌شان است داشته باشند. شما مجبورید تفکر مثبت را درخود پرورش دهید تا مطمئن شوید که به ثروت دست می‌یابید. این فکر اشتباه را نکنید که ثروت متعلق به تعداد کمی از افراد است و شما نمی‌توانید جزوشان باشید.

همچنین بخوانید: چرا من پولدار نیستم؟

 1. پولدارها، به ندای درون‌شان اعتماد نمی‌کنند

موفقیت success,آموزش پولدار شدن

این‌کار را بکن، دست به‌کار شو! – ریچارد برانسون

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید باید دست از اهمیت دادن به این که دیگران درباره شما چه می‌گویند بردارید. نباید خودتان را دست کم بگیرید یا ببینید صرفا با منابعی که در اختیار دارید چه می‌توانید بکنید.

پولدار شدن، یک سِیر پرتکاپوست که فقط توسط شما انجام می‌شود. و شما باید به شم و سرشت‌تان اجازه دهید زمان‌های خاصی برای تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه هدایت‌تان کنند.


 1. پولدارها امروز و فردا می‌کنند

درحالی‌که بیشترمردم منتظرند قرعه به نامش بیفتد و برای نیکبختی دعا می‌کنند، افراد شگفت‌انگیز، درحال حل مشکلات هستند. – استیو سیبولد

خیلی از افراد درست وقتی که لازم است دست به عمل بزنند، ترجیح می‌دهند منتظر بمانند. خیلی‌ها منتظر رسیدن زمان مناسب، سرمایه مناسب، یا فرصتی بهتر هستند پیش از آن‌که دست به کار شوند. شما نمی‌توانید منتظر موفقیت بمانید، باید به‌دنبالش بروید تا با آن مواجه شوید.

هیچ‌کس قرار نیست مشکلات شما را حل کند غیر از خود شما. تعلل کردن، دزد زمان است و انتظار، شما را از رسیدن به چیزی که واقعا می‌خواهید و کسی که می‌توانید باشید، باز خواهد داشت.

شما نمی‌توانید پیگیری و جستجوی‌تان برای ثروت را ترک کنید و به‌دنبال احتمالات بروید یا به عوامل بیرونی اجازه دهید تعیین کنند چه کسی باشید.


 1. پولدارها رابطه وحشتناکی با پول دارند

مهم نیست چقدر پول در می‌آورید، اما مهم است که چقدر پول نگه‌می‌دارید، چقدر برای‌تان سود دارد، و برای چند نسل نگهش می‌دارید. – رابرت کیوساکی

برای موفقیت باید با پول همان‌جوری رفتار کنید که یک عاشق حسود و با غیرت با معشوقش رفتار می‌کند. شما باید رابطه خود را با پول بهتر کنید تا پولدار شوید.

داشتن یک رابطه درست با پول، یعنی مسئول و محترم باشید و با پول، کارهای افتخارآمیز انجام دهید. یاد بگیرید که پول را وسیله‌ای برای رسیدن به چیزی ببینید که می‌خواهید.

زمانی که شروع به نگاه کردن به پول به‌عنوان یک آزادیبخش می‌کنید و نه یک خبیث لازم، خواهید توانست به یک آسودگی خیال مالی برسید و فرصت‌های بیشتری را جذب کنید.


6 نکته برای داشتن زندگی خوب و ثروتمند شدن

ثروتمند شدن

در این مقاله قصد داریم ترفندها و نکاتی را در مورد امور مالی و داشتن یک زندگی غنی از پول بیان کنیم.

همه افراد در زندگی خود رویای به دست آوردن پول را در سر می‌پرورانند. اما این تنها یک رویا نیست بلکه با دانستن نکات و ترفندهای لازم می‌تواند به واقعیت تبدیل شود. شما می‌توانید آن را در دستان خود بگیرید.

 1. جلو بروید و قهوه خود را از کافه‌ها خریداری کنید:

آن توصیه و پیشنهاد سنتی را فراموش می‌کنید که می‌گفت باید قهوه خود را در منزل تهیه کنید. همانطور که می‌دانید برخی از افراد در زندگی خود هزینه‌های زیادی را برای خرید قهوه صرف می‌کنند.

ابزارهای آنلاینی وجود دارد که هزینه‌های خرید قهوه را تخمین می‌زنند. به این فکر کنید که زمان شما بسیار ارزشمند است. اگر بخواهید مدت‌ زیادی را پای قهوه ساز‌های خانگی صرف کنید، نوشیدن آن برایتان هزینه‌بر خواهد بود.

به همین خاطر بهتر است افکار خود را تغییر دهید و بر روی مواردی سرمایه گذاری کنید که ارزشش را دارد. مثلاً اگر در مسیرتان به سمت محل کار یک کافه خوب وجود دارد سعی کنید قهوه خود را از آنجا سفارش دهید.

 1. به دنبال ترفیع و اضافه حقوق باشید:

شما می‌توانید از افراد اطراف خود کمک بگیرید و از پیشنهادهای آنان استفاده کنید. خود را با تمام قوا آماده به دست آوردن مراتب و درجات عالی نمایید.

عملکرد خود در محیط کاری را بهبود ببخشید و سعی کنید برای زمان خود ارزش قائل شوید . به دست آوردن ترفیع در کار قدم بسیار مهمی در ثروتمند شدن است.

 1. اهداف خود را روی کاغذ بنویسید:

برای اینکه زندگی خود را بر اساس خواسته‌های خود بسازید باید بدانید دقیقا چه چیزی از زندگی می‌خواهید. سعی کنید اهداف خود را بر روی کاغذ بنویسید و روزانه زمانی را برای بازگو کردن آن اختصاص دهید . با صدای بلند اهداف نوشته شده بر روی کاغذ را بخوانید تا آن را فراموش نکنید.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد زنانی که توانسته‌اند اهداف خود را بنویسند و آن را با صدای بلند تکرار کنند بیشتر از سایرین به این اهداف دست یافته‌اند.

البته به یاد داشته باشید که پذیرش ذهنی این اهداف نیز بسیار مهم است. ابتدا سه لیست برای خود تهیه کنید. یک لیست برای خانواده، لیست دیگر برای اهداف مالی و یک لیست نیز برای سرگرمی.

اهداف خود را برای سال جاری تعیین کنید و سپس بر روی اهداف بلند مدت تمرکز نمایید. اگرچه همه افراد فکر می‌کنند در زندگی خود اهداف بسیار زیادی دارند اما به هنگام نوشتن بر روی کاغذ متعجب می‌شوند و چیزی در ذهن ندارند.

 1. برای خرید مذاکره کنید و سپس خرید خود را انجام دهید:

همانطور که می‌دانید چانه زدن به هنگام خرید می‌تواند مزایای مالی بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد. سعی کنید چانه زدن و مذاکره را به عنوان بخشی از خرید و عادت‌های خود قرار دهید.

زمانی که به یاد داشته باشید همه چیز قابل مذاکره است، نه تنها قدرتمند می‌شوید بلکه این عادت به یک سرگرمی خوب برایتان تبدیل خواهد شد. اگر قبل از خرید خود از چند مکان قیمت یک محصول را بپرسید مطمئناً قدرت چانه‌زنی بیشتری خواهید داشت.

 1. دفترچه مخصوصی برای امور مالی خود داشته باشید:

شما می‌توانید یک دفترچه کوچک بردارید و تمامی موارد مالی را در آن یادداشت کنید. بهتر است تا جایی که می‌توانید این دفتر را زیبا تزیین کنید تا رغبت کافی برای ادامه کار را داشته باشید.

اگر تمامی موارد را در طول روز یادداشت کنید متوجه خواهید شد که پول خود را بر روی چه چیزهایی صرف می‌کنید.

استفاده از برنامه‌های موجود بر روی گوشی هوشمند نیز ایده خوبی است. به عنوان مثال گروه نرم افزاری طرفه نگار نسخه‌ای بسیار کامل و حرفه‌ای از نرم افزار حسابداری خود را برای گوشی‌های هوشمند به صورت رایگان منتشر کرده است که می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 1. از شر تتمه حساب خود خلاص شوید:

سعی کنید بدهی‌های بانکی نداشته باشید. اگر بدهی بانکی دارید برنامه منظمی برای پرداخت آن داشته باشید. در برخی از مواقع وام گرفتن یا قرض کردن از سایر افراد به نفع شما نیست. شما هیچ نیازی به این پول ندارید و آن را صرف موارد بیهوده خواهید کرد. پس قبل از اینکه اقدام به چنین کارهایی بکنید خوب فکر کنید و تمامی جوانب کار را بسنجید.


1 دیدگاه

 1. سعید

  بله قبول دارم
  تمامی گفته ها کاملا درست هستند
  ممنونم از اینکه این مقاله رو منتشر کردید

نظر خود را بیان کنید